Полезные материалы

Символіка Євро

Груповий етап Чемпіонату Європи-2012 підійшов до кінця. Хтось після закінчення цієї двотижневої дистанції видихнув з полегшенням, хтось навпаки, озираючись слідом пішли ігрових днях, з сумом осмислює те, що сталося. Думаю, дещо пора осмислити і нам, все-таки груповий етап - така-сяка, а все-таки звітна величина. Зараз, по гарячих слідах, я вирішив скласти символічні збірні, представлені учасниками цих самих групових зустрічей. Всього таких номінацій мною представлено буде три. Почну ж я, мабуть, з команди, в якій представлені футболісти, які стали головними відкриттями завершився напередодні групового етапу Євро-2012 ...

воротар: Пшемислав Титонь (Збірна Польщі)

Як відомо голкіпер в Польщі - це національний продукт. Посудіть самі: Артур Боруц, Томаш Кущак, Войцех Шчесни, а також більш старший Войцех - Ковалевські, за часів свого виступу за московський «Спартак» ... завершився днями груповий етап Євро на ділі показав нам всім, чого варто молодий голкіпер, який представляє на чемпіонаті голландський ПСВ. До слова, в своєму клубі Титонь почав стабільно виступати лише в заключній частині сезону, на початку якого - у вересні 2011 - голкіпер отримав струс мозку і вибув з ладу на два з половиною місяці. Проте, на домашній Євро - перший великий турнір в своїй кар'єрі - Пшемислав поїхав. Ну а потім в розвиток Euro Story Титоня втрутився його величність випадок: травма Лукаша Фабіанскі і рішення Франтішека Смуди відмовитися від Артура Боруца зробило 25-річного голкіпера другим після Шчесни голкіпером збірної Польщі, а видалення самого Шчесни - героєм нації. Він вийшов на поле в складний, напружений момент, і, не встигнувши як слід розім'ятися, зумів відбити пенальті у виконанні капітана греків Йоргоса Карагуніса. В результаті поляки не програли в матчі-відкритті, сам Титонь отримав дуже хорошу пресу і залишився в рамці воріт збірної Польщі до кінця групового етапу, за підсумками якого на рахунку Титоня набралося п'ять сейвів.

Правий захисник: Матьє Дебюші (Збірна Франції)

Правий захисник:   Матьє Дебюші   (Збірна Франції)

Втрата Бакарі Санья через перелом малої гомілкової кістки, здавалося, повинна була оголити, проблеми французів на правій бровці оборони: інший можливий кандидат, Юнес Кабулі, також отримав ушкодження, і теж був змушений помахати Євро рукою. В результаті Блан залишився з двома кандидатами: тридцятидворічним Антоні Ревейєр і малодосвідчених Матьє Дебюші, на рахунку якого було всього шість зустрічей в футболці «Les Bleus». Проте, впевнена гра Дебюші за «Лілль» стала провідником в основний склад збірної Франції. Сам Лоран Блан висловив Матьє довіру, що, само собою, не могло не відбитися на його грі. Дебюші справно закриває свій фланг, має в своєму активі один з кращих командних показників по числу відборів і втрат м'яча (відповідно - 11 і 19), а також чотири зароблених фолу. Останній показник, звичайно, представлений не найбільш значною цифрою, тим не менш, він показує, що вести боротьбу за м'яч з Дебюші дуже і дуже проблематично, і далеко не завжди переможцем з неї можна вийти, чи не застосувавши порушення правил.

Правий центральний захисник: Гордон Шильденфельд (Збірна Хорватії)

Покоління братів Ковачів зійшло зі сцени, що загрожувало створити великі проблеми в пошуку гідних людей для національної збірної - все-таки справжні таланти народжуються в Хорватії не так часто. Ось і Чемпіонат Світу-2010 "шашкові» довелося пропустити - з наскоку заміну лідерам знайти було неможливо. Проте, до Євро-2012 з оборонцями Біліч визначився, і в черговий раз явив світові, наскільки здорово він може сколотити добротний колектив з підручного матеріалу. Номінально крайній захисник Чорлука і гравець, який представляє другу Бундеслігу - ось він, центр оборони Хорватської збірної. Проте, саме ця оборона пропустила всього три м'ячі - кращий показник серед вилетіли команд, поряд з Польщею та Росією. Що стосується Шильденфельд, то його показники відборів і втрат становлять 24 і 14 м'ячів відповідно, по числу зароблених порушень Гордон показав кращий результат серед центральних захисників - 6. Ну а показник скоєних фолів у Шильденфельд найнижчий серед всіх партнерів по обороні - 3 порушення. За що особисто від мене великий респект - захисники, які вміють вести боротьбу чисто, завжди високо цінувалися в світовому футболі.

