Полезные материалы

Тур де Франс-2018: перлина велосезону | радіо Прага

  1. Тур де Франс-2018: перлина велосезону «Тур де Франс» 1903 році, фото: Jules Beau, відкрите джерело...
  2. чеський слід
  3. Тур де Франс-2018: перлина велосезону
  4. Маршрут-2018
  5. чеський слід
  6. Тур де Франс-2018: перлина велосезону
  7. Маршрут-2018
  8. чеський слід
  9. Тур де Франс-2018: перлина велосезону
  10. Маршрут-2018
  11. чеський слід
  12. Тур де Франс-2018: перлина велосезону
  13. Маршрут-2018
  14. чеський слід
  15. Тур де Франс-2018: перлина велосезону
  16. Маршрут-2018
  17. чеський слід
  18. Тур де Франс-2018: перлина велосезону
  19. Маршрут-2018
  20. чеський слід

Тур де Франс-2018: перлина велосезону «Тур де Франс» 1903 році, фото: Jules Beau, відкрите джерело

«Тур де Франс» проводиться з 1903 року і з'явився завдяки одному із співзасновників і редакторів газети L'Auto (нинішній L'Équipe) Анрі Дегрнажем. Ідею запропонував журналіст цієї газети ЖЕО Лефевр. Гонка передбачалася як рекламний проект і повинна була змагатися з популярними в той час гонками Бордо - Париж і Париж - Брест - Париж. Перша гонка пройшла з 1 по 19 липня 1903 року, учасники подолали 6 етапів протяжністю 2428 км, а переможцем став француз Моріс Гарен.

Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело   Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа. Це не тільки найвідоміша і статусна велогонка світу, не тільки частина спортивного бізнесу, але і легенда. Вона проводиться щорічно, як правило, в липні і триває близько трьох тижнів. За всю історію змагань гонки скасовувалися лише в роки Світових воєн.

Рекордсменами за кількістю перемог є французи Жак Анкетіль і Бернар Іно, бельгієць Едді Меркс і іспанець Мігель Індурайн. Вони вигравали Тур по 5 разів. У першому інтерв'ю після чергової перемоги непереможного Меркса запитали, якими якостями треба володіти, щоб виграти «Тур де Франс». І Едді Меркс відповів: «Тут перемагає той, хто вміє переносити страждання довше інших».

Відзначимо, що в період з 1999 по 2005 роки сім разів поспіль Тур вигравав Ленс Армстронг. Але в 2012 році американець був позбавлений всіх своїх перемог через систематичне застосування допінгу.

Маршрут-2018

«Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France   105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня «Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France 105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня. Загальна протяжність гонки від острова Нуармутье з заїздом до Іспанії і до фінішу в столиці Франції складе 3351 км. Маршрут прокладений по ходу годинникової стрілки через Юру, регіон Овернь-Рона-Альпи і Масив Централь в Піренеях. Він включив в себе не тільки знамениті гірські вершини Франції, але і бруківку, дві гонки з роздільним стартом і два авіатрансфера перед днями відпочинку.

Grand Depart відбувся в департаменті Вандея регіону Пеі-де-ла-Луар на острові Нуармутье-ан-л'Іль і проїхав вздовж вандейского узбережжя до Фонтене-ле-Конт. Перший тиждень по продувається рівнинах заходу і півночі Франції завершилася знаменитої бруківкою Рубе, яку прозвали «Північним пеклом».

Другий тиждень - гірська, з підкоренням Альп д'Юез і транзитом в сторону Піренеїв. Культових підйомів в маршруті достатньо - це і Гран Борнан, і Ла-Росьер-Монвалезан, Маделен, Круа де Фер і ін. На третьому тижні гонщиків чекають пиренейские вершини і індивідуальна «оброблення» на 20-му етапі довжиною 31 км між Сан-Пе -сюр-Нивель і Еспелетт. За традицією фінішує французький гран-тур в Парижі на Єлисейських Полях.

Команди-учасники стартують в складі 8 спортсменів, таким чином, кількість гонщиків в пелотоні становить 176 осіб, серед яких зібралися найсильніші генеральщікі, спринтери і однодневщікі Світового Туру. Нововведення «Тур де Франс-2018» - тимчасові бонуси. Вони повинні мотивувати гонщиків на атаки і розігруються в кінці етапів.

чеський слід

Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3 Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3.0 У французькому гран-турі за всю історію брали участь 13 чеських велосипедистів. Рекордсменами за кількістю стартів є Роман Кройцігер, Павло Падрнос і Ян Сворада. Падрнос - знаменитий учасник непереможною команди Discovery, лідером якої був Ленс Армстронг. Сворада, який виступав за бельгійську команду Lampre, тричі перемагав на етапах «Великої петлі», в тому числі на останньому паризькому етапі в 2001 році.

Але найбільших успіхів досяг Роман Кройцігер, два рази потрапляв в десятку в загальному заліку гонки. Багато в чому саме завдяки йому популярність велоспорту в цілому і «Тур де Франс» зокрема досягла в Чехії свого піку. «Він, як і Сворада, а також Леопольд Кеніг зуміли привернути увагу чеської громадськості до цього виду спорту. Але не можна забувати і про такі чинники, як особлива атмосфера, яка панує в містах і селах Франції в ці дні, і чудова картинка з найвідоміших, мальовничих і віддалених куточків цієї країни », - пояснює спортивний журналіст Давид Мрзена.

Втім, нинішній «Тур де Франс» пройде без чеського участі. Чому це сталось? В інтерв'ю «Радіо Прага» відповів Станіслав Козубек, коментатор і глава секретаріату Чеського союзу велосипедистів.

Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО   З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного. Мені здається, що всьому виною банальне невезіння, яке переслідує наших професійних велогонщиків. Перш за все, це стосується Леопольда Кеніга, який лікується вже рік. Ніхто точно не знає, з яким проблемами він зіткнувся і чи продовжить він кар'єру. Важку травму отримав і Петро Вакоч, якого збила вантажівка на зборах національної команди. Разом з тим, тріо чеських елітних велогонщиків проїхали «Джиро д'Італія» (як правило, більшість учасників першої з трьох головних гонок сезону «Велику петлю» пропускає) і виступили там досить успішно. Роман Кройцігер на відмінно виконав свої обов'язки «доместика» перед Саймоном Йейтс, Зденек Штибар зробив акцент на італійську гонку, щоб виграти етап і увійти в число вибраних велогонщиків, які здобули перемогу на одному з етапів кожного гран-туру. Нарешті, Ян Хирт тільки робить перші кроки у своїй професійній кар'єрі. Він виступає за сильну команду «Астана», яка хотіла перевірити його в справі в італійських горах. Упевнений, що в найближчі роки Хирт не раз вийде на старт французького туру, але поки він ще не готовий.

А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?

«Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2 «Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2.0 «Тур де Франс» - це головна подія в світовому велоспорті. Як завжди, на вболівальників чекає захоплююча подорож по дорогах Франції, подвиги його учасників і безліч непередбачуваних подій, падінь, технічних проблем. З першого до останнього кілометра траси «Великої петлі» буде вестися запекла боротьба, яка зажадає від кожного учасника справжніх подвигів. Головна особливість «Тур де Франс», яка за складністю маршруту поступається «Джиро» і «Вуельті» - присутність в пелотоні всіх найсильніших велогонщиків, які готувалися до Туру протягом тривалого часу. Навіть «рівнинні» етапи змусять учасників викладатися на всі сто відсотків. Упевнений, що і нинішній «Тур де Франс» подарує нам чудове видовище.

Темою номер один напередодні старту гонки було можливе відсторонення від участі британця Кріса Фрума, чотириразового переможця, через підозри у вживанні допінгу ...

За цією історією без перебільшення стежив увесь велосипедний світ. Британець, нагадаю, здав позитивний допінг тест на «Вуельті» минулого року, що стала для нього переможною. У допінг пробі була вдвічі перевищувала максимально допустиму концентрацію сальбутамолу. У підсумку Міжнародний союз велосипедистів виправдав Фрума, так як гонщик з дитинства використовував препарат по терапевтичному виключенню з-за астми. Незважаючи на погрози не допустити Кріса Фрума до гонки, французькі організатори надали йому право прийняти в ній участь. Нам не залишається нічого, крім як прийняти це як факт.

Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2 Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2.0 Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?

Словаччина - найближча для нас країна, тому багато чеських вболівальники будуть підтримувати Петера Сагана. Саган - неодноразовий чемпіон Словаччини, єдиний велогонщик в історії, який став світовим чемпіоном три рази поспіль, він вважається одним з найталановитіших велогонщиків сучасності і, мабуть, найяскравішою «зіркою» Світового Туру. Якщо ж у когось Петер Саган не викликає симпатій, то в пелотоні присутній цілий ряд чудових спортсменів, і розбираються в велоспорті вболівальники обов'язково знайдуть свого фаворита.

Організатори та на цей раз представили цікавий маршрут, і кожен день буде цікавий по-своєму. А чи є етапи, які не можна пропустити?

Я б виділив три. По-перше, третій етап в околицях Шоле, який представляє собою командну гонку на час. Мало що може зрівнятися із задоволенням спостерігати за гонщиками, разом несущимися вперед на повній швидкості. Як кажуть професіонали, виграти «Тур де Франс» в «обробленні» неможливо, а програти дуже легко. Окремої згадки заслуговують і 19-й етап з Лурд в Ларенс протяжністю 200 км, на якому гонщики поїдуть по легендарним перевалах Піренеїв, починаючи з одного з найважчих - Коль дю Турмале, а також найкоротший 17-й етап з фінішем на Сен-Ларі Сула, який становить всього 65 км. Він пройде через перевал Порті, і практично на протязі всієї дистанції велосипедистам доведеться підніматися в гору. Швидше за все, він стане найбільш видовищним і «соковитим» етапом «Тур де Франс-2018», його кульмінацією, а намічений він на 25 липня.

Тур де Франс-2018: перлина велосезону

«Тур де Франс» 1903 році, фото: Jules Beau, відкрите джерело

«Тур де Франс» проводиться з 1903 року і з'явився завдяки одному із співзасновників і редакторів газети L'Auto (нинішній L'Équipe) Анрі Дегрнажем. Ідею запропонував журналіст цієї газети ЖЕО Лефевр. Гонка передбачалася як рекламний проект і повинна була змагатися з популярними в той час гонками Бордо - Париж і Париж - Брест - Париж. Перша гонка пройшла з 1 по 19 липня 1903 року, учасники подолали 6 етапів протяжністю 2428 км, а переможцем став француз Моріс Гарен.

Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело   Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа. Це не тільки найвідоміша і статусна велогонка світу, не тільки частина спортивного бізнесу, але і легенда. Вона проводиться щорічно, як правило, в липні і триває близько трьох тижнів. За всю історію змагань гонки скасовувалися лише в роки Світових воєн.

Рекордсменами за кількістю перемог є французи Жак Анкетіль і Бернар Іно, бельгієць Едді Меркс і іспанець Мігель Індурайн. Вони вигравали Тур по 5 разів. У першому інтерв'ю після чергової перемоги непереможного Меркса запитали, якими якостями треба володіти, щоб виграти «Тур де Франс». І Едді Меркс відповів: «Тут перемагає той, хто вміє переносити страждання довше інших».

Відзначимо, що в період з 1999 по 2005 роки сім разів поспіль Тур вигравав Ленс Армстронг. Але в 2012 році американець був позбавлений всіх своїх перемог через систематичне застосування допінгу.

Маршрут-2018

«Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France   105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня «Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France 105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня. Загальна протяжність гонки від острова Нуармутье з заїздом до Іспанії і до фінішу в столиці Франції складе 3351 км. Маршрут прокладений по ходу годинникової стрілки через Юру, регіон Овернь-Рона-Альпи і Масив Централь в Піренеях. Він включив в себе не тільки знамениті гірські вершини Франції, але і бруківку, дві гонки з роздільним стартом і два авіатрансфера перед днями відпочинку.

Grand Depart відбувся в департаменті Вандея регіону Пеі-де-ла-Луар на острові Нуармутье-ан-л'Іль і проїхав вздовж вандейского узбережжя до Фонтене-ле-Конт. Перший тиждень по продувається рівнинах заходу і півночі Франції завершилася знаменитої бруківкою Рубе, яку прозвали «Північним пеклом».

Другий тиждень - гірська, з підкоренням Альп д'Юез і транзитом в сторону Піренеїв. Культових підйомів в маршруті достатньо - це і Гран Борнан, і Ла-Росьер-Монвалезан, Маделен, Круа де Фер і ін. На третьому тижні гонщиків чекають пиренейские вершини і індивідуальна «оброблення» на 20-му етапі довжиною 31 км між Сан-Пе -сюр-Нивель і Еспелетт. За традицією фінішує французький гран-тур в Парижі на Єлисейських Полях.

Команди-учасники стартують в складі 8 спортсменів, таким чином, кількість гонщиків в пелотоні становить 176 осіб, серед яких зібралися найсильніші генеральщікі, спринтери і однодневщікі Світового Туру. Нововведення «Тур де Франс-2018» - тимчасові бонуси. Вони повинні мотивувати гонщиків на атаки і розігруються в кінці етапів.

чеський слід

Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3 Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3.0 У французькому гран-турі за всю історію брали участь 13 чеських велосипедистів. Рекордсменами за кількістю стартів є Роман Кройцігер, Павло Падрнос і Ян Сворада. Падрнос - знаменитий учасник непереможною команди Discovery, лідером якої був Ленс Армстронг. Сворада, який виступав за бельгійську команду Lampre, тричі перемагав на етапах «Великої петлі», в тому числі на останньому паризькому етапі в 2001 році.

Але найбільших успіхів досяг Роман Кройцігер, два рази потрапляв в десятку в загальному заліку гонки. Багато в чому саме завдяки йому популярність велоспорту в цілому і «Тур де Франс» зокрема досягла в Чехії свого піку. «Він, як і Сворада, а також Леопольд Кеніг зуміли привернути увагу чеської громадськості до цього виду спорту. Але не можна забувати і про такі чинники, як особлива атмосфера, яка панує в містах і селах Франції в ці дні, і чудова картинка з найвідоміших, мальовничих і віддалених куточків цієї країни », - пояснює спортивний журналіст Давид Мрзена.

