Полезные материалы

Дієта по групі крові

  1. I група. Тип "Мисливець"
  2. II група. Тип "Хлібороб"
  3. III група. Тип "Кочівник"
  4. V група. Тип "Нові люди"
  5. мінуси

Багато вчених б'ються над питанням, як впливає на людину та чи інша група крові. Адже людей, які бажають швидко схуднути, на нашій планеті більш ніж достатньо. І багато хто з них шукають нові методи для схуднення.

Не так давно виявилося, що по групі крові людини можна визначити, наприклад, його схильність до різних захворювань. Можна сказати, які фізичні навантаження слід вам віддати перевагу, і навіть, в тій чи іншій мірі, визначити ваш характер!

Американський лікар Пітер Д'Адамо впритул зайнявся вивченням зв'язку між групою крові людини і продуктами, якими слід йому харчуватися. Він вважає, що це не тільки допоможе підтримувати в хорошій формі вашу фігуру, але і посприяє правильній роботі всіх внутрішніх органів.

У його книзі «Харчуйтеся правильно відповідно до групи крові» йдеться про те, що дієта сучасної людини повинна більшою мірою повторювати раціон харчування його предків. Від цього залежить правильна робота імунної та травної систем.

Грунтується його теорія на те, що всі речовини, які надходять в наш організм разом з їжею, взаємодіють з кров'ю людини. А так як група крові у нас різна, то і харчуватися відповідно ми повинні по-різному. Для кожної групи є «корисна» і «шкідлива» їжа.

Для кожної групи є «корисна» і «шкідлива» їжа

І якщо наш щоденний раціон складається в основному з продуктів «шкідливого» списку, погіршується робота внутрішніх органів, що призводить також і до збільшення ваги. Так що повнота - це наслідок порушення роботи інших органів, що відбулося через неправильне харчування. І, щоб виправити ситуацію, потрібно всього лише виключити з раціону «шкідливу» для вас їжу.

По групі крові людини можна визначити його походження. Наприклад, найдавніші люди були мисливцями. Природно, вони були сильні і витривалі. Їх харчування складалося в основному з м'яса. Ці люди були володарями першої групи крові.

Після Перехода людей до землеробства, відбулися деякі зміни. З'явилися люди, що володіють другою групою крові. Вони були, в основному, вегетаріанцями.

Люди з третьою групою крові були кочівниками. Це теж наклало своєрідний відбиток на харчування. Їх раціону більше властиві риба і молочні продукти.

Люди з четвертою групою крові взагалі з'явилися порівняно недавно, в результаті змішування інших груп. Це сталося менше тисячі років тому. Їх травна система найбільш чутлива.

На даний момент найбільше людей мають другу групу, а найрідкіснішою є четверта.

I група. Тип "Мисливець"

Стійкі, вольові люди. Сильні травна і імунна системи

Слабкі сторони, можливі захворювання: схильність до алергії, артритів. Можуть бути проблеми з підвищеною кислотністю шлунка, можливі захворювання, пов'язані з поганою згортанням крові.

Рекомендовані фізичні навантаження: показані інтенсивні вправи, такі як легка атлетика, плавання.

Корисні продукти: баранина, яловичина, риба, морепродукти, оливкова олія, хліб, краще житній, волоські горіхи, буряк та інші некислі овочі і фрукти, інжир.

Варто обмежити: свинина, молочні і кисломолочні продукти, борошняні страви, картопля, цитрусові, крупи.

Шкідливі продукти: капуста, кукурудза, різні соуси і маринади, вироби з пшениці.

Напої: найкраще трав'яні чаї. Можна пиво і вино в невеликих кількостях. Чи не зловживати кавою і міцними спиртними напоями.

Необхідні вітаміни і мінерали: показані вітаміни групи В, кальцій, йод, марганець. А також вітаміни групи К, для профілактики захворювань, пов'язаних зі згортанням крові.

Рекомендації по зниженню ваги: Є побільше продуктів, що підвищують метаболізм, наприклад, червоне м'ясо, печінку. Вживати продукти з високим вмістом йоду, морепродуктів. Уникати кукурудзу і боби.

II група. Тип "Хлібороб"

Особливості: дуже організовані, постійні люди. Легко вливаються в новий колектив. При дотриманні вегетаріанства володіють відмінною травною системою.

Слабкі сторони, можливі захворювання: чутлива нервова система, слабка імунна система, особливо у "м'ясоїдів", є ризик захворювання на діабет, схильність до серцевих захворювань.

Рекомендовані фізичні навантаження: найкраще підійдуть спокійні вправи, з елементами медитації. Дуже добре підходить заняття йогою .

Корисні продукти: морепродукти в невеликій кількості, соя, боби, крупи, рослинні масла. вегетаріанство - ідеальне рішення для даної групи.

Варто обмежити: картопля, журавлина, майонез, кетчуп, білий хліб.

Шкідливі продукти: м'ясо, все м'ясні продукти.

Напої: будь-які соки, крім апельсинового, червоне вино, зелений чай. Варто уникати газованої води і чорного чаю.

Необхідні вітаміни і мінерали: дуже корисний вітамін С, також не забувайте про вітаміни В і Е. Вживати велику кількість продуктів з підвищеним вмістом заліза і цинку.

Рекомендації по зниженню ваги: обмежити гостру, кислу їжу. Природно, чим менше м'яса, тим краще. Мінімум цукру і шоколаду. А ось ананасів, чим побільше.

III група. Тип "Кочівник"

Особливості: цей тип виник в результаті міграції рас, завдяки чому люди третьої групи крові мають потужної імунною системою і стійкою нервовою системою. Легко адаптуються до змін в харчуванні. Самі "гнучкі" люди.

Слабкі сторони, можливі захворювання: особливо виражених слабких сторін немає. Але є схильність до аутоімунних захворювань, можливий синдром хронічної втоми, розсіяний склероз.

Рекомендовані фізичні навантаження: фізичні вправи, що вимагають розумової напруги. Наприклад, теніс, йога, плавання.

Корисні продукти: кролятина, баранина, козячий сир, молочні та кисломолочні продукти, рис, капуста, оливкова олія, яйця, риба, овочі, фрукти. Кочівники можуть їсти практично все.

Варто обмежити: м'ясо птиці, рослинне масло, крім оливкової, свинина, омари, креветки, гранати.

Шкідливі продукти: морепродукти, свинина м'ясо птиці.

Напої: Особливих обмежень немає. Уникайте томатного соку, содових і газованих напоїв.

Необхідні вітаміни і мінерали: продукти, що містять магній.

Рекомендації по зниженню ваги: обмежте солодке і жирну їжу. Виключіть з раціону пшеницю, крупи, кукурудзу.

V група. Тип "Нові люди"

Особливості: це наймолодша група крові. Люди такого типу мають чутливої ​​імунною системою.

Слабкі сторони, можливі захворювання: дуже нестійкі до інфекцій, слабка травна система. Схильні до анемії і серцевих захворювань.

Рекомендовані фізичні навантаження: фізичні навантаження краще обмежити. Віддайте перевагу не найактивнішим видам спорту . Але не забувайте про розумовому навантаженні.

Корисні продукти: дієтичне м'ясо, таке як баранина, індичка, м'ясо кроля, річкова риба, пшеничний хліб, ананаси, журавлина, горіхи, тріска, кисломолочні продукти.

Варто обмежити: незбиране молоко, бобові, банани, авокадо, лосось, свинина, яловичина.

Шкідливі продукти: кукурудза, маслини, кислі фрукти.

Напої: зелений чай, з ромашки, глід, можна пиво і вино.

Необхідні вітаміни і мінерали: вітамін С, цинк.

Рекомендації по зниженню ваги: Сильний обмежити споживання м'яса, бобових, кукурудзи.

Безумовно, як і у будь-якої дієти , У цій теж є свої плюси і мінуси. Харчуючись за групами крові, дійсно можна схуднути, але, і неозброєним оком можна помітити, що продукти, рекомендовані для всіх чотирьох типів, в основному дієтичні і низькокалорійні. А обмежувати радять жирну їжу, копченості, борошняні вироби, соуси. Природно, що при такому раціоні хороша фігура вам забезпечена.

Наприклад, Михайлу Шуфутинського вдалося за допомогою дієти по групі крові скинути 30 кг! Також шанувальниками дієти по групі крові є Лариса Рибальська, Кортні Кокс і Ліз Херлі.

мінуси

по-перше, відсутність наукових доказів цієї теорії,

а по-друге, дуже жорстке обмеження в їжі. Тобто ви будете змушені відмовитися від багатьох улюблених продуктів, що буде позначатися на вашому настрої. При цьому таке харчування не дуже збалансовано. Вам доведеться приймати додатково вітамінні комплекси. В іншому, цей недолік притаманний будь-яким дієт.

Думка лікарів про цю дієті не однозначно. Багато вчених стверджують, що не бачать ніякого зв'язку між раціоном харчування людини і його групою крові. Але визнають, що шкоди дієта по групі крові не завдасть, якщо у вас немає яких-небудь хронічних захворювань, що вимагають своєї дієти.

В цьому випадку першорядними будуть поради вашого лікуючого лікаря. Але, якщо ви здорові і повні рішучості боротися за свою стрункість, можете сміливо освоювати цей раціон.