Полезные материалы

Мракоборцем. Низьковуглеводні дієти, голодування, вегетаріанство. Схуднути і померти

«Терміново схуднути за два тижні - результат гарантовано!», «П'ятиденний диво-дієта», «Схуднути на 10 кг за тиждень!» - сотні заголовків в інтернеті обіцяють людям із зайвою вагою неймовірні перетворення за неймовірно короткий термін.

» - сотні заголовків в інтернеті обіцяють людям із зайвою вагою неймовірні перетворення за неймовірно короткий термін

Але чи судилося збутися вашим мріям про струнку фігуру, якщо ви підете таким радам? Без лицемірства та мракобісся ми розберемося, які дієти можуть бути небезпечні для вашого здоров'я і що насправді допоможе вам схуднути.

Низьковуглеводні дієти

Таких дієт безліч (Дюка, Аткінса, кремлівська і інші), але суть у всіх них одна - багато білка і гранично мало вуглеводів.

На перший погляд це хороше рішення для фігури (порівняльне мала кількість калорій, білки не відкладаються у вигляді жиру). Але Низьковуглеводні дієти несуть в собі небезпеку, про які потрібно знати!

1. Високий рівень холестерину. Дотримуючись низьковуглеводній дієті, люди зловживають м'ясом (яловичиною, свининою, бараниною), яке підвищує рівень «поганого» холестерину в крові. А це призводить до атеросклерозу і ризиків інфаркту та інсульту.

2. Рак. Дослідження показують, що зловживання червоним м'ясом підвищує ризик розвитку раку шлунка і стравоходу.

3. Уролитиаз. Доведено, що білкова дієта на 250% (!!!) підвищує ризик розвитку каменів в нирках!

4. Посилення ниркової недостатності. Низкоуглеводная дієта підвищує навантаження на нирки, тому при захворюваннях цих органів строго протипоказана.

голодування

Зневірившись схуднути люди часто вирішують голодувати! Однак така «дієта» дуже небезпечна для здоров'я.

Серед страшних наслідків голодування особливо потрібно відзначити наступні:

1. Проблеми з печінкою. Недолік поживних речовин змушує печінку працювати на знос: в ній активізуються ферментативні процеси, мета яких - забезпечити організм (в першу чергу мозок) джерелами енергії. В кінцевому підсумку печінка не справляється з таким навантаженням, відбувається жирова дистрофія (стеатоз) печінкової тканини, функція печінки порушується.

2. Порушення обміну речовин - кетоацидоз.

Мозок постійно потребує енергії. У нормі єдиним джерелом такою є глюкоза. При нестачі глюкози організм змушений шукати альтернативу: в печінці активується ліполіз (руйнування жирів), утворюються кетонові тіла - це друге джерело енергії, який може засвоювати мозок. Але підвищений рівень кетонових тел загрожує небезпечним станом - кетоацидозом, яке завдає шкоди всім системам в організмі, в першу чергу - центральній нервовій системі (може розвинутися кетоацидотическая кома). Для людей з цукровим діабетом це особливо актуально: у них і без голодування підвищений ризик кетоацидозу.

3. Розпад м'язової тканини. Організм намагається заповнити дефіцит амінокислот: активуються катаболические процеси в м'язах, обсяг яких значно знижується.

4. Дефіцит вітамінів і мікроелементів. Тривале голодування неминуче призводить до розвитку гіповітамінозу і їх проявів (анемія, ламкість волосся і нігтів, полінейропатія, кровотечі, імунодефіцит і багато інших).

вегетаріанство

Суть вегетаріанської дієти полягає у відмові від продуктів тваринного походження

Часто люди стають вегетаріанцями з ідейних міркувань, але багато хто вважає, що за допомогою цієї дієти можуть схуднути.

Визнаючи позитивні ефекти вегетаріанської дієти (зокрема, знижений ризик атеросклерозу та ішемічної хвороби серця), ми не можемо не відзначити, що:

1. Багато продуктів рослинного походження мають високим глікемічним індексом.

Відмовившись від м'яса, люди часто налягають на хлібобулочні вироби, фрукти та інші продукти з високим глікемічним індексом. Вони призводять до різкого підвищення рівня інсуліну, тому ви дуже скоро знову захочете є.

2. У рослинних продуктах не вистачає багатьох корисних речовин.

А саме - омега-3 поліненасичених жирних кислот, вітаміну B12 і D, заліза, кальцію і так далі.

висновок

Невже все дієти ілюзорні, і доведеться розлучитися з мрією про ідеальну фігуру? Зовсім ні. Ви можете схуднути, і неодмінно зробите це, якщо уважно ознайомитеся з нашим розділом «Скинь зайве» !

Але чи судилося збутися вашим мріям про струнку фігуру, якщо ви підете таким радам?