В и напевно неодноразово замислювалися про користь і обґрунтованості вибору вегетаріанського харчування. Адже навколо цих питань йдуть невгаваючі суперечки в абсолютно різних соціально-культурних колах. Стати вегетаріанцем може людина, яка має абсолютно стандартне світогляд. Але часто цей шлях оздоровлення тіла і духу вибирають люди, що практикують йогу або мають особливе ставлення до спорту. Що ж люди знаходять для себе в цьому принципі харчування? Чому вони роблять такий вибір? Від чого їм доводиться відмовитися на благо власного організму? Спробуємо дати докладні відповіді на поставлені питання.
Якщо ви вважаєте, що правильне, збалансоване вегетаріанське харчування має на увазі звичайний відмова від деяких продуктів, то це не зовсім так. Прибравши з тарілки шматочок м'яса, замінивши його на тофу, ви не стаєте вегетаріанцем. Ви просто відмовилися від шматочка м'яса на даний момент. Щоб перейти на повністю вегетаріанське харчування, важливо зрозуміти, чому ви це робите, від чого насправді доведеться відмовитися назавжди. Адже тільки правильне, збалансоване вегетаріанське харчування принесе користь тілу, очистить дух, створить сяючу ауру, не зашкодить кармі.
Розглянемо, на які базиси спирається вегетаріанське харчування.
Отже, чому вегетаріанці не їдять м'ясо і продукти тваринного походження? Виявляється, в основі подібного вибору лежить цілий ряд причин:
вегетаріанське харчування
Втрата здоров'я, душевні страждання, невдачі і біди - все це може бути результатом плати по кармі. І навіть якщо ви особисто жодного разу в житті не доклали руку до вбивства тварин, ви, поїдаючи м'ясо вбитого звіра, все одно накликаєте на себе кармічний відповідь за страждання, перенесені свинкою, баранчиком, коровою, куркою.
За цим або ще якихось причин багато хто відмовляється від м'яса та інших продуктів тваринного походження, вибираючи шлях вегетаріанства.
Але перш ніж перейти на цей принцип харчування, варто вивчити літературу і ознайомитися з описом досвіду інших людей, які пройшли цей шлях. Вибір повинен бути усвідомленим.
Щоб краще зрозуміти, за яким принципом засноване вегетаріанське харчування, варто звернути увагу на наступний список корисної літератури.
Книги про вегетаріанському харчуванні, які варто прочитати:
Ці твори допоможуть зрозуміти основні принципи безм'ясної харчування. У даних книгах можна знайти відповідь на питання, звідки брати необхідний білок при вегетаріанському харчуванні. У деяких книгах наводяться прості рецепти приготування страв вегетаріанської кухні.
Вище в тексті вже говорилося про те, що багато спортсменів вибирають для себе вегетаріанство. Але є і ті, хто сумнівається, чи припустимо вегетаріанське харчування для спортсменів. Адже при серйозних фізичних навантаженнях і для нарощування м'язової маси ніби як необхідний тваринний білок. Де ж брати білок на вегетаріанському харчуванні спортсменам? Так ось, вченими давно доведено, що при великих витратах енергії і нарощуванні м'язової маси не так важлива роль білків, як вуглеводів. Відмовлятися від водневмісткої складової меню при практичному вегетаріанство не потрібно. Знову ж таки, для вегетаріанців-спортсменів розроблена спеціальна дієта, що дозволяє практикувати обраний принцип харчування без шкоди для власного здоров'я.
вегетаріанське харчування
Наприклад, існує список рекомендованих продуктів, які вигідно відрізняються необхідний білок:
Для лактовегетарінцев допустимі до застосування молочні продукти. При строгих вегетаріанських поглядах відсутні білки можна вжити у вигляді спеціальних вітамінних добавок.
Людям, які обрали шлях відмови від м'яса і продуктів тваринного походження, варто пам'ятати, що основою здорового харчування є баланс необхідних організму речовин. Чи займаєтеся ви спортом або просто живете насиченим життям, відмова від м'яса - це ще не все! Важливо подбати про різноманітність раціону, щоб організм отримував всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Якщо ви до цих пір думали, що вегетаріанці харчуються одними рослинами, ви помилялися. Меню вегетаріанця різноманітне, поживна, ситне, корисне.
Перше вегетаріанське співтовариство було засноване в Манчестері в 1847 році. Потім в європейських країнах з'явилися перші «ластівки» розвитку і популяризації вегетаріанської культури. В Америці і країнах Європи поступово почав розвиватися «бум вегетаріанства», і така культура харчування стала настільки популярною, що вийшла за межі домашніх кухонь. Знадобилося відкриття закладів громадського харчування, які б задовольняли потреби і смаки людей, що практикують вегетаріанство. Перший вегетаріанський ресторан в Америці був відкритий в 1895 році. Це заклад існував і розвивався на гроші американського вегетаріанського спільноти. Цей ресторан був лише стартом розвитку культури вегетаріанського громадського харчування в США. Після цього закладу була відкрита ціла мережа ресторанів з відповідним меню по всіх просторах Сполучених Штатів. До 1935 року публіка настільки розсмакували смак і дешевизну вегетаріанських страв, що організації ресторанного бізнесу встановили правило включати в меню будь-якого закладу вегетаріанський розділ. Мода на відкриття таких ресторанів швидко поширилася не тільки в Америці, але і у всьому світі. У Чехії вегетаріанський ресторан був відкритий в 1900 році, в Голландії - в 1894 році, в Німеччині - в 1867 році. У Росії пік розвитку культури харчування без м'ясних продуктів припав на 20 століття.
вегетаріанське харчування
Подібний принцип харчування практикувався ще таким класиком, як Лев Толстой. Виявляли інтерес до відмови від тваринних продуктів і звичайні люди. Сьогодні популярність цієї культури харчування досі на висоті. Адже в нинішні часи багато людей практикують ЗСЖ і замислюються про те, що дійсно добре для душі і тіла.
Якщо ви зважилися стати вегетаріанцем, робити це потрібно розумно, дотримуючись ряду правил:
Варто сказати пару слів про роздільне вегетаріанському харчуванні. Справа в тому, що багато людей, що практикують цю культуру, вважають, що є непоєднувані продукти. Їсти можна все (крім продуктів тваринного походження), але вживати ті чи інші види їжі потрібно при правильних поєднаннях. Правильним вважається поєднувати їжу за типами: білки, вуглеводи, рослинна їжа. Також вважається, що не можна трапезу запивати водою або соками. Рідкі продукти повинні вживатися окремо від основного прийому їжі.
вегетаріанське харчування
Корисне вегетаріанське харчування прийнятно і для дітей. З раннього віку корисно залучати дитину до правильних принципів харчування. Багато хто помилково вважає, що дитячий організм не зможе розвиватися без м'яса. Це не так. Вегетаріанське харчування для дітей може бути корисним, але тільки в тому випадку, якщо меню буде чітко збалансовано з урахуванням вікових норм і потреб. Найкраще знайти педіатра, практикуючого подібну культуру харчування, або дитячого дієтолога, який зможе дати вірні рекомендації для складання дитячого вегетаріанського раціону.
Важливо пам'ятати, що зростаючий організм дитини особливо має потребу в харчуванні вітамінами, мікроелементами. Меню для крихти-вегетаріанця має включати всю різноманітність продуктів, які можуть забезпечити всі потреби організму відповідно до віку.
Якщо ви вирішили вибрати для себе цей шлях, то вам напевно буде цікава вегетаріанська піраміда. На сьогоднішній день існує кілька версій піраміди вегетаріанського харчування. Але ми представимо вам одну - класичну варіацію.
Виглядає вона наступним чином:
Ця піраміда - своєрідний шаблон, по якому можна складати своє меню. Кожен ярус показує значимість того чи іншого виду їжі для організму людини. До всіх перерахованих груп продуктів варто додати прогулянки на свіжому повітрі, сонячні промені. Справа в тому, що здорове харчування буде неповноцінним без належної фізичної активності і такого необхідного для нас вітаміну D, що отримується від сонячного світла. Складаючи свій раціон і розписуючи розпорядок дня, важливо пам'ятати про кожному ярусі піраміди і про те, що здорове харчування буде неповноцінним без правильного ставлення до фізичної культури тіла.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua