Полезные материалы

Профілактика міжхребцевої грижі

  1. Причини виникнення міжхребцевої грижі
  2. Лікування міжхребцевої грижі
  3. Профілактика появи міжхребцевої грижі

Міжхребцева грижа - це захворювання, яке характеризується змінами в міжхребцевого диска. Ядро його зміщується від центру і викликає зміни в периферичних відділах. У найважчих випадках виступає частина кільця може викликати серйозні неврологічні порушення. Найчастіше здавлюється кінський хвіст спинного мозку, що сильно знижує якість життя пацієнта.

Причини виникнення міжхребцевої грижі

  • Вікові дегенеративні зміни в волокнах диска, які не можуть утримувати ядро ​​строго в центрі.
  • Травми хребта.
  • Підвищене навантаження на хребетний стовп, яка може бути пов'язана з професійною діяльністю людини або наявністю надлишкової маси тіла.
  • Куріння - може сприяти погіршенню харчування диска, що призводить до дегенерації.

Клінічні прояви грижі міжхребцевого диска

Симптоми захворювання залежать від того, на якому рівні утворилася грижа диска.

  • Якщо нервові волокна не стискаються, то пацієнтів може турбувати тільки біль в спині, а іноді симптомів немає взагалі.
  • При компресії нервових структур можуть порушуватися функції кінцівок або зовсім наступати їх параліч.
  • Болі в нозі - один з частих симптомів міжхребцевої грижі. Що характерно, в більшості випадків страждає тільки одна нога. Болі можуть відчуватися по задній поверхні, а можуть локалізуватися на внутрішній стороні стегна.
  • Грижі шийного відділу хребта проявляються онімінням верхньої кінцівки, порушенням чутливості тулуба, нижніх кінцівок.

Лікування міжхребцевої грижі

У більшості випадків захворювання вдається контролювати без проведення хірургічного втручання. Симптоми поступово слабшають і можуть зовсім відступити. Пацієнтам ж необхідно виключати великі навантаження на хребетний стовп в даний період і виконувати всі рекомендації лікарів. Активно використовуються протизапальні препарати, лікувальний масаж (тільки не в гострий період), голковколювання.

Операція виконується в тих випадках, якщо болі в спині значно знижують якість життя пацієнта, і позбутися консервативними методами від хвороби не виходить. До операції вдаються відразу в тих випадках, коли у пацієнта є серйозні неврологічні порушення.

  • Мікрохірургічне втручання - виконується під збільшенням і дозволяє виконати всі дії з високою точністю. Так можна позбутися від грижі будь-якої щільності і розміру. Тканини, розташовані поруч з грижею отримують мінімум пошкоджень, і післяопераційний період протікає легше.
  • Ендоскопічне втручання - дозволяє прооперувати грижу міжхребцевого диска через мінімальні пошкодження шкірних покривів. Метод новий і піддається критиці з боку деяких авторів, але результати його дуже непогані.
  • Заміна міжхребцевого диска - найновіший метод, який ще не знайшов широкого застосування в лікарській практиці.

Профілактика появи міжхребцевої грижі

Всім відомо, що хвороба простіше попередити, ніж лікувати її. Це дозволяє зберігати здоров'я, сили і матеріальні засоби пацієнта.

  • М'язовий корсет утримує хребет у правильному положенні. Якщо він буде добре розвиненим, то хребетний стовп менш схильний до різних патологій. Регулярні фізичні вправи допоможуть наростити м'язову масу і добре позначаться на стані хребта.
  • Найбільше навантаження на диски відбувається при нахилах і виконанні при цьому фізичної роботи. Необхідно стежити, щоб живіт при цьому був втягнутий, спина округлена, а сідничні м'язи напружені. Все це кілька допомагає хребетного стовпа і на диск лягає менше навантаження.
  • Під час ходьби спина і голова повинні розташовуватися прямо, так вдасться уникнути грижі шийного відділу хребта.
  • Коли ви сидите потрібно спиратися спиною на спинку стільця, а ноги повинні знаходитися на твердій поверхні.
  • Матрац не повинен бути занадто м'яким. В даний час випускаються спеціальні ортопедичні матраци, що враховують фізіологію хребта і рівномірно розподіляють всю лягає на нього навантаження.
  • Надмірна вага - додаткове навантаження на весь опорно-руховий апарат. Якщо тримати масу свого тіла в межах норми, то це значно знижує ймовірність розвитку міжхребцевої грижі.
  • Харчування має бути збалансованим і забезпечувати кістки і суглоби усіма необхідними речовинами. Важливо, щоб в організм надходили всі незамінні амінокислоти, що містяться в продуктах тваринного походження (м'ясо, риба, птиця). Центральна частина диска містить багато білків, які будуються з амінокислот.
  • Шкідливі звички повинні бути виключені з життя. Ймовірно, немає такого органу, на який алкоголь і тютюн не чинили б негативного впливу. Хребет винятком з правил не є.
  • Плавання ідеально підходить як для профілактики появи міжхребцевої грижі, так і для реабілітації пацієнтів, яким уникнути даної патології з певних причин не вдалося.

Здоров'я вашого хребта тільки в ваших руках і якщо ви будете дбайливо ставитися до свого організму, регулярно займатися фізичними вправами - зможете прожити довге і повноцінне життя!

Більш детальна інформація про міжхребцевої грижі за посиланням: hospital-israel.ru

Читайте також