Полезные материалы

Міжхребцева грижа поперекового відділу і вагітність

  1. Як впливає грижа на зачаття Для того щоб зачати і виносити малюка, організм жінки повинен бути здоровий....
  2. Грижа при вагітності
  3. Вплив на родовий процес
  4. Як знизити ризики

Як впливає грижа на зачаття

Для того щоб зачати і виносити малюка, організм жінки повинен бути здоровий. Це стосується не тільки внутрішніх хвороб, але, перш за все, спини і хребта. Так як саме на цю область припадає максимальне навантаження при виношуванні. На тлі зміненого кровообігу, перерозподілу поживних речовин на користь плоду, що розвивається, підвищеного навантаження страждають дистрофічно змінені хребці.

Перебіг грижі на тлі вагітності може протікати з ускладненнями. Тому до зачаття необхідно готуватися заздалегідь. За 2-3 місяці до зачаття необхідно:

  • пройти консультації вузьких фахівців;
  • виконати рентген і МРТ, так як при вагітності ці методи протипоказані;
  • вилікувати хронічну патологію;
  • нормалізувати режим дня;
  • пройти курс лікувального масажу;
  • мануальної корекції;
  • зайнятися плаванням або легкої ходьбою;
  • урізноманітнити раціон.

Важливе значення приділяють вправам на зміцнення прямих м'язів спини, формування корсета, оскільки це допоможе впоратися з випробуваннями.

Відео «Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу»

З цього відео ви дізнаєтеся про симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу і вправах для її лікування.

Грижа при вагітності

Вагітність при міжхребцевої грижі поперекового відділу - несприятливий стан, що вимагає особливого контролю та спеціалізованого спостереження вертебролога. Підвищене навантаження на хребетний стовп, яку жінка відчуває постійно, підвищує ризик зміщення пульпозного ядра диска. У міру розвитку плоду та збільшення розмірів матки грижа створює серйозні перешкоди для фізіологічного виношування немовляти.

Серйозну проблему, таку як грижа, можна долати правильно, якщо своєчасно виконувати рекомендації лікаря. Лише в цьому випадку можливо уникнути подальших ускладнень, таких як секвестрация.

Вагітність на тлі грижовоговипинання має ряд особливостей:

  • в період виношування майбутнього спадкоємця різко зростає навантаження на поперековий відділ, на який припадає основний центр ваги. Зростаюча матка тисне не тільки на внутрішні органи живота і таза, але і на поперек. Це призводить до частіших нападів болю, болю в нижній частині спини. Через обмеження нервових закінчень розвивається корінцевий синдром;
  • інтенсивно йде синтез гормону прогестерону, який сприяє збереженню вагітності. Через це різко зростає кровообіг в нижній частині тулуба. У місці грижі наростають запальні прояви, розвивається набряк. Грижове освіту ще більше обмежує нервові стовбури;
  • у міру зростання матки тиск в черевній порожнині підвищується. Відбувається значне здавлювання корінців. Симптоми прогресують. І якщо в 1-му триместрі вагітна жінка відчуває дискомфорт, то в 2-му і 3-му періоді приєднуються напади болю, простріли;
  • під дією гормону релаксину, інтенсивно виділяється на пізніх термінах, розслабляються м'язові і зв'язкові структури таза, як наслідок послаблюється корсет з м'язів у ділянці нирок. Це негативно позначається на хребті з дефектом у вигляді грижового освіти;
  • особливе становище майбутніх мам супроводжується формуванням «постави вагітних», для якої характерний ще більший прогин. Для здорового хребетного стовпа - це фізіологічний стан, але при наявності грижі значно підвищується ризик секвестрування і розриву ядра;
  • пошкоджені хребці недоотримують поживні речовини, мінерали, оскільки все йде на побудову тільця малюка. Через це деструктивні процеси наростають, деформація посилюється, стан грижі неминуче погіршується.

Вплив на родовий процес

Кожна представниця прекрасної статі з патологією хребта стурбована тим, як будуть протікати міжхребцева грижа і вагітність: чого потрібно побоюватися при пологах, чи можна народжувати самостійно або потрібно кесарів розтин.

На початкових стадіях допустимі природні пологи. Нейрохірурги при міжхребцевої грижі II, III і IV ступеня рекомендують проводити оперативне породіллі, навіть при компенсованому і неускладненому процесі. Це знизить навантаження на хребет, дозволяючи запобігти ускладненням.

Вибір пологів при протрузії залежить від розмірів і вирішується в кожному конкретному випадку індивідуально. При перших ступенях протрузии проводять вертикальні пологи під епідуральної анестезією.

Як знизити ризики

До процесу зачаття і виношування завжди слід підходити з максимальною відповідальністю. Як буде протікати процес виношування нормально або несприятливо, залежить від жінки і створених для неї умов.

Вагітних з міжхребцевої грижею потрібно максимально оберігати від будь-яких навантажень, створювати сприятливе оточення. Тому ефективними будуть такі рекомендації:

  1. При появі дискомфорту в проблемній зоні потрібно відразу ж звертатися до лікаря.
  2. При сидячій роботі раз на годину перериватися і потроху ходити. Робити легку розминку.
  3. Необхідно носити бандаж, він розподілить рівномірно вагу і допоможе розвантажити хребет.
  4. Вводять в раціон багато свіжих овочів і фруктів, свіжих соків, смузі, проростків.
  5. Бажано не стояти довго.
  6. На хребет обмежують все навантаження, різкі рухи і повороти.
  7. В останні місяці необхідно менше лежати на спині, а більше на боці.
  8. Краще спати на латексному або розумному ортопедичному матраці, він допоможе по-справжньому зняти напругу з м'язів і додасть хребту фізіологічну позу.
  9. Під наглядом лікаря виконують легкий комплекс вправ на розтягнення хребта і зміцнення м'язового корсету.

Обов'язково прочитайте це