Полезные материалы

Вегетаріанство і здоров'я. Вся правда про вегетаріанство. Плюси і користь вегетаріанства

  1. Вегетаріанство і здоров'я. Плюси і користь вегетаріанства
  2. Вегетаріанство: рекомендації найбільших фахівців

Вегетаріанство і здоров'я. Плюси і користь вегетаріанства

Вегетаріанство - спосіб харчування, який виключає вживання м'ясних і рибних продуктів. Все населення світу умовно можна поділити на дві великі групи - прихильників вегетаріанства (веганів) і його супротивників.

Вегетаріанство існувало в усі часи. Крім того, людина з самого початку харчувався виключно рослинною їжею. Доказом цього служить будова жувального апарату людини, наявність апендикса, який бере участь в засвоєнні клітковини, а також температура тіла, яка нижче, ніж у хижаків.


У наш час люди вважають за краще не відмовляти собі в смачній і поживної м'ясної їжі, тому сучасний тип харчування можна назвати змішаним, так як харчуємося і м'ясом, і молочними продуктами, і рослинною їжею. Однак багато людей зупиняють свій вибір саме на вегетаріанство. Чого ж вони намагаються досягти, харчуючись виключно рослинною їжею? Перш за все, звичайно, зберегти здоров'я і життєву енергію, яка, як уже з'ясовано, не пов'язана зі споживанням м'яса і риби.

До того ж вегетаріанство стало сприйматися як спосіб життя, який виключає розбещеність і тварини пристрасті. Вважається, що відмова від м'яса призводить до підвищення розумового потенціалу.


При щоденному споживанні м'яса відбувається постійне отруєння організму людини речовинами, які є продуктами розпаду тваринного білка. Особливо це позначається на людях, які ведуть пасивний спосіб життя, які не займаються спортом. Шкідливі речовини в організмі накопичуються і призводять до різних порушень обмінних процесів. Для приготування м'ясних і рибних страв потрібно більше солі, ніж для овочевих, а сіль, як відомо, також дуже небезпечна для здоров'я. Тому м'ясні страви подвійно шкідливі для життя людини.

Крім того, в м'ясі і птаху міститься велика кількість пестицидів. Досвід показує, що, споживаючи овочі і злаки, людина отримує отрутохімікатів в 13 разів менше, ніж при змішаному харчуванні.


До того ж, при лікуванні і профілактиці хвороб тварин вводять гормональні препарати і антибіотики, вони залишаються в м'ясі, яке ми вживаємо.

У деяких тварин спостерігаються ракові пухлини, які вирізаються перед надходженням м'яса в продаж. Ракові клітини вражають весь організм, тому людина, поїдаючи м'ясо хворої тварини, сам наближається до того чи іншого захворювання.

До сих пір не вивчено дію вакцин і сироваток, що вводяться тваринам для прищеплення імунітету, на людину.

Під час забою в організмі тварини виробляється велика кількість гормонів і біологічно активних речовин, які разом з м'ясом потрапляють в організм людини.

Вегетаріанці стверджують, що людина повинна бути впевнений в тому, що він їсть. А коли ми купуємо м'ясо в магазині або на ринку, ми не можемо бути повністю впевнені в тому, що це м'ясо не хворої тварини. Небезпеки зараження різними захворюваннями ми піддаємо себе, вживаючи також і молоко, і яйця.


І ще один важливий момент - споживання м'яса робить людину більш дратівливим, збудливим і агресивним. Відбувається це неусвідомлено, на рівні підсвідомості.

Вегетаріанці приділяють велику увагу сполучуваності продуктів харчування. Знаючи склад продуктів, можна комбінувати їх, роблячи своє меню різноманітним і не згадувати про м'ясо. При вдало підібраних пропорціях недолік одних речовин в організмі буде покритий споживанням інших.

Встановлено, що раціон довгожителів складається переважно з продуктів рослинного походження, перш за все зернових. Бобові, овочі, фрукти, горіхи і обов'язково кисломолочні продукти. М'ясо ж, особливо в копченому і консервованому вигляді, вони споживають дуже рідко.


Вегетаріанство: рекомендації найбільших фахівців

Щоб вести здоровий спосіб життя, досить слідувати рекомендаціям найбільших фахівців в області дієтології та вегетаріанства.

  • Відмовтеся від споживання занадто великої кількості жирів. Воно повинно складати від 30 до 41% від загальної калорійності їжі.
  • Їжте більше фруктів. Через деякий час ви помітите поліпшення самопочуття.
  • Намагайтеся не допускати появи зайвої ваги і харчуватися не надто калорійною їжею.

Люди, які харчуються рослинною їжею, дуже рідко страждають запорами, ожирінням і розладами в діяльності внутрішніх органів. Бажаючи позбутися від зайвої ваги, багато жінок відмовляються від м'ясної їжі, так як в ній міститься дуже багато калорій. Вегетаріанська їжа містить менше калорій, жирів, солі. Саме тому у вас є стовідсоткова можливість, ставши вегетаріанцем, позбутися від огрядності. В результаті зниження споживання калорій, жиру нормалізуються обмінні процеси і активізуються захисні сили організму. Люди рідше страждають різними серцево-судинними, онкологічними захворюваннями і повільніше старіють.


Як же правильно підбирати продукти харчування, що забезпечують організм необхідною кількістю поживних речовин? Для цього потрібно знати наступне:

  • Стручкові рослини слід доповнювати кашами, рисом, макаронами, борошном, кукурудзою, вівсянкою, насінням соняшнику, гарбуза, горіхами, які багаті білками.
  • Зернові найкраще поєднуються з квасолею, горохом, соєю, сиром, молоком, яйцями.
  • Буряк, огірки, петрушка, морква, редис, томати, салат добре поєднуються з кашами, горіхами, кукурудзою, рисом, яйцями.
  • Рис і кукурудзу краще вживати в поєднанні із зеленим горошком, брюссельської та цвітною капустою.

Невтішний висновок зробили лікарі, зіставляючи характер їжі і стан самопочуття людей. Надмірне споживання жирної їжі, низький вміст грубоволокнистой їжі в раціоні, низький вміст вітамінів А , З , Е , Споживання алкоголю, копчених і маринованих продуктів сприяють розвитку ракових захворювань.

Повної відмови від вживання тваринних продуктів дотримуються тільки строгі вегетаріанці. Більшість же веганів, відмовляючись тільки від м'яса, залишають у своєму меню молочні продукти і яйця.

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт inmoment.ru обов'язкова!


Чого ж вони намагаються досягти, харчуючись виключно рослинною їжею?
Як же правильно підбирати продукти харчування, що забезпечують організм необхідною кількістю поживних речовин?