Втім, нинішній «Тур де Франс» пройде без чеського участі. Чому це сталось? В інтерв'ю «Радіо Прага» відповів Станіслав Козубек, коментатор і глава секретаріату Чеського союзу велосипедистів.

Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО   З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного. Мені здається, що всьому виною банальне невезіння, яке переслідує наших професійних велогонщиків. Перш за все, це стосується Леопольда Кеніга, який лікується вже рік. Ніхто точно не знає, з яким проблемами він зіткнувся і чи продовжить він кар'єру. Важку травму отримав і Петро Вакоч, якого збила вантажівка на зборах національної команди. Разом з тим, тріо чеських елітних велогонщиків проїхали «Джиро д'Італія» (як правило, більшість учасників першої з трьох головних гонок сезону «Велику петлю» пропускає) і виступили там досить успішно. Роман Кройцігер на відмінно виконав свої обов'язки «доместика» перед Саймоном Йейтс, Зденек Штибар зробив акцент на італійську гонку, щоб виграти етап і увійти в число вибраних велогонщиків, які здобули перемогу на одному з етапів кожного гран-туру. Нарешті, Ян Хирт тільки робить перші кроки у своїй професійній кар'єрі. Він виступає за сильну команду «Астана», яка хотіла перевірити його в справі в італійських горах. Упевнений, що в найближчі роки Хирт не раз вийде на старт французького туру, але поки він ще не готовий.

А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?

«Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2 «Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2.0 «Тур де Франс» - це головна подія в світовому велоспорті. Як завжди, на вболівальників чекає захоплююча подорож по дорогах Франції, подвиги його учасників і безліч непередбачуваних подій, падінь, технічних проблем. З першого до останнього кілометра траси «Великої петлі» буде вестися запекла боротьба, яка зажадає від кожного учасника справжніх подвигів. Головна особливість «Тур де Франс», яка за складністю маршруту поступається «Джиро» і «Вуельті» - присутність в пелотоні всіх найсильніших велогонщиків, які готувалися до Туру протягом тривалого часу. Навіть «рівнинні» етапи змусять учасників викладатися на всі сто відсотків. Упевнений, що і нинішній «Тур де Франс» подарує нам чудове видовище.

Темою номер один напередодні старту гонки було можливе відсторонення від участі британця Кріса Фрума, чотириразового переможця, через підозри у вживанні допінгу ...

За цією історією без перебільшення стежив увесь велосипедний світ. Британець, нагадаю, здав позитивний допінг тест на «Вуельті» минулого року, що стала для нього переможною. У допінг пробі була вдвічі перевищувала максимально допустиму концентрацію сальбутамолу. У підсумку Міжнародний союз велосипедистів виправдав Фрума, так як гонщик з дитинства використовував препарат по терапевтичному виключенню з-за астми. Незважаючи на погрози не допустити Кріса Фрума до гонки, французькі організатори надали йому право прийняти в ній участь. Нам не залишається нічого, крім як прийняти це як факт.

Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2 Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2.0 Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?

Словаччина - найближча для нас країна, тому багато чеських вболівальники будуть підтримувати Петера Сагана. Саган - неодноразовий чемпіон Словаччини, єдиний велогонщик в історії, який став світовим чемпіоном три рази поспіль, він вважається одним з найталановитіших велогонщиків сучасності і, мабуть, найяскравішою «зіркою» Світового Туру. Якщо ж у когось Петер Саган не викликає симпатій, то в пелотоні присутній цілий ряд чудових спортсменів, і розбираються в велоспорті вболівальники обов'язково знайдуть свого фаворита.

Організатори та на цей раз представили цікавий маршрут, і кожен день буде цікавий по-своєму. А чи є етапи, які не можна пропустити?

Я б виділив три. По-перше, третій етап в околицях Шоле, який представляє собою командну гонку на час. Мало що може зрівнятися із задоволенням спостерігати за гонщиками, разом несущимися вперед на повній швидкості. Як кажуть професіонали, виграти «Тур де Франс» в «обробленні» неможливо, а програти дуже легко. Окремої згадки заслуговують і 19-й етап з Лурд в Ларенс протяжністю 200 км, на якому гонщики поїдуть по легендарним перевалах Піренеїв, починаючи з одного з найважчих - Коль дю Турмале, а також найкоротший 17-й етап з фінішем на Сен-Ларі Сула, який становить всього 65 км. Він пройде через перевал Порті, і практично на протязі всієї дистанції велосипедистам доведеться підніматися в гору. Швидше за все, він стане найбільш видовищним і «соковитим» етапом «Тур де Франс-2018», його кульмінацією, а намічений він на 25 липня.

Тур де Франс-2018: перлина велосезону

«Тур де Франс» 1903 році, фото: Jules Beau, відкрите джерело

«Тур де Франс» проводиться з 1903 року і з'явився завдяки одному із співзасновників і редакторів газети L'Auto (нинішній L'Équipe) Анрі Дегрнажем. Ідею запропонував журналіст цієї газети ЖЕО Лефевр. Гонка передбачалася як рекламний проект і повинна була змагатися з популярними в той час гонками Бордо - Париж і Париж - Брест - Париж. Перша гонка пройшла з 1 по 19 липня 1903 року, учасники подолали 6 етапів протяжністю 2428 км, а переможцем став француз Моріс Гарен.

Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело   Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа. Це не тільки найвідоміша і статусна велогонка світу, не тільки частина спортивного бізнесу, але і легенда. Вона проводиться щорічно, як правило, в липні і триває близько трьох тижнів. За всю історію змагань гонки скасовувалися лише в роки Світових воєн.

Рекордсменами за кількістю перемог є французи Жак Анкетіль і Бернар Іно, бельгієць Едді Меркс і іспанець Мігель Індурайн. Вони вигравали Тур по 5 разів. У першому інтерв'ю після чергової перемоги непереможного Меркса запитали, якими якостями треба володіти, щоб виграти «Тур де Франс». І Едді Меркс відповів: «Тут перемагає той, хто вміє переносити страждання довше інших».

Відзначимо, що в період з 1999 по 2005 роки сім разів поспіль Тур вигравав Ленс Армстронг. Але в 2012 році американець був позбавлений всіх своїх перемог через систематичне застосування допінгу.

Маршрут-2018

«Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France   105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня «Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France 105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня. Загальна протяжність гонки від острова Нуармутье з заїздом до Іспанії і до фінішу в столиці Франції складе 3351 км. Маршрут прокладений по ходу годинникової стрілки через Юру, регіон Овернь-Рона-Альпи і Масив Централь в Піренеях. Він включив в себе не тільки знамениті гірські вершини Франції, але і бруківку, дві гонки з роздільним стартом і два авіатрансфера перед днями відпочинку.

