Полезные материалы

«Настільки погано, що навіть інтроверти тут»

Учасників мітингу з плакатами оглядали особливо ретельно. Деяких молодих людей відмовилися впускати через сумок з написом «Навальний». Фото: Влад Докшін / «Нова газета»

У Москві завершилася узгоджена мерією акція на захист вільного інтернету і месенджера Telegram, який в Росії намагається заблокувати Роскомнадзор. Віялові блокування мільйонів IP-адрес російськими провайдерами не принесли результату: Telegram залишається доступний, зате від дій чиновників постраждала цифрова інфраструктура рунета: рітейл, банкінг, виявилися недоступні ряд сервісів Google, не відчиняються сайти.

На акцію 30 квітня, організовану Лібертаріанської партією Росії, учасників кликав і сам засновник Telegram Павло Дуров. В акції, яка, за підрахунками кореспондентів «Нової», зібрала понад 12 тисяч людей , Взяли участь політики, в тому числі Олексій Навальний, блогери та IT-бізнесмени. Серед учасників переважала молодь.

За підсумками мітингу зі сцени зажадали відставки керівництва Роскомнадзора. Цій вимозі були присвячені і більшість плакатів.

Учасник мітингу. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» Мітингувальники роздають паперові літачки - символ месенджера Telegram, який хотів, але не зміг заблокувати Роскомнадзор. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» Учасниця мітингу. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» Ведучий мітингу на сцені. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» Перший ряд мітингувальників на проспекті Сахарова. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» Учасники мітингу. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» У мітингу взяло участь близько 12,5 тис. Осіб. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» Політик Олексій Навальний запускає літачок після свого виступу. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» Паперові літачки в повітрі над проспектом Сахарова. Фото: Влад Докшін / «Нова газета» Математик Дмитро Богатов з дружиною Тетяною Федоровою на території мітингу. Рік тому математик Богатов був заарештований за звинуваченням у закликах в інтернеті до тероризму і організації масових заворушень. 3,5 місяці він провів у СІЗО, а потім ще 6,5 під домашнім арештом. У підсумку він зміг пояснити слідству, що його комп'ютер був вихідним вузлом мережі Tor, через що будь-який користувач цього анонімного браузера мав IP-адреса, прив'язаний до комп'ютера Богатова. Відпущений під підписку про невиїзд. «Нова газета» докладно висвітлювала справу Богатова. Фото: Влад Докшін / «Нова газета»