Полезные материалы

Операція з видалення грижі поперекового відділу хребта

  1. Показання до операції
  2. види операцій
  3. ламінектомій
  4. мікродискектомія
  5. ендоскопія
  6. лазерне видалення
  7. лазерне відновлення
  8. Гідропластіка
  9. Нуклеопластіка холодної плазмою
  10. реабілітаційний період
  11. результативність операції
  12. ускладнення
  13. Ціни та клініки

При грижі поперекового відділу хребта операцію призначають досить рідко, хоч і в багато разів частіше, ніж в грудному або шийному відділі. Адже найбільша кількість міжхребцевих - саме поперекові. Навантаження на нижню частину хребта дуже велика, щодо верхніх відділів. Особливе посилення навантаження відбувається в положенні сидячи, а якщо людина проводить так значну частину свого життя, патології хребта - лише справа часу. Найнебезпечніше таке порушення - міжхребцева грижа поперекового відділу.

Видалення грижі може дати потрібний ефект, але лікарі всіляко відтягують момент призначення операції, намагаючись вирішити питання консервативними методами. Ризик при операції дуже великий, доктора його розуміють.

Зміст статті

Показання до операції

Хірургічне видалення грижі - дуже відповідальний крок. Необхідно упевнитися в тому, що він виправданий і необхідний. Існують різні показання до операції. Серед ознак необхідності хірургічного втручання можна зробити умовний поділ. Одні свідчення дають зрозуміти про те, що незабаром доведеться робити операцію, і чекати вже сенсу немає. Інші ж показують необхідність операції в найближчі терміни, відмовлятися від операції в такому випадку - забезпечити собі інвалідність або навіть летальний результат.

Випадки, в яких скоро буде необхідна операція з видалення грижі поперекового відділу хребта, але можна трохи почекати:

  • Неефективність класичних видів лікування - медикаментозного, фізіотерапевтичного, народної медицини;
  • Яскраво виражений больовий синдром, що не спадає вже кілька місяців, який людина здатна винести без допомоги антидепресантів та наркотичних болезаспокійливих препаратів.

Випадки, в яких необхідна термінова операція, коли в будь-яку хвилину може настати сильне погіршення стану:

  • Значні розміри міжхребцевої грижі (більше 10 мм);
  • Порушення роботи органів таза, проблеми з сечовипусканням і ерекцією (у чоловіків);
  • Зниження чутливості в ногах, млявість, слабкість, хиткість ходи;
  • Розрив фіброзного кільця і ​​витікання пульпозного ядра в спинномозковий канал. Така ситуація є дуже небезпечною і без операції призводить до паралічу.

Перед будь-якою операцією обов'язково проводять обстеження за допомогою магнітно-резонансної або комп'ютерної томографії, а також необхідно здати ряд інших аналізів. Після хірургічного втручання проводиться дезинфікування ділянки з метою убезпечити пацієнта від різного роду інфекційних уражень хребта.

види операцій

Щоб дізнатися, яка операція з видалення міжхребцевої грижі поперекового відділу потрібна пацієнту, лікар проводить ряд додаткових обстежень. Необхідно точно дізнатися розміри випинання диска, наявність розриву фіброзного кільця, особливості здавлювання нервових закінчень і кровоносних судин. Важливо також розуміти, якої давності міжхребцева грижа і чи підійде для її видалення той чи інший метод.

Спираючись на свідчення точних обстежень, індивідуальних оглядів і опитувань хворого, фінансове становище, лікар визначає необхідний вид операції.

ламінектомій

Ефективність такої операції дуже висока, пацієнтів рідко долають рецидиви. Однак, Ламінектомій на сьогоднішній день застосовують дуже рідко. Вся справа в тому, що наслідки можуть бути досить жалюгідними. В ході даної операції з видалення грижі попереково - крижового відділу хребта відбувається глобальне руйнування структури міжхребцевого диска і, можливо, частини хребця.

Видалення грижі шляхом ламінектомії ефективно, але після операції людина може відчувати дискомфорт при сидінні або ходьбі, а також є ризик залишитися інвалідом.

