Полезные материалы

П'ять найвідоміших дискваліфікації паралімпійців

Російська гірськолижниця Інга Медведєва втратила бронзову нагороду Паралімпіади через дискваліфікацію: спортсменка пропустила «ворота» на спуску

Російська гірськолижниця Інга Медведєва втратила бронзову нагороду Паралімпіади через дискваліфікацію: спортсменка пропустила «ворота» на спуску. «Газета.Ru» згадує інші випадки, коли паралімпійці позбавлялися медалей.

Параолімпійські ігри - це свято, в якому головне участь, а не перемога. Але чим більше Ігри привертають увагу публіки, тим вище ставки. Спортсмени борються за перемогу не менше, ніж учасники звичайних Олімпійських ігор. І часто (на щастя, набагато рідше, ніж на Олімпіадах) порушують правила і застосовують заборонені прийоми.

Ми постаралися знайти найбільш цікаві випадки, пов'язані з дискваліфікацією спортсменів на Паралімпійських іграх.

1. Гюндюс Ісмайлов (Сідней 2000 і Афіни 2004)

Азербайджанський паралімпієць тріумфально виступив на змаганнях з пауерліфтингу в Афінах. Ісмайлов встановив кілька рекордів у категорії до 90 кг, обійшов усіх конкурентів і, прихопивши золоту медаль, повернувся з Австралії в рідній Азербайджан.

Однак Міжнародний паралімпійський союз зажадав у спортсмена повернути завойовану медаль: допінг-проба Гюндюса дала позитивний результат. До позбавлення нагороди паралімпійські влади додали дворічну дискваліфікацію. Ісмайлов, як кажуть, своє золото довго повертати не хотів і ховав десь в своїй квартирі, але в підсумку все ж змирився.

Однак на цьому пригоди азербайджанського паралімпійця не закінчилися. Відбувши встановлений термін покарання, Ісмайлов повернувся в спорт і почав підготовку до Ігор в Афінах. Всіх заявлених для участі в Паралімпіаді спортсменів попередньо перевіряли на заборонені препарати.

І комітет, мабуть, без особливого подиву виявив в крові у Гюгдюса допінг.

Цього разу кара була більш суворої - спортсмен був дискваліфікований довічно. Але буквально місяць назад, в лютому 2014 року, Ісмайлов взяв участь у відкритому чемпіонаті Бразилії.

Це стало можливим після того, як Ісмайлов виправдався перед Паралімпійських комітетом і домігся скасування своєї дискваліфікації. Як з'ясувалося, заборонені препарати потрапили в кров Ісмайлова не по його бажанню. Стероїд підкинула в стакан невдалого спортсмена колишня коханка, яка побажала таким чином відплатити Гюндюсу за розрив відносин. Помста жінок буває дуже хитромудрою ...

До речі, повернувшись після дев'ятирічної перерви, Ісмайлов тут же оновив рекорд Європи і добув для себе путівку на чемпіонат світу. Цікаво, чи не викличе настільки гучний успіх інтересу у що стала для Гюндюса вже рідний комісії щодо вживання допінгу?

2. Вадим Ракітін і Микола Марфін (Лондон 2012)

У спорожнілий після дискваліфікації Гюндюса Ісмайлова паралімпійський пауерліфтинг вписали свої імена російські спортсмени. Вадим Ракітін і Микола Марфін були запідозрені у вживанні допінгу на Паралімпіаді в Лондоні.

Під тиском громадськості хлопці щиросердно зізналися у скоєному. Російський паралімпійський комітет заявив тоді, що з розумінням ставиться до вчинку наших спортсменів і збирається підтримувати Вадима і Миколи протягом їх дискваліфікації.

3. Шота Омарішвілі (Лондон 2012)

У Лондоні разом з росіянами Ракітін і Марфін за аналогічну провину був дискваліфікований грузинський спортсмен Шота Омарішвілі.

Очевидно, що пауерліфтинг немислимий без підкилимної боротьби. Прикро, звичайно, що це стосується і Паралімпійських ігор, але і тут результат для спортсменів найважливіше. Не секрет, що вживання допінгу поширене повсюдно, просто комітети не встигають оновлювати списки заборонених препаратів.

Багато в чому такі силові змагання, як пауерліфтинг, а також змагання на витривалість є ще і місцем боротьби фармацевтів, які влаштовують щось на зразок гонки озброєнь.

Будемо сподіватися, що поки це доля великого спорту, а на Паралімпіаді це лише винятки з правил.

4. Факуру Сіссоко і Людмила Османова (Пекін 2008)

І знову пауерліфтинг, цього разу жіночий. Пекінська Паралімпіада була затьмарена допінг-скандалом навколо малійской спортсменки Факуру Сіссоко і росіянки Людмили Османовій, в крові у яких виявилися заборонені речовини.

На щастя, люди, відповідальні за контроль подібних явищ, діють по-справжньому жорстко, кидаючи всі сили на боротьбу з допінгом у Паралімпійських іграх. Проміжні результати зусиль всіляких комісій очевидні: на Паралімпіаді в Сочі поки (тьфу-тьфу-тьфу) не знайшлися спортсмени, які намагалися незаконно добути перевагу для себе. Втім, в зимових Іграх не представлені пауерліфтинг.

5. Інга Медведєва (Сочі 2014 року)

І все ж дискваліфікація в Сочі трапилася. Однак Інга Медведєва, позбавлена ​​бронзової медалі в гірськолижному супергігантскій слаломі, втратила свою нагороду зовсім не через вживання допінгу.

Справа в тому, що Інга пропустила останні ворота під час спуску. Прикра помилка завадила Медведєвої завоювати заслужену бронзу.

Вся країна зобов'язана підтримати Інгу Медведєву, яка кинула виклик самій долі (як і всі учасники Паралімпійських ігор), вирішивши займатися гірськолижним спортом без ноги. Інга в 11 років потрапила під машину - дівчинку збив «лихач», однак не здалася і вже стала дворазовим призером Паралімпіади. Отримати третю нагороду завадив лише випадок.

«Газета.Ru» веде текстову онлайн-трансляцію третього змагального дня на зимових Паралімпійських іграх в Сочі 2014.

Ознайомитися з іншими новинами, матеріалами і статистикою ви можете на сторінках спецпроекту «Газети.Ru» «Сочі 2014».

джерело

Цікаво, чи не викличе настільки гучний успіх інтересу у що стала для Гюндюса вже рідний комісії щодо вживання допінгу?