Полезные материалы

Відгуки STUDY.UA: Ані Казарян, навчання в Польщі Компанія STUDY.UA

  1. Про студентці: Незважаючи на досить юний вік, Ані вже володіє вільно російською, українською, польською...
  2. навчання
  3. Дозвілля та життя у Варшаві
  4. проживання
  5. PS

Про студентці:

Незважаючи на досить юний вік, Ані вже володіє вільно російською, українською, польською та англійською, має диплом бакалавра в області міжнародних відносин, встигла попрацювати в цікавій для її сфері фешн-медіа, і, повернувшись додому, в Україну, стала менеджером освітніх програм в компанії STUDY.UA . У Ані велика перевага: вона, як ніхто інший, може розповісти про тонкощі навчального процесу за кордоном, адже сама вона тільки в 2013 році закінчила Лазарського університет у Варшаві .

до надходження

Ані поїхала до Варшави в 16 років, з дипломом про повну загальну середню освіту та хорошим знанням англійської. Лазарського університет відразу вразив дівчину своїм антуражем і затишком. Після першого візиту в Університет, Ані вирішила повернутися до Варшави через рік на місячну підготовчу програму, яка поєднувала в собі вивчення бізнес-англійської та елементарного польського. За місяць встигла познайомитися з містом, з хлопцями, звикнути до нового життя. "Надходження сюди не можна порівняти з надходженням в український ВНЗ. Природно, тут і там тебе оточують нові люди, але там ти розумієш, що саме вони стануть твоїми кращими друзями. Ти не повинен усуватися від людей, соромитися, тут все такі ж, як і ти. Чим швидше ти свикнешься з цієї мислю, тим цікавіше стане твій коло спілкування. "

навчання

Більшість програм в Лазарського університеті - на польському, виняток становлять Міжнародний бізнес і Міжнародні відносини (завдяки співпраці з Британською Університетом Wales University). Більшість іноземних студентів в університеті приїхали з СНД і після занять розмови велися, в основному, російською: "Спочатку коли знайомилися, не знали, як до кого підходити, якою мовою починати спілкування, але як тільки чулася російська мова, довго жартували про" космполітізме "університету". Проте дуже скоро виявилося, що і в англійському попрактикуватися можна вдосталь: в університет щорічно приїжджають студенти з усього світу за програмою ERASMUS, особливо бельгійці, французи, іспанці: «До того ж, - каже Ані, - До кінця другого курсу я вивчила польський, абсолютно не спеціально - просто він дійсно близький до українського, і необхідний в щоденних питаннях, особливо при пошуку роботи або житла ».

Вчитися в університеті спочатку було не просто, проте, за словами Ані, головне - самоорганізація і бажання отримувати знання. "На випускному я зрозуміла, наскільки мене змінив досвід навчання в Польщі. Справа тут швидше не в навантаженні, а в правильному розумінні самодисципліни. Відсутність батьківського контролю і принцип покладатися на себе часом хлопцям з України та Білорусії давався не так просто. Але це відмінна школа життя, ти сам відповідаєш за свої дії і слова, ти по-іншому дивишся на ті чи інші речі. Мені теж бувало складно, але мушу зізнатися: знання тайм-менеджменту, читання додаткової літератури, прояви себе активно перед викладачами - і ти однозначно будеш собою задоволений. Рада вступників: переходячи на новий етап життя, навчаючись за кордоном, забудьте про лінь і відмовки! Тут Ви, в першу чергу, закладаєте базу свого майбутнього. В Європі кажуть, що освіта - це інвестиція, ставитеся до цього як до бізнесу ".

Викладацький склад Ані дуже сподобався: в Лазарського університеті вони дуже відкриті до спілкування, відразу ж залишають студентам свої контакти. «Був у нас один викладач, професор ненемало, який охоче приймав дзвінки та повідомлення від студентів. Це вже потім ми дізналися, що він - радник Президента Польщі з питань розвитку регіональної політики та інститутів місцевого самоврядування. Така відкритість, звичайно, вразила! »Багато викладачів, тим не менш, читають лекції відразу в декількох університетах, тому, за словами Ані, потрібно дійсно проявляти себе на заняття, щоб з численних учнів вас дійсно виділили і запам'ятали.

