- Причини появи міжхребцевої грижі:
- Види гриж хребта
Міжхребцева грижа виникає в результаті деформації фіброзного кільця міжхребцевого диска, в якому виникає розрив, через який, через що чиниться на нього тиску, випинається частина драглистого ядра. Найчастіше дане захворювання спостерігається у людей у віці від 25 до 45, викликаючи сильні біль у спині .
Чому виникає міжхребцева грижа?
Причини, що впливають на виникнення дегенеративно-дистрофічних змін в міжхребцевих дисках до кінця не вивчені. Однак більша частина фахівців вважає, що головною причиною розвитку даного захворювання є остеохондроз .


Причини появи міжхребцевої грижі:
- Викривлення хребта
- Статичні і динамічні навантаження на хребетний стовп
- Травми і вібрації, які сприяють розвитку остеохондрозу
- Зайва вага, ожиріння
- Порушення обміну речовин
- гіподинамія
- Інфекції і спадкові чинники

Види гриж хребта
Міжхребцева грижа класифікується по областях локалізації. Так, зустрічаються грижі шийного, грудного, поперекового і крижового відділів.
Ниболее поширені види міжхребцевих гриж:
- Центральна грижа (грижа Шморля). В даному випадку грижа хребта набутою патологією не рахується, оскільки виникає не в результаті зовнішніх факторів, що впливають на хребет, а є вродженою патологією. При грижі Шморля відсутня випинання, але є характерне вдавлення на місці ураженої ділянки.
- Медіанна грижа хребта - свого роду загадка для фахівців, оскільки виникає з незрозумілих причин і проходить без лікування. Медіанна грижа відрізняється непостійними больовими відчуттями, що переходять від сильної ступеня інтенсивності до слабшої.
- Дорсальная грижа - це випинання диска в область хребетного каналу, що стає причиною обмеження нервових корінців. На початковому етапі цього захворювання больові відчуття зосереджені тільки в області попереку, але з часом починають віддавати в нижні кінцівки.
- Секвеструвати грижа виникає в результаті порушення цілісності диска хребта, яка супроводжується виходом пульпозного ядра в просвіт каналу. При цьому виді захворювання істотно страждає якість життя людини. Даний вид патології виникає найчастіше в поперековому і шийному відділі хребта.
Для діагностики та лікування грижі позночного стовпа слід звертатися до фахівців .
Чому виникає міжхребцева грижа?