Grand Depart відбувся в департаменті Вандея регіону Пеі-де-ла-Луар на острові Нуармутье-ан-л'Іль і проїхав вздовж вандейского узбережжя до Фонтене-ле-Конт. Перший тиждень по продувається рівнинах заходу і півночі Франції завершилася знаменитої бруківкою Рубе, яку прозвали «Північним пеклом».

Другий тиждень - гірська, з підкоренням Альп д'Юез і транзитом в сторону Піренеїв. Культових підйомів в маршруті достатньо - це і Гран Борнан, і Ла-Росьер-Монвалезан, Маделен, Круа де Фер і ін. На третьому тижні гонщиків чекають пиренейские вершини і індивідуальна «оброблення» на 20-му етапі довжиною 31 км між Сан-Пе -сюр-Нивель і Еспелетт. За традицією фінішує французький гран-тур в Парижі на Єлисейських Полях.

Команди-учасники стартують в складі 8 спортсменів, таким чином, кількість гонщиків в пелотоні становить 176 осіб, серед яких зібралися найсильніші генеральщікі, спринтери і однодневщікі Світового Туру. Нововведення «Тур де Франс-2018» - тимчасові бонуси. Вони повинні мотивувати гонщиків на атаки і розігруються в кінці етапів.

чеський слід

Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3 Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3.0 У французькому гран-турі за всю історію брали участь 13 чеських велосипедистів. Рекордсменами за кількістю стартів є Роман Кройцігер, Павло Падрнос і Ян Сворада. Падрнос - знаменитий учасник непереможною команди Discovery, лідером якої був Ленс Армстронг. Сворада, який виступав за бельгійську команду Lampre, тричі перемагав на етапах «Великої петлі», в тому числі на останньому паризькому етапі в 2001 році.

Але найбільших успіхів досяг Роман Кройцігер, два рази потрапляв в десятку в загальному заліку гонки. Багато в чому саме завдяки йому популярність велоспорту в цілому і «Тур де Франс» зокрема досягла в Чехії свого піку. «Він, як і Сворада, а також Леопольд Кеніг зуміли привернути увагу чеської громадськості до цього виду спорту. Але не можна забувати і про такі чинники, як особлива атмосфера, яка панує в містах і селах Франції в ці дні, і чудова картинка з найвідоміших, мальовничих і віддалених куточків цієї країни », - пояснює спортивний журналіст Давид Мрзена.

Втім, нинішній «Тур де Франс» пройде без чеського участі. Чому це сталось? В інтерв'ю «Радіо Прага» відповів Станіслав Козубек, коментатор і глава секретаріату Чеського союзу велосипедистів.

Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО   З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного. Мені здається, що всьому виною банальне невезіння, яке переслідує наших професійних велогонщиків. Перш за все, це стосується Леопольда Кеніга, який лікується вже рік. Ніхто точно не знає, з яким проблемами він зіткнувся і чи продовжить він кар'єру. Важку травму отримав і Петро Вакоч, якого збила вантажівка на зборах національної команди. Разом з тим, тріо чеських елітних велогонщиків проїхали «Джиро д'Італія» (як правило, більшість учасників першої з трьох головних гонок сезону «Велику петлю» пропускає) і виступили там досить успішно. Роман Кройцігер на відмінно виконав свої обов'язки «доместика» перед Саймоном Йейтс, Зденек Штибар зробив акцент на італійську гонку, щоб виграти етап і увійти в число вибраних велогонщиків, які здобули перемогу на одному з етапів кожного гран-туру. Нарешті, Ян Хирт тільки робить перші кроки у своїй професійній кар'єрі. Він виступає за сильну команду «Астана», яка хотіла перевірити його в справі в італійських горах. Упевнений, що в найближчі роки Хирт не раз вийде на старт французького туру, але поки він ще не готовий.

А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?

«Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2 «Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2.0 «Тур де Франс» - це головна подія в світовому велоспорті. Як завжди, на вболівальників чекає захоплююча подорож по дорогах Франції, подвиги його учасників і безліч непередбачуваних подій, падінь, технічних проблем. З першого до останнього кілометра траси «Великої петлі» буде вестися запекла боротьба, яка зажадає від кожного учасника справжніх подвигів. Головна особливість «Тур де Франс», яка за складністю маршруту поступається «Джиро» і «Вуельті» - присутність в пелотоні всіх найсильніших велогонщиків, які готувалися до Туру протягом тривалого часу. Навіть «рівнинні» етапи змусять учасників викладатися на всі сто відсотків. Упевнений, що і нинішній «Тур де Франс» подарує нам чудове видовище.

Темою номер один напередодні старту гонки було можливе відсторонення від участі британця Кріса Фрума, чотириразового переможця, через підозри у вживанні допінгу ...

За цією історією без перебільшення стежив увесь велосипедний світ. Британець, нагадаю, здав позитивний допінг тест на «Вуельті» минулого року, що стала для нього переможною. У допінг пробі була вдвічі перевищувала максимально допустиму концентрацію сальбутамолу. У підсумку Міжнародний союз велосипедистів виправдав Фрума, так як гонщик з дитинства використовував препарат по терапевтичному виключенню з-за астми. Незважаючи на погрози не допустити Кріса Фрума до гонки, французькі організатори надали йому право прийняти в ній участь. Нам не залишається нічого, крім як прийняти це як факт.

Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2 Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2.0 Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?

Словаччина - найближча для нас країна, тому багато чеських вболівальники будуть підтримувати Петера Сагана. Саган - неодноразовий чемпіон Словаччини, єдиний велогонщик в історії, який став світовим чемпіоном три рази поспіль, він вважається одним з найталановитіших велогонщиків сучасності і, мабуть, найяскравішою «зіркою» Світового Туру. Якщо ж у когось Петер Саган не викликає симпатій, то в пелотоні присутній цілий ряд чудових спортсменів, і розбираються в велоспорті вболівальники обов'язково знайдуть свого фаворита.

Організатори та на цей раз представили цікавий маршрут, і кожен день буде цікавий по-своєму. А чи є етапи, які не можна пропустити?

Я б виділив три. По-перше, третій етап в околицях Шоле, який представляє собою командну гонку на час. Мало що може зрівнятися із задоволенням спостерігати за гонщиками, разом несущимися вперед на повній швидкості. Як кажуть професіонали, виграти «Тур де Франс» в «обробленні» неможливо, а програти дуже легко. Окремої згадки заслуговують і 19-й етап з Лурд в Ларенс протяжністю 200 км, на якому гонщики поїдуть по легендарним перевалах Піренеїв, починаючи з одного з найважчих - Коль дю Турмале, а також найкоротший 17-й етап з фінішем на Сен-Ларі Сула, який становить всього 65 км. Він пройде через перевал Порті, і практично на протязі всієї дистанції велосипедистам доведеться підніматися в гору. Швидше за все, він стане найбільш видовищним і «соковитим» етапом «Тур де Франс-2018», його кульмінацією, а намічений він на 25 липня.

