Полезные материалы

Міжхребцева грижа поперекового відділу: чи можна займатися спортом? Яким спортом можна займатися при грижі хребта: фітнес, йога, плавання

  1. Значення зміцнення м'язів при грижі хребта
  2. Які види спорту дозволені при грижі?
  3. плавання
  4. пілатес
  5. йога
  6. фітнес
  7. Які види спорту заборонені при грижі?
  8. Заняття в тренажерному залі при грижі
  9. Особливості заняття фітнесом при грижі
  10. Особливості заняття бодібілдингом при грижі
  11. висновок

міжхребетні грижі   - це випинання міжхребцевого диска за фізіологічні межі міжхребетні грижі - це випинання міжхребцевого диска за фізіологічні межі.

З'являються вони у людей, які страждають від остеохондрозу .

При виникненні таких проблем консультація з лікарем є обов'язковою.

Доктор зможе визначити ступінь ураження хребта і сказати, чи можна буде займатися спортом.

Багато хто вважає, що при міжхребцевих грижах фізичні навантаження заборонені. Але лікарі і фітнес-експерти вважають інакше. Правда, займатися можна не всіма видами спорту.

Значення зміцнення м'язів при грижі хребта

Поява проблем з міжхребцевими дисками часто виникає через слабкість м'язового корсету. Якщо м'язи не можуть утримувати хребет у правильному положенні, то стан буде погіршуватися.

Основне навантаження випрямлення хребта приймає м'язовий корсет Основне навантаження випрямлення хребта приймає м'язовий корсет

При грижі з'являється м'язовий спазм. м'язи спини напружуються нерівномірно, хребет втрачає опору і стає розбовтаною конструкцією. Виконання вправ дозволяє нормалізувати стан. Зміцніла мускулатура може підтримувати хребет у фізіологічно правильному положенні.

Одним з найбільш ефективних методів терапії грижі визнана лікувальна фізкультура. Ефективність спеціальної гімнастики стає помітна вже після виконання першого комплексу вправ. Але багато людей вважають, що фізкультура при грижі не дасть необхідного ефекту, і відмовляються виконувати вправи.

За допомогою занять можна позбутися від випинання міжхребцевого диска, але фізична активність стимулює процеси кровообігу. Завдяки цьому поліпшується живлення органів і тканин, загальний стан нормалізується. Вправи допоможуть її гіпертонус деяких груп м'язів і нормалізувати процес надходження поживних речовин до ушкодженого диску.

Важливо зміцнювати не тільки зовнішні м'язи спини, але і глибокі Важливо зміцнювати не тільки зовнішні м'язи спини, але і глибокі

Які види спорту дозволені при грижі?

при виявленні міжхребцевої грижі лікарі рекомендують пацієнтам виконувати лікувальні гімнастичні комплекси. Але це не єдиний вид дозволеної навантаження. Лікар може рекомендувати пілатес , Плавання, йогу , Їзду на велосипеді, ходьбу на лижах в повільному темпі .

плавання

Благотворно на стан м'язів спини впливає плавання. Тренування у воді сприяють витягнення хребта, нормалізують тонус мускулатури спини. Але важливо правильно вибрати стиль плавання. Брас, при якому голова піднята над поверхнею води, не розслаблює спинні м'язи, а навпаки, напружує їх.

Найкраще на стан хребта і навколишнього його мускулатури впливає плавання на спині. З його допомогою можна розвантажити і розтягнути спину, поліпшити кровообіг, ліквідувати спазми і зменшити болі. Горизонтальне положення тіла у воді сприяє зниженню навантаження на хребетний стовп, м'язи при цьому активно працюють.

Замість плавання можна зайнятися аквааеробікою . Це безпечний вид навантаження, за допомогою якого можна не тільки максимально розвантажити хребет, а й зміцнити зв'язковий апарат.

пілатес

пілатес був розроблений спеціально для людей, у яких є проблеми зі здоров'ям, в тому числі, зі спиною. При виконанні вправ треба стежити, щоб проблемна область і не напружуватися. Ця система вправ передбачає, що тіло повинно бути нерухомо.

При виконанні кожного статичного вправи напружується певна група м'язів. В результаті занять у тренованого людини максимально зміцнюється м'язовий корсет. Крім цього людина вчиться контролювати свої м'язи і перерозподіляти навантаження так, щоб хребет не перенапружувався.

