Полезные материалы

Чи корисно вегетаріанство?

  1. Чи корисно вегетаріанство для здоров'я? Чому м'ясо не є видовим харчуванням
  2. Чому вегетаріанство корисне для розуму
  3. Чи корисно вегетаріанство для енергії?
  4. Чому вегетаріанство корисне для карми
  5. Чи корисно вегетаріанство для планети і її жителів
  6. Чому вегетаріанство корисне для суспільства

Вегетаріанство - це дієта майбутнього.
Це настільки ж вірно, як і те, що
мясоедение належить минулому. Генрі Солт (англійський письменник, вчений, гуманіст, реформатор, філософ прав тварин)

В се більше людей в світі починають замислюватися про своє здоров'я, про здоровий і гармонійний спосіб життя, про корисне і шкідливе в своєму раціоні харчування. І, як наслідок, приходять до вегетаріанства, ніж часом лякають і дезорієнтують своє найближче оточення - прихильників «традиційного» харчування. Чи корисно вегетаріанство? Чим загрожує вегетаріанська дієта? Чому вегетаріанство корисне? А як же здоров'я? - саме такі питання починають крутитися в голові у тих, хто не розуміє мотивів і причин зміни звичного раціону на вегетаріанський. Давайте детально розберемо всі плюси і мінуси вегетаріанства для людини і його життя.

Чи корисно вегетаріанство для здоров'я? Чому м'ясо не є видовим харчуванням

Одного разу мені на очі потрапило цікаве висловлювання видатного ірландського драматурга Бернарда Шоу. Якось раз сімдесятирічного Шоу запитали про його самопочуття, він відповів: «Прекрасно, прекрасно, тільки мені докучають лікарі, стверджуючи, що я помру, бо не їм м'яса». Коли ж до дев'яносторічному Шоу звернулися з тим же питанням, він відповів: «Прекрасно. Більше мене ніхто не турбує. Всі лікарі, які мучили мене, стверджуючи, що я не зможу прожити без м'яса, вже померли ». Наводить на певні роздуми, правда? Після такого хочеться розібратися в питанні вегетаріанства глибше!

Отже, почнемо по порядку. Давайте подивимося на те, як влаштований людський організм. Давним-давно ще Чарльзом Дарвіном було доведено, що людина за будовою свого організму не є хижаком. В рамках шкільної освіти, звичайно ж, увагу на цьому ніяк не акцентується. Пізніше цю саму тезу неодноразово підтверджувався іншими вченими.

вегетаріанство, правильне харчування

Відмінності травоїдних / плодоядних від хижаків:

  1. Ротова порожнина. У хижаків рухливість щелепи дозволяє руху тільки в одному напрямку - змикання і розмикання; зуби розставлені широко, щоб між ними не застрявали великі жилаві шматки їжі; будову щелепного апарату призначений для зривання м'яса з кістки і розривання плоті; в слині не міститься ферментів для розщеплення їжі, інакше б з'явився ризик самопереваріванія; щелепу призначена для швидкого проковтування їжі. У травоїдних і плодоядних щелепу може рухатися в різних напрямках - змикання і розмикання, вперед-назад, вправо-вліво, що забезпечує процес жування і якісного перетирання їжі; зуби поставлені впритул один до одного і мають пласку форму, це також говорить про відсутність необхідності в розірванні плоті; в слині міститься фермент для переварювання їжі в ротовій порожнині.
  2. Шлунок і тонка кишка. Хижаки мають великий місткий шлунок - приблизно 60-70% від всієї травної системи. Він необхідний для того, щоб поміщати в нього якомога більше їжі (адже полюють хижаки в середньому 1 раз в тиждень), а процес травлення починається пізніше, під час відпочинку; шлунок хижаків виробляє соляну кислоту для найбільш швидкого перетравлення їжі та знищення паразитів і шкідливих бактерій, у великій кількості містяться в тіла вбитих тварин; тонкий кишечник короткий - приблизно в 3-6 разів довше тіла відповідної особи. У травоїдних шлунок невеликою - менше 30% від всієї травної системи, процес травлення починається в ротовій порожнині і триває в шлунку і тонкому кишечнику; тонкий кишечник довгий - приблизно в 10-12 разів довше тіла, що забезпечує всмоктування поживних речовин на всьому його протязі; для якісного переварювання і засвоєння їжі в організмі травоїдних виробляються спеціальні ферменти, які допомагають розщеплювати їжу і витягати з неї поживні речовини.
  3. Товста кишка. У хижаків товста кишка гладка і виконує в основному функцію всмоктування води і солі, а також виведення з організму залишків їжі. У той час як у травоїдних вона влаштована складніше, має гофровану структуру, через неї всмоктуються вода і електроліти, вона здійснює вироблення і всмоктування вітамінів і / або ферментацію волокнистої рослинної їжі. З цього видно, що травний тракт людини пристосований до рослинної їжі.