Щоб уникнути багатьох неприємностей пацієнтові можуть вставити імплантат, частково заміняє втрачений міжхребцевий сегмент, який повертає деяку рухливість хребта. Але структура все ж трохи порушується. Також порушення цілісності структури хребця може призвести до його невеликого зміщення, поступово приводить до сколіозу. Всі ризики роблять такий метод хірургічного втручання не затребуваним, лікарі рідко використовують його. Але в деяких клініках все ще застосовують Ламінектомій.

мікродискектомія

Будь-яка міжхребцева грижа поперекового відділу може бути усунена за допомогою мікродискектомії. Такий метод передбачає дії в межах міжхребцевого диска, не зачіпаючи хребець.

Нейрохірург робить маленький розріз, через який здійснюються маніпуляції за допомогою дуже тонких інструментів. Допоміжної приналежністю також є мікроскопи, які допомагають досягти максимальної точності і знизити ризик пошкодження кісткової, м'язової тканини, нервових закінчень. Ще одним плюсом є відсутність шрамів після операції і короткий реабілітаційний період. Пацієнт дуже швидко відчуває поліпшення стану і зниження больового синдрому.

ендоскопія

Операція з видалення грижі робиться з використанням спеціального приладу - ендоскопа. Розріз при процедурі робиться невеликого розміру (до 5 мм). Всі дії відображаються на екрані комп'ютера, що дозволяє досягти більшої точності і не пошкодити структуру хребта. Пацієнт готовий повертатися в свій звичайний життєвий режим через півтора - два місяці після успішного проведення операції.

лазерне видалення

Міжхребцеві грижі, при яких ще не стався розрив фіброзного кільця, можна лікувати за допомогою лазерної хірургії. За допомогою спеціального обладнання відбувається вплив на пошкоджений диск. Дія високих температур, створюваних лазером, випаровує частину рідини всередині диска і знижує випинання. Процес реабілітації триває буквально кілька тижнів. Це чудовий вид оперативного втручання, але використовувати його можна лише в тих випадках, коли немає секвестрации.

лазерне відновлення

За допомогою лазерної хірургії можна не тільки видаляти, а й відновлювати хрящову тканину. Сучасні нейрохірурги це довели. Опромінення лазером дозволяє буквально «висушити» зруйнований міжхребцевий сегмент, зменшуючи випинання і знижуючи тиск на нервові закінчення, кровоносні судини. Обсяг пульпозного ядра стає менше, це знижує тиск на внутрішні стінки фіброзного кільця.

Якщо грижа має невеликі розміри, які ще піддаються такому лікуванню - краще робити лазерну корекцію.

Гідропластіка

Така операція має на увазі собою введення в міжхребцевий сегмент спеціального розчину, а потім відкачування його з пошкодженими частинами диска. В результаті знижується обсяг пульпозного ядра і випинання сильно знижується. Спадає тиск з нервових закінчень, больовий синдром проходить. Через 2 дні після операції можна сміливо вирушати додому. Наслідки такої операції зазвичай тільки позитивні.

Нуклеопластіка холодної плазмою

Така операція при грижі міжхребцевого диска триває до півгодини. Відбувається вплив виключно на пошкоджений диск. За допомогою спеціальної голки вводиться холодну полум'яне речовину, що знищує деформовані елементи. Знижується випинання, дія низьких температур швидко знімає больовий синдром. Пацієнт вже після операції почувається набагато краще.

реабілітаційний період

Після будь-якої операції необхідно проходити реабілітацію, а хірургічні втручання в структуру хребта вимагають особливо ретельного підходу. Не можна порушувати приписи лікаря, це може призвести до рецидивом або іншими порушеннями, можливо, навіть більш серйозними. Існує поділ реабілітаційного періоду на початковий і пізній. Тимчасові рамки залежать від виду операції, але краще притримувати рекомендованих максимальних термінів.

Радимо прочитати: пояс при грижі поперекового відділу хребта.

Початковий період вимагає виконання таких правил:

  • Не можна приймати положення сидячи;
  • Ні в кому разі не піднімайте предмети важче чайника з чаєм;
  • Будь-яка ініціатива в додатковому лікуванні може обернутися рецидивом;
  • Необхідно носити підтримуючий корсет по кілька годин на день, не довше;
  • Правильне збалансоване харчування, багате вітамінами вам зараз необхідно, як ніколи раніше;
  • Відмова від шкідливих звичок.

