Полезные материалы

Літня детокс-програма // Мінус 4 кг за чотири тижні // 1 тиждень. Харчування :: Рецепти і дієти :: «ЖИВИ!»

  1. Літня детокс-програма // Мінус 4 кг за чотири тижні // 1 тиждень. харчування Літо - найкращий час...
  2. Перший тиждень детокс-програми // Харчування
  3. принципи харчування
  4. Як вибудувати меню
  5. Зразкове детокс-меню на день
  6. Літня детокс-програма // Мінус 4 кг за чотири тижні // 1 тиждень. харчування
  7. Як побудована наша чотиритижнева детокс-програма
  8. Перший тиждень детокс-програми // Харчування
  9. принципи харчування
  10. Як вибудувати меню
  11. Зразкове детокс-меню на день
  12. Літня детокс-програма // Мінус 4 кг за чотири тижні // 1 тиждень. харчування
  13. Як побудована наша чотиритижнева детокс-програма
  14. Перший тиждень детокс-програми // Харчування
  15. принципи харчування
  16. Як вибудувати меню
  17. Зразкове детокс-меню на день

Літня детокс-програма // Мінус 4 кг за чотири тижні // 1 тиждень. харчування

Літо - найкращий час для Детокс. Важкою жирної їжі, від якої доведеться відмовитися в першу чергу, в спеку не хочеться. А сезонних овочів і фруктів, на яких очищають програми і базуються, вдосталь. Пропонуємо вам пройти наш чотиритижневий курс, за час якого ви не тільки почистіть організм, але і схуднете.

© Shutterstock.com

Детокс - для організму свого роду канікули. Він відпочиває від їжі. Хоча б частково звільняється від токсинів, які безперервно потрапляють в тіло кожного з нас з загазованим повітрям і в якій дуже багато хімією їжею.

Після нашої детокс-програми, як після відпустки, ви відчуєте себе більш енергійними, схуднете на 4 кг і помітите, що шкіра стала чистішою, а колір обличчя - краще.

Як побудована наша чотиритижнева детокс-програма

Вона складається з трьох блоків:

1. Харчування.

За розробленою разом з дієтологами схемою ми виключимо з раціону продукти, які ускладнюють його роботу і перевантажують органи виділення. І зробимо упор на ті, що сприяють виведенню токсичних речовин.

2. Фітнес.

Ефект детокс-харчування посилять очищаючі Крійі і дихальні техніки , З якими вас вже завтра почне знайомити інструктор «ЖИВИ!», Ведучий програми «Кундаліні-йога для схуднення» Олексій Владовский.

3. Краса.

Значущу частку токсинів з організму виводить шкіра. Особливий догляд полегшить її роботу і допоможе їй очиститися. У середу на сайті - перша частина б'юті-блоку .

Увага! Щотижня кожен з трьох блоків буде змінюватися, а ви - отримувати нові поради фахівців про те, як зробити детокс ще більш ефективним.

Тож почнемо!

Перший тиждень детокс-програми // Харчування

Відмовтеся від цих продуктів на весь час всієї детокс-програми

Консерви, напівфабрикати. Адже ми хочемо почистити організм, вірно? Так чи варто в цей час напихати його продуктами, багато з яких містять консерванти, штучні ароматизатори, стабілізатори? .. Як мінімум ретельно вивчайте етикетки.

Алкоголь. Змушує працювати в посиленому режимі як печінка, так і нирки: спиртні напої мають сечогінний ефект. Додає чимало порожніх калорій. У келиху рислінг, наприклад, 118 ккал. А головне, допомагає швидко забути, що ви на детокс.

Кава. Чашечка еспресо - і ось ви вже втратили сон і штучно підбадьорилися, тоді як організм під час Детокс економить енергію і йому потрібен спокій і відпочинок.

Цукор, кондитерські вироби. Щоб попрощатися з ними не тільки на час нашої програми, а в принципі, є відразу кілька причин. По-перше, в них немає нічого корисного. По-друге, чим більше солодкого в раціоні, тим активніше доводиться трудитися, виробляючи інсулін, підшлунковій залозі. Давайте розвантажимо і її теж. По-третє, коли в раціоні багато цукру, в кишечнику формується середовище, сприятливе для росту патогенної флори. І нарешті, попрощавшись з ним, ви не залишитеся без солодкого: в меню будуть фрукти і сухофрукти, і навіть під час Детокс в досить великій кількості.

Можна на першому тижні програми

Ф рукти, овочі, гриби, зелень. Джерело розчинної і нерозчинної клітковини, яка очищає шлунково-кишковий тракт. Нерозчинна - як щітка вимітає сміття, розчинна - як губка вбирає і виводить токсичні речовини. Пектин, наявний в грошах, морській капусті, яблуках впорається і з важкими металами.

Безглютенові зернові. Гречка, рис, пшоно і всі їхні похідні, начебто рисової локшини. «Злаки - теж джерело клітковини, а ще повільних вуглеводів, - нагадує Катерина Бєлова, дієтолог, головний лікар Центру персональної дієтології« Палітра харчування ». - Тому страви з ними добре насичують і додають енергії ».

Рослинні масла, горіхи, насіння. Рослинні жири корисні, роблять страви смачніше і не суперечать ідеї Детокс. Однак, якщо ваша мета - не просто почистити організм, але і схуднути, обмежте їх в своєму меню до 1 ст. л. масла і 6 горіхів (або 1 ст. л. насіння) в день.

