Полезные материалы

Видалення міжхребцевої грижі лазером: фото, відео

  1. види операцій
  2. лазерне видалення
  3. лазерна реконструкція
  4. Переваги і недоліки
  5. реабілітаційний період
  6. профілактика

Лікування міжхребцевої грижі лазером відноситься до малоінвазивних хірургічних методів. Це означає, що видалення грижі в області хребта лазером пройде з мінімальним пошкодженням. І все ж лікарі пропонують операцію тільки в крайньому випадку, незважаючи на явну безпеку лазерної хірургії.

І все ж лікарі пропонують операцію тільки в крайньому випадку, незважаючи на явну безпеку лазерної хірургії

Коли людина відчуває порушення статевої функції, млявість в ногах, сильні головні болі і оніміння кінцівок - необхідно хірургічне втручання. Якщо грижа не досягнула великих розмірів (вище 6 мм), можна використовувати лазер.

Зміст статті

види операцій

Однією з головних особливостей будь-яких лазерних операцій є їх малоінвазивної. Освоєння лазерних технологій дозволяє вибирати дозування променів, їх силу. Завдяки такому контролю процесу можна не тільки видаляти пошкоджену хрящову тканину, але і запускати процеси регенерації при зниженій дозуванні. лікування грижі лазером допомагає зняти больовий синдром, запалення і припинити подальше руйнування міжхребцевого диска.

лазерне видалення

для видалення міжхребцевої грижі таким способом доводиться робити невеликий розріз, в який пропускають голку. Дане пристосування випромінює хвилі певної частоти і випаровує пошкоджені ділянки диска. Так, при видаленні грижі лазером, не ушкоджуються сусідні тканини.

Будь-яка операція має кілька етапів, в тому числі і лазерна. Перш ніж приступити до самої процедури, необхідно пройти ряд обстежень:

  • Здати кров і сечу на аналіз;
  • Перевірити серцеві ритми;
  • МРТ або КТ;
  • Інші дослідження.

На основі всіх даних лікар дає направлення на лазерне видалення міжхребцевої грижі. Оскільки операція досить проста і триває не більше 10 хвилин, застосовується місцевий наркоз (пацієнт знаходиться в свідомості). Через деякий час після введення анестезії робиться надріз на тілі. У щілину проводиться спеціальне пристосування. Точність операції дуже висока і досягається за допомогою виведення всіх дій на монітор з багаторазовим збільшенням зображення.

Правильно підібрана дозування випромінювання допоможе видалити висушені і пошкоджені частини хрящової тканини, які здійснюють тиск на спинномозкові нерви. Після процедури пацієнт дуже швидко починає відчувати відсутність больового синдрому.

Оскільки лазерне видалення грижі хребта є дуже щадним методом, період перебування в лікарні вкрай малий. Часто пацієнтів виписували вже через добу після операції.

лазерна реконструкція

Будь-якого роду операція з видалення міжхребцевої грижі порушує структуру хребта. Людина потребує певного відновлення хрящової тканини. Существуеет ряд препаратів - хондропротекторов, що сприяють регенерації міжхребцевих сегментів, але іноді цього не достатньо.

Грижі великих розмірів вносять величезний дисбаланс, для відновлення людині часто необхідно лазерне втручання. Вплив дуже схоже на процедуру лазерного видалення, але більш щадне. Знижуючи інтенсивність лазерного потоку, запускається механізм регенерації хрящової тканини. У деяких випадках, коли міжхребетні грижі поперекового відділу (а також шийного або грудного) ще не досягли великих розмірів і пацієнт своєчасно звернувся за допомогою, може бути призначена лазерна реконструкція.

Переваги і недоліки

Багато лікарів намагаються використовувати прогресивні технології, а лазерні операції - одна з них. Медицина сильно просунулася в розвитку, чому б не використати це. У будь-якої технології є свої плюси і мінуси, важливо не помилятися. Перевагами лазерних операцій можна вважати:

  • Зроби ж вплив на хрящову тканину (часто спостерігається прискорене відновлення диска);
  • Операція триває близько 10 хвилин;
  • малоінвазивної;
  • Досягнення анальгетіческого ефекту за короткий термін;
  • Можливість застосування в будь-якому відділі хребетного стовпа.

Радимо прочитати: наслідки видалення міжхребцевої грижі.

Однак, негативні відгуки про таке лікуванні говорять і про наявність недоліків:

  • Операція є досить дорогою;
  • Часто випинання може не зменшитися значно, незабаром знову стискаючи нервові закінчення;
  • Неможливість застосування в запущених ситуаціях;
  • Неефективність в літньому віці.

Операція є досить дорогою;   Часто випинання може не зменшитися значно, незабаром знову стискаючи нервові закінчення;   Неможливість застосування в запущених ситуаціях;   Неефективність в літньому віці

реабілітаційний період

Навіть лазерна операція має період відновлення, хоч і досить короткий. Зазвичай пацієнти відчувають себе добре вже через 2 -3 години після хірургічного втручання. Навіть в такій ситуації мінімальним терміном перебування прооперованого людини в стаціонарі є добу. Перебуваючи вдома, необхідно застосовувати спеціальні протизапальні препарати, виписані лікарем. Крім того, необхідним заходом стануть спеціальні вправи для зміцнення м'язів спини. Також застосовуються фізіотерапевтичні процедури.

Після операції хребет ще не відновився, не можна навантажувати його навіть при відсутності болів. Необхідно утримуватися від підняття важких предметів (більше 8 кг) в перші кілька місяців.

Спосіб життя також необхідно змінити, зробити його більш активним. Чудова секція при реабілітації - плавання допоможе розвантажити хребет і зміцнити м'язовий корсет спини.

профілактика

Будь-яке лікування грижі хребта лазером є досить ефективним, але навіть якщо комплексна терапія перестала давати результати, її слід продовжувати. При об'єднанні всіх заходів досягається максимальний терапевтичний ефект. Своєчасне видалення грижі хребта лазером сприяє швидкому зниженню больового синдрому, але при відсутності фізіотерапії, масажу і потрібних препаратів міжхребцевий диск може продовжити руйнуватися.

Періодично потрібно проходити курс масажу, зміцнювати м'язовий корсет, так як після операції лазерного або будь-якого іншого типу може трохи зміститися хребець. З ослабленими м'язами така ситуації вкрай небезпечна.

Будь ласка, оцініть статтю

👨⚕️РЕКОМЕНДУЕМИЕ САЙТИ І СТАТЬІ👩⚕️