Полезные материалы

Шляхи золотих медалістів Лондона

На позаминулому тижні відбувся дебют на професійному рингу єдиного російського олімпійського чемпіона 2012 року з боксу Єгора Мехонцева. А в минулий уїк-енд свій другий профі-бій провів інший золотий медаліст цих Ігор - українець Олександр Усик. Обговорюємо кожного з 10 олімпійських чемпіонів з боксу 2012 года: як за минулий рік з невеликим склалися їхні долі, де вони зараз і які їхні плани.

Зоу Шимінь (Китай, до 49 кг)

Переможець турніру в самій легкій ваговій категорії китаєць Зоу Шимінь став на лондонських Іграх дворазовим олімпійським чемпіоном (одним з двох - поряд з українцем Василем Ломаченко). І хоча на відміну від тріумфу на домашній Олімпіаді 2008 року в Пекіні Шимінь своє друге олімпійське золото здобув натужно і навіть, на думку багатьох, дуже суперечливе, його загрёб в свої обійми наймогутніший промоутер сучасного профі-боксу Боб Арум. Китаєць вважається одним з ідолів національного спорту у себе на батьківщині. Його ім'я на слуху у громадян самого населеного на планеті держави. І старина Арум, напевно, повівся на гігантську потенційну аудиторію китайських глядачів, з якої в перспективі можна буде збирати величезні гроші за перегляд боїв її кумирів. А Зоу Шимін вирішено було зробити першою ластівкою цього процесу.

На позаминулому тижні відбувся дебют на професійному рингу єдиного російського олімпійського чемпіона 2012 року з боксу Єгора Мехонцева

Зоу Шимінь (Китай, до 49 кг)

У зв'язку з цим Арум вирішив обставити профі-дебют свого нового підопічного на найвищому рівні. У плані організації це був один з найгучніших і значних дебютів за всю історію боксу. Посудіть самі: цей 4-раундовий бій став головною подією трансляції американського телеканалу HBO (!), Гонорар Шимін за нього склав рекордні 300 тисяч доларів (!), Показ вівся на багато країн світу, а що вміщає 15 тисяч глядачів арена в Макао, колишній португальській колонії, що є нині автономною територією в складі КНР, була забита під зав'язку.

І нехай Зоу показує не самий видовищний, багато в чому аматорський за своєю суттю бокс, і всі свої вже проведені три профі-боя закінчував тільки перемогами за очками, «стайня» Арума Top Rank і не думає відмовлятися від його просування. Тренує Шимін сам Фредді Роуч. Однак, на думку багатьох, великих успіхів на професійному рингу 32-річному «Мухачев» Шиміню домогтися навряд чи вдасться.

Робейсі Рамірес (Куба, до 52 кг)

Наймолодший олімпійський чемпіон лондонської Олімпіади, нині 19-річний кубинець Робейсі Рамірес прогнозовано залишився в аматорському боксі. Як відомо, офіційно боксери з Острова Свободи до сих пір не мають права виступати в профі-боксі, і лише з цього сезону вони заявилися своєю командою Cuba Domadores в так звану напівпрофесійну лігу WSB, яка, втім, проводиться під егідою Міжнародної асоціації любительського боксу АІБА . Рамірес же піднявся в вагову категорію 56 кг і, виступаючи на жовтневому чемпіонаті світу в Алма-Аті, не зміг повторити свій олімпійський тріумф, програвши там ще на стадії 1/4 фіналу місцевим казахстанському боксерові Кайрат Ераліеву.

Люк Кемпбелл (Великобританія, до 56 кг)

Один з двох британських золотих медалістів, 26-річний Люк Кемпбелл прийняв рішення дебютувати в профі майже через рік після перемоги на домашній Олімпіаді. Він підписав контракт з промоутерською «стайнею» Matchroom Sport свого співвітчизника Едді Хірна, і перший бій на профі-рингу провів в липні цього року. Всього ж на даний час на рахунку Кемпбелл є вже чотири професійні поєдинки (найбільше серед усіх золотих медалістів лондонських Ігор), в яких він здобув три дострокові перемоги і один раз виграв за очками. У профі цей англійський лівша прийняв рішення виступати в легкій вазі (до 61,2 кг).

Василь Ломаченко (Україна, до 60 кг)

Один з кращих боксерів-любителів за всю історію 25-річний українець Василь Ломаченко вирішив перейти в чисті професіонали не відразу. Перші півроку після свого другого олімпійського тріумфу цей унікум з Аккермана відпочивав і їздив з іншими боксерами збірної України по містах і селах рідної країни з пропагандою спорту та здорового способу життя серед дітей і молоді. А першу половину нинішнього року Василь присвятив виступам в лізі WSB, де очолювана ним команда «Українські Отамани» вийшла в фінал, поступившись там в дуже завзятому протистоянні з місцевою казахстанською командою «Астана Арланса».

Після цього літа Ломаченко разом зі своїм батьком і тренером Анатолієм Ломаченко, іншим українським золотим лондонським медалістом Олександром Усиком, а також пристойною групою підтримки злітав до Америки, де провів переговори з тамтешніми провідними промоутерськими компаніями Main Events, Golden Boy Promotions і Top Rank. У підсумку саме з «стайнею» Боба Арума Вася підписав контракт, головною умовою в якому він прописав отримання світового тайтл-шота вже в другому профі-бою.

12 жовтня в рамках телетрансляції по престижної системі PPV і в андеркарті бою зоряних американця Тімоті Бредлі і мексиканця Хуана Мануеля Маркеса відбувся профі-дебют Ломаченко, в якому Вася ударом по тулубу нокаутував в 4-му раунді рейтингового мексиканця Хосе Раміреса. Тепер українець з ринговим прізвиськом Hi-Tech розташувався на 5-й позиції світового рейтингу полулегковесов за версією WBO, що дає йому право претендувати на бій з чинним чемпіоном світу. Таким є досвідчений мексиканець Орландо Салідо, який завоював це звання в рамках того ж боксерського вечора, де дебютував в профі Ломаченко.

Спочатку Арум планував організувати сутичку між цими боксерами в січні, однак Василю була зроблена операція з усунення давньої травми руки, і тепер бій Ломаченко - Салидо призначений на 1 березня. І якщо Вася вийде з нього переможцем, то стане «найшвидшими» чемпіоном світу в історії боксу, оскільки до цих пір нікому не вдавалося вигравати світовий титул раніше третього профі-бою.

Роніель Іглесіас Сотолонго (Куба, до 64 кг)

Найбільш разочаровивающе з усіх золотих медалістів Лондона поки складається доля 25-річного Роніеля Іглесіаса Сотолонго. Цей чудовий технар, лідер збірної Куби, так само як і його співвітчизник Робейсі Рамірес, що не перейшов у професійний бокс. Однак Сотолонго поки не може виступати і на міжнародних турнірах з любительського боксу.

З чуток, запідозривши його в бажанні піти второваним шляхом таких відомих утікачів з Острова Свободи, як Хоель Касамайор, Юріоркіс Гамбоа, Гільєрмо Рігондо, Одланьєр Соліс, Ерісланді Лара і інших, кубинське керівництво заборонило йому на два роки залишати межі Батьківщини. Невиїзної статус Роніеля Іглесіаса побічно був підтверджений і тим фактом, що він не виступив на жовтневому чемпіонаті світу в Алма-Аті. Що з ним і які його подальші перспективи широкої боксерської громадськості, невідомо.