Продукти з сої, тофу, соєве молоко, соєві боби. Перебуваючи на детокс, ми якийсь час не отримуємо тваринний білок або отримуємо його в невеликих кількостях, а нашому організму білок потрібен завжди, ми побудовані з нього. «Якщо білка надходить недостатньо, то на свої потреби організм починає використовувати власний білок м'язової тканини, що призводить до зменшення її маси. А цього ніяк не можна допустити. Зазвичай рослинний білок неповноцінний: він не може задовольнити всі потреби організму в білку. А ось соя - єдиний білок рослин, який є повноцінним і за складом амінокислот наближений до яловичини », - каже Олена Тихомирова, лікар-діетог« СМ-Клініки ».

Не можна на першому тижні програми

Всі види м'яса, птицю, рибу. Тваринний білок сам по собі не поганий. Проблема в тому, що в нашому меню його занадто багато, а це надлишок жиру і навантаження на нирки, які виводять похідні протеїнових продуктів.

Молочні продукти. Ще одне джерело тваринного білка. До того ж, за твердженням ряду дієтологів, у багатьох на них прихована харчова нестерпність.

Зернові з вмістом глютену. Пшениця, жито, овес, ячмінь. Як і у випадку з м'ясом, самі по собі не погані, але в раціоні більшості з нас зашкалюють. Хліб і чи не вся випічка, макарони, пельмені, млинці, консерви, глютен використовують і в якості згущувача. При цьому він важко перетравлюється і, як і молоко, на думку ряду медиків, може викликати непереносимість.

принципи харчування

Пийте воду з розрахунку 40 мл на 1 кг маси тіла. Вода не тільки підводить до клітин корисні речовини, але і відводить відходи, тому під час очищення організм особливо її потребує. З огляду на те, що ви проводите детокс влітку, коли багато рідини витікає з потом, за питним режимом потрібно стежити подвійно. Пийте по склянці води з ранку і перед сном, за 15 хвилин перед кожною трапезою і приблизно через годину після неї.

Харчуйтеся по режиму. Через кожні 3 години (якщо дуже голодно, можна і через 2 години). Так простіше приборкати апетит. А ваш травний тракт буде регулярно працювати, жовчний міхур - віддавати жовч, а саме разом з нею з організму виводяться токсини. Якщо складно харчуватися по годинах, ведіть харчовий щоденник.

Частина фруктів і овочів піддавайте термообробці. «Частина вітамінів при цьому неминуче загубиться, а ось кількість пектину зросте, - говорить Катерина Бєлова. - До того ж рослинна їжа в такому вигляді легше перетравлюється, стає більш дієтичної ».

Їжте фрукти і овочі різного кольору. Колір рослинних продуктів - свого роду маркер містяться в ньому корисних речовин. У червоних - корисний для шкіри лікопін, в зелених - зміцнює імунітет хлорофіл, в фіолетових - антоціани, які важливі для судин ...

Не забувайте про бобові. Вибудовуючи раціон для вегетаріанців (а ви зараз харчуєтеся як вегани), дієтологи згадують про це окремо. Бобові - джерело рослинного білка. «І найкращий з них - соєві продукти. Соя на відміну від інших бобових - джерело повноцінного за амінокислотним складом білка, - говорить Олена Тихомирова. - Я раджу обов'язково включати такі продукти в меню. І посилити раціон квасолею, горохом, сочевицею, квиноа ».

Готуйте на пару, на грилі, відварюють, але намагайтеся поменше смажити. Останній спосіб приготування - це завжди порція масла (жиру).

Як вибудувати меню

Харчуватися по меню, яке хтось (дієтолог, редактор сайту) придумав за вас, з одного боку легко. З іншого - неймовірно складно! «Додайте полуницю» - а у вас на неї алергія, «з'їжте вівсянку» - а ви її терпіти не можете, «купите булгур» - а його в магазинах не знайти. Тому ми пропонуємо вам спосіб краще: складіть собі меню самі, орієнтуючись на наступні рекомендації.

Сніданок: 200 г зернових.

Наприклад, будь-яка каша з дозволених злаків (можна з фруктами, ягодами, горіхами, грибами), пудинг, локшина.

Обід: овочі в будь-якій кількості + до 140 г зернових.

Наприклад, овочевий суп, місо-суп, суп-пюре (Нутовая, вегетаріанський гороховий, гарбузовий), гречка з грибами, вегетаріанська паста з рисовою локшиною, картопля, запечена з травами і спеціями.

Вечеря: овочі, зелень в необмеженій кількості.

Наприклад, овочі на пару, на грилі, запечені, в тому числі в горщику, будь-які зелені салати. Щоб такі страви не набридли, приправляйте їх пряними травами (чебрець, розмарин), експериментуйте з заправками - масло навпіл з соком лимона, часником, сік апельсина.

Перекушування: фрукти - до 200 г або жменю сухофруктів.

Наприклад, свіжі, запечені, в тому числі з горіхами, салат, сухофрукти з чаєм, ягідне желе без цукру, смузі на соєвому молоці, свіжовичавлений сік з м'якоттю.

Зразкове детокс-меню на день

сніданок

Рисовий пудинг з родзинками

На 4 порції:

3 чашки готового коричневого рису, 1 жменя родзинок, 1 чашка соєвого молока (можна замінити іншим рослинним молоком, наприклад, рисовим або мигдальним), 6 штук мигдальних горіхів, крупно рубаних, 1 ч. Л. меленої кориці, 1/2 ч. л. меленого кардамону.

Змішайте в каструлі всі інгредієнти і, безперервно помішуючи, прогрівайте на невеликому вогні, поки не загусне - приблизно 5-7 хвилин.

перший перекус

Фруктовий салат з имбирно-лаймовою заправкою

На 1 порцію:

1 ст. л. лаймового соку, 1/2 ч. л. рідкого меду, 1/4 ч. л. подрібненого свіжого кореня імбиру, 200 г суміші чорниці, зеленого винограду, порізаного на половинки і без кісточок, порізаного кубиками персика.

Ретельно перемішайте три перших інгредієнта і прокапали вийшла заправкою ягідно-фруктову суміш. На 1 годину поставте в холодильник.

обід

Суп-пюре із запеченої моркви

На 4 порції:

1 кг моркви, очищеної та порізаної на кружальця товщиною 1 см, 1 середня цибулина, нарізана півкільцями, 1 ч. Л. оливкового масла, 1 ч. л. насіння коріандру, 1 лавровий лист, сіль, 3 зубчики часнику, очищених і пропущених через прес, 4 чашки овочевого бульйону, мелений чорний перець.

Прогрійте духовку до 200 градусів. Змішайте морква з цибулею і приправити сіллю і 1 ч. Л. оливкового масла. Викладіть на деко в один шар, поставте в духовку на середній рівень і запікайте, поки овочі не підрум'яняться і морква не стане напівм'якої (хвилин 15-20). Перекладіть в каструлю, додайте часник, коріандр, лавровий лист, влийте бульйон, доведіть до кипіння і варіть, поки морква не стане м'якою. Вийміть лавровий лист і пробийте суп в блендері. Поперчіть і посоліть.

Перець, фарширований гречкою з грибами

На 4 порції:

50 г грибів, лісових або шампіньйонів, 1 маленька цибулина, 4 солодких болгарських перцю, 1/2 чашки гречаної крупи, 1 ст. л. оливкового масла.

Прогрійте на сковороді оливкове масло і припустіть на ньому гриби і цибулю (лісові гриби попередньо відваріть). Гречку залийте 1 чашкою води і зваріть до напівготовності. Змішайте з грибами. Перці розріжте навпіл уздовж, вийміть зернятка і перегородки. Начините кожну половинку сумішшю гречки з грибами. Викладіть на деко і запікайте в духовці при 200 градусах до готовності (приблизно 25-30 хвилин).

другий перекус

Огірковий-яблучний смузі

На 1 порцію:

1/2 свіжого огірка, очищеного і порізаного на шматочки, 1/3 чашки свіжовичавленого яблучного соку, листя двох гілочок м'яти, 5 кубиків льоду.

Пробийте всі інгредієнти в блендері до однорідної маси. Випийте відразу ж.

вечеря

Зелений салат із стручковим горошком

На 6 порцій:

3/4 чашки яблучного оцту, 1/2 чашки води, 3/4 головки червоної цибулі, нарізаного тонкими півкільцями, 1 чашка зеленого горошку, 1 ч. Л. солі, 6 чашок молодого стручкового горошку, 10 редисок, тонко порізаних, 1 ст. л. оливкового масла, 2 ст. л. лимонного соку, 1/4 ч. л. солі, 1/4 ч. л. свежемолотого чорного перцю.

З'єднайте яблучний оцет і воду, додайте цибулю і дайте постояти 20 хвилин. Злийте і дайте стекти. Зелений горошок відварити в киплячій підсоленій воді приблизно 1 хвилину. Відкиньте на друшляк і пролийте холодною водою. Перемішайте з цибулею, стручковим горошком і редискою. Змішайте лимонний сік з оливковою олією, посоліть, поперчіть. Приправте соусом салат.

Наступного понеділка ви отримаєте нову схему харчування і рекомендації фахівців.

Вся детокс-програма тут!

Літня детокс-програма // Мінус 4 кг за чотири тижні // 1 тиждень. харчування

Літо - найкращий час для Детокс. Важкою жирної їжі, від якої доведеться відмовитися в першу чергу, в спеку не хочеться. А сезонних овочів і фруктів, на яких очищають програми і базуються, вдосталь. Пропонуємо вам пройти наш чотиритижневий курс, за час якого ви не тільки почистіть організм, але і схуднете.

© Shutterstock.com

Детокс - для організму свого роду канікули. Він відпочиває від їжі. Хоча б частково звільняється від токсинів, які безперервно потрапляють в тіло кожного з нас з загазованим повітрям і в якій дуже багато хімією їжею.

Після нашої детокс-програми, як після відпустки, ви відчуєте себе більш енергійними, схуднете на 4 кг і помітите, що шкіра стала чистішою, а колір обличчя - краще.

Як побудована наша чотиритижнева детокс-програма

Вона складається з трьох блоків:

1. Харчування.

За розробленою разом з дієтологами схемою ми виключимо з раціону продукти, які ускладнюють його роботу і перевантажують органи виділення. І зробимо упор на ті, що сприяють виведенню токсичних речовин.

2. Фітнес.

Ефект детокс-харчування посилять очищаючі Крійі і дихальні техніки , З якими вас вже завтра почне знайомити інструктор «ЖИВИ!», Ведучий програми «Кундаліні-йога для схуднення» Олексій Владовский.

3. Краса.

Значущу частку токсинів з організму виводить шкіра. Особливий догляд полегшить її роботу і допоможе їй очиститися. У середу на сайті - перша частина б'юті-блоку .

Увага! Щотижня кожен з трьох блоків буде змінюватися, а ви - отримувати нові поради фахівців про те, як зробити детокс ще більш ефективним.

Тож почнемо!

Перший тиждень детокс-програми // Харчування

Відмовтеся від цих продуктів на весь час всієї детокс-програми

Консерви, напівфабрикати. Адже ми хочемо почистити організм, вірно? Так чи варто в цей час напихати його продуктами, багато з яких містять консерванти, штучні ароматизатори, стабілізатори? .. Як мінімум ретельно вивчайте етикетки.

Алкоголь. Змушує працювати в посиленому режимі як печінка, так і нирки: спиртні напої мають сечогінний ефект. Додає чимало порожніх калорій. У келиху рислінг, наприклад, 118 ккал. А головне, допомагає швидко забути, що ви на детокс.

Кава. Чашечка еспресо - і ось ви вже втратили сон і штучно підбадьорилися, тоді як організм під час Детокс економить енергію і йому потрібен спокій і відпочинок.

Цукор, кондитерські вироби. Щоб попрощатися з ними не тільки на час нашої програми, а в принципі, є відразу кілька причин. По-перше, в них немає нічого корисного. По-друге, чим більше солодкого в раціоні, тим активніше доводиться трудитися, виробляючи інсулін, підшлунковій залозі. Давайте розвантажимо і її теж. По-третє, коли в раціоні багато цукру, в кишечнику формується середовище, сприятливе для росту патогенної флори. І нарешті, попрощавшись з ним, ви не залишитеся без солодкого: в меню будуть фрукти і сухофрукти, і навіть під час Детокс в досить великій кількості.

Можна на першому тижні програми

Ф рукти, овочі, гриби, зелень. Джерело розчинної і нерозчинної клітковини, яка очищає шлунково-кишковий тракт. Нерозчинна - як щітка вимітає сміття, розчинна - як губка вбирає і виводить токсичні речовини. Пектин, наявний в грошах, морській капусті, яблуках впорається і з важкими металами.

Безглютенові зернові. Гречка, рис, пшоно і всі їхні похідні, начебто рисової локшини. «Злаки - теж джерело клітковини, а ще повільних вуглеводів, - нагадує Катерина Бєлова, дієтолог, головний лікар Центру персональної дієтології« Палітра харчування ». - Тому страви з ними добре насичують і додають енергії ».

Рослинні масла, горіхи, насіння. Рослинні жири корисні, роблять страви смачніше і не суперечать ідеї Детокс. Однак, якщо ваша мета - не просто почистити організм, але і схуднути, обмежте їх в своєму меню до 1 ст. л. масла і 6 горіхів (або 1 ст. л. насіння) в день.

Продукти з сої, тофу, соєве молоко, соєві боби. Перебуваючи на детокс, ми якийсь час не отримуємо тваринний білок або отримуємо його в невеликих кількостях, а нашому організму білок потрібен завжди, ми побудовані з нього. «Якщо білка надходить недостатньо, то на свої потреби організм починає використовувати власний білок м'язової тканини, що призводить до зменшення її маси. А цього ніяк не можна допустити. Зазвичай рослинний білок неповноцінний: він не може задовольнити всі потреби організму в білку. А ось соя - єдиний білок рослин, який є повноцінним і за складом амінокислот наближений до яловичини », - каже Олена Тихомирова, лікар-діетог« СМ-Клініки ».

Не можна на першому тижні програми

Всі види м'яса, птицю, рибу. Тваринний білок сам по собі не поганий. Проблема в тому, що в нашому меню його занадто багато, а це надлишок жиру і навантаження на нирки, які виводять похідні протеїнових продуктів.

Молочні продукти. Ще одне джерело тваринного білка. До того ж, за твердженням ряду дієтологів, у багатьох на них прихована харчова нестерпність.

Зернові з вмістом глютену. Пшениця, жито, овес, ячмінь. Як і у випадку з м'ясом, самі по собі не погані, але в раціоні більшості з нас зашкалюють. Хліб і чи не вся випічка, макарони, пельмені, млинці, консерви, глютен використовують і в якості згущувача. При цьому він важко перетравлюється і, як і молоко, на думку ряду медиків, може викликати непереносимість.

принципи харчування

Пийте воду з розрахунку 40 мл на 1 кг маси тіла. Вода не тільки підводить до клітин корисні речовини, але і відводить відходи, тому під час очищення організм особливо її потребує. З огляду на те, що ви проводите детокс влітку, коли багато рідини витікає з потом, за питним режимом потрібно стежити подвійно. Пийте по склянці води з ранку і перед сном, за 15 хвилин перед кожною трапезою і приблизно через годину після неї.

Харчуйтеся по режиму. Через кожні 3 години (якщо дуже голодно, можна і через 2 години). Так простіше приборкати апетит. А ваш травний тракт буде регулярно працювати, жовчний міхур - віддавати жовч, а саме разом з нею з організму виводяться токсини. Якщо складно харчуватися по годинах, ведіть харчовий щоденник.

Частина фруктів і овочів піддавайте термообробці. «Частина вітамінів при цьому неминуче загубиться, а ось кількість пектину зросте, - говорить Катерина Бєлова. - До того ж рослинна їжа в такому вигляді легше перетравлюється, стає більш дієтичної ».

Їжте фрукти і овочі різного кольору. Колір рослинних продуктів - свого роду маркер містяться в ньому корисних речовин. У червоних - корисний для шкіри лікопін, в зелених - зміцнює імунітет хлорофіл, в фіолетових - антоціани, які важливі для судин ...

Не забувайте про бобові. Вибудовуючи раціон для вегетаріанців (а ви зараз харчуєтеся як вегани), дієтологи згадують про це окремо. Бобові - джерело рослинного білка. «І найкращий з них - соєві продукти. Соя на відміну від інших бобових - джерело повноцінного за амінокислотним складом білка, - говорить Олена Тихомирова. - Я раджу обов'язково включати такі продукти в меню. І посилити раціон квасолею, горохом, сочевицею, квиноа ».

Готуйте на пару, на грилі, відварюють, але намагайтеся поменше смажити. Останній спосіб приготування - це завжди порція масла (жиру).

Як вибудувати меню

Харчуватися по меню, яке хтось (дієтолог, редактор сайту) придумав за вас, з одного боку легко. З іншого - неймовірно складно! «Додайте полуницю» - а у вас на неї алергія, «з'їжте вівсянку» - а ви її терпіти не можете, «купите булгур» - а його в магазинах не знайти. Тому ми пропонуємо вам спосіб краще: складіть собі меню самі, орієнтуючись на наступні рекомендації.

Сніданок: 200 г зернових.

Наприклад, будь-яка каша з дозволених злаків (можна з фруктами, ягодами, горіхами, грибами), пудинг, локшина.

Обід: овочі в будь-якій кількості + до 140 г зернових.

Наприклад, овочевий суп, місо-суп, суп-пюре (Нутовая, вегетаріанський гороховий, гарбузовий), гречка з грибами, вегетаріанська паста з рисовою локшиною, картопля, запечена з травами і спеціями.

Вечеря: овочі, зелень в необмеженій кількості.

Наприклад, овочі на пару, на грилі, запечені, в тому числі в горщику, будь-які зелені салати. Щоб такі страви не набридли, приправляйте їх пряними травами (чебрець, розмарин), експериментуйте з заправками - масло навпіл з соком лимона, часником, сік апельсина.

Перекушування: фрукти - до 200 г або жменю сухофруктів.

Наприклад, свіжі, запечені, в тому числі з горіхами, салат, сухофрукти з чаєм, ягідне желе без цукру, смузі на соєвому молоці, свіжовичавлений сік з м'якоттю.

Зразкове детокс-меню на день

сніданок

Рисовий пудинг з родзинками

На 4 порції:

3 чашки готового коричневого рису, 1 жменя родзинок, 1 чашка соєвого молока (можна замінити іншим рослинним молоком, наприклад, рисовим або мигдальним), 6 штук мигдальних горіхів, крупно рубаних, 1 ч. Л. меленої кориці, 1/2 ч. л. меленого кардамону.

Змішайте в каструлі всі інгредієнти і, безперервно помішуючи, прогрівайте на невеликому вогні, поки не загусне - приблизно 5-7 хвилин.

перший перекус

Фруктовий салат з имбирно-лаймовою заправкою

На 1 порцію:

1 ст. л. лаймового соку, 1/2 ч. л. рідкого меду, 1/4 ч. л. подрібненого свіжого кореня імбиру, 200 г суміші чорниці, зеленого винограду, порізаного на половинки і без кісточок, порізаного кубиками персика.

Ретельно перемішайте три перших інгредієнта і прокапали вийшла заправкою ягідно-фруктову суміш. На 1 годину поставте в холодильник.

обід

Суп-пюре із запеченої моркви

На 4 порції:

1 кг моркви, очищеної та порізаної на кружальця товщиною 1 см, 1 середня цибулина, нарізана півкільцями, 1 ч. Л. оливкового масла, 1 ч. л. насіння коріандру, 1 лавровий лист, сіль, 3 зубчики часнику, очищених і пропущених через прес, 4 чашки овочевого бульйону, мелений чорний перець.

Прогрійте духовку до 200 градусів. Змішайте морква з цибулею і приправити сіллю і 1 ч. Л. оливкового масла. Викладіть на деко в один шар, поставте в духовку на середній рівень і запікайте, поки овочі не підрум'яняться і морква не стане напівм'якої (хвилин 15-20). Перекладіть в каструлю, додайте часник, коріандр, лавровий лист, влийте бульйон, доведіть до кипіння і варіть, поки морква не стане м'якою. Вийміть лавровий лист і пробийте суп в блендері. Поперчіть і посоліть.

Перець, фарширований гречкою з грибами

На 4 порції:

50 г грибів, лісових або шампіньйонів, 1 маленька цибулина, 4 солодких болгарських перцю, 1/2 чашки гречаної крупи, 1 ст. л. оливкового масла.

Прогрійте на сковороді оливкове масло і припустіть на ньому гриби і цибулю (лісові гриби попередньо відваріть). Гречку залийте 1 чашкою води і зваріть до напівготовності. Змішайте з грибами. Перці розріжте навпіл уздовж, вийміть зернятка і перегородки. Начините кожну половинку сумішшю гречки з грибами. Викладіть на деко і запікайте в духовці при 200 градусах до готовності (приблизно 25-30 хвилин).

другий перекус

Огірковий-яблучний смузі

На 1 порцію:

1/2 свіжого огірка, очищеного і порізаного на шматочки, 1/3 чашки свіжовичавленого яблучного соку, листя двох гілочок м'яти, 5 кубиків льоду.

Пробийте всі інгредієнти в блендері до однорідної маси. Випийте відразу ж.

вечеря

Зелений салат із стручковим горошком

На 6 порцій:

3/4 чашки яблучного оцту, 1/2 чашки води, 3/4 головки червоної цибулі, нарізаного тонкими півкільцями, 1 чашка зеленого горошку, 1 ч. Л. солі, 6 чашок молодого стручкового горошку, 10 редисок, тонко порізаних, 1 ст. л. оливкового масла, 2 ст. л. лимонного соку, 1/4 ч. л. солі, 1/4 ч. л. свежемолотого чорного перцю.

З'єднайте яблучний оцет і воду, додайте цибулю і дайте постояти 20 хвилин. Злийте і дайте стекти. Зелений горошок відварити в киплячій підсоленій воді приблизно 1 хвилину. Відкиньте на друшляк і пролийте холодною водою. Перемішайте з цибулею, стручковим горошком і редискою. Змішайте лимонний сік з оливковою олією, посоліть, поперчіть. Приправте соусом салат.

Наступного понеділка ви отримаєте нову схему харчування і рекомендації фахівців.

Вся детокс-програма тут!

Літня детокс-програма // Мінус 4 кг за чотири тижні // 1 тиждень. харчування

Літо - найкращий час для Детокс. Важкою жирної їжі, від якої доведеться відмовитися в першу чергу, в спеку не хочеться. А сезонних овочів і фруктів, на яких очищають програми і базуються, вдосталь. Пропонуємо вам пройти наш чотиритижневий курс, за час якого ви не тільки почистіть організм, але і схуднете.

© Shutterstock.com

Детокс - для організму свого роду канікули. Він відпочиває від їжі. Хоча б частково звільняється від токсинів, які безперервно потрапляють в тіло кожного з нас з загазованим повітрям і в якій дуже багато хімією їжею.

Після нашої детокс-програми, як після відпустки, ви відчуєте себе більш енергійними, схуднете на 4 кг і помітите, що шкіра стала чистішою, а колір обличчя - краще.

Як побудована наша чотиритижнева детокс-програма

Вона складається з трьох блоків:

1. Харчування.

За розробленою разом з дієтологами схемою ми виключимо з раціону продукти, які ускладнюють його роботу і перевантажують органи виділення. І зробимо упор на ті, що сприяють виведенню токсичних речовин.

2. Фітнес.

Ефект детокс-харчування посилять очищаючі Крійі і дихальні техніки , З якими вас вже завтра почне знайомити інструктор «ЖИВИ!», Ведучий програми «Кундаліні-йога для схуднення» Олексій Владовский.

3. Краса.

Значущу частку токсинів з організму виводить шкіра. Особливий догляд полегшить її роботу і допоможе їй очиститися. У середу на сайті - перша частина б'юті-блоку .

Увага! Щотижня кожен з трьох блоків буде змінюватися, а ви - отримувати нові поради фахівців про те, як зробити детокс ще більш ефективним.

Тож почнемо!

Перший тиждень детокс-програми // Харчування

Відмовтеся від цих продуктів на весь час всієї детокс-програми

Консерви, напівфабрикати. Адже ми хочемо почистити організм, вірно? Так чи варто в цей час напихати його продуктами, багато з яких містять консерванти, штучні ароматизатори, стабілізатори? .. Як мінімум ретельно вивчайте етикетки.

Алкоголь. Змушує працювати в посиленому режимі як печінка, так і нирки: спиртні напої мають сечогінний ефект. Додає чимало порожніх калорій. У келиху рислінг, наприклад, 118 ккал. А головне, допомагає швидко забути, що ви на детокс.

Кава. Чашечка еспресо - і ось ви вже втратили сон і штучно підбадьорилися, тоді як організм під час Детокс економить енергію і йому потрібен спокій і відпочинок.

Цукор, кондитерські вироби. Щоб попрощатися з ними не тільки на час нашої програми, а в принципі, є відразу кілька причин. По-перше, в них немає нічого корисного. По-друге, чим більше солодкого в раціоні, тим активніше доводиться трудитися, виробляючи інсулін, підшлунковій залозі. Давайте розвантажимо і її теж. По-третє, коли в раціоні багато цукру, в кишечнику формується середовище, сприятливе для росту патогенної флори. І нарешті, попрощавшись з ним, ви не залишитеся без солодкого: в меню будуть фрукти і сухофрукти, і навіть під час Детокс в досить великій кількості.

Можна на першому тижні програми

Ф рукти, овочі, гриби, зелень. Джерело розчинної і нерозчинної клітковини, яка очищає шлунково-кишковий тракт. Нерозчинна - як щітка вимітає сміття, розчинна - як губка вбирає і виводить токсичні речовини. Пектин, наявний в грошах, морській капусті, яблуках впорається і з важкими металами.

Безглютенові зернові. Гречка, рис, пшоно і всі їхні похідні, начебто рисової локшини. «Злаки - теж джерело клітковини, а ще повільних вуглеводів, - нагадує Катерина Бєлова, дієтолог, головний лікар Центру персональної дієтології« Палітра харчування ». - Тому страви з ними добре насичують і додають енергії ».

Рослинні масла, горіхи, насіння. Рослинні жири корисні, роблять страви смачніше і не суперечать ідеї Детокс. Однак, якщо ваша мета - не просто почистити організм, але і схуднути, обмежте їх в своєму меню до 1 ст. л. масла і 6 горіхів (або 1 ст. л. насіння) в день.

Продукти з сої, тофу, соєве молоко, соєві боби. Перебуваючи на детокс, ми якийсь час не отримуємо тваринний білок або отримуємо його в невеликих кількостях, а нашому організму білок потрібен завжди, ми побудовані з нього. «Якщо білка надходить недостатньо, то на свої потреби організм починає використовувати власний білок м'язової тканини, що призводить до зменшення її маси. А цього ніяк не можна допустити. Зазвичай рослинний білок неповноцінний: він не може задовольнити всі потреби організму в білку. А ось соя - єдиний білок рослин, який є повноцінним і за складом амінокислот наближений до яловичини », - каже Олена Тихомирова, лікар-діетог« СМ-Клініки ».

Не можна на першому тижні програми

Всі види м'яса, птицю, рибу. Тваринний білок сам по собі не поганий. Проблема в тому, що в нашому меню його занадто багато, а це надлишок жиру і навантаження на нирки, які виводять похідні протеїнових продуктів.

Молочні продукти. Ще одне джерело тваринного білка. До того ж, за твердженням ряду дієтологів, у багатьох на них прихована харчова нестерпність.

Зернові з вмістом глютену. Пшениця, жито, овес, ячмінь. Як і у випадку з м'ясом, самі по собі не погані, але в раціоні більшості з нас зашкалюють. Хліб і чи не вся випічка, макарони, пельмені, млинці, консерви, глютен використовують і в якості згущувача. При цьому він важко перетравлюється і, як і молоко, на думку ряду медиків, може викликати непереносимість.

принципи харчування

Пийте воду з розрахунку 40 мл на 1 кг маси тіла. Вода не тільки підводить до клітин корисні речовини, але і відводить відходи, тому під час очищення організм особливо її потребує. З огляду на те, що ви проводите детокс влітку, коли багато рідини витікає з потом, за питним режимом потрібно стежити подвійно. Пийте по склянці води з ранку і перед сном, за 15 хвилин перед кожною трапезою і приблизно через годину після неї.

Харчуйтеся по режиму. Через кожні 3 години (якщо дуже голодно, можна і через 2 години). Так простіше приборкати апетит. А ваш травний тракт буде регулярно працювати, жовчний міхур - віддавати жовч, а саме разом з нею з організму виводяться токсини. Якщо складно харчуватися по годинах, ведіть харчовий щоденник.

Частина фруктів і овочів піддавайте термообробці. «Частина вітамінів при цьому неминуче загубиться, а ось кількість пектину зросте, - говорить Катерина Бєлова. - До того ж рослинна їжа в такому вигляді легше перетравлюється, стає більш дієтичної ».

Їжте фрукти і овочі різного кольору. Колір рослинних продуктів - свого роду маркер містяться в ньому корисних речовин. У червоних - корисний для шкіри лікопін, в зелених - зміцнює імунітет хлорофіл, в фіолетових - антоціани, які важливі для судин ...

Не забувайте про бобові. Вибудовуючи раціон для вегетаріанців (а ви зараз харчуєтеся як вегани), дієтологи згадують про це окремо. Бобові - джерело рослинного білка. «І найкращий з них - соєві продукти. Соя на відміну від інших бобових - джерело повноцінного за амінокислотним складом білка, - говорить Олена Тихомирова. - Я раджу обов'язково включати такі продукти в меню. І посилити раціон квасолею, горохом, сочевицею, квиноа ».

Готуйте на пару, на грилі, відварюють, але намагайтеся поменше смажити. Останній спосіб приготування - це завжди порція масла (жиру).

Як вибудувати меню

Харчуватися по меню, яке хтось (дієтолог, редактор сайту) придумав за вас, з одного боку легко. З іншого - неймовірно складно! «Додайте полуницю» - а у вас на неї алергія, «з'їжте вівсянку» - а ви її терпіти не можете, «купите булгур» - а його в магазинах не знайти. Тому ми пропонуємо вам спосіб краще: складіть собі меню самі, орієнтуючись на наступні рекомендації.

Сніданок: 200 г зернових.

Наприклад, будь-яка каша з дозволених злаків (можна з фруктами, ягодами, горіхами, грибами), пудинг, локшина.

Обід: овочі в будь-якій кількості + до 140 г зернових.

Наприклад, овочевий суп, місо-суп, суп-пюре (Нутовая, вегетаріанський гороховий, гарбузовий), гречка з грибами, вегетаріанська паста з рисовою локшиною, картопля, запечена з травами і спеціями.

Вечеря: овочі, зелень в необмеженій кількості.

Наприклад, овочі на пару, на грилі, запечені, в тому числі в горщику, будь-які зелені салати. Щоб такі страви не набридли, приправляйте їх пряними травами (чебрець, розмарин), експериментуйте з заправками - масло навпіл з соком лимона, часником, сік апельсина.

Перекушування: фрукти - до 200 г або жменю сухофруктів.

Наприклад, свіжі, запечені, в тому числі з горіхами, салат, сухофрукти з чаєм, ягідне желе без цукру, смузі на соєвому молоці, свіжовичавлений сік з м'якоттю.

Зразкове детокс-меню на день

сніданок

Рисовий пудинг з родзинками

На 4 порції:

3 чашки готового коричневого рису, 1 жменя родзинок, 1 чашка соєвого молока (можна замінити іншим рослинним молоком, наприклад, рисовим або мигдальним), 6 штук мигдальних горіхів, крупно рубаних, 1 ч. Л. меленої кориці, 1/2 ч. л. меленого кардамону.

Змішайте в каструлі всі інгредієнти і, безперервно помішуючи, прогрівайте на невеликому вогні, поки не загусне - приблизно 5-7 хвилин.

перший перекус

Фруктовий салат з имбирно-лаймовою заправкою

На 1 порцію:

1 ст. л. лаймового соку, 1/2 ч. л. рідкого меду, 1/4 ч. л. подрібненого свіжого кореня імбиру, 200 г суміші чорниці, зеленого винограду, порізаного на половинки і без кісточок, порізаного кубиками персика.

Ретельно перемішайте три перших інгредієнта і прокапали вийшла заправкою ягідно-фруктову суміш. На 1 годину поставте в холодильник.

обід

Суп-пюре із запеченої моркви

На 4 порції:

1 кг моркви, очищеної та порізаної на кружальця товщиною 1 см, 1 середня цибулина, нарізана півкільцями, 1 ч. Л. оливкового масла, 1 ч. л. насіння коріандру, 1 лавровий лист, сіль, 3 зубчики часнику, очищених і пропущених через прес, 4 чашки овочевого бульйону, мелений чорний перець.

Прогрійте духовку до 200 градусів. Змішайте морква з цибулею і приправити сіллю і 1 ч. Л. оливкового масла. Викладіть на деко в один шар, поставте в духовку на середній рівень і запікайте, поки овочі не підрум'яняться і морква не стане напівм'якої (хвилин 15-20). Перекладіть в каструлю, додайте часник, коріандр, лавровий лист, влийте бульйон, доведіть до кипіння і варіть, поки морква не стане м'якою. Вийміть лавровий лист і пробийте суп в блендері. Поперчіть і посоліть.

Перець, фарширований гречкою з грибами

На 4 порції:

50 г грибів, лісових або шампіньйонів, 1 маленька цибулина, 4 солодких болгарських перцю, 1/2 чашки гречаної крупи, 1 ст. л. оливкового масла.

Прогрійте на сковороді оливкове масло і припустіть на ньому гриби і цибулю (лісові гриби попередньо відваріть). Гречку залийте 1 чашкою води і зваріть до напівготовності. Змішайте з грибами. Перці розріжте навпіл уздовж, вийміть зернятка і перегородки. Начините кожну половинку сумішшю гречки з грибами. Викладіть на деко і запікайте в духовці при 200 градусах до готовності (приблизно 25-30 хвилин).

другий перекус

Огірковий-яблучний смузі

На 1 порцію:

1/2 свіжого огірка, очищеного і порізаного на шматочки, 1/3 чашки свіжовичавленого яблучного соку, листя двох гілочок м'яти, 5 кубиків льоду.

Пробийте всі інгредієнти в блендері до однорідної маси. Випийте відразу ж.

вечеря

Зелений салат із стручковим горошком

На 6 порцій:

3/4 чашки яблучного оцту, 1/2 чашки води, 3/4 головки червоної цибулі, нарізаного тонкими півкільцями, 1 чашка зеленого горошку, 1 ч. Л. солі, 6 чашок молодого стручкового горошку, 10 редисок, тонко порізаних, 1 ст. л. оливкового масла, 2 ст. л. лимонного соку, 1/4 ч. л. солі, 1/4 ч. л. свежемолотого чорного перцю.

З'єднайте яблучний оцет і воду, додайте цибулю і дайте постояти 20 хвилин. Злийте і дайте стекти. Зелений горошок відварити в киплячій підсоленій воді приблизно 1 хвилину. Відкиньте на друшляк і пролийте холодною водою. Перемішайте з цибулею, стручковим горошком і редискою. Змішайте лимонний сік з оливковою олією, посоліть, поперчіть. Приправте соусом салат.

Наступного понеділка ви отримаєте нову схему харчування і рекомендації фахівців.

Вся детокс-програма тут!

Адже ми хочемо почистити організм, вірно?
Так чи варто в цей час напихати його продуктами, багато з яких містять консерванти, штучні ароматизатори, стабілізатори?
Адже ми хочемо почистити організм, вірно?
Так чи варто в цей час напихати його продуктами, багато з яких містять консерванти, штучні ароматизатори, стабілізатори?
Адже ми хочемо почистити організм, вірно?
Так чи варто в цей час напихати його продуктами, багато з яких містять консерванти, штучні ароматизатори, стабілізатори?