Полезные материалы

Кошмар за розкладом. Хто потрапить під приціл МОК після лижників

Протягом найближчого місяця, раз в тиждень комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) буде засідати у справах російських спортсменів, які звинувачуються в маніпуляціях з допінг-пробами на Олімпійських іграх в Сочі.

Рішення дисциплінарної комісії МОК на чолі з Деннісом Освальдом про анулювання результатів і довічне відсторонення з Олімпіад російських лижників Олександра Легкова і Євгенія Бєлова стало для нашої країни справжнім шоком. Емоційні коментарі з приводу невинності спортсменів дали практично всі офіційні особи, тренери і друзі по команді. Тим часом, вже найближчим часом в інформаційному полі з'являтимуться все нові і нові рішення МОК.

За даними "СЕ", яку не спростували в прес-службі МОК, слухання комісії Освальда будуть проводитися по понеділках протягом усього найближчого місяця, а можливо, і далі. Комісія розгляне справи тих 28 спортсменів, які спочатку фігурували в списку підозрюваних. Ймовірно, за фактом справ буде ще більше, адже згідно з даними адвоката Крістофа Вішеманна, МОК виявив сліди розтину, тобто подряпини, на пробах спортсменів, які спочатку ні в яких списках не фігурували.

Іншими словами, протягом найближчого місяця ми регулярно, майже кожен день, будемо отримувати з МОК новини по майбутньому того чи іншого героя Сочі-2014. Хочеться вірити, там будуть не тільки рішення про дискваліфікацію, але і про виправдання. Хоча судячи з вердиктом щодо Легкова і Бєлова, довести свою невинність в очах Освальда і компанії буде вкрай складно.

Хоча судячи з вердиктом щодо Легкова і Бєлова, довести свою невинність в очах Освальда і компанії буде вкрай складно

Олександр легко буде позбавлений медалей Сочі? фото REUTERS

ПОНЕДІЛОК ДЕНЬ ВАЖКИЙ

Під час сесії МОК в Лімі, Денніс Освальд вже заявив у своїй доповіді, що в першу чергу його комісія розгляне справи тих спортсменів зі списку 28-ми, які до сих пір виступають і розраховують на потрапляння на Олімпійські ігри-2018 в Пхенчхані. Тому цілком логічно, що наступними після лижників на суд поїдуть скелетоністи.

Так як міжнародна федерація спочатку усунула спортсменів, згадуваний в списку 28-ми від змагань, то імена підозрюваних скелетоніст не є таємницею. Це олімпійський чемпіон Сочі-2014 Олександр Третьяков , Бронзовий призер Ігор Олена Нікітіна , А також Ольга Потиліцина і Марія Орлова. На даний момент, в основній команді з цього списку знаходяться Третьяков і Нікітіна. Орлова і Потиліцина планують почати виступи зі змагань рангом нижче - Інтерконтинентального кубка.

Сезон Кубка світу в скелетоні стартує вже 9 листопада. Зараз команда в США, де з 4 листопада почне виступати в рамках Кубка Північної Америки. Нікітіна в бесіді з кореспондентом "СЕ" підтвердила, що слухання по їх справах відбудуться в Лозанні вже в найближчий понеділок. Самі спортсмени там присутні не планують і продовжать готуватися до змагань.

Тут варто врахувати, що навіть в разі негативного для спортсменів рішення, заборонити їм брати участь в Кубку світу МОК не може. В юрисдикції цієї організації знаходяться тільки Олімпіади. Зібрати слухання і дискваліфікувати атлетів менше, ніж за тиждень, міжнародної федерації буде вкрай складно. Тобто швидше за все, в будь-якому випадку, Третьяков і компанія не втратять право стартувати на Кубку світу прямо зараз. Але от чи зможуть поїхати на Ігри в Пхенчхан - велике питання.

"СЕ" також вдалося з'ясувати, що 13 і 20 листопада в МОК будуть розглядатися справи учасниць жіночої збірної Росії з хокею, які виступали на Іграх в Сочі. А 27 листопада відбудуться слухання у справах двох біатлоністок, які вже завершили кар'єри. Це, швидше за все, далеко не повний графік, в якому не вистачає цілого ряду людей з різних видів спорту. Більш того, це розклад ще цілком може змінитися. Швидше, до нього варто ставитися як до зразковому макету. У ньому можуть змінитися деталі, але головне, що найближчий місяць обіцяє бути дуже спекотним в плані новин. І приказка, що "Понеділок - день важкий", знаходить для російського спорту самий прямий сенс.

І приказка, що Понеділок - день важкий, знаходить для російського спорту самий прямий сенс

Президент МОК Томас БАХ. фото AFP

БАХ: ЯКЩО МАНІПУЛЯЦІЇ підтвердиться, це ПРЯМА АТАКА НА МОК

На тлі масового співчуття легкових і Бєлову, в російському медіа-просторі майже непоміченим пройшло виступ президента МОК Томаса Баха на відкритті Генеральної асамблеї Асоціації національних олімпійських комітетів (АНОК). Там Бах, наприклад, заявив буквально наступне: "Якщо ці маніпуляції (з пробами спортсменів - Прим." СЕ ") підтвердяться, це пряма атака на цілісність Олімпійських ігор і МОК. У цьому різниця між нинішньою ситуацією і тієї, що була перед Ріо" .

Хочеться помилитися, але їх вуст Баха міг пролунати вирок. Напередодні Олімпіади-2016 в Ріо він вважав Олімпійський комітет Росії непричетним до порушень і тому дозволив нашій команді їхати на Ігри під власним прапором, нехай і в урізаному складі. Зараз, схоже, президент МОК налаштований куди серйозніше. Покарання за "порушення цілісності олімпійського руху" може бути тільки одне - повна ізоляція, тобто призупинення членства ОКР в МОК. В такому випадку, наші спортсмени зможуть поїхати в Пхенчхан тільки в нейтральному статусі, тобто без прапора. Чи погодиться з таким розкладом наша країна - велике питання.

Втім, тут все ж не варто бігти попереду паровоза. Як би серйозно не був налаштований Бах, ключові рішення поки що не бере тільки комісія Освальда. Від неї складно чекати симпатій, але дуже хочеться в її об'єктивність.

ПРИМІРНИЙ ГРАФІК слухань МОК У СПРАВАХ РОСІЙСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ
6 листопада. Скелетон (Олена Нікітіна, Олександр Третьяков, Ольга Потиліцина, Марія Орлова).
13 листопада. жіночий хокей
20 листопада. жіночий хокей
27 листопада. Біатлон

Олександр легко буде позбавлений медалей Сочі?