Полезные материалы

Настільна гра Страшні казки (Dark tales)

  1. Скоро казка мовиться ...
  2. Старі казки на новий лад

Десь на краю землі у високій-високій башті жила сумна принцеса

Десь на краю землі у високій-високій башті жила сумна принцеса. Її батько, гордий і навіжений король, в юному віці віддав її відьмі за допомогу в боротьбі з драконом, що наводить жах на всю державу. З тих пір принцеса жила в ув'язненні, втративши зв'язок із зовнішнім світом. Поки одного разу молодий герой не знайшов її вежу. Захопившись красою принцеси, серце юнака запалала, і він присягнувся звільнити її, перемігши стереже вежу велетня. Для цього, за порадою мудреця, він відправився на пошуки таємницею печери, щоб пробудити могутню залізну армію.

Ласкаво просимо в світ настільної гри «Страшні казки»! Подібні історії будуть розгортатися у вас на столі під час кожної партії. Тільки щоб побачити їх потрібна неабияка фантазія і уява. Тому що за красивими ілюстраціями ховається нескладний картковий філлер. Принцеси, дракони, велетні і чарівники з'являються і зникають зі столу, залишаючи після себе лише картонні жетони переможних очок. Настав час відкрити завісу таємниці, розповівши про всі сторони «Страшних казок».

Скоро казка мовиться ...

Правила «Страшних казок» дуже прості: є колода, звідки гравці перед початком партії набирають по три карти. У свій хід учасники зобов'язані взяти 1 карту з колоди і розіграти 1 карту з руки. Додатково можна розіграти один з чарівних предметів, представлених в грі жетонами. Як тільки карти в колоді закінчуються, гравці продовжують гру до тих пір, поки один з них не почне хід без карт на руці. На цьому гра закінчується і починається підрахунок переможних очок.

Кожна розіграна карта приносить учасникам окуляри, зазначені в лівому верхньому кутку, і дозволяє здійснювати будь-які нескладні маніпуляції - переглянути карти опонентів, отримати чарівні предмети, добрати карти тощо. Більшість карт розігрується в так звану загальну зону посеред столу. Але є і такі, які викладаються перед гравцем, наділяючи його якоїсь постійної здатністю, або відправляються в скидання відразу після використання. Всі карти так само діляться на кілька категорій: чоловік, жінка, лиходій, місце або подія. Для зручності всі вони відзначені відповідними іконками.

Щоб додати грі казковості, автор передбачив особливі карти сценаріїв, які діляться на два типи - А і Б. Перед початком гри учасники випадково вибирають по одній карті А і Б, отримуючи набір правил на поточну партію. Карти з буквою А задають особливі умови, які діють протягом усієї гри, а карти Б визначають бонуси, які можна отримати в кінці партії.

У коробці з грою по три карти кожного типу, тобто всього можливих комбінацій сценаріїв дев'ять. На кожній карті сценарію так само написано кілька рядків художнього тексту, а з'єднавши разом карти А і Б, можна отримати своєрідну «казку». Наприклад, таку:

«Землі на північ від столиці споконвіку належали королівству - поки їх не захопили і не заселили жахливі монстри. Спадкоємець престолу і його соратники нарешті зважилися відвоювати їх назад ... »

«... але своєї мети вони досягли лише за допомогою сотні воїнів, закованих в залізну броню.»

Старі казки на новий лад

Мінливі правила - відмінна ідея, але, на мій погляд, в «Страшних казках» вона реалізована досить слабо. Чи то автор заздалегідь вирішив приберегти сценарії для доповнень, то видавці підганяли з термінами. В результаті і сценаріїв мало, і гру кардинально вони не змінюють. Кожна комбінація сценаріїв обов'язково задіє всі існуючі види жетонів (інакше б частину карт стала марна), а значить зміняться лише їх властивості, але не умови гри. Збирати-то все одно доведеться їх все.

Зате з художньої частиною у «Страшних казок» все відмінно. Пронизані еротизмом похмурі ілюстрації в готично-анімешному стилі відразу врізаються в пам'ять - художник постарався на славу! Зі зрозумілих причин, дитячої гру я б не назвав. Тим більше, що доповнення ще більше розкривають тему, представляючи, наприклад, Червону Шапочку татуйованої німфоманкою в корсеті, панчохах і міні-спідниці.

Якість локалізації хороше - незвичайна довгаста коробочка приховує нестандартні карти, стилізовані під карти Таро, і пару листів з жетонами, які видавлюються на раз.

Складних комбінацій в грі немає. Як правило, все обмежується двома, рідше трьома, послідовними ходами. Тому гра відмінно підійде новачкам. Партії проходять досить швидко - хвилин за 20. Але місця на столі «Страшні казки» займають пристойно. В описі властивостей так само можуть зустрічатися двозначні трактування. Найбільше запитань, як правило, викликає карта «Циганка». Тому відразу розповім механізм її дії. При розіграші «Циганки» всі гравці, включаючи вас, показують свої карти. За кожне розкрите «місце» ви отримуєте по 1 переможного очку, а за кожну розкриту «Циганка» тягнете додаткову карту з колоди. Раніше викладені на стіл «місця» і «Циганки» при підрахунку не враховуються!

Раніше викладені на стіл «місця» і «Циганки» при підрахунку не враховуються

«Страшні казки» в деякій мірі залежать від випадковості. Замінити стартову руку немає можливості, і якщо комусь відразу прийшло «Дитя Ночі», що дозволяє додатково набирати по 2 переможних очки в хід, а кому-то кілька однакових і не дуже корисних карт, про глибоку стратегії годі й казати.

В цілому, «Страшні казки» залишають суперечливі почуття. Гра дуже красива, але дуже проста і швидкоплинна. При грі вчотирьох колода закінчується так стрімко, що починаєш думати, що карт в грі могло бути і більше. Може бути я вимагаю занадто багато від філлера ?! Тим більше, що у початківців гравців, особливо у підлітків, гра йде на ура.

Більш детально з грою можна ознайомитися на сайті видавця, компанії «Світ Хобі» .

Ілюстрація обкладинки доповнення «Little Red Riding Hood» взята з сайту BoardGameGeek .

Може бути я вимагаю занадто багато від філлера ?