Полезные материалы

Правила харчування при грижі хребта

  1. Чому потрібно відрегулювати питний режим Правильне харчування при хребетної грижі шийного відділу...
  2. Трохи про саму хворобу і методи лікування
  3. Навіщо потрібна дієта
  4. Можна і потрібно
  5. Вітаміни при грижі

Чому потрібно відрегулювати питний режим

Правильне харчування при хребетної грижі шийного відділу зменшує біль, і не дає хвороби загостритися. При скороченні споживання кальцію і солі у сольових накопичень немає можливості рости, посилюючи тиск на хребці і стоншуючи міжхребетні диски.

Баланс необхідних поживних елементів при міжхребцевої грижі допомагає відновити в хрящах попереку нервові закінчення і капіляри. Коли грижа загострена, пацієнт намагається менше рухатися, будь-яка лікувальна гімнастика знаходиться під забороною до кінця нападу.

У цей період високий ризик збільшення ваги, що погіршує стан пацієнта: надлишкова маса тіла створює додаткове навантаження.

У питанні води необхідно відразу усвідомити, що звичні напої - це далеко не чиста питна вода, тому важливих мікроелементів в них не буде. Якісна вода допомагає підтримувати правильний водний баланс в організмі.

Напої на водній основі (чай, компот, мінеральні води, соки та ін.) Не заповнюють недостачу рідини, що призводить до проблем з хрящовими тканинами, які майже на 90% складаються з води.

Заборонені види спорту

Надмірний тиск на травмований хребетний стовп сприяє рецидиву патологічного процесу. Слід виключити будь-які тренування, для яких характерна осьова навантаження на пошкоджену область. Такими є:

  1. Важка атлетика: гирьовий спорт, станова тяга при міжхребцевої грижі поперекового відділу, жим гантелей (з сидячого або стоячого положень).
  2. Легка атлетика (частково). Для пацієнта з хворою спиною неприйнятні стрибки в висоту і в довжину.
  3. Футбол, баскетбол, лижі та інші активні види спорту, для яких характерний біг або довге перебування в стоячому положенні.
  4. Бодібілдинг.
  5. Спортивна хода.

Будь-які спортивні тренування і вправи, що вимагають перебування в позі стоячи або сидячи необхідно виключити.

Трохи про саму хворобу і методи лікування

Корисні продукти, які слід вживати при грижі поперекового відділу

Розриви міжхребцевих дисків і подальше випинання пульпозного ядра назовні зазвичай є останньою ланкою в ланцюжку погіршення стану, зумовленого несерйозним ставленням до остеохондрозу.

Розриви міжхребцевих дисків і подальше випинання пульпозного ядра назовні зазвичай є останньою ланкою в ланцюжку погіршення стану, зумовленого несерйозним ставленням до остеохондрозу

Дегенеративні зміни стану дисків між хребцями спочатку призводять до протрузії, патології, яка поки що не виходить за межі фіброзного кільця, потім до міжхребцевої грижі.

Якщо протягом перших двох захворювань ще допомагає медикаментозне лікування, мануальний і загальний масаж, фізіотерапія, остеопатія і інші методики, то в важкому запущеному випадку стоїть питання видалення грижі на операційному столі.

https://www.youtube.com/watch?v=82BcrI4ZGKY

Навіщо потрібна дієта

Правильна дієта - запорука здоров'я

Крім вживання великої кількості води, а також виключення з раціону солоної, гострої і жирної їжі, дієта при хребетної грижі базується на таких принципах:

Відмінною профілактикою болю в спині при міжхребцевих грижах є вживання їжі, насиченою вітамінами та мікроелементами. Особливу увагу потрібно звертати на продукти, які містять в собі достатню кількість кальцію і магнію - ці елементи дуже потрібні вашій кісткової тканини.

Солодощі повинні бути малокалорійні і містити фрукти.

Зразкове меню

Можна і потрібно

Коліна до грудей, притискаємо руками, на видиху потягнулися головою до колін.

  • Кашу можна їсти будь-яку, тільки в кількості 100 грам, замінити її реально картоплею, тільки не смаженим і не більше 150 грам. Відмінним гарніром стане 100 грам салату з білокачанної або цвітної капусти. З фруктів можна вживати, що душі буде завгодно, наприклад, 2 яблука або апельсин, банан, ківі. Овочі на столі можуть бути представлені зеленою цибулею, огірком, помідорами, або двома морквинами. Рідини потрібно пити достатню кількість, чаю, соку і компоту має бути не менше 1,5 - 2 літрів.

Піднімаємо ноги вертикально, руки під колінами, робимо перекати на спині.

Перш ніж починати обговорювати щоденний раціон, необхідно роз'яснити для себе момент із забороненими продуктами. Список досить великий. Людині з хребетної грижею можна вживати:

  • м'ясні перероблені продукти (копченості, сосиски, ковбаса);
  • магазинні соуси (кетчуп, майонез);
  • борошно вищого сорту;
  • солодощі з цукром;
  • маргарин і будь-які продукти з вмістом рослинного жиру;
  • помідори;
  • шліфований рис;
  • алкоголь;
  • газовані напої;
  • жирне м'ясо;
  • будь-які солоні страви;
  • консерви.

Як після будь-якої перенесеної травми, дієта повинна бути тривалою, а також включати всі необхідні харчові компоненти. Багато дотримуються принципів дієтотерапії максимум місяць або зовсім забувають про неї, вважаючи її несерйозною заходом.

Хоча правильне харчування нічим не відрізняється від фізіопроцедур, які прискорюють процеси відновлення.

Після перелому або вивиху люди рідко виходять на роботу протягом декількох місяців, але при грижі поперекового відділу реабілітація займає не більше 3-4 тижнів.

Щоб зберегти позитивні результати і потрібно свідомість пацієнта - дотримуватися принципів дієти хоча б не менше трьох місяців. У зворотному випадку можна очікувати швидкого повернення хвороби, так як людина повертається в звичні умови праці.

Вітаміни при грижі

Для кожного пацієнта необхідно підібрати індивідуальний раціон виходячи з ваги, особливостей протікання захворювання і загального стану здоров'я. Основними пунктами правильного харчування є:

Лікувальне харчування завжди є невід'ємним компонентом терапії будь-якого захворювання. В основі патологічного процесу зазвичай лежить порушення обміну речовин, тому важливо їх адекватне надходження в організм.

Швидке відновлення після хвороби найчастіше спирається на правильно підібрану лікарем дієту. Вона повинна включати не тільки режим прийому їжі і поєднання страв, але і різні комбінації вітамінів і мінералів.

Com/watch?