Полезные материалы

Як проводиться видалення міжхребцевої грижі?

  1. симптоми
  2. Як лікували до операції?
  3. Перебування в нейрохірургії
  4. перед операцією
  5. Видалення міжхребцевої грижі: як проводиться операція?
  6. Видалення міжхребцевої грижі: відгуки
  7. Перший місяць після операції

«Вам настійно рекомендовано видалення міжхребцевої грижі, інакше незабаром будете пересуватися в інвалідному кріслі і ходити в памперсі», - приблизно таким був вердикт лікарсько-консультаційної комісії після перегляду моїх знімків МРТ.

«Вам настійно рекомендовано видалення міжхребцевої грижі, інакше незабаром будете пересуватися в інвалідному кріслі і ходити в памперсі», - приблизно таким був вердикт лікарсько-консультаційної комісії після перегляду моїх знімків МРТ

«Нічого собі перспективи», - подумала я, страждаючи від болю, яка не відпускала мене ні на мить вже більше місяця, і погодилася на операцію.

Сьогодні я готова поділитися з читачками жіночого сайту "Красива і Успішна» знаннями і досвідом пацієнтки, якій була проведена мікродискектомія - таке медичне назва носить один з видів операції з видалення міжхребцевої грижі.

симптоми

«Красива і Успішна» вже публікувала статтю про те, чи можливо лікування грижі без операції . Сьогодні ми розповімо про операційний спосіб лікування грижі.

Згадаю, як все починалося, заодно познайомлю вас з деякими симптомами грижі диска хребта.

  • Перші провісники з'явилися ще в молодості. Мені було десь років 20, коли я відчула біль в попереку після фізичних навантажень. З того часу болі в спині мене періодично турбували, але були терпимими, а після відпочинку зовсім припинялися. Я все списувала на перенавантаження.
  • З кожним роком біль в попереку ставала все інтенсивніше і з'являлася частіше. Особливо сильними хворобливі відчуття стали після третіх пологів. На той час мені вже було трохи за 30, доньці 3 місяці. Одного ранку біль стала настільки сильною, що я не могла ступити й кроку, встати з ліжка. Єдине вимушене положення тіла, при якому біль була більш-менш терпимо - сидячи. Можливості зробити МРТ, щоб встановити точний діагноз мого захворювання, у мене в той час не було. Я брала знеболюючі і пройшла курс рефлексомагнітной релаксації хребта. Мені стало набагато легше, біль відступила, і я навіть забула про те, як нестерпно може боліти спина. З іншими симптомами міжхребцевої грижі я зіткнулася через 3 роки.
  • Болі в попереку стали з'являтися дуже часто - після будь-якої фізичної навантаження. Підняла на руки дочку - спина болить , Позаймалася фітнесом - в попереку стріляє, довго просиділа за комп'ютером - розігнутися можу з працею.
  • Згодом біль стала поширюватися на ногу. Знаєте, таке відчуття, коли стріляє в спину і віддає в ногу. Біль був терпима, але дуже часта.
  • Потім з'явилося відчуття скутою попереку. Я брала зручне положення, при якому могла пересуватися. З боку це було дуже помітно: згорблена і перекошені спина. До речі, вона все частіше «стріляла», а ліва нога нила. Рятувалася таблетками, які на час знімали біль.
  • Потім була їзда на велосипеді, після якої я не змогла нормально рухатися. Я сяк-так дійшла додому, спираючись на велосипед, лягла і більше встати не змогла.

Біль в попереку, відчуття "ватяних ніг», повне оніміння лівої ноги, поколювання, часті простріли і неможливість ходити нормально - явні симптоми міжхребцевої грижі хребта

Як лікували до операції?

Звичайно ж, мої героїчні подвиги через біль ходити на роботу закінчилися, і я опинилася в неврології під крапельницями, якими мені лікарі намагалися зняти біль.

Яке тільки лікування мені не призначали: внутрішньом'язові та внутрішньовенні уколи, крапельниці, блокади, УВЧ, масаж ноги - але біль трималася 3 тижні!

Я все так само не могла нормально пересуватися. Було трохи легше тільки тоді, коли я лежала на правому боці або сиділа на корточках. З'явилася кульгавість (стопа перестала мене слухатися) і скутість рухів - ще одна з ознак грижі.

Потім була МРТ, на якій поставили діагноз «... грижа диска L4 - L5, 0,7 см». Потім висновок ЛКК, про який я писала на початку статті.

У мене були такі показання для видалення міжхребцевої грижі хребта:

  • Знімаються біль, який не проходить після консервативного лікування (на момент проведення операції я порахувала, що нога і спина не переставали хворіти вже 2 місяці);
  • Здавлювання корінця нерва (видно на МРТ);
  • Парез (порушення функцій) стопи;
  • Грижа диска від 7 мм (результат МРТ).

Я погодилася на видалення міжхребцевої грижі поперекового відділу.

Перебування в нейрохірургії

Ця хвороба може дати про себе знати в будь-якому віці. Хоча в джерелах зазначено, що «вік грижі» приблизно 30 - 55 років. Після 25 років хребет «старіє», і без профілактики ризик захворювання зростає.

А після 55 міжхребетні диски менш рухливі, тому ризик появи грижі знижується.

Перше, на що я звернула увагу, потрапивши в нейрохірургію, - вік тих, хто знаходився в палаті після операції видалення міжхребцевої грижі: була у нас молода дівчина 18 років і пенсіонерка 73 років, молоденькі жінки 30 - 32 років, причому деякі з них ще не народжували.

Я-то грішила на те, що у мене грижа з'явилася після пологів. Як потім виявилося, пологи стали лише поштовхом до посилення симптомів, а не причиною. Мій організм був схильний до цього захворювання.

Всім була проведена мікродискектомія - даний вид операції дуже часто називають зараз «золотим стандартом» для видалення грижі диска.

перед операцією

  • Перед проведенням операції здаються деякі аналізи (кров і сеча). Це дуже важливо! Особисто мені дату операції перенесли, так як були підвищені печінкові проби, іншої жінки - через підвищений вміст цукру в крові. Лише після того, як аналізи нормалізувалися, нас прооперували. Тому аналізи здаються обов'язково!
  • За день до операції ввечері робляться спроби на антибіотики (подряпини на тильній стороні рук, на які капають ліки - зовсім не боляче);
  • До вас прийде анестезіолог. На підставі результатів бесіди буде підібраний наркоз. Питання стандартні: вага, зріст, хронічні хвороби, переносимість анестезії та ін.
  • Увечері перед операцією потрібно обов'язково почистити кишечник. Можна віддатися в руки медперсоналу, і вони зроблять традиційну клізму. Можна придбати в аптеці міні-клізму і провести процедуру самостійно.
  • Лікар порадить не їм ввечері перед операцією і вранці, звичайно, само собою. Крім того, з вечора вже не можна пити навіть воду.

Ось, мабуть, і все приготування з вашого боку.

Хоча ні! Спеціально для читачок sympaty.net: перед операцією потрібно зняти лак з нігтів, так як будуть підключені прилади, а лак може спотворити показання (мене про це ніхто не попередив!).

Завантаження ...

Так як у мене був гель-лак на нігтях, мені його знімали мало не всі медсестри відділення за допомогою спирту та інших підручних засобів. До речі, було весело і хоч трохи відволікло від тривожних думок про майбутню операцію з видалення міжхребцевої грижі.

Видалення міжхребцевої грижі: як проводиться операція?

Що таке грижа? Цим терміном називають будь-який випадання нутрощів з порожнини. Говорячи простою мовою, міжхребцева грижа - це випадання (випинання) ядра з диска хребта.

Сьогодні найчастіше практикують такі види операції з видалення міжхребцевої грижі:

  • дискектомія;
  • мікродискектомія;

У перекладі з грецької, «ектомія» означає «видалення, видалення або вирізання». Обидва слова (дискектомія і мікродискектомія) включають в себе слово «диск» - операція пов'язана з диском хребта.

Якщо проводиться дискектомія, то проводиться повне видалення диска разом з грижею.

Мікродискектомія має на увазі видалення грижі з малою частинкою диска, який нею зруйнований. Проводиться мікродискектомія за допомогою збільшувальних приладів і спеціальних інструментів через невеликий поздовжній або поперечний розріз на спині.

Мікродискектомія проводиться частіше і сьогодні вважається найбільш щадним і ефективним видом операції.

Практикують також руйнування грижі лазером.

Багато хто вважає, що лазерне видалення міжхребцевої грижі на сьогодні найбільш щадний метод лікування. Але слід знати, що за допомогою лазерної вапоризації лікуються в повному обсязі види гриж. Найчастіше видалити міжхребцеву грижу лазером пропонують в тому випадку, якщо грижа не складна, а проведені знеболюючі блокади дають позитивний результат, але не довгий.

