Багато років безуспішно боретеся з болями в суглобах?
Глава Інституту захворювань суглобів: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати суглоби просто приймаючи кожен день ...
Читати далі "
Поширене захворювання хребта - остеохондроз, що супроводжується запальними процесами в міжхребцевих дисках. Больовий синдром при цьому обумовлений стискає дією зміщених дисків, які давили на відростки нервових закінчень хребта. У разі наявної патології, лікарями прописуються рецепти ряду спеціалізованих фармацевтичних засобів. Медікаментощний варіант вирішення проблеми є «класикою» в лікуванні симптоматики остеохондрозу. Однак, це не єдиний вихід із ситуації. Як вагомої допомоги в боротьбі з остеохондрозом, лікарями використовуються лікувально-фізкультурні комплекси, що базуються на тренажерах і силовому інвентарі. Саме, тренажери при остеохондрозі виступають додатковим дієвим помічником.
Пацієнти, які відчувають проблеми з хребтом, часто задаються питанням «чи можна займатися в тренажерному залі при остеохондрозі»? Однозначно можна дати ствердну відповідь, в разі знаходження хвороби в стадії згасання.
В іншому випадку, безтурботність може призвести не просто до збільшення стану хворих хребців, а безпосередньо до інвалідності. Ось чому, важлива думка фахівця. Хворий повинен відвідати свого лікуючого лікаря, який призначений можливий курс вправ, вибере інтенсивність і частоту тренувань. Доцільність проведення тренувального курсу визначається після ретельного огляду пацієнта. Прийматися за роботу в спортзалі самовільно забороняється.
Комплекси тренажерних вправ можуть бути призначені тільки в разі практично повного одужання пацієнта. Крім того, спеціальні вправи на тренажерах є обов'язковою профілактичним заходом щодо запобігання рецидиву симптомів остеохондрозу.
Мета фізкультурних комплексів за допомогою спеціального спортивного інвентарю і тренажерів - зміцнення м'язів спини. У більшості випадків, хворі, які відчувають часті болі в спині, мають недорозвинені (слабкі) групи м'язів. Маючи натренований торс, у пацієнта поліпшується постава, а значить, розташування дисків в складі хребта найбільш правильне.
Правила та особливості проведення тренувань мають наступні принципи:
Використовуючи будь-який спеціалізований тренажерний комплекс, пацієнт отримує такі позитивні ефекти:
До мінусів вправ від остеохондрозу можна віднести наступні пункти:
Відвідування тренажерний зал дозволені в разі згасаючого стану патології. Фізичні комплекси із застосуванням тренажерів та іншого спеціалізованого спортінвентарю показані при різних видах остеохондрозу:
Кожному відділу хребта запропоновані свої комплекси вправ і відповідних тренажерів.
Неприпустимі заняття за допомогою тренажерів в наступних випадках:
Це основні причини, через які не можна використовувати тренажерні комплекси при остеохондрозі.
Для тих пацієнтів, мучаться хребтом, існує ряд тренажерів, що дозволяють поліпшити фізичний стан без шкоди здоров'ю. Дані спортивні пристрої підрозділяються на дві великі групи:
Перший варіант тренажерів націлений на розробку м'язових груп спини, підвищення їх тонусу і еластичності.
Розглянутий варіант тренажерів націлений на розробку м'язових груп спини, підвищення їх тонусу і еластичності. У свою чергу, силові тренажери діляться на кілька видів.
Пристрої являють собою систему мертвих точок (блоків), через які пропущений сталевий трос, з одного боку якого є мінливий вантаж, а з іншого боку закріплена ручка. Підтягнувши за ручку під певним кутом, створюється відповідне м'язову напругу.