За три роки Ані жодного разу не доводилося йти на перездачу. А ось самим безцінним досвідом і довгограючим процесом було написання дипломної роботи. «Диплом - це дійсно серйозно. Слава богу, у мене був відмінний супервайзер, його в університеті можна вибрати самому залежно від предмета. У свою чергу, Супервайзор підказують, коригують під час написання дипломної, в основному все якість роботи залежить від студента ».

Після закінчення університету Ані отримала дипломи двох зразків: польського, а так само з Уельського університету.

Дозвілля та життя у Варшаві

«В університеті постійно щось організовується: вечірки, дні культури різних країн з дегустацією страв народної кухні і танцями, кіновечора, виставки», - розповідає Ані. Організовувалися також барбекю, танцювальні фестивалі, музичні вечори. Вразив дівчину і випускний, офіційний, елегантний - до пари навчальному закладу.

Вразила дівчину і сама Варшава. «Це дуже гарний, гостинне місто. Здивував величезний асортимент і доступність цін в магазинах: там дешевше, ніж в Києві! Місто, звичайно, маленький, але ввечері завжди є куди піти розважитися, що дуже важливо для студентів. Ну, і ще один плюс - студентська віза дає можливість вільного в'їзду в Європейські країни, так що ми могли, здавши іспит, купити вночі квиток за 30 Євро, а вранці вже летіти на вихідні. »

Адаптуватися українцю до життя у Варшаві не важко: все-таки і клімат, і мова, і культура близькі. «Це не Америка, - каже Ані, - і це потрібно розуміти. Але тим не менше рівень життя тут у людей інший, європейський, і це відчувається. Стирається відчуття класової різниці, менше цінуються показні понти, люди витрачають гроші на поїздки і подорожі, а не показні атрибути статусу. »

Під час навчання Ані працювала. У перший рік це майже неможливо, т. К. До шести годин вечора студенти знаходяться майже весь час в університеті, і необхідно до режиму звикнути. А ось на другому курсі це цілком реально, було б бажання. За час навчання Ані попрацювала аккаунт менеджером в модному магазині, в піар-агентстві, а на третьому курсі - в міжнародному журналі. Хорошу роботу в Польщі без знання мови знайти значно важче, розповідає дівчина. Знання англійської - це бонус, але не абсолютну перевагу, а от незнання польської закриває багато дверей.

Знання англійської - це бонус, але не абсолютну перевагу, а от незнання польської закриває багато дверей

проживання

Всі три роки дівчина жила в знімних квартирах: в перший рік підшукати квартиру допомагав університет. «Ви завжди можете звернутися до університету за допомогою, і вони підшукають вам славних сусідів і квартиру біля центру або університету, так, щоб було легко добиратися. Шукати квартиру самому не так просто, краще, щоб це робила людина, що володіє польською: у другій рік нам допоміг наш польський друг, і тільки на третій цим займалася я сама ». За словами Ані, які здають квартиру можуть скористатися мовним бар'єром, щоб нажитися на квартиронаймачів. Втім, це теж швидше виняток, ніж правило. Перший рік, або хоча б півроку Ані радить пожити в гуртожитку, щоб влитися в студентське життя і знайти друзів.

PS

Після закінчення бакалаврату, Ані вирішила на час повернутися додому. «Мені хочеться попрацювати, набратися досвіду, перш ніж вступати на магістратуру, - каже вона, - Взагалі я вважаю, що Київ - місто перспектив, в індустрії моди, яка мене зараз цікавить, в Польщі розвитку в цьому ключі особливо немає». Але з утворенням вона ще не закінчила: в недалекому майбутньому планує отримати ступінь магістра. Благо, вибір широкий - отриманий нею диплом котирується в більшості країн світу.