Пізній етап дає деяку свободу дій, але невиправдане поведінка може звести нанівець всі попереднє лікування.

Ряд правил для другого часового проміжку (2 міс. - 6міс. Після операції):

  • Сидіти можна максимум за 3 - 4 години, далі робляться півгодинні перерви для лежачого положення;
  • Будь-які падіння або вібраційні навантаження можуть завдати непоправної шкоди, такого слід уникати;
  • Тяжкості (від 7-8 кг) піднімати не можна;
  • За кілька годин на добу слід носити корсет для спини.

Дотримуючись усіх правил, ви відновите втрачене здоров'я спини до такого рівня, щоб можна було повернутися до повсякденного життя без болю.

результативність операції

Найбільш часто використовується такий вид оперативного втручання, як мікродискектомія. Чи ефективний такий метод? Судячи з відгуків пацієнтів і частоті використання саме такого хірургічного втручання, мікродискектомія дійсно майже завжди дає потрібний результат.

Більше 90% оперованих людей вилікувалися від міжхребцевої грижі і повернулися до нормального способу життя. Безсумнівно, є і негативні відгуки, але таких дуже мало. Всяке буває, наприклад людина не дотримувався належним чином правила реабілітації або попався не зовсім компетентний нейрохірург, або ж регенераційні здатності організму дуже слабкі.

Існує багато чинників, чому операція не дає потрібного ефекту, але в цілому такий метод заслужено є найпопулярнішим. Що ж стосується інших методів, результати теж досить позитивні. Головний недолік багатьох інших операцій - неможливість проведення при великих розмірах гриж або розриві фіброзного кільця.

ускладнення

Будь-яка операція на хребті - величезний ризик. Існує безліч ускладнень, якщо щось піде не так. Такі випадки бувають досить рідко, але про них потрібно знати.

Ось перелік можливих ускладнень при неправильному проведенні операції або поганому обладнанні для неї:

  • Сильні головні болі, супроводжуючі пацієнта тривалий час. Такий недуга трапляється через пошкодження спинномозкового каналу. Біль рано чи пізно піде;
  • Висипання на шкірі в разі алергії на будь-якої компонент, який використовується під час операції;
  • Інфекційне ураження хребетного стовпа при поганій дезінфекції інструментів;
  • Оніміння або параліч ніг. Відбувається при ураженні певних спинномозкових нервів;
  • Рецидив грижі диска.

Буде цікаво: наслідки видалення міжхребцевої грижі.

Якщо у пацієнта знову з'являються симптоми грижі, починається все з консервативного лікування. А в разі повної неефективності - ще одна операція.

Ціни та клініки

Вартість операції при грижі поперекового відділу хребта може бути досить значною, але не дивлячись на це краще вибирати найбільш дорогий з доступних варіантів. Не можна економити на своєму здоров'ї, тим більше на здоров'я хребта.

Негативні наслідки найчастіше трапляються саме під час проведення самих бюджетних операцій, де використовується дешеве обладнання.

Ціни на операції з видалення міжхребцевих гриж в Росії коливаються від 10 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також для заможних людей є варіант операції за кордоном, наприклад в Німеччині чи Ізраїлі. Ціни звичайно будуть вище, але і ризик набагато менше. Максимальна вартість такої процедури - 25 тисяч доларів.

Серед клінік в Росії можна відзначити такі московські заклади, як Медси і Аксіс, а серед клінік в Санкт - Петербурзі - Майстерня здоров'я. Є чудова клініка в Німеччині - Effnerstrae.

Є чудова клініка в Німеччині - Effnerstrae

Оперативне втручання допомогло вирішити безліч проблем з міжхребцевими грижами в поперековому відділі. Люди довгий час використовували консервативні методи, відчуваючи тимчасовий ефект, але операції в більшості випадків давали потрібний результат. Найбільша кількість позитивних відгуків саме про мікродискектомії. Такий вид операції не дарма користується популярністю серед людей з грижами міжхребцевих дисків.

Будь ласка, оцініть статтю

👨⚕️РЕКОМЕНДУЕМИЕ САЙТИ І СТАТЬІ👩⚕️

Чи ефективний такий метод?