Тур де Франс-2018: перлина велосезону

«Тур де Франс» 1903 році, фото: Jules Beau, відкрите джерело

«Тур де Франс» проводиться з 1903 року і з'явився завдяки одному із співзасновників і редакторів газети L'Auto (нинішній L'Équipe) Анрі Дегрнажем. Ідею запропонував журналіст цієї газети ЖЕО Лефевр. Гонка передбачалася як рекламний проект і повинна була змагатися з популярними в той час гонками Бордо - Париж і Париж - Брест - Париж. Перша гонка пройшла з 1 по 19 липня 1903 року, учасники подолали 6 етапів протяжністю 2428 км, а переможцем став француз Моріс Гарен.

Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело   Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа. Це не тільки найвідоміша і статусна велогонка світу, не тільки частина спортивного бізнесу, але і легенда. Вона проводиться щорічно, як правило, в липні і триває близько трьох тижнів. За всю історію змагань гонки скасовувалися лише в роки Світових воєн.

Рекордсменами за кількістю перемог є французи Жак Анкетіль і Бернар Іно, бельгієць Едді Меркс і іспанець Мігель Індурайн. Вони вигравали Тур по 5 разів. У першому інтерв'ю після чергової перемоги непереможного Меркса запитали, якими якостями треба володіти, щоб виграти «Тур де Франс». І Едді Меркс відповів: «Тут перемагає той, хто вміє переносити страждання довше інших».

Відзначимо, що в період з 1999 по 2005 роки сім разів поспіль Тур вигравав Ленс Армстронг. Але в 2012 році американець був позбавлений всіх своїх перемог через систематичне застосування допінгу.

Маршрут-2018

«Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France   105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня «Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France 105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня. Загальна протяжність гонки від острова Нуармутье з заїздом до Іспанії і до фінішу в столиці Франції складе 3351 км. Маршрут прокладений по ходу годинникової стрілки через Юру, регіон Овернь-Рона-Альпи і Масив Централь в Піренеях. Він включив в себе не тільки знамениті гірські вершини Франції, але і бруківку, дві гонки з роздільним стартом і два авіатрансфера перед днями відпочинку.

Grand Depart відбувся в департаменті Вандея регіону Пеі-де-ла-Луар на острові Нуармутье-ан-л'Іль і проїхав вздовж вандейского узбережжя до Фонтене-ле-Конт. Перший тиждень по продувається рівнинах заходу і півночі Франції завершилася знаменитої бруківкою Рубе, яку прозвали «Північним пеклом».

Другий тиждень - гірська, з підкоренням Альп д'Юез і транзитом в сторону Піренеїв. Культових підйомів в маршруті достатньо - це і Гран Борнан, і Ла-Росьер-Монвалезан, Маделен, Круа де Фер і ін. На третьому тижні гонщиків чекають пиренейские вершини і індивідуальна «оброблення» на 20-му етапі довжиною 31 км між Сан-Пе -сюр-Нивель і Еспелетт. За традицією фінішує французький гран-тур в Парижі на Єлисейських Полях.

Команди-учасники стартують в складі 8 спортсменів, таким чином, кількість гонщиків в пелотоні становить 176 осіб, серед яких зібралися найсильніші генеральщікі, спринтери і однодневщікі Світового Туру. Нововведення «Тур де Франс-2018» - тимчасові бонуси. Вони повинні мотивувати гонщиків на атаки і розігруються в кінці етапів.

чеський слід

Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3 Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3.0 У французькому гран-турі за всю історію брали участь 13 чеських велосипедистів. Рекордсменами за кількістю стартів є Роман Кройцігер, Павло Падрнос і Ян Сворада. Падрнос - знаменитий учасник непереможною команди Discovery, лідером якої був Ленс Армстронг. Сворада, який виступав за бельгійську команду Lampre, тричі перемагав на етапах «Великої петлі», в тому числі на останньому паризькому етапі в 2001 році.

Але найбільших успіхів досяг Роман Кройцігер, два рази потрапляв в десятку в загальному заліку гонки. Багато в чому саме завдяки йому популярність велоспорту в цілому і «Тур де Франс» зокрема досягла в Чехії свого піку. «Він, як і Сворада, а також Леопольд Кеніг зуміли привернути увагу чеської громадськості до цього виду спорту. Але не можна забувати і про такі чинники, як особлива атмосфера, яка панує в містах і селах Франції в ці дні, і чудова картинка з найвідоміших, мальовничих і віддалених куточків цієї країни », - пояснює спортивний журналіст Давид Мрзена.

Втім, нинішній «Тур де Франс» пройде без чеського участі. Чому це сталось? В інтерв'ю «Радіо Прага» відповів Станіслав Козубек, коментатор і глава секретаріату Чеського союзу велосипедистів.

Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО   З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного. Мені здається, що всьому виною банальне невезіння, яке переслідує наших професійних велогонщиків. Перш за все, це стосується Леопольда Кеніга, який лікується вже рік. Ніхто точно не знає, з яким проблемами він зіткнувся і чи продовжить він кар'єру. Важку травму отримав і Петро Вакоч, якого збила вантажівка на зборах національної команди. Разом з тим, тріо чеських елітних велогонщиків проїхали «Джиро д'Італія» (як правило, більшість учасників першої з трьох головних гонок сезону «Велику петлю» пропускає) і виступили там досить успішно. Роман Кройцігер на відмінно виконав свої обов'язки «доместика» перед Саймоном Йейтс, Зденек Штибар зробив акцент на італійську гонку, щоб виграти етап і увійти в число вибраних велогонщиків, які здобули перемогу на одному з етапів кожного гран-туру. Нарешті, Ян Хирт тільки робить перші кроки у своїй професійній кар'єрі. Він виступає за сильну команду «Астана», яка хотіла перевірити його в справі в італійських горах. Упевнений, що в найближчі роки Хирт не раз вийде на старт французького туру, але поки він ще не готовий.

А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?

«Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2 «Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2.0 «Тур де Франс» - це головна подія в світовому велоспорті. Як завжди, на вболівальників чекає захоплююча подорож по дорогах Франції, подвиги його учасників і безліч непередбачуваних подій, падінь, технічних проблем. З першого до останнього кілометра траси «Великої петлі» буде вестися запекла боротьба, яка зажадає від кожного учасника справжніх подвигів. Головна особливість «Тур де Франс», яка за складністю маршруту поступається «Джиро» і «Вуельті» - присутність в пелотоні всіх найсильніших велогонщиків, які готувалися до Туру протягом тривалого часу. Навіть «рівнинні» етапи змусять учасників викладатися на всі сто відсотків. Упевнений, що і нинішній «Тур де Франс» подарує нам чудове видовище.

Темою номер один напередодні старту гонки було можливе відсторонення від участі британця Кріса Фрума, чотириразового переможця, через підозри у вживанні допінгу ...

За цією історією без перебільшення стежив увесь велосипедний світ. Британець, нагадаю, здав позитивний допінг тест на «Вуельті» минулого року, що стала для нього переможною. У допінг пробі була вдвічі перевищувала максимально допустиму концентрацію сальбутамолу. У підсумку Міжнародний союз велосипедистів виправдав Фрума, так як гонщик з дитинства використовував препарат по терапевтичному виключенню з-за астми. Незважаючи на погрози не допустити Кріса Фрума до гонки, французькі організатори надали йому право прийняти в ній участь. Нам не залишається нічого, крім як прийняти це як факт.

Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2 Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2.0 Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?

Словаччина - найближча для нас країна, тому багато чеських вболівальники будуть підтримувати Петера Сагана. Саган - неодноразовий чемпіон Словаччини, єдиний велогонщик в історії, який став світовим чемпіоном три рази поспіль, він вважається одним з найталановитіших велогонщиків сучасності і, мабуть, найяскравішою «зіркою» Світового Туру. Якщо ж у когось Петер Саган не викликає симпатій, то в пелотоні присутній цілий ряд чудових спортсменів, і розбираються в велоспорті вболівальники обов'язково знайдуть свого фаворита.

Організатори та на цей раз представили цікавий маршрут, і кожен день буде цікавий по-своєму. А чи є етапи, які не можна пропустити?

Я б виділив три. По-перше, третій етап в околицях Шоле, який представляє собою командну гонку на час. Мало що може зрівнятися із задоволенням спостерігати за гонщиками, разом несущимися вперед на повній швидкості. Як кажуть професіонали, виграти «Тур де Франс» в «обробленні» неможливо, а програти дуже легко. Окремої згадки заслуговують і 19-й етап з Лурд в Ларенс протяжністю 200 км, на якому гонщики поїдуть по легендарним перевалах Піренеїв, починаючи з одного з найважчих - Коль дю Турмале, а також найкоротший 17-й етап з фінішем на Сен-Ларі Сула, який становить всього 65 км. Він пройде через перевал Порті, і практично на протязі всієї дистанції велосипедистам доведеться підніматися в гору. Швидше за все, він стане найбільш видовищним і «соковитим» етапом «Тур де Франс-2018», його кульмінацією, а намічений він на 25 липня.

Тур де Франс-2018: перлина велосезону

«Тур де Франс» 1903 році, фото: Jules Beau, відкрите джерело

«Тур де Франс» проводиться з 1903 року і з'явився завдяки одному із співзасновників і редакторів газети L'Auto (нинішній L'Équipe) Анрі Дегрнажем. Ідею запропонував журналіст цієї газети ЖЕО Лефевр. Гонка передбачалася як рекламний проект і повинна була змагатися з популярними в той час гонками Бордо - Париж і Париж - Брест - Париж. Перша гонка пройшла з 1 по 19 липня 1903 року, учасники подолали 6 етапів протяжністю 2428 км, а переможцем став француз Моріс Гарен.

Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело   Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа. Це не тільки найвідоміша і статусна велогонка світу, не тільки частина спортивного бізнесу, але і легенда. Вона проводиться щорічно, як правило, в липні і триває близько трьох тижнів. За всю історію змагань гонки скасовувалися лише в роки Світових воєн.

Рекордсменами за кількістю перемог є французи Жак Анкетіль і Бернар Іно, бельгієць Едді Меркс і іспанець Мігель Індурайн. Вони вигравали Тур по 5 разів. У першому інтерв'ю після чергової перемоги непереможного Меркса запитали, якими якостями треба володіти, щоб виграти «Тур де Франс». І Едді Меркс відповів: «Тут перемагає той, хто вміє переносити страждання довше інших».

Відзначимо, що в період з 1999 по 2005 роки сім разів поспіль Тур вигравав Ленс Армстронг. Але в 2012 році американець був позбавлений всіх своїх перемог через систематичне застосування допінгу.

Маршрут-2018

«Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France   105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня «Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France 105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня. Загальна протяжність гонки від острова Нуармутье з заїздом до Іспанії і до фінішу в столиці Франції складе 3351 км. Маршрут прокладений по ходу годинникової стрілки через Юру, регіон Овернь-Рона-Альпи і Масив Централь в Піренеях. Він включив в себе не тільки знамениті гірські вершини Франції, але і бруківку, дві гонки з роздільним стартом і два авіатрансфера перед днями відпочинку.

Grand Depart відбувся в департаменті Вандея регіону Пеі-де-ла-Луар на острові Нуармутье-ан-л'Іль і проїхав вздовж вандейского узбережжя до Фонтене-ле-Конт. Перший тиждень по продувається рівнинах заходу і півночі Франції завершилася знаменитої бруківкою Рубе, яку прозвали «Північним пеклом».

Другий тиждень - гірська, з підкоренням Альп д'Юез і транзитом в сторону Піренеїв. Культових підйомів в маршруті достатньо - це і Гран Борнан, і Ла-Росьер-Монвалезан, Маделен, Круа де Фер і ін. На третьому тижні гонщиків чекають пиренейские вершини і індивідуальна «оброблення» на 20-му етапі довжиною 31 км між Сан-Пе -сюр-Нивель і Еспелетт. За традицією фінішує французький гран-тур в Парижі на Єлисейських Полях.

Команди-учасники стартують в складі 8 спортсменів, таким чином, кількість гонщиків в пелотоні становить 176 осіб, серед яких зібралися найсильніші генеральщікі, спринтери і однодневщікі Світового Туру. Нововведення «Тур де Франс-2018» - тимчасові бонуси. Вони повинні мотивувати гонщиків на атаки і розігруються в кінці етапів.

чеський слід

Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3 Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3.0 У французькому гран-турі за всю історію брали участь 13 чеських велосипедистів. Рекордсменами за кількістю стартів є Роман Кройцігер, Павло Падрнос і Ян Сворада. Падрнос - знаменитий учасник непереможною команди Discovery, лідером якої був Ленс Армстронг. Сворада, який виступав за бельгійську команду Lampre, тричі перемагав на етапах «Великої петлі», в тому числі на останньому паризькому етапі в 2001 році.

Але найбільших успіхів досяг Роман Кройцігер, два рази потрапляв в десятку в загальному заліку гонки. Багато в чому саме завдяки йому популярність велоспорту в цілому і «Тур де Франс» зокрема досягла в Чехії свого піку. «Він, як і Сворада, а також Леопольд Кеніг зуміли привернути увагу чеської громадськості до цього виду спорту. Але не можна забувати і про такі чинники, як особлива атмосфера, яка панує в містах і селах Франції в ці дні, і чудова картинка з найвідоміших, мальовничих і віддалених куточків цієї країни », - пояснює спортивний журналіст Давид Мрзена.

Втім, нинішній «Тур де Франс» пройде без чеського участі. Чому це сталось? В інтерв'ю «Радіо Прага» відповів Станіслав Козубек, коментатор і глава секретаріату Чеського союзу велосипедистів.

Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО   З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного. Мені здається, що всьому виною банальне невезіння, яке переслідує наших професійних велогонщиків. Перш за все, це стосується Леопольда Кеніга, який лікується вже рік. Ніхто точно не знає, з яким проблемами він зіткнувся і чи продовжить він кар'єру. Важку травму отримав і Петро Вакоч, якого збила вантажівка на зборах національної команди. Разом з тим, тріо чеських елітних велогонщиків проїхали «Джиро д'Італія» (як правило, більшість учасників першої з трьох головних гонок сезону «Велику петлю» пропускає) і виступили там досить успішно. Роман Кройцігер на відмінно виконав свої обов'язки «доместика» перед Саймоном Йейтс, Зденек Штибар зробив акцент на італійську гонку, щоб виграти етап і увійти в число вибраних велогонщиків, які здобули перемогу на одному з етапів кожного гран-туру. Нарешті, Ян Хирт тільки робить перші кроки у своїй професійній кар'єрі. Він виступає за сильну команду «Астана», яка хотіла перевірити його в справі в італійських горах. Упевнений, що в найближчі роки Хирт не раз вийде на старт французького туру, але поки він ще не готовий.

А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?

«Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2 «Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2.0 «Тур де Франс» - це головна подія в світовому велоспорті. Як завжди, на вболівальників чекає захоплююча подорож по дорогах Франції, подвиги його учасників і безліч непередбачуваних подій, падінь, технічних проблем. З першого до останнього кілометра траси «Великої петлі» буде вестися запекла боротьба, яка зажадає від кожного учасника справжніх подвигів. Головна особливість «Тур де Франс», яка за складністю маршруту поступається «Джиро» і «Вуельті» - присутність в пелотоні всіх найсильніших велогонщиків, які готувалися до Туру протягом тривалого часу. Навіть «рівнинні» етапи змусять учасників викладатися на всі сто відсотків. Упевнений, що і нинішній «Тур де Франс» подарує нам чудове видовище.

Темою номер один напередодні старту гонки було можливе відсторонення від участі британця Кріса Фрума, чотириразового переможця, через підозри у вживанні допінгу ...

За цією історією без перебільшення стежив увесь велосипедний світ. Британець, нагадаю, здав позитивний допінг тест на «Вуельті» минулого року, що стала для нього переможною. У допінг пробі була вдвічі перевищувала максимально допустиму концентрацію сальбутамолу. У підсумку Міжнародний союз велосипедистів виправдав Фрума, так як гонщик з дитинства використовував препарат по терапевтичному виключенню з-за астми. Незважаючи на погрози не допустити Кріса Фрума до гонки, французькі організатори надали йому право прийняти в ній участь. Нам не залишається нічого, крім як прийняти це як факт.

Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2 Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2.0 Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?

Словаччина - найближча для нас країна, тому багато чеських вболівальники будуть підтримувати Петера Сагана. Саган - неодноразовий чемпіон Словаччини, єдиний велогонщик в історії, який став світовим чемпіоном три рази поспіль, він вважається одним з найталановитіших велогонщиків сучасності і, мабуть, найяскравішою «зіркою» Світового Туру. Якщо ж у когось Петер Саган не викликає симпатій, то в пелотоні присутній цілий ряд чудових спортсменів, і розбираються в велоспорті вболівальники обов'язково знайдуть свого фаворита.

Організатори та на цей раз представили цікавий маршрут, і кожен день буде цікавий по-своєму. А чи є етапи, які не можна пропустити?

Я б виділив три. По-перше, третій етап в околицях Шоле, який представляє собою командну гонку на час. Мало що може зрівнятися із задоволенням спостерігати за гонщиками, разом несущимися вперед на повній швидкості. Як кажуть професіонали, виграти «Тур де Франс» в «обробленні» неможливо, а програти дуже легко. Окремої згадки заслуговують і 19-й етап з Лурд в Ларенс протяжністю 200 км, на якому гонщики поїдуть по легендарним перевалах Піренеїв, починаючи з одного з найважчих - Коль дю Турмале, а також найкоротший 17-й етап з фінішем на Сен-Ларі Сула, який становить всього 65 км. Він пройде через перевал Порті, і практично на протязі всієї дистанції велосипедистам доведеться підніматися в гору. Швидше за все, він стане найбільш видовищним і «соковитим» етапом «Тур де Франс-2018», його кульмінацією, а намічений він на 25 липня.

Тур де Франс-2018: перлина велосезону

«Тур де Франс» 1903 році, фото: Jules Beau, відкрите джерело

«Тур де Франс» проводиться з 1903 року і з'явився завдяки одному із співзасновників і редакторів газети L'Auto (нинішній L'Équipe) Анрі Дегрнажем. Ідею запропонував журналіст цієї газети ЖЕО Лефевр. Гонка передбачалася як рекламний проект і повинна була змагатися з популярними в той час гонками Бордо - Париж і Париж - Брест - Париж. Перша гонка пройшла з 1 по 19 липня 1903 року, учасники подолали 6 етапів протяжністю 2428 км, а переможцем став француз Моріс Гарен.

Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело   Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа. Це не тільки найвідоміша і статусна велогонка світу, не тільки частина спортивного бізнесу, але і легенда. Вона проводиться щорічно, як правило, в липні і триває близько трьох тижнів. За всю історію змагань гонки скасовувалися лише в роки Світових воєн.

Рекордсменами за кількістю перемог є французи Жак Анкетіль і Бернар Іно, бельгієць Едді Меркс і іспанець Мігель Індурайн. Вони вигравали Тур по 5 разів. У першому інтерв'ю після чергової перемоги непереможного Меркса запитали, якими якостями треба володіти, щоб виграти «Тур де Франс». І Едді Меркс відповів: «Тут перемагає той, хто вміє переносити страждання довше інших».

Відзначимо, що в період з 1999 по 2005 роки сім разів поспіль Тур вигравав Ленс Армстронг. Але в 2012 році американець був позбавлений всіх своїх перемог через систематичне застосування допінгу.

Маршрут-2018

«Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France   105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня «Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France 105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня. Загальна протяжність гонки від острова Нуармутье з заїздом до Іспанії і до фінішу в столиці Франції складе 3351 км. Маршрут прокладений по ходу годинникової стрілки через Юру, регіон Овернь-Рона-Альпи і Масив Централь в Піренеях. Він включив в себе не тільки знамениті гірські вершини Франції, але і бруківку, дві гонки з роздільним стартом і два авіатрансфера перед днями відпочинку.

Grand Depart відбувся в департаменті Вандея регіону Пеі-де-ла-Луар на острові Нуармутье-ан-л'Іль і проїхав вздовж вандейского узбережжя до Фонтене-ле-Конт. Перший тиждень по продувається рівнинах заходу і півночі Франції завершилася знаменитої бруківкою Рубе, яку прозвали «Північним пеклом».

Другий тиждень - гірська, з підкоренням Альп д'Юез і транзитом в сторону Піренеїв. Культових підйомів в маршруті достатньо - це і Гран Борнан, і Ла-Росьер-Монвалезан, Маделен, Круа де Фер і ін. На третьому тижні гонщиків чекають пиренейские вершини і індивідуальна «оброблення» на 20-му етапі довжиною 31 км між Сан-Пе -сюр-Нивель і Еспелетт. За традицією фінішує французький гран-тур в Парижі на Єлисейських Полях.

Команди-учасники стартують в складі 8 спортсменів, таким чином, кількість гонщиків в пелотоні становить 176 осіб, серед яких зібралися найсильніші генеральщікі, спринтери і однодневщікі Світового Туру. Нововведення «Тур де Франс-2018» - тимчасові бонуси. Вони повинні мотивувати гонщиків на атаки і розігруються в кінці етапів.