Особливо популярні силові тренажери з вертикальним рухів тим блоку. Це дозволяє в першій фазі руху навантажувати певні м'язи спини, у другій фазі - розтягувати хворий хребет. Можлива опрацювання наступних великих м'язів:
Правила виконання вправ:
Пристрої механічного типу, принципово складаються з важеля, що має з одного боку обтяження, з іншого боку рукоять. За допомогою подібних тренажерів можна «вантажити» будь-які групи м'язів тіла, в тому числі, спини. У більшості випадків, за допомогою жимів в даних пристроях стимулюються трапецієподібні, найширші м'язи, які підтримують хребетний стовп в нормальному стані.
Вид спортивного обладнання призначений для виконання рухів, спрямованих на розробку прямих м'язів спини, квадріцепсов і задньої поверхні стегон. Принципово пристрої даного виду є подвійні сталеві елементи з профільованої труби, закріплені на масивному підставі. Між трубами поміщається гриф штанги. Подвійні профільовані труби обмежують рух штанги, даючи можливість їй переміщатися виключно вертикально. Виконуючи приседи, жими коштуючи або тягу, руху виходять правильними, що важливо не тільки для хребта, але і розробляються м'язів попереку, дельт, трапецій.
Конструктивна особливість силових рам - наявність спеціальних стопорних елементів, що обмежують траєкторію руху грифа штанги по висоті. Це важливо для білизни небезпечного виконання приседов. Буває, що присідаючи, з огляду на переоцінки сил або невдалого руху, є ризик не встати зі штангою в найнижчій точці траєкторії руху. Стопори виключають таку небезпечну можливість. Таким чином, людина на такому пристрої може займатися самостійно, без будь-якого контролю або страховки з боку спостерігає інструктора.
Незважаючи на страховку у вигляді стопорів, слід виконувати руху з обережністю. Новачки на перших тренуваннях повинні працювати з порожнім грифом, щоб адаптувати м'язи до наступних навантажень.
Спортивне устаткування обов'язковий атрибут тренажерних залів. Будь-спортзал або фітнес-клуб оснащується даними тренажерами. До подібного обладнання відносяться:
Рухи в таких пристроях виконуються без ривків, щоб не відчувати болю в хребті і м'язах.
Розтягуючи хребет вертикально на турніку або шведській стінці, не можна зістрибувати на підлогу, достатньо спустити спочатку одну ногу, а потім іншу.
Пристрої даної групи дають можливість виконувати вправи, використовуючи опір власного тіла. До спеціалізованого інвентарю можна віднести:
На перших порах, зважаючи на деяку складність звикання до обладнання, пацієнту доцільно працювати під наглядом тренера-інструктора. Виконуючи вправи на подібному інвентарі, необхідно стежити за швидкістю рухів. Ривки виключаються. На всій траєкторії рухів, дотримується плавність і розміреність. Це допоможе в першій фазі руху навантажити м'язи спини, а в другій - розтягнути хребет.
Тренажери даної групи представлені різноманітними пристроями, популярними не тільки при обладнанні громадських спортзалів і фітнес-центрів, а й оснащенні домашнього спортивного куточка в упорядкованій квартирі.
Спортивне устаткування повністю імітує справжній велосипед. Плюс тренажера - компактність, тому можна легко розташувати в кімнаті, без будь-якого сорому простору. Велотренажери використовуються в період відновлення організму після проведення основної медикаментозної терапії, а також в якості профілактики від остеохондрозу. Тренажер навантажує переважно м'язи ніг, починаючи від стоп, закінчуючи стегна. Почасти, його дія спрямована на зміцнення преса і поперекових м'язів. Пристрій сприяє скидання зайвої маси, що благотворно для хребта при вертикальних навантаженнях під час ходьби.
Перед працюй на велотренажері, слід відрегулювати висоту його сидіння.
Тренажерне обладнання використовується тільки для профілактики остеохондрозу. Працювати на тренажері при наявних зсувах хребців не слід, так як вертикальна ударна навантаження при бігу підсилює деформацію дисків.
Пристрій складається з бігової платформи і стійки з поручнями. Залежно від моделі тренажера, стійки оснащуються цифровими дисплеями, контролюючими пульс, кілометраж і т. Д.