Найчастіше видалити міжхребцеву грижу лазером пропонують в тому випадку, якщо грижа не складна, а проведені знеболюючі блокади дають позитивний результат, але не довгий

Видалення міжхребцевої грижі: відгуки

Перший відгук від мене:

Отже, мені була проведена мікродискектомія. В операційну я дійшла своїм ходом. У передопераційної я роздяглася (залишилися тільки трусики), мені наділи шапочку і поклали на операційний стіл. Під час операції хворого повертають на бік.
Через крапельницю ввели загальний наркоз. Пам'ятаючи розповіді дівчаток по палаті, я чекала різнокольорових метеликів, але в очах почало темніти. Я встигла злякатися і поцікавилася, чи нормально це? Мені сказали, що зараз я засну. Усе.

Прокинулась я в палаті, пристрасно признався в любові дітям і чоловікові, який сидів поруч і тримав мене за руку. Була порушена, багато говорила і раділа, що нічого не болить (діяв наркоз, як мені пояснили пізніше).

Потім захотілося спати, але мені не дозволили. Протрималася 2 години і заснула. Після сну мені дозволили випити чайну ложку мінеральної води з лимоном. Потім змащувала губи лимоном і прекрасно відійшла від наркозу. Навіть не нудило. Увечері вже їла. Вранці дозволили вставати з корсетом. В цілому, перші враження після операції - позитивні. Найбільше тішило, що біль пішла, і мені можна було лежати на спині.

Тепер відгуки про видалення міжхребцевої грижі тих, хто лежав поруч зі мною.

  • Під час операції я прокинулася. Болі не було, але чула розмову лікарів. Як я зрозуміла, операція вже закінчувалася. Пам'ятаю, як мені виймали трубку з рота, було трохи неприємно. Я закашлялась. Потім анестезіолог сказав стиснути йому руку. Підніматися стала в той же вечір після операції. Сама не змогла помочитися, довелося ставити катетер (не боляче). На питання, чи можна народити після операції видалення міжхребцевої грижі, лікар сказав, що можна: вже через 2 місяці я повернуся до колишнього способу життя, але з вагітністю потрібно почекати хоча б рік. Леночка, 31 рік.
  • Перед тим, як піднятися, мені потрібно було обов'язково надягати компресійні панчохи. Важко відходила від наркозу. Ходила тільки з опорою. Незручно ходити стоячи в туалет, а також вставати з положення лежачи - спочатку потрібно перевернутися на живіт, потім встати на карачки і лише після цього по черзі спустити ноги на підлогу. Францівна, 73 роки.
  • Відразу після операції біль як рукою зняло. Випросталася і стала ходити рівно. Ніде не боліло. Зараз (пройшов місяць після операції) іноді стріляє в сідницю. Дуже хвилювало питання інтимного життя. Сказали, що можна обережно через місяць-півтора. Аня, 31 рік
  • У мене після операції не перестала боліти нога. Лікарі сказали, що це в межах норми - корінець довго був затиснутий і набряк. Після операції спати можна і на спині, і на животі, і на боках. Мене лякали, що лежати потрібно буде тільки на животі. Після операції не можна сидіти місяць-півтора і необхідно стільки ж носити корсет. Звичайно ж, обмежені фізнагрузкі. Ще дається лікарняний на 60 днів. Світла, 35 років.

Перший місяць після операції

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі у кожного проходить по-різному. Обов'язково призначають медикаментозне лікування.

Деякі відразу починають ходити рівно, але відчувають слабкість в ногах і швидко втомлюються. Особисто я не змогла відразу випрямитися, що не відчувала великий палець ноги. Я сильно кульгала (припадала на ногу), ходити було складно. Крім цього, стопа лівої ноги не працювала (парез стопи).

Мій лікуючий нейрохірург сказала, що потрібен час, і все це нормальні залишкові явища.

Щоб розробити стопу, я виконувала такі вправи:

  • Брала широкий пояс і в положенні лежачи тягнула стопу на себе;
  • Ставила ноги разом і намагалася підняти шкарпетки. При цьому за порадою доктора дивилася в дзеркало, а не на стопи;
  • Мені розминали стопу кожен день, роблячи легкий масаж;
  • Ходила кожну годину по 10 - 20 хвилин.

Минуло майже 3 тижні, і я відчула палець на нозі. Хоча, за словами доктора, оніміння пальця у багатьох не проходить взагалі. Легка кульгавість ще залишилася. Болю в спині і нозі немає. Більше часу проводжу в положенні лежачи. Зовсім скоро буду проходити реабілітацію у відділенні нейрохірургії.

Також я налаштовуюся на те, що видалення міжхребцевої грижі хребта - це не заключний етап лікування, а сходинка в великому комплексі подальшої реабілітації.

---
Автор - Юлія Спиридонова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна
Копіювання цієї статті заборонено!

Видалення міжхребцевої грижі: як проводиться операція?
Що таке грижа?
Я встигла злякатися і поцікавилася, чи нормально це?