Полезные материалы

Найгірші Ігри в історії

Перше хокейне золото за 26 років, гімн, який Росії ще пригадають, і прапор, який так і не побачили на церемонії закриття. Підсумки 16-го і останнього дня Олімпіади. Перше хокейне золото за 26 років, гімн, який Росії ще пригадають, і прапор, який так і не побачили на церемонії закриття

Дмитро Коротаєв / Коммерсант

У заключний день Олімпіади в Пхенчхані розіграли чотири комплекти медалей. Головний фінал для росіян відбувся в хокеї, який мало не закінчився трагедією. Замість цього він закінчився російським гімном, вперше прозвучали на цих Іграх з вуст вітчизняних спортсменів. Питання тільки в тому, чи не покарають нас тепер ще й за це?

У кількох секундах від катастрофи

Про фіналі олімпійського хокейного турніру ще 23 лютого, в п'ятницю, говорили як про унікальну подію. Ще б пак, адже навряд чи коли-небудь в вирішальному матчі Ігор ще зустрінуться Олімпійські атлети з Росії (ОАР) і Німеччина. Перша команда, сподіваємося, перестане існувати вже зовсім скоро, і на наступних Олімпіадах це знову буде просто Росія. А Німеччина зробила щось зовсім з розряду фантастики, пробившись до фіналу. Це взагалі перший випадок, коли команда, яка не належить до великої шістки (Росія, США, Канада, Швеція, Фінляндія, Чехія), домоглася подібного успіху. І зробили німці це цілком заслужено, пройшовши в плей-офф спочатку Швецію, потім Канаду. Проте багато російські вболівальники та експерти перед фіналом радісно потирали руки. Для них результат здавався вже вирішеним. Німеччина ж у черговий раз довела, що вона не випадково дограла до останнього дня Олімпіади.

Граду шайб у ворота німецької команди не вийшло. Лише на 19 хвилині зустрічі захисник В'ячеслав Войнов насилу забив перший гол. Здавалося - ну ось зараз-то піде. Чи не пішло. Замість цього форвард Фелікс Шютц рахунок зрівняв. На початку третього періоду Микита Гусєв знову вивів Росію вперед, але німці тут же відповіли своєю шайбою. Все йшло якось вже зовсім не за планом. І тут німецька команда всього за 4 хвилини до кінця матчу забила третій гол, вперше в грі вийшовши вперед. Що може бути гірше? А ось що: Сергій Калінін при рахунку 2: 3 менше ніж за три хвилини до кінця основного часу отримав видалення. Багато в цей момент вимкнули телевізори або зачинили свої ноутбуки. Відіграти нехай і всього одну шайбу в меншості майже нереально. Але неможливе все ж відбулося. Знарок поміняв воротаря на п'ятого польового гравця, вирівнявши склади, і Микита Гусєв неймовірним кидком забив прямо в кут.

Що творилося в цей момент в головах у німців, що були у кількох секундах від головної перемоги в своєму житті, навіть уявити важко. Здається, це вплинуло на них занадто сильно. В овертаймі особливої ​​боротьби вже не було: збірна Росії забила четвертий (спасибі Кирилу Капрізову) і виграла перші за 26 років золоті медалі Олімпіади. Для Олімпійських атлетів з Росії ця нагорода найвищого ґатунку стала лише другою в Пхенчхані.

Бувало й гірше

В іншому заключний день Олімпіади пройшов без несподіванок. У лижному жіночому марафоні найкраща з росіянок Анастасія Сєдова стала лише 11-й. Виграла норвежка Маріт Бьорген, для якої ця нагорода стала четвертою в Пхенчхані і 15-й олімпійською медаллю в кар'єрі. Всього в її активі вісім золотих, чотири срібних і три бронзових медалі. Бьорген стала найбільш титулованою спортсменкою в історії зимових Ігор, обігнавши за цим показником свого співвітчизника, біатлоніста Уле Ейнара Бьорндалена.

Норвежці, які привезли для чогось в Пхенчхан рекордну кількість препаратів від астми , Взагалі виступили надпотужні. Всього на їх рахунку в Пхенчхані 39 медалей (14 золотих, 14 срібних, 11 бронзових) - це світовий рекорд для одних Ігор.

Для росіян Пхенчхан-2018 став гіршими Олімпійськими іграми. Втім, очікувати іншого в ситуації, коли більшість найсильніших спортсменів через допінговий скандал незаслужено залишилися вдома, було не можна. Всього збірна Росії завоювала на цій Олімпіаді 2 золоті, 6 срібних і 9 бронзових нагород, посівши 13-е місце в неофіційному загальнокомандному медальному заліку Ігор. До цього антирекорд належав Олімпіаді-2010 у Ванкувері, звідки російські спортсмени привезли 3 золоті, 5 срібних і 7 бронзових нагород (11-е місце в медальному заліку). Хоча за загальною кількістю медалей результат Ванкувера все ще залишається гіршим.

без прапора

Свого триколора Росія на закритті Олімпіади так і не дочекалася. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) вирішив не скасовувати дискваліфікацію Олімпійського комітету Росії (ОКР). За словами президента МОК Томаса Баха, на рішення вплинули два випадки позитивних допінг-проб росіян в Пхенчхані - у керлінгістів Олександра Крушельницького і бобслеїстки Надії Сергєєвої. У першого, нагадаємо, знайшли мельдоній і йому довелося повернути бронзову медаль в дабл-міксті, у другій був знайдений триметазидин, і її результат (12 місце в змаганнях «двійок») теж анулювали.

При цьому Бах підкреслив, що зазначені допінгові випадки мають несистемний характер і зняття санкцій можливо вже після Ігор.

«Виконком МОК проголосував за те, щоб зняти тимчасову дискваліфікацію з Олімпійського комітету Росії автоматично після того, як буде завершена перевірка всіх допінг-проб, узятих під час Олімпійських ігор і, зрозуміло, при відсутності позитивних проб. На процедуру перевірки йде за регламентом до 72 годин », - йдеться в заяві ОКР.

Цитата дня

Головний тренер збірної Росії Олег Знарок зробив заяву після перемоги в фіналі хокейного олімпійського турніру. Виявляється, журналісти повинні були йому допомагати.

«Чи є сили і мотивація на новий олімпійський цикл? Не знаю. На жаль, ви, журналісти, мені не допомагаєте. Я втомився, буду сильно думати, чи варто залишатися на посту головного тренера збірної Росії. Думаю, що цим золотом Олімпійських ігор я відповів на всі ваші запитання, панове журналісти. Цей матч був для мене найважливішим в житті ».

Відео дня

Під час святкування на льоду російські хокеїсти разом з уболівальниками на трибуні виконали рідний гімн. Вражаючий момент, якби не одне «але»: спортсменам на Олімпіаді в Пхенчхані заборонено виконувати рідної гімн, так само, як і демонструвати будь-які національні символи. МОК поки мовчить, але формально у нього з'явився черговий привід для додаткових санкцій.

Олімпіада в Пхенчхані офіційно закрита. Наступна зимова Олімпіада пройде в Пекіні в 2022 році.

Артем Кузьмін, «Фонтанка.ру»

Питання тільки в тому, чи не покарають нас тепер ще й за це?
Що може бути гірше?
«Чи є сили і мотивація на новий олімпійський цикл?