Тренажери даного типу успішно вирішують завдання зміцнення м'язів ніг, спини.
Устаткування відноситься до групи кардіостімулірующее тренажерів, здатних поліпшити стан серцево-судинної системи, спалити надлишки жирового прошарку тіла. Крім того, еліпсоїд здатний зміцнити м'язи поперекового відділу хребта.
Конструкція еліпсоїдів виконана таким чином, що зробити різкі рухи на ньому неможливо через наявного магнітного механізму. Це важливо для реабілітації пацієнтів, що мають проблеми зі спиною при остеохондрозі. Однак, не потрібно забувати, що навіть на таких тренажерах людина отримує вертикальні навантаження на хребет. З цієї причини, тренування на еліпсоїд дозволені тільки в період реабілітації, коли немає хворобливих симптомів остеохондрозу.
Тренажер здатний якісно зміцнити ноги, спину і прес.
Устаткування являє собою конструкцію, що складається зі стійки з поручнями і двома педалями під розміщення ніг. Пристрій повністю імітує сходову ходьбу. Тим, хто займається на такому тренажері отримує значне навантаження на хребет, з огляду на вертикального розташування тіла. Внаслідок цього, неприпустимо займатися тим, хто має серйозні ускладнення, пов'язані з остеохондрозом. Тренування на кардіостеппере допустимі в разі профілактики даної патології.
Результатом занять на тренажері є поліпшення серцевого ритму, зміцнення поперекових м'язів, а також квадрицепса і біцепса стегон. Щоб уникнути проблем зі спиною, на кардіостеппере виключаються різкі рухи.
Пристрої даного виду призначені для розвитку, практично всіх груп м'язів, включаючи ноги, плечі і спину. Тренажерне обладнання імітує справжню греблю в човні. Виконуючи вправу, в стадії розслаблення розтягуються не тільки трицепси, найширші м'язи спини, але і хребці. Ось чому гребний тренажер важливий для пацієнтів, що мають проблеми зі спиною внаслідок остеохондрозу. Більшість гребних тренажерів складається з рами, на якій закріплений упор для стоп ніг, трос з вантажем. Витягаючи трос за рукоять на себе, що тренується отримує навантаження на м'язи спини і рук.
Заняття на тренажері доступні тим, хто знаходиться в стадії реабілітації.
Щоб активно ходити в спортзал, слід заздалегідь вибрати з наявних варіантів найбільш оптимальний. Тренажерний зал при остеохондрозі повинен відповідати наступним важливим критеріям:
Критерії вибору тренера:
Наявність особистого тренера - половина успіху. Виконання самостійних вправ, особливо на силовому обладнанні небажано. Це може привести не тільки до перетренованості на перших заняттях, але і отримання прикрої травми. У випадку з пацієнтами, що перенесли ускладнення від остеохондрозу, це особливо важливо.
Тренер-інструктор завжди зможе підкоригувати тренувальний процес, розписавши програму занять, що дозволить більш плавно навантажувати тіло пацієнта.
Тренування з метою профілактики остеохондрозу, важко переоцінити. При даній патології важливим є зміцнення м'язів спини, особливо попереку. Людина, зі стабільним постійністю працює в спортзалі, мінімізує ускладнення в майбутньому.
Подивіться корисне відео про заняття при остеохондрозі
При остеохондрозі можна обмежуватися тільки медикаментозним лікуванням. Таблетки здатні зняти запальний процес. Використовуючи спеціальний комплекс вправ на тренажерах, в купе з медикаментозним лікуванням, пацієнт в рази прискорює процес відновлення нормальної роботи хребта, суглобів.
Зміцнюючи м'язи спини, великий шанс, що остеохондроз більше не потурбує хворого.
Таке захворювання, як артроз колінного суглоба, дуже неприємно тим, що обмежує рух ніг, викликаючи при будь-якому вигляді активності, будь то ходьба, біг або заняття спортом, неприємні відчуття. Ця хвороба може виникнути у будь-якої людини незалежно від віку, статі та роду діяльності.
Найчастіше з артрозом колінного суглоба стикаються люди похилого віку, що не дивно, враховуючи, що на цьому етапі життєвого циклу у них активно стирається хрящова тканина. Але в той же час не захищені від цієї хвороби і молоді люди, особливо ті, які піддаються своє тіло підвищених навантажень і регулярно займаються фітнесом. Досить позайматися пару років важким спортом, щоб хрящова тканина у молодої людини втратила первісну структуру. Чи не менше ризикують познайомитися з цим захворюванням і люди з надмірною вагою, а також ті, хто не підтримує рекомендований рівень фізичної активності.
Лікування артрозу колінного суглоба може принести очікуваний ефект лише за умови використання комплексного підходу. Тому необхідно покладати надію не тільки на медикаменти, призначені фахівцем, але і проводити інші заходи - дотримуватися здорового способу життя, робити лікувальну гімнастику. Цей діагноз є протипоказанням до тяжких і виснажливих тренувань. Необхідно стежити за тим, щоб хворе коліно не піддавалося високих навантажень, однак при цьому все-таки дозволяється виконувати деякі вправи і займатися на тренажерах. Людям із захворюваннями суглобів рекомендований спорт, але він дозволений в легкій формі, що дозволить відновити кровообіг і підтримувати оптимальну вагу.
Прискорити процес відновлення хворого колінного суглоба можна, виключивши застій крові і лімфатичної рідини. Якщо ноги будуть довгий час перебувати в одній позі, то це призведе до порушення кровообігу і завдасть серйозної шкоди здоров'ю колінного суглоба. Необхідно стежити за тим, щоб кровообіг знаходилося в нормі, при цьому тканини повинні бути забезпечені в необхідній кількості поживними речовинами, що розноситься кров'ю. При артрозі спорт не знаходиться під забороною, але він повинен бути в міру.
Часто фахівці рекомендують в якості одного з ефективних тренажерів при артрозі колінного суглоба велотренажер або звичайний велосипед. Користь від нього людини може відчути вельми значну, якщо він займається на ранній стадії захворювання. Їзда на велосипеді дозволяє правильно розподілити навантаження на ноги, чого неможливо домогтися при бігу або швидкій ходьбі. В результаті колінні суглоби починають працювати синхронно.
Навіть якщо хвороба вразила тільки одне коліно, в будь-якому випадку, навантаження буде розподілятися рівномірно на обидва суглоби. І тому вона буде однаковою, навіть на уражене артрозом коліно. Але часто все відбувається з точністю до навпаки, оскільки люди жаліють себе і зменшують навантаження на хворе коліно. Це призводить до порушення кровообігу в нозі, а це означає, що хворе коліно позбавляється важливого для неї в такий момент харчування. І як результат всього цього одужання сповільнюється.
Якщо кататися на велосипеді або займатися на велотренажері, то хворий суглоб буде забезпечений всім необхідним харчуванням, яке буде надходити до нього через кров по кровоносних судинах і капілярах. При артрозі колінного суглоба корисними є і заняття фітнесом. Але слід мати на увазі, що вони повинні проходити під керівництвом досвідченого інструктора. Також потрібно стежити за навантаженням, яка повинна бути щадить при артрозі. Інакше замість користі фітнес і спорт принесуть шкоди.
Заняття на велотренажері при артрозі колінного суглоба рекомендовані з наступних причин:
Природно, займатися на тренажері або їздити на велосипеді можна не всім через наявність у них деяких протипоказань:
Степпер - це пристосування, яке допомагає прискорити процес відновлення при артрозі колінного суглоба. Він являє собою компактний тренажер, що складається з двох рухаються платформ для стоп. Під час занять на цьому тренажері людині доводиться здійснювати дії, що нагадують підйом по сходах. Відмінність полягає в тому, що коліно піддається значно меншому навантаженні, ніж в реальній ситуації через наявність педалі тренажера, яка забезпечує ефект амортизації.
