Полезные материалы

Вчені попереджають, що нестача вітаміну В12 в організмі дитини гальмує розумовий розвиток

Вегани відмовляються від вживання яєць і молока / Huffington Post

Дослідники з'ясували, що відчувають нестачу вітаміну В12 діти ризикують зіткнутися з відставанням в інтелектуальному розвитку. Це стосується перш за все підростаючого покоління з слаборозвинених країн світу і дітей, що живуть в веганських сім'ях.

Читайте також Грудне вигодовування стримує «дорослішання» кишкової мікрофлори дітей

Висновки норвезьких дослідників, присвячені впливу вітаміну В12 на розумовий розвиток дітей, опубліковані в American Journal of Clinical Nutrition. Результати отримані на основі аналізу зразків крові, взятих у 500 непальських немовлят. Дослідники виявили рівень вмісту в крові вітаміну В12, а через п'ять років діти взяли участь в тестах на інтелектуальний розвиток.

Виявилося, що дефіцит вітаміну В12 в період внутрішньоутробного розвитку, а також в перші роки життя, веде до істотного погіршення розумових здібностей дитини. Такі діти гірше своїх однолітків розпізнавали букви і фігури, їм важче давалося визначення емоцій інших людей . Крім цього вчені спостерігали складності з рішенням головоломок.

Вітамін В12, поряд з вітаміном D, залізом, цинком і кальцієм, входить в число ключових поживних речовин для немовлят. Раніше вчені з'ясували, що нестача В12 може бути причиною багатьох проблем. Дефіцит цього вітаміну може призвести, зокрема, до анемії.

Читайте також Нестача вітаміну A може провокувати розвиток хвороби Альцгеймера - вчені

Вітамін В12 міститься в основному в м'ясі, молочної продукції та яйцях. Так що в групу ризику потрапляють жителі бідних регіонів, що мають проблеми з продовольством. Але це ще не все: інтелектом своїх дітей ризикують і жителі розвинених країн. Йдеться про веганів - прихильників найбільш суворої форми вегетаріанства, яка повністю виключає споживання продуктів тваринного походження, включаючи яйця і молоко. Експерти відзначають, що в веганських сім'ях діти іноді мимоволі стають заручниками переконань своїх батьків. Тим часом їх організм особливо потребує правильного харчування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter