Полезные материалы

Топ-3 добавки для набору м'язової маси I Підходить для вегетаріанців

  1. соєвий білок
  2. гороховий білок

Все більше людей дотримується принципів вегетаріанства. Причин для цього досить багато, як і варіантів вегетаріанства. Хтось відмовляється тільки від м'яса, але вживає іноді рибу і яйця, а хтось не дозволяє собі навіть молочної продукції, тільки рослинну їжу.

У той же час все більшу популярність в нашій країні набирає фітнес і бодібілдінг. При побудові тіла спортсмену необхідна велика кількість високоякісного білка. Всі кращі джерела його - це продукти тваринного походження. Чи можливо накачати пристойну м'язову масу, будучи вегетаріанцем? Думки з цього приводу розходяться, і зазвичай вони кардинально протилежні. При цьому вагомі аргументи є в обох сторін. Проаналізувавши всі ці доводи за і проти, а також трохи проаналізувавши ситуацію, можна відповісти ствердно - так, можна. Але необхідно дотримати кілька умов.

1. Якщо спортсмен не вживає анаболічні стероїди, то йому необхідний будівельний матеріал для самого «Качковського» гормону - тестостерону. Таким, як відомо, є холестерин. Якщо ви дотримуєтеся виключно рослинної дієти, то геть позбавляєте себе холестерину - адже це тваринний продукт. На щастя, його дуже багато в молочному жирі. Тому молочні продукти цілком можуть забезпечити вегетаріанця необхідним для побудови м'язів холестерином.

2. Необхідно дотримуватися норм прийому білка, щоб не тільки відновлюватися, а споживати його з надлишком, для побудови нових волокон м'язів і гіпертрофії пошкоджених в ході тренування. Як відомо, на 1 кг маси тіла при наборі м'язової маси необхідно вживати 2-3 грами білка на добу, а при «сушінні» до 4-5 грам білка. Відповідно, якщо порахувати скільки білка міститься у вихідних рослинних продуктах, можна зрозуміти, який обсяг їжі доведеться з'їдати. Оскільки людина не може займатися тільки процесом поглинання їжі, то на виручку прийдуть продукти спортивного харчування.

На щастя, найпоширенішим протеїновим коктейлем на ринку спортивного харчування є сироватковий білок, який підходить вегетаріанцям. Точно так же, як і казеїн. Якщо ж ви дотримуєтеся суворої вегетаріанської дієти, тоді вам в цілях забезпечення себе білком для побудови м'язів, необхідно вживати рослинні протеїнові продукти. На жаль. У тому ж тофу білка дуже мало. Тому коктейлі будуть невід'ємною частиною раціону вегетаріанця-бодібілдера.

Тому коктейлі будуть невід'ємною частиною раціону вегетаріанця-бодібілдера

Сучасна індустрія спортивного харчування пропонує досить велика різноманітність рослинних білкових сумішей. До найбільш розповсюджених відносяться соєвий, гороховий протеїн і білок бурого рису. Є ще пшеничний, білок люпину і інші, але вони дуже рідкісні і не найкорисніші.

соєвий білок

Отже, найперший білковий продукт в спортивній індустрії, соєвий білок. Він містить досить велику кількість аргініну, що дозволяє підвищувати кровопостачання м'язів і полегшувати роботу серцево - судинної системи. Біологічна цінність соєвого білка ненабагато нижче, ніж у білка молочної сироватки. Єдине, що підводить - це смакові якості і амінокислотний склад. Якщо смак - це справа смаку, то ось склад протеїну сої - інша справа. Незважаючи на досить високий рівень аргініну, в сої дуже мало ВСАА та метіоніну, ще однією незамінної амінокислоти, що грає вкрай важливу роль в організмі. І, крім цього, ще одна неприємність - відомий факт утримання фіто-естрогенів в соєвому білку, але це безпосередньо залежить від очищення. На підтримку сої можна сказати, що якісно очищений соєвий ізолят по своїй здатності надавати анаболічний вплив на м'язи майже дорівнює сироватці молока.

гороховий білок

Другий білок, який ми розглянемо, це гороховий. Гороховий протеїн, який використовується у виробництві спортивного харчування, відрізняється від концентратів, що використовуються в харчовій промисловості, високим ступенем очищення (до 90% білка), що підвищує його засвоєння організмом. Якщо ви бачите на банці спортивного або функціонального харчування «білок гороху» або «концентрат горохового білка», то утримайтеся від покупки. Концентрований гороховий білок може мати велику кількість домішок, що призводить до не кращим його засвоєнню, а це, як відомо, не дуже добре пахне, у всіх сенсах. Тому, щоб не мати проблем з травленням і не підвищувати газоутворення, краще утриматися від покупки такого продукту. Тільки високоочищений ізолят горохового білка може позбавити вас від подібних проблем.

Чи можливо накачати пристойну м'язову масу, будучи вегетаріанцем?