Полезные материалы

"Україна - нова територія хокею" - Новини хокею - Чи не Євро-2012 єдиним! Сьогодні Україна презентує заявку на проведення хокейного ЧС-2014. З чим їде наша делегація в Цюріх розповідає президент ФХУ Анатолій Брезвін

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 березня 2009, 10:32 Переглядів: 17 березня 2009, 10:32 Переглядів:   Президент федерації хокею України Анатолій Брезвін

Президент федерації хокею України Анатолій Брезвін. Фото Ю.Кузнецова.

- Анатолію Івановичу, яка схема відбору кандидатів?
- Це вже друга спроба України. Рік тому ми висловили готовність прийняти ЧС-2009 в першому дивізіоні (де зараз грає наша збірна, це другий рівень після вищого дивізіону - Ред.). Пройшли два тури, де голоси розділилися з невеликою перевагою на користь Польщі.

Практично відразу ж, в червні, ФХУ подала заявку тепер уже на проведення ЧС-2014 в елітному дивізіоні. Сплатили стартовий внесок - 10 тисяч швейцарських франків (близько $ 8500.) і підтвердили, що готові виконати більше 150 сторінок умов по проведенню ЧС.

Для цього дуже важливо, щоб національна команда грала у вищому дивізіоні. Саме таке завдання зараз стоїть перед збірною України (ЧС в першому дивізіоні пройде 11-17 квітня). А також потрібно - наявність двох льодових палаців в містах, відстань між якими можна покрити не більше ніж за три години громадським транспортом; і наявність готельної інфраструктури, аеропортів з прямими повідомленнями з Європою.

Наші конкуренти - Угорщина, Білорусь, Чехія (приймала ЧС-2004) і Латвія (ЧС-2006). Так як останні дві країни вже проводили чемпіонати світу, то при наявності сильних кандидатів-новачків, як правило, перевага віддається їм. Голосування пройде в травні цього року під час світової першості в Швейцарії. Причому двох кандидатів повинні відсіяти вже зараз, після презентацій. Але можуть зробити виняток, допустити на фінальну частину голосування всіх п'ятьох.

- Як ми збираємося стати "сильним кандидатом-новачком"?
- Перше, ми запропонували для проведення ЧС одне місто - Київ. Це велика перевага, тому що дозволить виключити безліч переїздів команд, організаторів та вболівальників. Рига скористалася цим в 2001 році, коли отримала право на ЧС-2006. Друге, готовність інфраструктури країни до проведення Євро-2012. Третє, в той час як у наших суперників до 2014 року льодові стадіони вже морально застаріють, в Києві буде побудована нова і реконструйована стара арени. Це існуючий Палац спорту і Льодовий палац на ВДНГ. До того ж 2014 рік - олімпійський, а це збільшує наш шанс. Як правило, в такій рік перевагу віддають новим країнам.

- Мінуси?
- Це наша молодість, поки ще недостатній рівень розвитку і популярності хокею в країні. Але ми це визнаємо і не боїмося. У нас є держпрограма розвитку хокею. У 2008 році план по будівництву і відкриттю льодових стадіонів - виконаний. Приклад цього - Донецьк, Херсон, Калуш. Зараз відкривається арена в Харкові. У 2009 році буде побудовано ще 12 палаців по всій Україні. Тому наші основні тези - хокей рухається на схід Європи і Україна - нова територія хокею.

- Чи можна заробити на проведенні хокейного ЧС?
- Все саме "солодке" вже розібрано - реклама, трансляції, права на них продає Міжнародна федерація ... Ми, якщо отримаємо ЧС, будемо відповідати за спортивну частину. Заробіток може бути, тільки якщо придумаємо щось оригінальне. Ідеї ​​є, але про них поки не хотілося б говорити.

Дуже оригінально придумали німці. Вирішили провести відкриття ЧС-2010 на футбольному стадіоні "Шальке"! Упевнений, першим матчем буде гра збірної Німеччини і Росії. Очікувана кількість глядачів - близько 80 000 чоловік. Ось з такими ідеями доходи знімають всі фінансові ризики проведення чемпіонату.

- Якщо отримаємо ЧС-2014, хто буде грати за збірну? Багатьом лідерам команди вже за 30 ...
- Ми це розуміємо і вже зараз розпочали активну роботу в підготовці зміни. Уважно стежимо за всіма 20-22-річними хлопцями, які виступають у чемпіонаті України, за кордоном. Вже є кілька кандидатів. "На олівці" у головного тренера збірної Олександра Сеуканда - Дмитро Німенко, Михайло Балабан (обидва - "Сокіл"), Михайло Радецький, Микита Буценко (обидва - "Білий барс", Бровари).

- У нинішньому сезоні кількість команд-учасниць чемпіонату України зросла з 6 до 13. А звідки ці клуби будуть черпати резерви для посилення складу?
- Зрозуміло, що на базі лише київської та харківської шкіл неможливо виростити зміну для всіх українських команд. Тому в нових льодових палацах обов'язково будуть хокейні школи. Як наприклад, в Донецьку і Херсоні, де хокеєм вже займаються понад 500 дітей. Чи не складно уявити, наскільки ця цифра збільшиться, коли до кінця 2012 року побудують всі 60 запланованих палаців. Це і є майбутня зміна нинішнім гравцям.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Україна - нова територія хокею "". інші Новини хокею дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Луканюк Любомир

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Анатолію Івановичу, яка схема відбору кандидатів?
Як ми збираємося стати "сильним кандидатом-новачком"?
Мінуси?
Чи можна заробити на проведенні хокейного ЧС?
Якщо отримаємо ЧС-2014, хто буде грати за збірну?
13. А звідки ці клуби будуть черпати резерви для посилення складу?