Є такий вислів: «Бензиновий двигун буде працювати навіть на гасі, але термін його служби значно зменшиться». А що ж трапляється з нашим тілом, якщо ми харчуємося невідповідною для нас їжею?

вегетаріанство, правильне харчування

Так як травна система людини не пристосована до перетравлювання м'яса, то, потрапляючи в людський організм і проходячи всі стадії травлення, м'ясна їжа дуже швидко перетворюється на отруту. М'ясо по своїх властивостях не здатне зберігати свою свіжість тривалий час, воно починає швидко розкладатися і гнити відразу після забою, а потім і в тілі людини. У процесі гниття виділяються речовини не просто шкідливі для організму, але навіть небезпечні для життя: аміак, сірководень, трупні отрути та інші небезпечні сполуки. При перетравленні м'яса вивільняється величезна кількість сечової кислоти, яка може завдати організму людини істотну шкоду (особливо суглобам!), Так як є токсичною.

Разом з м'ясом тварин ви з'їдаєте і паразитів, які перебували в них, і вони продовжують свою прекрасне життя вже в вашому тілі, отруюючи ваше життя. А якщо ще й звернути увагу на сучасну м'ясну промисловість, то ви побачите, що корівки не гуляють вільно по полях і їсти не соковиту зелену травичку, а спеціально заготовлений корм, їх проколюють і загодовують антибіотиками, гормонами і іншими ліками, щоб вони рідше хворіли і краще росли. Медикаменти з організму виводяться роками і десятиліттями, але тварини стільки не живуть ... Я вже мовчу про те, що повністю здорове м'ясо на ковбасу не йде! На напівфабрикати, ковбасу і сосиски йдуть тільки ті тварини, які сильно боліли, і їх м'ясо в кусковому вигляді буде виглядати непрезентабельно.

Все це різноманіття «корисностей», потрапляючи в людське тіло, починає всмоктуватися і рано чи пізно позначатися на здоров'я. З'являються запори, головний біль, гастрити і виразки, діабет, старече слабоумство, нирковокам'яна хвороба, проблеми з серцем, судинами, пам'яттю, а в гіршому випадку можуть з'явитися і ракові утворення. Вченими доведено, що дієти з високим вмістом жиру і м'яса і з низьким вмістом харчових волокон і клітковини призводять до раку товстої кишки і раку молочної залози. Всі ці хвороби пов'язують з неправильним харчуванням і часом їх також називають «хворобами надмірностей».

Вегетаріанська дієта дозволяє не тільки уникнути перерахованих вище проблем, але і допомагає в лікуванні вже наявних.

Користь вегетаріанства для серця і судин. Адекватна вегетаріанська дієта допомагає підтримувати оптимальний рівень цукру і холестерину в крові, допомагає в очищенні судин, налаштовує правильну роботу лімфатичної системи без перевантажень. Саме тому серед вегетаріанців практично не зустрічаються люди з серцевими захворюваннями, атеросклерозом і діабетом. Але якщо дані захворювання є набутими через довгострокового неправильного харчування, то вегетаріанський раціон допоможе налагодити роботу організму!

вегетаріанство, правильне харчування

Користь вегетаріанства для печінки. Вегетаріанський раціон сприяє очищенню печінки як зсередини, так і зовні. Часто при неправильному харчуванні з'являється таке захворювання, як ожиріння печінки, але вегетаріанцям воно не загрожує.

Користь вегетаріанства для шлунково-кишкового тракту. Великий вміст клітковини в рослинних продуктах нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізує і стабілізує всі обмінні процеси. Саме з цієї причини у вегетаріанців майже ніколи не буває запорів. Також клітковина допомагає в очищенні організму від шлаків, токсинів і отрут, це відмінно підвищує загальний імунітет організму і опірність різним сезонних захворювань.

Користь вегетаріанства для нирок. Люди, що дотримують вегетаріанську дієту менш схильні до захворювань нирок. Чим більше ранній перехід на вегетаріанство , Тим менше ймовірність утворення каменів в нирках.

Користь вегетаріанства для нервової системи. Коли тварина вбивають, то в його кров викидаються так звані гормони смерті, страху, болю і агресії. Ці гормони не руйнуються при термічній обробці, як, наприклад, деякі гельмінти і їх яйця, а активуються і включають програму саморуйнування людського організму і психіки. Не випадково вченими відзначається факт, що люди, що вживають м'ясо, набагато більше схильні до стресу та агресії, ніж вегетаріанці.

Користь вегетаріанства для краси. Поняття краси і здоров'я нерозривно пов'язані між собою. Можна скільки завгодно намазувати на себе дорогі креми і маски, ходити по косметологів і перукарів, але поки ви не «полагодите» свій організм, ефект від косметичних процедур буде короткочасним і не вирішить реальної причини ламкості волосся або висипань на обличчі. Вегетаріанство дозволяє налагодити роботу всіх систем організму так, що проблеми із зовнішністю згодом перестануть вас турбувати. Тіло стане більш струнким, легким і гнучким.

вегетаріанство, правильне харчування

Перехід на вегетаріанську дієту дозволяє себе почувати краще, бадьоріше і енергійніше. Навіть дослідження вчених підтверджують, що вегетаріанці мають удвічі більшою витривалістю, в порівнянні з мясоедами. Також слід зазначити, що рослинна їжа містить велику кількість колагену, який уповільнює процеси старіння і дозволяє організму довше залишатися молодим.

Зовсім не дивним тепер стає той факт, що вегетаріанці можуть похвалитися більш здоровим життям і збільшенням її тривалості.

Чому вегетаріанство корисне для розуму

Деякі люди стверджують, що вегетаріанська дієта негативно впливає на роботу мозку і увагу. Але давайте подивимося на імена великих вегетаріанців, досягнення яких відомі всьому світу: Будда Шак'ямуні, Махатма Ганді, Піфагор, Конфуцій, Сократ, Гіппократ, Плутарх, Сергій Радонезький, Леонардо да Вінчі, Лев Толстой, Ісаак Ньютон, Вольтер, Бернард Шоу, Бенджамін Франклін , Жан-Жак Руссо, Серафим Саровський, Шопенгауер, Чарльз Дарвін, Микола Федоров, Микола Лєсков, Марк Твен, Вінсент Ван Гог, Нікола Тесла, Генрі Форд, Василь Шульгін, Альберт Ейнштейн, Сергій Єсенін ... І це ще не повний список вегетаріанців минулого . Його можна ще довго продовжувати, доповнюючи ряди геніальних російських і зарубіжних вегетаріанців людьми, які дотримуються цієї дієти в наш час.

Ніхто не зможе посперечатися, що ці люди внесли значний вклад в розвиток науки, філософії, мистецтва, культури і політики. Вегетаріанцями стають найбільш освічені люди з високим рівнем IQ. Діти-вегетаріанці з народження або з ранніх років життя значно швидше і легше освоюють шкільну програму, в порівнянні зі своїми однолітками, рідше хворіють і є більш активними і витривалими. Також дітей-вегетаріанців, як правило, не стосуються проблеми ожиріння, зайвої ваги і синдром розсіяної уваги.

Чи корисно вегетаріанство для енергії?

А тепер давайте заглянемо глибше в вегетаріанство і розглянемо його енергетичний аспект. Коли на вашому столі стоїть забійна їжа, то разом з нею приходить і її енергетична навантаження. Спочатку на вашому столі або в холодильнику, а потім і в вашому тілі з'являється енергія вбивства, страждань, страху, жаху, безвиході, відчаю, тобто все те, що відчуває тварина перед смертю. Давайте подивимося правді в очі: будь-яка жива істота, навіть найпримітивніший, відчуває біль і страждання, якщо ранится або потрапляє в несприятливу для життя середовище. Саме цим в першу чергу і нагодований ваш біфштекс або відбивна, а зовсім не на вітаміни, білки і мікроелементами. Занурюючи в себе весь перерахований перелік емоцій і відчуттів, людина сама починає відчувати те ж саме, стає боягузливий, пригнічений, виникають депресії і суїцидальні стану. Часом людина і сам не розуміє, звідки це береться, адже об'єктивних причин для таких станів немає. А ось енергетичні є.

вегетаріанство, правильне харчування

На противагу їжі забійної варто вегетаріанське харчування. Ця дієта є найбільш милостивої в плані одержуваної енергії. Через вегетаріанську їжу ми отримуємо чисту енергію, не обтяжений чиїмись стражданнями і болем. Саме вегетаріанська дієта рекомендована людям, які стали на шлях йоги і самовдосконалення. Такий спосіб харчування допомагає домогтися найбільш значних результатів в практиці, тому що ви не будете зв'язані по руках і ногах.

Уявіть, що кожен день ви прокидаєтеся і обважують себе великою кількістю важких ланцюгів, ви гордо носите цей вантаж, радісно побрязкуючи важким металом, ви вважаєте, що носити тяжкості корисно для здоров'я, адже це так здорово зміцнює м'язи і силу волі! Але з плином часу ви розумієте, що у вас викривлений хребет, передушу судини шиї і плечей, все частіше турбують головні болі, внутрішні органи здавлені і з'явився варикоз ... «Але як же так ?! - скажете ви. - Адже я веду правильний спосіб життя, у мене чудові ланцюга, які я регулярно змащую маслом, а у свята одягаю особливі святкові ланцюга! І вони прекрасно сковують мої рухи, я кожен день борюся з їхньою вагою, адже без цього ніяк! Інакше я буду слабкою і немічним! »А тепер спробуйте скинути ці ланцюги і відчуєте неймовірну легкість і простоту рухів!

Ось так само і з переходом з традиційного харчування на вегетаріанське. Спочатку може бути не звично, але в підсумку ваше тіло подякує вас, а енергії стане більше, настрій покращиться і з'явиться внутрішня легкість «як в дитинстві».

Чому вегетаріанство корисне для карми

Скажу просто: карма - це закон причини і слідства , Тобто будь-яка дія має наслідок або ціну. Карма накопичується протягом життя (цієї і попередніх) і може бути позитивною і негативною. Так ось, з точки зору закону карми, здійснюючи аморальні дії, як наприклад вбивство або інше заподіяння шкоди живим істотам, ми напрацьовуємо негативну карму. Наявність негативної карми є причиною всіх нещасть в нашому житті, як у справжньому втіленні, так і в майбутніх.

Але цю ситуацію можна змінити. Коли ви переходите на вегетаріанство, то ви перестаєте накопичувати негативну карму в цій області свого життя. А допомагаючи переходити на вегетаріанство іншим людям, з'являється накопичення позитивної карми, яка буде обумовлювати милостиві події вашого життя.

вегетаріанство, правильне харчування

Також хочеться додати, що ми не маємо права забирати життя живих істот, тому що не є творцями цих життів. Подумайте про це.

Чи корисно вегетаріанство для планети і її жителів

З тваринництвом і м'ясної промисловістю пов'язаний ряд проблем, що негативно позначаються на екології. Це і забруднення навколишнього середовища, і той факт, що тварини витоптують поля і землю, грунт стає неродючому і млявою ... Вирощування тварин для вживання їх в їжу сприяє масову вирубку лісів, забруднення повітря і води, надмірного вживання ресурсів, таких як вода і нафта. Так, щоб відтворити півкілограма м'яса, необхідно 9000 літрів води, а для виробництва 0.5 кг борошна необхідно всього 680 літрів води.

Слід також зазначити, що при виробництві і обробці корму для тварин, а також в процесі травлення у худоби і при розкладанні гною, при обробці і транспортуванні продуктів тваринного походження, виробляються так звані парникові гази, що складаються в основному з метану, діоксиду вуглецю і закису азоту . Цей газ викидається в атмосферу і створює парниковий ефект, що веде до порушень в атмосфері і глобального потепління.

За даними вчених кілограм яловичини по виділенню вуглекислого газу дорівнює викиду вихлопних газів в атмосферу від автомобіля кожні 250 кілометрів і споживає кількість енергії дорівнює споживанню 100-ватної лампи протягом майже 20 днів.

Кожен день промислові ферми віробляють мільярді кілограм гною. Частина його використовується для удобрення полів і врожаю, але значно більший обсяг цих відходів виливається в річки і озера, разом з отрутами і бактеріями, які вони містять.

Чим більше людей у ​​всьому світі будуть дотримуватися вегетаріанства і веганства, тим менше будуть витрачатися ресурси планети на утримання і прокорм ферм для тварин. Звільнення численних полів і культивування «правильного» сільського господарства допоможе вирішити проблему голоду, яку відчувають люди в різних країнах світу. Адже якщо на полях, які зараз витоптують тварини, посадити культурні рослини, злаки і т. Д, то ними можна нагодувати набагато більшу кількість людей, ніж якби вони харчувалися м'ясом тварин, ферми для яких розташовані на цих землях.

Чому вегетаріанство корисне для суспільства

Якщо ви стали вегетаріанцем, але інші люди ними не є, навіть якщо вони не приймають вашого «дивного захоплення» своїм здоров'ям, навіть якщо їм не зрозумілі фізичні та енергетичні аспекти питання - не впадайте у відчай! У світі є море таких незрозумілих і / або пропущені, але це не заважає їм бути вірними собі і своїм переконанням. Пам'ятайте, що вегетаріанці є, і з кожним днем ​​їх кількість тільки зростає, і, хто знає, можливо, вже через рік друзі з вашого оточення теж захочуть переглянути своє харчування.

А якщо розглянути енергетичний аспект, то можна з упевненістю сказати, що зі збільшенням числа усвідомлених людей, які дотримуються вегетаріанського типу харчування, а отже, дотримуються принцип ненасильства (ахімси) по відношенню до інших живих істот, поліпшується і стан загального енергетичного фону, що спричиняє зростання усвідомленості інших людей. Всі ми енергетично пов'язані. З точки зору кармічних зв'язків кожна людина має індивідуальною кармою, карми групи людей, об'єднуючись, формують той шлях, яким піде ця група в майбутньому, карми груп об'єднуються в загальну карму суспільства, яка визначає, як буде це суспільство розвиватися. Тому так важливо, щоб в нашому суспільстві було якомога більше усвідомлених людей, щоб шлях суспільства був спрямований на подальше гармонійний розвиток, а не на деградацію. Тому пам'ятайте: «Змініть себе, зміниться і світ навколо вас!»

ОМ

Вегетаріанство - це дієта майбутнього

Чи корисно вегетаріанство для здоров'я?
Чи корисно вегетаріанство?
Чим загрожує вегетаріанська дієта?
Чому вегетаріанство корисне?
А як же здоров'я?
Чи корисно вегетаріанство для здоров'я?
Наводить на певні роздуми, правда?
А що ж трапляється з нашим тілом, якщо ми харчуємося невідповідною для нас їжею?
Чи корисно вегетаріанство для енергії?
«Але як же так ?