У степпера є безліч переваг:
Потрібно врахувати, що заняття на степпере можуть викликати загострення симптомів, якщо займатися на ньому під час нападів або при запущеній стадії хвороби. У перші дні навантаження повинна бути невеликою, тривалість занять не повинна перевищувати 10-15 хвилин. Обов'язково потрібно дивитися, чи не викликають вправи болю. Якщо виникає неприємне відчуття, потрібно відразу ж припинити заняття.
Артроз не є протипоказанням до заняття спортом. Тому дозволяється не тільки робота на тренажерах, а й їзда на велосипеді. Також для таких хворих показана аеробіка, йога і пілатес. Велику користь приносить плавання в басейні і аквааеробіка. Водні процедури корисні тим, що здійснюються в воді руху сприяють схудненню, одночасно з цим заняття допомагають нормалізувати кровообіг і зміцнити м'язи спини і ніг.
Розтяжка за умови правильного її виконання також може принести відчутну користь. Ця вправа обов'язково входить в комплекс вправ йоги і стретчинга. Під час розтяжки необхідно працювати з підколінними зв'язками, м'язами стегна, гомілки і стопи. Коли м'язи розтягнуті, це покращує їх постачання кров'ю, а це означає, що суглоби отримують в необхідній кількості поживні речовини.
При бажанні заняття можна проводити і вдома. Виконувати розтяжку можна без використання додаткових пристосувань. Для цього потрібно робити нахили до ніг в положенні сидячи або стоячи. Це допоможе розтягнути сухожилля і м'язи. Намагайтеся під час вправи підніматися на носочки і тягнутися верхівкою вгору до максимальної висоти. Це допоможе розтягнути стопу і голеностоп. В кінцевому підсумку ви зумієте уникнути застою рідини і крові в стопах, допомагаючи їй рухатися вгору для зволоження колінних і тазостегнових суглобів.
Якщо пацієнту хочеться швидше видужати, то для лікування артрозу він обов'язково повинен підтримуватися фізичну активність. Це можуть бути заняття спортом, фітнес або катання на велосипеді. Найбільш ефективними вважаються заняття, які були складені досвідченим інструктором, добре обізнаним про вашу проблему з коліном. На початку заняття навантаження на коліно повинна бути невеликою.
І не варто відразу починати вправи з великих навантажень. Це може завдати серйозної шкоди суглобам. Регулярні заняття спортом і катання на велосипеді дозволяють, крім зміцнення м'язів і сухожиль, позбутися стресу і хронічної втоми. Цей момент набуває особливої значущості в світлі того, що дозволяє підтримувати здорові внутрішні органи, що це позитивно позначається на здоров'я ніг.
Дуже обережним потрібно бути з важким спортом, що передбачає використання додаткової ваги. Займатися їм можна тільки лише з дозволу лікаря. Причому це неприпустимо робити в періоди загострення. Якщо ви готуєтеся до тренувань, відмовтеся від присідань зі штангою, жиму ногами, незважаючи на вагу, з яким вам належить працювати. Через деякий час, коли хрящова тканина почне відновлення, можна поступово збільшувати навантаження. Але при цьому обов'язково слід пам'ятати про те, що, регулярно займаючись важкою спортом, ви можете з необережності нанести шкоду колін.
У світлі підвищених навантажень на хребет останнім часом все частіше людям ставиться діагноз артроз колінного суглоба. Починаючи лікування цієї хвороби, пацієнти зазвичай покладають надії на медикаментозні препарати, хоча максимального лікувального ефекту можна досягти тільки при комплексному підході. Тому не варто відмовлятися від тренажерів. Вони володіють високою ефективністю впливу, при цьому болю, які виникають майже не відчутні через незначного навантаження на уражений суглоб.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua