Полезные материалы

Користь вегетаріанства. Чим корисно вегетаріанство для організму?

  1. типи вегетаріанства
  2. Знамениті лікарі-вегетаріанці
  3. Вегетаріанство: користь для організму
  4. Користь вегетаріанства. Ще кілька моментів

Якщо ви харчуєтеся правильно, то ліки вам не потрібні, а якщо ви харчуєтеся неправильно, то ліки вам не допоможуть.

Народна мудрість

З кожним днем ​​мода на здоровий спосіб життя у великих містах зростає. Люди активніше відвідують спортивні клуби, беруть участь в детокс-програмах і ворушать інтернет в пошуках рецептів корисних сніданків.

Вегетаріанство також поширюється по світу. Згідно зі статистикою, у 2000 році кількість вегетаріанців було наближено до мільярда, а на сьогоднішній день воно вже перевалило за мільярд і продовжує рости.

Вегетаріанської дієти дотримуються люди з різним світоглядом і світосприйняттям. Хоча відсоток таких людей вище в релігійних країнах, це нас буде цікавити другорядне.

Розглянемо вегетаріанство з позиції впливу на організм, оскільки на Заході люди частіше відмовляються від м'ясної продукції з розрахунком поправити здоров'я або поліпшити свою фізичну форму.

типи вегетаріанства

Вегетаріанство ділиться на кілька типів:

  • Ово-вегетаріанство;
  • Лакто-вегетаріанство;
  • Лакто-ово-вегетаріанство;
  • Суворе вегетаріанство, або веганство;
  • Сироїдіння (яке в свою чергу теж має кілька категорій).

вегетаріанство, види вегетаріанства, плюси веганства, здорове харчування, як перейти на вегетаріанство

Що це означає?

Ово-вегетаріанство - тип харчування, який виключає всю тваринну продукцію, крім яєць.

Лакто-вегетаріанство виключає все м'ясо, рибу, яйця, але вживається молочна продукція.

Лакто-ово-вегетаріанство передбачає вживання в їжу всіх видів овочів і фруктів, меду, молочних продуктів і яєць. Виключаються м'ясні продукти і риба.

Веганство виключає з раціону м'ясо, рибу, яйця і молочні продукти, але мед в деяких випадках зберігається.

Сироїдіння - найсуворіший вид. У раціон сироїда входять тільки термічно необроблені овочі, фрукти, горіхи, насіння. Мед виключається за бажанням.

Незалежно від того, якого типу харчування ви вирішили дотримуватися, необхідно пам'ятати, що перехід варто робити плавно, щоб уникнути стресового стану організму. Тоді ваше рішення піде на користь.

Чи корисно вегетаріанство для здоров'я? Наукові дослідження і думки лікарів

Харчування рослинною їжею в будь-якому своєму прояві несе позитивний, очищуючий ефект на фізичному і тонкому рівні.

Користь вегетаріанства яро обговорювалася медиками, биохимиками і різними вченими. Незважаючи на те, що суперечки досі спливають, їх результати все частіше доводять позитивний ефект.

вегетаріанство, види вегетаріанства, плюси веганства, здорове харчування, як перейти на вегетаріанство

Знамениті лікарі-вегетаріанці

Доктор Колін Т. Кембелл (Вчений-дослідник, доктор наук, знаменитий в світі фахівець-біохімік).

Доктор Дін Орніш (вчений-дослідник, який запропонував альтернативне лікування серцево-судинних захворювань замість традиційних операцій).

Доктор Ессельстін (шановний доктор кращого центру кардіології в США).

Доктор Ніл Барнард (фахівець в області харчування, засновник Комітету лікарів за відповідальною медицині).

Доктор Майкл Клепер (доктор медичних наук, вчений, дослідник, натуропат, дієтолог, фізіолог).

І багато інших...

Всі вони підтримували «зелене» харчування, вважаючи його найкращим вибором для збереження здоров'я. Один з найсильніших біохіміків Росії, лікар-еколог, кандидат біологічних наук Марва Оганян в своїх книгах, а зокрема «Екологічна медицина», докладно розбирає тему екологічного харчування. Вона повністю підтримує і розкриває користь вегетаріанства, спростовуючи міфи про необхідність вживання в їжу м'яса.

Вегетаріанство: користь для організму

Вегетаріанство може служити профілактикою багатьох хвороб, наприклад онкологічних захворювань, цукрового діабету або підвищеного артеріального тиску.

