Полезные материалы

Вправи при грижі міжхребцевих дисків

Стаття з спецрозділ " Хвороби суглобів і хребта "

«Я вважаю, що пацієнт повинен пройти три етапи одужання: спочатку виконувати те, що можете; потім те, що треба; і тільки на третьому етапі отримувати задоволення від всіх рухів, які виконує! »

С.М. Бубновский

«У зв'язку з цим пояснення багатьма лікарями причини болю в спині наявністю випала грижі МПД не має сенсу і, можна сказати, некоректно. Диски можуть руйнуватися, стиратися, покриватися тріщинами, розвалитися на елементи в межах їх власної території між хребцями. Ці процеси називаються дегенеративними, і виникають вони в результаті дегідратації, тобто припинення надходження в диски води. Пов'язано це зі спазмом власних глибоких м'язів хребта. Простіше кажучи, диск, який перестав отримувати мастило, починає механічно стиратися, тому що його не можна витягнути, як підшипник в машині, і змастити окремо від інших частин. Тому на знімках МРТ видно його осколки, які збираються під задньої поздовжньої зв'язкою і «засмічують» його власне венозний сплетіння, через яке він отримує харчування. У зв'язку з цим виникає набряк оточуючих його м'яких тканин і біль різного ступеня вираженості в залежності від психічної сприйнятливості людини. », Пише у своїй книзі« Грижа хребта - не вирок! »С.М. Бубновский

Для кожної людини характерний свій термін одужання, що не залежить від тривалості лікування. Основний критерій тут - відновлення м'язової маси, яка характеризує не тільки можливість певного навантаження, а й виконання вправ без болю.

Що таке правильний рух?

Це правильна техніка його виконання і постановка правильного діафрагмального дихання, тобто видиху при максимальній напрузі.

Видих, вироблений під час максимального напруження, сприяє релаксації більшості м'язових груп і можливості виконати сам рух, яке часто здається нездійсненним доти, поки пацієнт не освоїть правил видиху при максимальному навантаженні. Уже на першій консультації лікар, діагностуючи хворого, вказує йому на необхідність правильного видиху при виконанні рухів.

Відомо з фізіології, що м'язова тканина має власні механізмами знеболювання. Необхідно лише навчитися їх включати.

Від опису допоміжних методів лікування перейдемо до опису основних методів зняття болю без ліків, прийнятих в кинезитерапии .

Вправи при грижі міжхребцевих дисків.

Вправа 1

При гострого болю в спині необхідно робити будь-які рухи, які дозволяє тіло. Головне - не бути пасивним. Одне з кращих вправ в домашніх умовах ходьба на четвереньках. Кожен рух робити на видиху «Ха-а», при цьому намагайтеся максимально розтягувати крок - рука - нога!

Вправа 2

Віджимання від підлоги. Це одне з відволікаючих вправ, що допомагає «вийти з тіла хворої енергії» (можна віджиматися від стільця, від ліжка, від столу).

Вправа 3

Початкове положення: лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах, стоять на підлозі, руки за головою зчеплені в замок, лікті спрямовані в сторони. Гомілки можна покласти на диван (стілець). На видиху намагатися ліктями торкнутися колін, але не обов'язково, головне - відірвати лопатки від підлоги і ліктями направляти до колін.

Вправа 4

Початкове положення: лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах, руки вздовж тіла. Намагатися на видиху максимально підняти таз, вигинаючи тіло, і опускати в початкове положення.

Головне пам'ятайте: самі по собі вправи не допоможуть. Необхідно, щоб вони поєднувалися з єдиною системою певних навантажень, харчуванням , Диханням, позитивним настроєм на одужання.

Читайте також:

Розпрощатися з остеохондрозом може кожен!

Дієта при артриті: контролюємо вага!

Здоров'я в русі!

Що таке правильний рух?