Полезные материалы

ВЕГЕТАРІАНСТВО, користь і шкода

Вегетаріанством є загальне позначення систем харчування, заснованих на рослинній їжі, і обмежують або виключають споживання їжі тваринного походження. Існує чимало його різновидів.

різновиди вегетаріанства
Найсуворішим видом вегетаріанства є веганство, яке не допускає вживання молока, м'яса, яєць, риби, а іноді і меду.

сироїдіння (Вітаріанізм) - вживання в сирому вигляді продуктів рослинного походження, а також меду.

Монотрофное сироїдіння (сиромоноїдіння) - роздільний принцип харчування у Сироїд, за яким за один прийом можна з'їдати тільки один різновид їжі. Перерва між прийомами - не менше ніж години.

Фруторіанство - вживання горіхів, насіння, фруктів та іншої рослинної їжі, збір якої не завдає шкоди рослинам.

Лактовегетаріанство - крім рослинної їжі, допускаються яйця і молочна їжа. У західних країнах це найпопулярніший вид вегетаріанства.

Ововегетаріанство - дозволяється їсти рослинну їжу і яйця, але забороняється вживання молока.

Флексітаріанство відноситься до легкого виду вегетаріанства, дозволяє вживання морепродуктів і м'яса (мінімум раз на місяць). Сюди ж відноситься песцетаріанізм, що дозволяє вживати рибу.

Інші різновиди вегетаріанства виявляються в поєднаннях основних видів. Вегетаріанці часто сперечаються щодо меду, грибів, риби. У зв'язку з цим виникають нові типи вегетаріанства.

Система вегетаріанського харчування
У цій системі харчування пропонується вживання: овочів з коренеплодами - 300 різновидів, фруктів - 600 і горіхів - 200. В якості джерел білка використовуються бобові, горіхи, шпинат, пшениця, кольорова капуста. Жир постачають будь-які рослинні масла.

Рекомендуються наступні пропорції вегетаріанського харчування:
- 25% салатів з овочів в сирому вигляді;
- 25% фруктів в сирому вигляді або сушених (добре розмочених);
- 25% приготованих на вогні кореневих і зелених овочів;
- 10% білків у вигляді горіхів, сиру, кисломолочних продуктів;
- 10% вуглеводів у вигляді хлібних і круп'яних продуктів та цукру;
- 5% жирів у вигляді рослинних жирів, маргарину, олії.

Рекомендуються наступні пропорції вегетаріанського харчування:   - 25% салатів з овочів в сирому вигляді;   - 25% фруктів в сирому вигляді або сушених (добре розмочених);   - 25% приготованих на вогні кореневих і зелених овочів;   - 10% білків у вигляді горіхів, сиру, кисломолочних продуктів;   - 10% вуглеводів у вигляді хлібних і круп'яних продуктів та цукру;   - 5% жирів у вигляді рослинних жирів, маргарину, олії

Користь від вегетаріанства.
Вегетаріанська їжа допомагає скинути зайву вагу, оскільки в рослинній їжі мало жирів і калорій. наявність рослинної клітковини у великих обсягах позитивно позначається на стані мікрофлори кишечника.

Завдяки овочам і фруктам з організму виводяться токсини і шлаки, нормалізуються обмінні процеси. У вегетаріанців майже не спостерігаються серцево-судинні захворювання, діабет , Гіпертонія.

Рослинна їжа відрізняється вмістом безлічі необхідних людині мікроелементів і вітамінів, включаючи магній і калій. До того ж в ній присутні корисні вуглеводи у великій кількості, що поставляють організму енергію.

Вегетаріанці - це люди, які своєю відмовою від м'яса знаходять душевний спокій через неучасть у вбивстві тварин. Таке ставлення до тварин властиво, як правило, людям вищому щаблі розвитку.

Разом з тим, рослинна дієта має і недоліки.

Що поганого і шкоду від вегетаріанства
Організму людини потрібні незамінні амінокислоти, які входять тільки в тваринну їжу. Їх недолік погіршує здоров'я, зокрема, зір, іноді приводячи навіть до його втрати. Потреба в білку не покривається тільки рослинною їжею. Для їх достатнього отримання доводиться збільшувати обсяг вживаних продуктів, що перевантажує органи травлення і, врешті-решт, викликає хронічні захворювання. Крім того, засвоєння рослинного білка істотно гірше, ніж тварини.

Дослідження лікарів показали, що суворе вегетаріанство, через 6-7 років, призводить до помітного зниження імунітету. Вживання м'яса з роками слід обмежувати. Але від риби шкідливо відмовлятися, оскільки в ній містяться добре засвоєний білок, вітаміни, мікроелементи, а також жирні поліненасичені кислоти, що попереджають від багатьох хвороб. Вегетаріанство протипоказано дітям (для росту їм потрібні м'ясо і риба), вагітним жінкам, жінкам в постменопаузі, літнім людям (через ризик остеопорозу), спортсменам.

В якості системи харчування вегетаріанство дало людині багато повчального. Але здоровим людям, які мають нормальну вагу, слід тверезо підходити до можливості використання цієї системи.

Але здоровим людям, які мають нормальну вагу, слід тверезо підходити до можливості використання цієї системи