Пілатес основний тип занять при міжхребцевої грижі Пілатес основний тип занять при міжхребцевої грижі

Фахівці хворим з міжхребцевої грижею в районі поперекового відділу радять вибирати ті вправи, які виконуються в положенні рачки або лежачи.

Пацієнтам з грижами дозволено займатися пілатесом з використанням спеціального інвентарю і на спортивних тренажерах. Обважнювачі дають можливість більш інтенсивно опрацювати м'язи, тренажери для пілатесу без жорсткої фіксації допомагають розвинути рівновагу і зміцнити навіть дрібні труднодоступні м'язи.

Зміцнення глибоких м'язів дозволяє усунути гипермобильность хребців. Завдяки цьому забезпечується надійна фіксація хребців, ймовірність їх зміщення або збільшення міжхребцевої грижі мінімізується.

йога

Одним з найбільш популярних напрямків є йога . До підбору дозволених вправ необхідно поставитися уважно. Адже деякі асани заборонені при межпозвочних грижах. Загальних рекомендацій немає, все залежить від місця розташування хребетної грижі. Під заборону потрапляють всі вправи, де потрібно скручування хребта.

фітнес

Програму тренувань краще розробляти спільно зі спортивним лікарем. Важливо підібрати такий комплекс вправ, який буде сприяти зміцненню м'язів спини, зняттю м'язового спазму. При підборі програми упор робиться на наявність вправ, узятих з комплексів ЛФК.

Хворі з міжхребцевими грижами можуть виконувати практично всі вправи на фитболе . Адже з їх допомогою вдається знизити навантаження на хребетний стовп і зміцнити м'язи.

Відео: "Чи можна займатися спортом при грижі хребта?"

Більше про користь фізіотерапії при грижах дисків:

Які види спорту заборонені при грижі?

При міжхребцевої грижі необхідно ретельно контролювати навантаження. Деякі види спорту потрапляють під категоричну заборону. Повністю виключити необхідно осьові навантаження. До них відносяться будь-які вправи, що виконуються стоячи, ударні навантаження (біг, стрибки).

Біг при міжхребцевої грижі не є причиною порушення цілісності міжхребцевих дисків, але він швидко знижує їх амортизаційні ресурси. при бігу навантаження на хребет зростає багаторазово.

Стрибки потрапляють під категоричну заборону через різку перевантаження хребетного стовпа в момент приземлення. Навантаження підвищується в 5 разів.

При грижі хребта важливо виключити всі осьові навантаження Виключити необхідно також: При грижі хребта важливо виключити всі осьові навантаження Виключити необхідно також:

  • командні види спорту, при занятті якими необхідно бігати: футбол, волейбол, хокей, регбі, баскетбол;
  • бадмінтон, теніс;
  • гірськолижний спорт;
  • метання списа;
  • боротьбу;
  • важку атлетику.

Командні види спорту небезпечні не тільки через те, що необхідно бігати, стрибати. Всі вони є травмонебезпечними. Також через підвищену травмоопасності під заборону потрапляє гірськолижний спорт.

При заняттях боротьбою, важкою атлетикою, метанням списа навантаження на хребетний стовп зростають багаторазово, вони способи спровокувати різке погіршення стану.

Теніс, бадмінтон на перший погляд здаються безпечними. Але гравцям необхідно різко нахилятися, скручуватися. А це негативно впливає на стан хребта в цілому.

Відео: "Користь і шкода бігу для хребта"

Заняття в тренажерному залі при грижі

наступний факт

Пацієнтам з міжхребцевими грижами лікарі дозволяють займатися в тренажерному залі тільки за умови, що заняття будуть проходити під контролем тренера. Це необхідно для того, щоб він поставив правильну техніку виконання вправ. Займатися лікарі радять в спеціальному ортопедичному корсеті . Важливо робити розминку перед заняттям і розтяжку після його завершення.

Особливості заняття фітнесом при грижі

Перед початком занять в тренажерному залі необхідно попередити тренера про наявність міжхребцевої грижі і пояснити, в якому відділі вона знаходиться. Фітнес-інструктор повинен буде скласти індивідуальну програму тренувань в залежності від місця розташування грижі.

Для тренування м'язів необхідна статична або статодинамические навантаження, при якій м'яз буде скорочуватися на 30-40% від своєї довжини. Період перебування в стані навантаження становить 40-90 секунд. Завантажувати спинні м'язи «під зав'язку» заборонено, адже при цьому все навантаження перенесеться на хребетний стовп.

До рекомендованим вправ відносять:

  • планку в упорі на ліктях або долоньках, важливо стежити, щоб поперек не провисала, а м'язи преса перебували в напрузі;
  • вправи для пресу на похилій дошці, ноги повинні бути спрямовані вгору, важливо досягти максимальної амплітуди, щоб розтягнути спинні м'язи як можна сильніше;
  • підтягування на турніках з широким або вузьким хватом;
  • жим штанги в положенні лежачи з мінімальним навантаженням, вправу необхідно, щоб розвинути м'язову пам'ять і навчити м'язи правильно працювати;
  • тягу за голову з верхнього блоку, при правильному виконанні вправи навантаження йде на плечовий пояс, хребет при цьому витягується;
  • заняття на спеціальних велотренажерах, в яких людина перебуває в напівлежачому положенні;
  • гиперєкстензии , Роблять вправу на спеціальному тренажері або «козла», воно призначене для навантаження спинних м'язів-розгиначів, які потрібні для стабілізації хребетного стовпа;
  • віджимання від стіни і на брусах, від звичних віджимань на підлозі доведеться відмовитися (при їх виконанні основне навантаження припадає на хребет).

Людям, страждаючим від хребетної грижі, при занятті фітнесом радять використовувати фітбол Людям, страждаючим від хребетної грижі, при занятті фітнесом радять використовувати фітбол

Робити можна практично все вправи на руки і плечі. Під виняток потрапляють такі види занять, при яких йде інтенсивне навантаження.

Особливості заняття бодібілдингом при грижі

Для занять культуризмом потрібен дозвіл лікаря. Програма повинна бути перевірена і затверджена доктором. Адже деякі вправи можуть лише погіршити стан.

До дозволеним видам навантаження відносять:

  • підтягування;
  • підйом ніг в положенні лежачи;
  • скручування;
  • жим лежачи;
  • вправи на зміцнення рук і м'язового пояса, при виконанні яких не навантажується хребет.

При заняттях бодібілдінгом слід дотримуватися встановлених правил:

При заняттях бодібілдінгом необхідно 2-3 рази в тиждень виділяти час для відвідування басейну.

Відео: "Як правильно займатися в тренажерному залі при грижі?"

висновок

При виявленні одного або декількох міжхребцевих гриж повністю відмовлятися від занять спортом не варто. Лікарі всім пацієнтам радять займатися лікувальною фізкультурою, але дозволені і інші види спорту.

  • До появи гриж хребта може призвести нестабільність хребетного стовпа. На тлі цього стану у пацієнтів виявляють нерівномірний тонус м'язів хребта, м'язові спазми. Хребет знаходиться в «розхлябаному» стані.
  • Забезпечити фізіологічно правильне положення хребта можна, якщо зміцнити м'язи спини. Вправи дозволяють зняти спазм, вирівняти тонус, поліпшити кровообіг і забезпечити надходження поживних речовин в уражені міжхребетні диски.
  • При грижах рекомендують звернути увагу на лікувальну фізкультуру, плавання, пілатес, йогу, їзду на велосипеді і ходьбу на лижах. У домашніх умовах роблять планку, вправи для постави.
  • Під заборону потрапляють командні види спорту (хокей, футбол, волейбол), теніс, бадмінтон, важка атлетика, боротьба, гірськолижний спорт, біг, стрибки, метання списа.
  • Під контролем тренера займатися можна в тренажерному залі фітнесом і навіть бодібілдінгом. Але перелік виконуваних вправ бажано узгодити з лікарем. Навантаження можна давати на ноги, плечовий пояс, руки, прес і м'язи-розгиначі спини. Важливо, щоб хребет не відчував перевантажень під час виконання вправ.

лікар ЛФК

Проводить комплексну терапію і профілактику захворювання хребта, проводить розшифровку рентгенографії і МРТ знімків. Також проводить реабілітацію та відновлення фізичного стану після травм.


Відео: "Чи можна займатися спортом при грижі хребта?
Відео: "Як правильно займатися в тренажерному залі при грижі?