Міжхребцева грижа - досить неприємне явище, і в ряді випадків не обійтися без операції.
Операція з вирізання міжхребцевої грижі хребта вельми складна, і після неї необхідний повноцінний реабілітаційний період.
Він може тривати до декількох місяців.
Пацієнт в цей час повинен максимально ретельно виконувати рекомендації фахівця, щоб попередити рецидив і прискорити відновлення повноцінної рухливості.
Важливим заходом у відновленні є спеціальна лікувальна гімнастика.
Реабілітаційний період після видалення грижі розділяється на три етапи:
Реабілітаційний період після видалення грижі складається з трьох етапів: ранній, пізній і відстрочений
Таким чином, реабілітація в цілому займає кілька місяців. У ранній період не можна довго перебувати в сидячому положенні, піднімати тяжкості, робити колоподібні і різкі рухи, виконувати фізичні вправи, не використовуючи спеціальний корсет . Під забороною багато активні види спорту.
Під час пізнього періоду не можна довго перебувати в одній і тій же позі. Також заборонено тривалий водіння, стрибки, підйоми ваг більше 8-10 кг.
Відео: "Можливі ускладнення після операції на хребті"
Основне завдання леченой фізкультури після видалення грижі - допомогти пацієнтові швидше почати активний рух.
Сама по собі операція досить важка, і вимагає від нейрохірурга високого рівня майстерності. Для згладжування наслідків подібного втручання пацієнтові потрібно якомога раніше почати виконувати спеціальні вправи.
Основне завдання ЛФК - відновити функціональність пошкоджених і атрофованих ділянок спини На пізньому і відстроченому періоді реабілітації необхідно не тільки робити гімнастику, але також активно рухатися, ходити, плавати і в принципі вести рухливий спосіб життя в рамках дозволеного.
Вправи спрямовані на наступні цілі:
Потрібно враховувати, що далеко не будь-яка активність буде корисна після видалення грижі . Протипоказані занадто активні рухи, стрибки, активність, що передбачає різкі і колоподібні руху, глибокі присідання, використання ваг. Важливо, щоб комплекс ЛФК був підібраний лікарем індивідуально, і необхідно не відхилятися від нього.
Грижа диска шийного відділу хребта
Основний упор після операції робиться на дихальні вправи. На ранньому етапі обмежуються повороти і нахили голови. Коли лікар дозволить, можна приймати напівсидячи, обов'язково надягаючи комір Шанца.
У цей період дихальна гімнастика доповнюється вправами на верхній плечовий пояс. Не можна піднімати руки вище рівня плечей. Виконуючи обертання плечима, опускайте долоні і притискайте їх до корпусу. На наступному етапі виконуються рухи ногами. Комір Шанца можна припинити використовувати тільки тоді, коли буде проведено контрольне рентгенологічне дослідження.
Гімнастика для шийного відділу
Ще кілька вправ для зміцнення шиї
Грижа диска грудного відділу хребта
Лікувальна гімнастика направлена на попередження ускладнень з боку внутрішніх органів.
Перший етап - дихальні вправи. Якщо немає протипоказань, майже відразу після операції пацієнт може перевертатися на живіт. Вправи в такому положенні можуть виконуватися вже через кілька днів. Після дозволу лікаря потрібно вставати і ходити, але неодмінно надягати фіксуючий ортез.
Через тиждень можна робити статичні вправи, які передбачають утримання конкретного м'яза в скороченому стані. Поступово додаються рухи в позиції стоячи, вправи з опором і додатковим обладнанням.
Активно виконувати вправи на грудний відділ можна через тиждень після видалення грижі
Грижа диска поперекового відділу хребта
На час в 3-6 місяців потрібно відмовитися від сидячого положення. Використовується фіксує ортез. Ходити, як правило, можна з першого дня після хірургічного втручання. Протягом 1-2 місяців повністю протипоказані руху з високою амплітудою, нахили, скручування хребта.
У перші дні гімнастика виконується в положенні лежачи. При цьому важливо контролювати дихання. Рухи виконуються повільно, збільшувати кількість повторень потрібно поступово. Гімнастика робиться кожен день. Не допускаються больові відчуття. Заборонені вправи на скручування хребта, стрибки, біг .
У перші дні після операції на поперековому відділі гімнастику виконують в положенні лежачи
наступний факт
Тепер розглянемо ефективні комплекси. на ранньому періоді реабілітації пацієнту можуть бути показані наступні вправи:
для раннього реабілітаційного періоду ці вправи досить інтенсивні. Якщо якісь з них викликають біль, знизьте інтенсивність навантажень або тимчасово припиніть їх виконання.
Гімнастику потрібно виконувати регулярно, інакше можливе погіршення стану і рецидив міжхребцевої грижі .
Лежачи на спині також рекомендується виконувати наступні вправи:
Паралельно виконуються нескладні вправи в положенні на животі. Пам'ятайте про те, що якщо ви лежите на лівому боці, праву кінцівку потрібно розташовувати під головою і навпаки.
У положенні на боці можуть виконуватися наступні вправи:
Наступні вправи робляться на животі:
При заняттях лікувальною фізкультурою можна скористатися фитболом
Вправи досить прості, але для досягнення результату важливо виконувати їх протягом довгого часу. Слідкуйте за своїм самопочуттям. Пам'ятайте, що болі бути не повинно. Якщо ви відчуєте її, обов'язково знизьте навантаження.
У пізній реабілітаційний період хворий під лікарським контролем починає працювати над відновленням м'язів. Навантаження в цей час повинні можуть стати значно інтенсивніше. Це сприятиме зміцненню мускулатури і активізації способу життя пацієнта.
Гімнастична активність в цей час доповнюється мануальною терапією . Важливо не менше двох разів на рік проходити курс лікувально-профілактичного масажу .
Комплексна терапія допомагає відновити нормальний кровообіг в постраждалому хребті і дає людині можливість як моно швидше повернутися до активного повноцінного життя, а також попередити рецидив грижі.
Відео: "Гімнастика для спини після операції"
Таким чином, лікувальна фізкультура - невід'ємна частина відновлення після операції з видалення грижі.
Варто виділити наступні важливі моменти:
лікар ЛФК
Проводить комплексну терапію і профілактику захворювання хребта, проводить розшифровку рентгенографії і МРТ знімків. Також проводить реабілітацію та відновлення фізичного стану після травм.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua