Полезные материалы

Все про клуб Луїса Феліпе Сколарі «Гуанчжоу Евергранд»

  1. Місце
  2. Історія
  3. стиль управління
  4. склад

З дитинства за «Тяньцзінь Цюаньцзянь». Все про клуб Пато і Вітселя

Хоча все китайські клуби називаються однаково, між ними є відмінності. Розповідаємо, навіщо стежити за «Тяньцзінь Цюаньцзянь».

Гід по найпопулярнішим китайським командам добігає кінця. Сьогодні ми розповімо про чемпіона. І, якщо ви всерйоз збираєтеся стежити за чемпіонатом Китаю, мабуть, дещо краще знати заздалегідь. Протягом останніх семи років там не було чемпіонської інтриги. «Гуанчжоу Евергранд» просто не підпускав конкурентів до першого місця. Найтитулованіший клуб Суперліги, дворазовий володар азіатської Ліги чемпіонів і власність магнатів з Alibaba. Що він собою являє?

Там, де страйкують моделі. Все про найдорожчу китайської команді

Знайомимося з клубом «Шанхай СІПГ», самим нахабним здобувачем чемпіонського титулу в Китаї.

Ху Цзяінь і Луїс Феліпе Сколарі

Фото: Reuters

Місце

Чи не Пекін і не Шанхай став домівкою для найвпливовішою команди Китаю. Це може викликати здивування, але все логічно. Гуандун - одна з наймодніших в Китаї провінцій. Тут є піщані пляжі і навіть чисте море (рідкість!). Тут історично була зв'язок з європейської культури. У місті Гуанчжоу, який раніше називали Кантоном, в XIX столітті був відкритий перший вільний для морської торгівлі з європейцями порт. Тут поруч з будинками колоніальної забудови в останні 20 років побудували сучасний даунтаун. Зі скла, бетону і хрому, як годиться. Завдяки розгалуженим лініях метро крім 11 млн жителів місто доступний ще 30 млн жителів агломерації. Тут готують страви кантонской кухні, яка, єдина з китайських, пробилася до Європи. Тут є що подивитися і що поїсти.

Кантональна телевежа заввишки більше 600 метрів. Вона була добудована в 2009 році, практично одночасно з цим місцевий футбольний «Гуанчжоу» був куплений будівельною компанією Evergrande і отримав назву, під яким виступає зараз. Сучасна забудова сусідить з історичними будинками, побудованими з поєднанням китайської та європейської технік.

Кантонська кухня майже не гостра в порівнянні з деякими іншими регіонами і винахідлива в пошуку нових інгредієнтів вважається в Китаї вишуканою. Вона відома в тому числі і на Заході. Вся екзотика, про яку ви чули: «ластівчині гнізда», супи з акулячих плавників, зміїне м'ясо - це все кантональна кухня. Але при цьому і дімсами, які можна знайти в половині московських ресторанів, теж вона. Загалом, Гуанчжоу - відмінне місце, щоб будувати футбольну імперію.

Історія

Вигідна відмінність від більшості інших китайських клубів - у «Гуанчжоу Евергранд» історія є. Для початку це перший професійний клуб країни. Професійний статус був отриманий в середині 50-х. Що важливо, слово «Гуанчжоу» постійно присутня в назві з тих самих пір. За 50 років «Гуанчжоу» чотири рази виграв другий дивізіон, але довго нічого не міг добитися у вищій лізі.

Після реформи чемпіонату і освіти Суперліги команду придбав будівельний концерн. Назва змінилося на «Гуанчжоу Евергранд». Плани були грандіозні, але початок не склалося: в 2010 році клуб викрили в участі в договірних матчах і відправили назад до другого дивізіону. Тоді «Евергранд» і почав купувати іноземних футболістів. Спочатку - пару нікому не відомих бразильців, потім аргентинця з ім'ям: Даріо Конку за вісім млн. Після закономірної перемоги в першій лізі була з ходу виграна і вища. Потім ще раз. А потім клуб запросив Марчелло Ліппі. З тих пір багато чого змінилося, але дещо залишилося незмінним: ні сезону без титулів.

А також висока відвідуваність. «Евергранд» грає на великому стадіоні і збирає пристойну аудиторію навіть в гостях. Репутація суперклубу вже зароблена. А глядачам стадіону «Тяньхе» відкривається вражаючий вид не тільки на полі, але і на місто.

стиль управління

Марчелло Ліппі проводив агресивну трансферну політику за кілька років до того, як це стало трендом. Лукас Барріос, Елкесон, Алессандро Діаманті. Це не зірки, але вони приїжджали в Китай саме в якості зірок. Через два роки Ліппі пішов ставити на ноги збірну Китаю (чим і займається досі), а його наступник Фабіо Каннаваро продовжив ту ж лінію. Команду підсилили Альберто Джилардіно і Алан, який з «Зальцбурга». При цьому поряд з більш-менш відомими гравцями «Евергранд» став набувати за чималі гроші місцевих футболістів - близько десятка китайців, які грали за збірну. Деякі з них, такі як Гао Лін, Хуан Бовень і Чжен Чжі, склали кістяк і клубу, і збірної Китаю.

Зрозуміло, це не привід відмовляти собі в справжніх зірок, тим більше коли нова трансферна стратегія набрала популярність. Луїс Феліпе Сколарі запросив в команду співвітчизника Пауліньо і Джексона Мартінеса. При Сколарі одним з лідерів став Рікардо Гуларт - ви про нього не чули, але в Китаї він грає краще за більшість бразильців. У минулому сезоні в 29 матчах він забив 19 голів і віддав 9 гольових передач.

Парадоксально, але найдорожча покупка «Гуанчжоу Евергранд» себе не виправдала. Джексон Мартінес майже відразу перестав потрапляти до складу. Він все-таки забив чотири голи, але це не те, чого очікували від колумбійця. Особливо якщо врахувати, що заради нього відпустили згаданого вище Елкесона, який дійсно став кимось на кшталт легенди, набравши за 110 матчів більше 100 балів за системою «гол + пас».

Власники вже заявили, що в подальшому пріоритет буде відданий молодим китайським футболістам і нових легіонерів чекати не варто. Цієї зими «Евергранд» не купив жодного іноземця. Планується, що протягом трьох років вдасться створити конкурентоспроможну в Китаї і азіатської Лізі чемпіонів команду, що складається тільки з місцевих гравців .

20 мільйонів за китайця. Все про клуб Мануеля Пеллегріні

склад

Втім, в цьому сезоні про це говорити не доводиться. «Евергранд» бадьоро почав: в першому матчі ЛЧ (як дивно це звучить стосовно Азії!) Виніс «Істерн» з Гонконгу з рахунком 7: 0, а 25 лютого в Суперкубку обіграв одного з головних супротивників в минулому сезоні, «Цзянсу Сунін» . До речі, «Істерн» - та сама команда, якої вперше в Азії керує жінка .

На поле знайшлося місце Пауліньо в центрі півзахисту, Алану на лівому краю атаки і Рікардо Гуларт в ролі «десятки». Але не Джексону Мартінесу. На вістрі атаки знову грав Гоа Лінь. Більш того, Мартінес навіть не потрапив в заявку в Лігу чемпіонів. Важко було натякнути прозоріше, але Джексон залишився в команді.

Джексон Мартінес

Фото: Reuters

Не підлягає сумніву роль Чжена Чжі: 36-річний капітан грає поруч з Пауліньо. Центральний захисник Чжан Ліньпен оцінюється сайтом Transfermarkt в один мільйон євро, що робить його другим за ринковою вартістю футболістом в Китаї. Втім, 9 з 11 гравців, які виграли Суперкубок, були старше 25 років, так що до поновлення поки далеко. Луїс Феліпе Сколарі працює над цим. А допомагає йому штаб з дев'яти співвітчизників. Іншим командам буде важкувато боротися з «Евергранд», тому що цей клуб постійно на крок (рік) попереду.

Що він собою являє?