Ліга чемпіонів. «Лілль» - БАТЕ. огляд матчу

Зовсім недавно ми були свідками матчу між збірними Франції та Білорусії. Вчора сталося ще одне протистояння цих країн, але вже на рівні клубних команд. В рамках групового етапу Ліги Чемпіонів "Лілль" приймав БАТЕ. Що ж, поки нічия.

Стартові склади:

Руді Гарсія в черговий раз змінив стартовий склад своєї команди. У порівнянні з матчем минулого туру Ліги 1, коррективам піддалася кожна лінія. У захисті Франк Беріа поступився своїм місцем Марко Баша, півзахист знову набула Ріо Мавуба, який замінив Бенуа Педретті, а атака була представлена тріо Калу-Пайє-Де Мело, де івуарієць вийшов замість Нолана Ру. Що стосується останніх двох перестановок, варто відзначити, що тут наставник "догів" повернувся до звичного і найбільш оптимального варіанту. Мавуба минулу зустріч почав в запасі, так як прибув з розташування збірної, а Калу відбуває дискваліфікацію і у внутрішній першості допомогти своїм поки не може.

1-й тайм

Обидві команди почали активно. Перший небезпечний момент створили господарі зусиллями Саломона Калу - івуарієць замикав навіс з флангу, але голкіпер гостей Андрій Горбунов зумів перевести м'яч на кутовий. Подача з нього ні до чого не привела, а ось відповідь атака БАТЕ завершилася взяттям воріт. Олександр Володько, опинившись на вільному просторі метрах в 30-ти від воріт, зважився на удар і не прогадав. М'яч по минає від воротаря траєкторії влетів в дальній кут.

На сценарій матчу цей гол ніяк не вплинув. "Лілль" спочатку повинен був йти вперед. По-перше гра вдома, по-друге сам суперник, наверянка, вважав за краще б зіграти "другим номером". Так що, не дивно, що після пропущеного м'яча, господарі великими силами пішли вперед. Однак це зіграло з ними злий жарт. На 20-й хвилині білоруси втекли в контратаку, та так, що забили другий гол. Олександр Глєб підхопив м'яч біля центрального кола, пробіг з ним кілька метрів, після чого відпасував ліворуч тезці Павлову, який в дотик перевів м'яч в центр, на 11-метрову позначку, звідки Віталій Родіонов спокійно вразив ціль. Правда, пізніше стало ясно, що нападник перебував у офсайді, проте це було ясно нам. Суддя ж без частки сумніву вказав на центр.

0: 2 до 20-й хвилині в гостях у "Лілля". Вважаю, що навіть найвірніші і оптимістичні шанувальники БАТЕ не припускали такий розвиток подій. Проте, результат на табло і футболістам "Лілля" терміново потрібно було його виправляти. Але бажання гравців явно розходилося з розумом. Футболісти поспішали, нервували. Як наслідок, необгрунтовані втрати м'яча і не доведені до завершення атаки. У свою чергу, білоруси, навпаки, діяли спокійно, без суєти. Але ж їх ситуація теж була не проста.

Але ж їх ситуація теж була не проста

Проте, "Лілль" тиснув і на 36-й хвилині змусив вступити в гру Горбунова - страж воріт БАТЕ відбив потужний удар Димитрія Пайє. Це все, чим міг похвалитися "Лілль" через майже 20 хвилин після другого пропущеного гола. А тим часом, підопічні Віктора Гончаренка були проти ще більше збільшити відрив. Благо, суперник зовсім забув про оборону. На 43-й хвилині Павлов виводить один на один з воротарем Едгара Олехновича, але той втрачає можливість забити. Правда, через мить йому надається друга спроба, яку він уже впевнено реалізує. Після того, як Ландро відбив перший удар - Володько підібрав м'яч і повернув його Олехнович, який весь цей час балансував на межі офсайду. Однак, складалося відчуття, що захисники "Лілля" його просто не бачать.