вегетаріанство, види вегетаріанства, плюси веганства, здорове харчування, як перейти на вегетаріанство

Багато років присвятив дослідженню питання онкології автор книги «Китайське дослідження» Колін Кемпбелл - вчений, доктор наук, почесний професор-біохімік університету в Корнелл. У своїй книзі він докладно виклав роботу, яку згодом стали називати «великим китайським дослідженням», де доводиться, що злоякісні захворювання зустрічаються частіше у високорозвинених країнах, в забезпечених сім'ях, де м'ясо є повсякденним блюдом на столі.

Він стверджує, що тваринні білки стають провокаторами онкологічних захворювань. Доктор каже, що високий рівень тваринних білків в раціоні веде до хвороб, яких з легкістю можна було б уникнути.

Ні в якому разі він не стверджує, що білки або жири - це погано, адже білки білків ворожнечу, жири жирам ворожнечу. Але важливо знати, що рослинні білки і ненасичені жири набагато корисніше, оскільки володіють максимальним ступенем засвоюваності організмом.

Ще одним прикладом може бути знаменитий кардіохірург Доктор Еллсуорт Уерхем, який був веганів і дожив до 100-річного віку.

Він з радістю говорив, що під час лікарської практики пояснював своїм пацієнтам, що рослинна дієта - це здоровий шлях, якого потрібно дотримуватися настільки, наскільки це можливо, триматися подалі від продуктів тваринного походження.

Він стверджував, що така їжа підвищує холестерин, який з часом може призводити до нездорової серцево-судинної системи.

Якщо ви харчуєтеся правильно, то ліки вам не потрібні, а якщо ви харчуєтеся неправильно, то ліки вам не допоможуть

Дк. Ессельстін сказав: «За 11 років своєї кар'єри хірурга я втратив ілюзії щодо концепції лікування онкологічних і серцево-судинних захворювань. За останні 100 років мало що змінилося в лікуванні раку, і не було докладено серйозних зусиль в області профілактики як онкологічних, так і серцево-судинних захворювань. Однак епідеміологія цих хвороб здалася мені провокаційною: у трьох чвертей населення планети немає серцево-судинних захворювань, і цей факт тісно пов'язаний з особливостями їх харчування ».

Як ми вже говорили, він є доктором провідного центру кардіології США і вважає, що рослинна їжа служить найбільш результативним і безпечним методом лікування захворювань органів кровообігу.

У практиці Марви Оганян часто використовуються не тільки техніки повного голодування, які мають грандіозний ефект в лікуванні пацієнтів, але і сироїдіння.

Принцип роботи М.В. Оганян полягає в тому, що хворобу треба лікувати до її появи, тому головним радою доктора є розумне і здорове харчування, без вживання в їжу м'яса, риби, молока і яєць. В її книгах з наукової точки зору розбираються користь чи шкода, а також вплив тих чи інших продуктів на організм.

Таким чином, існує величезна кількість наукової літератури, що доводить необхідність вегетаріанського харчування для легкої і здорового життя.

Користь вегетаріанства. Ще кілька моментів

Які питання спливають у людини, вперше задумався про перехід на «корінці і трави»?

На жаль, найбільш часто задається питання в нашому суспільстві: «А як це, зовсім без м'яса харчуватися?»

вегетаріанство, види вегетаріанства, плюси веганства, здорове харчування, як перейти на вегетаріанство

У нас просто-напросто так не прийнято, немає культури подібного харчування, тому людей часто шокує той факт, що ти прожив без м'яса вже цілих 2 роки і досі не помер від якихось страшних хвороб, нібито супроводжують вегетаріанців. Що вже говорити про багаторічних веганів і сироїдів? Мерці, не люди!

Існує таке оману, що фруктами та овочами на обід людина не насититься і до вечора буде голодний.

Цей вислів є невірним лише тому, що ми звикли до дуже важкої, довго перетравлюються їжі, а з переходом на більш легкий тип харчування насичення сприймається трохи інакше. Нам здається, що ми голодні, тому що тіло вимагає звичного.

Згодом ми приймаємо нові відчуття після прийому їжі. Нас більше не хилить в сон, що свідчить про грамотне і корисному складі трапези, ми відчуваємо новий приплив енергії і легкість в тілі.

Варто зрозуміти, що рослинна їжа, на відміну від м'ясної, набагато легше розщеплюється, не перевантажуючи травну систему зайвими білками, жирами і калоріями. В даному випадку організм набагато швидше засвоює необхідні елементи і ефективніше включається в роботу, тоді як, з'ївши щось м'ясне, він змушений витрачати величезну кількість енергії на перетравлення.

токсини

Існує думка, що продукти тваринного походження, особливо м'ясо, проходячи дуже повільно через весь процес травлення, починають виділяти трупні отрути і токсини, які згодом нашому ж організму доведеться утилізувати.

Токсини від м'яса, застоюється в кишечнику, поширюються по тілу, потрапляючи в кров, внутрішні органи і навіть суглоби. У кишечнику утворюється патогенна мікрофлора, що викликає недуги. Виникнення багатьох хвороб, а також збільшення ваги залежать від стану кишечника.

вегетаріанство, види вегетаріанства, плюси веганства, здорове харчування, як перейти на вегетаріанство

Для очищення кишечника використовуються деякі йогические техніки, наприклад, Шанкх Пракшалана та ін.

перебудова

Відмова від м'ясної їжі спочатку зазвичай не викликає ніяких проблем. Однак, в залежності від способу життя до вегетаріанства, буде визначатися ступінь тяжкості інтоксикації після. Цей етап неминучий, але кожна людина переживає його по-різному: один - легше, інший - складніше. Мікрофлора вашої травної системи почне змінюватися: непотрібні відтепер бактерії, які допомагають засвоєнню продуктів тваринного походження, будуть відмирати, а необхідні для засвоєння рослинної їжі - розмножуватися.

Шлаки в організмі будуть активно виводитися, що може привести до загострення хронічних захворювань, нудоті, застуді або інших проявів. Оскільки все дуже індивідуально, прогнозувати реакцію окремого організму неможливо. Це очищення буде обумовлюватися тим кількістю токсинів, які ви в себе встигли завантажити.

У організму з'явиться можливість виводити лише обмежена кількість шлаків. Повністю він сам не очиститься. Для більш глибокого очищення використовуються різні техніки.

Багато на етапі перебудови не стримувати і повертаються до старого способу життя. Але, якщо ви розумієте, для чого ви йдете цим шляхом і до чого прагнете, то варто період інтоксикації просто перетерпіти. Після нього, швидше за все, вам стане легше жити, тому що хронічні хвороби, якщо не підуть повністю, то стануть виявлятися рідше і в більш легкій формі, а імунітет у цілому підвищиться.

вегетаріанство, як відмовитися від м'яса, користь вегетаріанства

Процес очищення (перебудови), незважаючи на його зазвичай неприємне протягом, варто віднести до ще одного позитивного ефекту вегетаріанства.

Інші плюси вегетаріанства

Дотримуючись вегетаріанського типу харчування, ми підтримуємо екологію планети.

Багато хто схильний вважати, що саме одна людина, перейшовши на вегетаріанство, нічого глобально не змінить. Безумовно, це не викличе миттєвого ефекту, але, сприяючи скороченню споживання м'яса щорічно на якусь кількість відсотків, ви можете створити умови, при яких виробники будуть змушені скорочувати поставки м'ясних продуктів на прилавки. На екологію це впливає прямим чином.

Промислове тваринництво викидає в атмосферу великі обсяги парникових газів, які чинять негативний вплив і сприяють зміні клімату.

Також на тваринництво виділяються тонни прісної води, в той час як на виробництво зернових культур і забезпечення потреб людей потрібно набагато менше.

60-80% всієї прісної води споживаються сільським господарством, а 40-50% зерна з'їдаються великої рогатої худоби, вирощуваних на забій.

Землі, які використовують під пасовища, щорічно виснажуються від неправильної експлуатації. А половина одержуваного врожаю, як ми пам'ятаємо, стає кормової.

На сьогоднішній день наша планета потребує вегетаріанство особливо гостро. Споживчий образ життя безжально руйнує екосистему. Всім нам варто задуматися, поки ще є час запобігти трагічні наслідки.

Чи корисно вегетаріанство для здоров'я?
На жаль, найбільш часто задається питання в нашому суспільстві: «А як це, зовсім без м'яса харчуватися?
Що вже говорити про багаторічних веганів і сироїдів?