Лівий центральний захисник: Кір'якос Пападопулос (Збірна Греції)

Лівий центральний захисник:   Кір'якос Пападопулос   (Збірна Греції)

Один з найперспективніших гравців збірної Греції. Турнір оборонець, який представляє Бундеслігу, а точніше, «Шальке-04», почав в запасі, але в матчі відкриття Євро вже в першому таймі був змушений екстрено вийти на заміну іншому Пападопулосу - Аврааму, який отримав травму. Два наступні матчі Кір'якос вже почав в основі, що було викликано, перш за все, впевненою грою двадцятирічного хлопця. Всього ж за підсумками групового етапу Пападопулос здійснив 33 відбору м'яча при всього лише десяти втрати! Один з кращих показник серед усіх центральних захисників групи А. Вище тільки Березуцький і Ігнашевич. Без коментарів...

Лівий захисник: Джетро Віллемс (Збірна Голландії)

Черговий персонаж, який потрапив до складу внаслідок травми конкурента. Мало хто міг подумати, що після завершення кар'єри Джио ван Бронкхорста у голландців виникне така складна дилема у виборі лівого захисника. Проте, сталося саме так. Награвати на цій позиції Ерік Пітерс зламався напередодні Євро, і перед Бертом ван Марвейком виник простий, але до болю кожному питання: що робити? У підсумку в збірну були викликані два одноклубника, які мають досвід виступу на даній позиції. В ході товариських матчів ван Марвейк награвав на цій позиції як Віллемс, так і 34-річного Боума, викликаного в збірну після тривалої перерви. У підсумку вибір все ж був зроблений на користь першого, і можна з упевненістю заявити, що молодий дебютант погоди під і так йшов до заходу голландським сонцем не зіпсував. По-перше, на рахунку Віллемс найвищий показник серед захисників за кількістю відборів м'яча - 22, а також хороший для крайнього дефа результат за кількістю втрат - 21. А по-друге, Віллемс став наймолодшим гравцем в історії чемпіонатів Європи, а новачкам, як відомо, завжди щастить.

Лівий опорний півзахисник: Вільям Квіст (Збірна Данії)

Лівий опорний півзахисник:   Вільям Квіст   (Збірна Данії)

Одне з головних дійових осіб підопічних Мортена Ольсена в центрі поля, і один з головних творців злагодженої гри датської збірної, зачарувала багатьох. Саме півзахист виступає сполучною ланкою між обороною і атакою, тому для досягнення результату необхідно грамотно підійти до вибору виконавців, що володіють світлою головою і здатних виконувати великий обсяг роботи. З лютого цього року виступає за німецький «Штуттгарт» Вільям Квіст хороший в кожному з цих параметрів. За таким критерієм, як відбори м'яча, у Квіста - найвищий показник серед партнерів-півзахисників - 17. Крім того, Квіст досить впевнено і практично безпомилково направляв вектор датських атак. Наприклад, в матчі з німцями він зробив всього одну втрату м'яча.

Правий опорний півзахисник: Петр Їрачек (Збірна Чехії)

Хто б міг подумати, що збірна Чехії встане з колін після 1: 4 від збірної Росії, наче Фенікс, повсталому з попелу? Однак суворі чеські хлопці показали, що неможливе можливо, і що не боги горщики обпалюють. Шість очок з шести можливих, в тому числі перемога над надмотивований господарями Євро - це вам не жарти. З трьох голів, забитих в тих зустрічах два - на рахунку півзахисника "Вольфсбурга" Петра Ірачека. Він зумів звалити на себе функції лідера в центрі поля після травми Томаша Росіцкі, крім того, Їрачек проявив себе досить думаючим футболістом, намагався якомога менше ризикувати, в зв'язку, з чим саме на його рахунку найнижчий серед півзахисників збірної Чехії показник втрат м'яча - 22.

Центральний півзахисник: Георгіос Карагуніс (Збірна Греції)

Центральний півзахисник:   Георгіос Карагуніс   (Збірна Греції)

Особисто для мене гра 35-річного півзахисника - одне з головних одкровень турніру. Карагуніс виконує роль «залізної руки» в центрі поля, причому робить це куди краще, ніж у попередні роки. Не побоюся такої гучної фрази: такого лідера Греція не знала з часів Теодороса Загоракіса. Карагуніс, в той час знаходився трохи в тіні капітана, мав успадкувати лідерські функції Загоракіса, готововшегося піти на заслужений відпочинок. Проте, ні на Чемпіонаті Європи-2008, ні на Чемпіонаті Світу в ПАР Карагуніс не зміг надихнути своїх партнерів на великі звершення. На цьому турнірі значення Карагуніса для збірної Греції неможливо переоцінити: як тільки греки намагаються провести більш-менш осмислену атаку, м'яч тут же адресується Карагунісу, який точно знає, як краще продовжити ігровий момент. До всього іншого, Карагуніс - лідер за кількістю зароблених фолів на це Євро, їх на його рахунку 16. І зовсім неважко уявити, наскільки важко буде Грекам в грі з німцями без свого лідера і капітана, який заробив «зайву» жовту картку. Розуміє це і сам Гіоргос - інакше не став би звертатися до УЄФА з просбе скасувати свій «гірчичник», отриманий в матчі з Росією.

Правий півзахисник: Алан Дзагоєв (збірна Росії)

Здавалося б, досить проблематично уявити в номінації «відкриття» гравця збірної Росії: всі досвідчені, які пройшли школу великих турнірів, провели за збірну не один десяток матчів ... Все, та не все. Алан Дзагоєв в матчі проти збірної Чехії дебютував на головному турнірі Старого Світу, причому не просто вийшов на поле, а ще й забив два м'ячі, ставши в результаті кращим гравцем зустрічі. До цих двом м'ячам у матчі з господарями Алан додав ще один, як виявилося пізніше, останній гол збірної Росії на Євро-2012. Безумовно, вина Алана в вильоті російської команди з Чемпіонату Європи присутній, проте, гра Дзагоєва - є єдиним півзахисником, який забив більше двох голів - одне з яскравих вражень для російського вболівальника. А за версією статистична кампанія Castrol EDGE Index Дзагоєв і зовсім знаходиться на третьому місці в рейтингу кращих футболістів групового етапу Євро-2012.

Лівий півзахисник: Мікаель Крон-Делі (Збірна Данії)

Лівий півзахисник:   Мікаель Крон-Делі   (Збірна Данії)

В якійсь мірі «Euro Story» Крон-Делі можна порівняти з історією Алана Дзагоєва: приїхав, блиснув на груповому етапі, не пробився в плей-офф, поїхав додому. Різниця лише в тому, наскільки різними вийшли ці «від'їзди». Збірна Данії спочатку представлялася найслабшою командою групи В із заздалегідь визначеним для неї місцем в турнірній таблиці - останнім. Однак настирливі данці ніяк не хотіли з цим миритися, і влаштували кожному з фаворитів справжню «прочухана». Перша гра з Голландією - потенційним переможцем Євро - перемога з рахунком 1: 0, а забитий м'яч на рахунку нашого героя, який зіграв 9 червня свою перший матч на чемпіонатах Європи, і відзначив цю подію голом (ще один привід для аналогії з євродорогами Алана Дзагоєва) . У матчі з Португалією, в якому підопічні Ольсена «зіскочили» з рахунку 0: 2, Крон-Делі також відзначився результативною дією - гольова передача в класної комбінації, що дозволила Никласу Бендтнеру сквитатися один гол - на його рахунку. У матчі з німцями вже Бендтнер асистував Мікаель, який зрівняв рахунок і на той момент вивів Данію в плей-офф. Однак німці є німці, утримати рівність не вдалося, а значить не вдалося і відстояти місце в плей-офф. Збірна Данії покинула Україну, так жодного разу і не побувавши в Польщі, проте, данці запам'ятаються своїм характером, мужністю, винахідливістю, а також своїм моторним лівим хавбеком, раз по раз приносили біди і напасті обороні грізних суперників.

нападаючий: Маріо Манджукич (Збірна Хорватії)

Все-таки вміє Фелікс Магат вибирати гравців! Посудіть самі: футболісти, що представляють на Євро його «Вольфсбург» забили найбільше голів на Чемпіонаті Європи. З п'яти м'ячів, забитих футболістами цього клубу три - на рахунку Маріо. Настільки класного наконечника «шашковий» не вистачало вже давно: поміркуйте самі, з п'яти ударів по воротах Манджукич зумів втілити в забитий м'яч три постріли! Крім того, що володіє високим зростом Маріо дуже пластичний, і гарний також і в комбінаційної грі - не дарма ж його вже запримітила сама «Барселона». Наскільки ймовірний цей трансфер, судити не беруся, але той факт, що Маріо Манждукіч один з найсильніших форвардів Євро ні у кого не викличе сумнівів.

PS У наступному записі - одинадцять головних розчарувань чемпіонату Європи-2012 за підсумками групового етапу ...

PPS Я, як автор блогу, офіційно заявляю: на час Євро-2012 блог REALность змінює проф.оріентацію. У блозі будуть представлені тільки записи про головне футбольне свято Старого Світу, що проходить в Польщі та Україні!

Награвати на цій позиції Ерік Пітерс зламався напередодні Євро, і перед Бертом ван Марвейком виник простий, але до болю кожному питання: що робити?