Тайм наближався до завершення, але вже в доданий час Лілль вибіг в небезпечну атаку. Калу відпасував на лівий фланг, підключився Діню, який сходу пробив - Горбунов відбив м'яч на кутовий. Стандарт також був досить-таки неприємний. Флоран Бальмон трохи не потрапив в створ після подачі Пайє. У підсумку, перша половина зустрічі так і завершилася з рахунком 0: 3 на користь БАТЕ.

2-й тайм

У перерві Руді Гарсія вирішив зробити подвійну заміну. Замість Туліо Де Мело і Марвена Мартена в гру вступили Нолан Ру і Райан Мендес. Треба сказати, що їх вихід дійсно освіжив гру. Правда, для початку Ру збив з ніг Олександра Павлова. Після цього на полі виникла невелика колотнеча. Білоруси, ясна річ, заступилися за свого футболіста, обурені хамством суперника, а господарі, здається, просто хотіли виплеснути злість від невдало складався матчу. В результаті міжнародних переговорів Ру, Павлов і Дінь отримали по жовтій картці.

До речі, даний епізод, судячи з усього, позитивно вплинув на гравців "Лілля". Знаєте, як в хокеї для того щоб включитися, зібратися, команда спеціально влаштовує бійку, після якої гравці вже зовсім інакше заряджені на боротьбу, на результат. Ось так і тут, починаючи з 55-ї хвилини моменти біля воріт Горбунова буквально посипалися один за одним. Це принесло свої плоди. На 59-й хвилині Пайє виконав подачу з кутового і Орельєн Шеджу скоротив відставання.

Часу залишалося досить і тому "доги", як і личить, буквально вчепилися в суперника. На 60-й хвилині небезпечний удар завдає Пайє - вище. Слідом, Калу вискакує на рандеву з воротарем - Горбунов в грі. Після цього, БАТЕ трохи відсунув гру від своїх воріт, але ненадовго. 68-я хвилина - Лукас Дінь прострілює у воротарський - захисники розрядили обстановку. Через хвилину Мендес з лівого флангу йде в лицьову і потужно б'є у ближній кут - Горбунов рятує своїх.

Потім знову настає деяка пауза, після якої "Лілль" створює ще два гострих епізоду. Спочатку Дімітрі Пайє зі штрафного завдає красивий, але м'яч пішов точно по центру і для Горбунова не склало труднощів його відбити. Ну а далі, виникає просто забійний момент. Простріл з лівого флангу пролетів повз усіх, за винятком Бальмон, який на самоті чатував на дальньому куті воротарського. Однак удар Флорана припав в голкіпера, ні гола. В атаці у відповідь два футболісти БАТЕ втекли в прорив і на удар був виведений Олександр Глєб, але його "постріл" пройшов мимо.

На останніх хвилинах матчу "Лілль" оселився на половині поля гостей, але ті уважно діяли і не давали супернику яким би то не було чином загострити ситуацію. Несколькомі хвилинами пізніше пролунав фінальний свисток, який зафіксував перемогу БАТЕ з рахунком 1: 3. Вітаємо білорусів з цим значущим успіхом!

Підводячи підсумок, хочеться сказати, що результат, звичайно, несподіваний, але гра з боку "Лілля" ще більш несподівана. В основному, це стосується першого тайму. У другому підопічні Гарсії грали активно і створили достатню кількість моментів, але по-перше реалізація шкутильгала, а по-друге, чому не можна було грати в такому ключі з самого початку? Залишається сподіватися, що наставник французів зробить правильні висновки і до наступних матчів "доги" підійдуть більш готовими.

Залишається сподіватися, що наставник французів зробить правильні висновки і до наступних матчів доги підійдуть більш готовими

Відео огляд

================================================== ====================

У паралельному матчі "Баварія" обіграла на своєму полі "Валенсії" 2: 1 ( відео огляд )

Огляд матчу "Парі Сен-Жермен" - "Динамо (Київ)"

Огляд матчу "Монпельє" - "Арсенал"

У другому підопічні Гарсії грали активно і створили достатню кількість моментів, але по-перше реалізація шкутильгала, а по-друге, чому не можна було грати в такому ключі з самого початку?