Полезные материалы

Масаж при грижі хребта

Б олезні хребта є досить частою проблемою, при цьому найнеприємнішої з них є протрузія і хребетна грижа Б олезні хребта є досить частою проблемою, при цьому найнеприємнішої з них є протрузія і хребетна грижа. Вона супроводжується больовими синдромами, а часом і позбавляє людину рухливості.

Основною метою в цій ситуації є відновлення нормального функціонування м'язового корсету і зв'язкового апарату спини. Тоді організм зможе самостійно запобігти розвитку захворювання. Для цього застосовують дві головні методики терапії - масаж і лікувальна гімнастика (або йога-терапія ). Дані методики повинні доповнювати один одного. При таких проблемах важливе значення також має харчування, що забезпечує організм необхідними поживними речовинами і питний режим.

Чи не панацея, але ефективний спосіб лікування

У загальному випадку застосування масажу характерно для відновлюючого лікування . При хребетної грижі він дає можливість поліпшити кровообіг у хворобливій зоні, розтягнути і розслабити м'язи. Крім того, масаж знижує больовий синдром, зменшує ступінь збудливості нервових закінчень, попереджає м'язову атрофію. Важливо відзначити, що частіше за все масаж виконують при відсутності больового синдрому, або коли він слабо виражений. Аюрведичний масаж зі спеціальними маслами надає більш ефективний вплив при грижі і протрузії.

Техніка масажу при хребетної грижі може відрізнятися. Саме лікар повинен визначити, який тип масажу необхідний за певних умов - масляний масаж зі спеціальними маслами, точковий, класичний, сегментарно-рефлекторний, причому вибір часто залежить від того, якими є клінічні прояви хвороби, наскільки виражений вони мають характер, чи є супутні захворювання, які особливості пацієнта.

При грижі хребта нерідко використовують точковий і інші різновиди масажу. Після закінчення сеансу хворий повинен відчувати стан розслабленості, тепла і комфорту в массируемом районі тіла, повинна підвищитися рухливість суглобів і покращитися самопочуття.

Тривалість сеансу може різнитися і вона може становити від декількох хвилин до години. Число процедур і їх періодичність встановлюють, відштовхуючись від стану пацієнта, його вікових особливостей та області тіла, що піддається масажу. Часто один курс лікування становить близько двадцяти процедур, а перерви між курсами можуть бути до трьох місяців.