чеський слід

Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3 Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3.0 У французькому гран-турі за всю історію брали участь 13 чеських велосипедистів. Рекордсменами за кількістю стартів є Роман Кройцігер, Павло Падрнос і Ян Сворада. Падрнос - знаменитий учасник непереможною команди Discovery, лідером якої був Ленс Армстронг. Сворада, який виступав за бельгійську команду Lampre, тричі перемагав на етапах «Великої петлі», в тому числі на останньому паризькому етапі в 2001 році.

Але найбільших успіхів досяг Роман Кройцігер, два рази потрапляв в десятку в загальному заліку гонки. Багато в чому саме завдяки йому популярність велоспорту в цілому і «Тур де Франс» зокрема досягла в Чехії свого піку. «Він, як і Сворада, а також Леопольд Кеніг зуміли привернути увагу чеської громадськості до цього виду спорту. Але не можна забувати і про такі чинники, як особлива атмосфера, яка панує в містах і селах Франції в ці дні, і чудова картинка з найвідоміших, мальовничих і віддалених куточків цієї країни », - пояснює спортивний журналіст Давид Мрзена.

Втім, нинішній «Тур де Франс» пройде без чеського участі. Чому це сталось? В інтерв'ю «Радіо Прага» відповів Станіслав Козубек, коментатор і глава секретаріату Чеського союзу велосипедистів.

Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО   З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного. Мені здається, що всьому виною банальне невезіння, яке переслідує наших професійних велогонщиків. Перш за все, це стосується Леопольда Кеніга, який лікується вже рік. Ніхто точно не знає, з яким проблемами він зіткнувся і чи продовжить він кар'єру. Важку травму отримав і Петро Вакоч, якого збила вантажівка на зборах національної команди. Разом з тим, тріо чеських елітних велогонщиків проїхали «Джиро д'Італія» (як правило, більшість учасників першої з трьох головних гонок сезону «Велику петлю» пропускає) і виступили там досить успішно. Роман Кройцігер на відмінно виконав свої обов'язки «доместика» перед Саймоном Йейтс, Зденек Штибар зробив акцент на італійську гонку, щоб виграти етап і увійти в число вибраних велогонщиків, які здобули перемогу на одному з етапів кожного гран-туру. Нарешті, Ян Хирт тільки робить перші кроки у своїй професійній кар'єрі. Він виступає за сильну команду «Астана», яка хотіла перевірити його в справі в італійських горах. Упевнений, що в найближчі роки Хирт не раз вийде на старт французького туру, але поки він ще не готовий.

А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?

«Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2 «Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2.0 «Тур де Франс» - це головна подія в світовому велоспорті. Як завжди, на вболівальників чекає захоплююча подорож по дорогах Франції, подвиги його учасників і безліч непередбачуваних подій, падінь, технічних проблем. З першого до останнього кілометра траси «Великої петлі» буде вестися запекла боротьба, яка зажадає від кожного учасника справжніх подвигів. Головна особливість «Тур де Франс», яка за складністю маршруту поступається «Джиро» і «Вуельті» - присутність в пелотоні всіх найсильніших велогонщиків, які готувалися до Туру протягом тривалого часу. Навіть «рівнинні» етапи змусять учасників викладатися на всі сто відсотків. Упевнений, що і нинішній «Тур де Франс» подарує нам чудове видовище.

Темою номер один напередодні старту гонки було можливе відсторонення від участі британця Кріса Фрума, чотириразового переможця, через підозри у вживанні допінгу ...

За цією історією без перебільшення стежив увесь велосипедний світ. Британець, нагадаю, здав позитивний допінг тест на «Вуельті» минулого року, що стала для нього переможною. У допінг пробі була вдвічі перевищувала максимально допустиму концентрацію сальбутамолу. У підсумку Міжнародний союз велосипедистів виправдав Фрума, так як гонщик з дитинства використовував препарат по терапевтичному виключенню з-за астми. Незважаючи на погрози не допустити Кріса Фрума до гонки, французькі організатори надали йому право прийняти в ній участь. Нам не залишається нічого, крім як прийняти це як факт.

Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2 Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2.0 Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?

Словаччина - найближча для нас країна, тому багато чеських вболівальники будуть підтримувати Петера Сагана. Саган - неодноразовий чемпіон Словаччини, єдиний велогонщик в історії, який став світовим чемпіоном три рази поспіль, він вважається одним з найталановитіших велогонщиків сучасності і, мабуть, найяскравішою «зіркою» Світового Туру. Якщо ж у когось Петер Саган не викликає симпатій, то в пелотоні присутній цілий ряд чудових спортсменів, і розбираються в велоспорті вболівальники обов'язково знайдуть свого фаворита.

Організатори та на цей раз представили цікавий маршрут, і кожен день буде цікавий по-своєму. А чи є етапи, які не можна пропустити?

Я б виділив три. По-перше, третій етап в околицях Шоле, який представляє собою командну гонку на час. Мало що може зрівнятися із задоволенням спостерігати за гонщиками, разом несущимися вперед на повній швидкості. Як кажуть професіонали, виграти «Тур де Франс» в «обробленні» неможливо, а програти дуже легко. Окремої згадки заслуговують і 19-й етап з Лурд в Ларенс протяжністю 200 км, на якому гонщики поїдуть по легендарним перевалах Піренеїв, починаючи з одного з найважчих - Коль дю Турмале, а також найкоротший 17-й етап з фінішем на Сен-Ларі Сула, який становить всього 65 км. Він пройде через перевал Порті, і практично на протязі всієї дистанції велосипедистам доведеться підніматися в гору. Швидше за все, він стане найбільш видовищним і «соковитим» етапом «Тур де Франс-2018», його кульмінацією, а намічений він на 25 липня.

Тур де Франс-2018: перлина велосезону

«Тур де Франс» 1903 році, фото: Jules Beau, відкрите джерело

«Тур де Франс» проводиться з 1903 року і з'явився завдяки одному із співзасновників і редакторів газети L'Auto (нинішній L'Équipe) Анрі Дегрнажем. Ідею запропонував журналіст цієї газети ЖЕО Лефевр. Гонка передбачалася як рекламний проект і повинна була змагатися з популярними в той час гонками Бордо - Париж і Париж - Брест - Париж. Перша гонка пройшла з 1 по 19 липня 1903 року, учасники подолали 6 етапів протяжністю 2428 км, а переможцем став француз Моріс Гарен.

Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело   Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа Моріс Гарен, фото: Jules Beau, відкрите джерело Сьогодні гонки «Великої петлі» - такий же символ Франції, як Ейфелева вежа. Це не тільки найвідоміша і статусна велогонка світу, не тільки частина спортивного бізнесу, але і легенда. Вона проводиться щорічно, як правило, в липні і триває близько трьох тижнів. За всю історію змагань гонки скасовувалися лише в роки Світових воєн.

Рекордсменами за кількістю перемог є французи Жак Анкетіль і Бернар Іно, бельгієць Едді Меркс і іспанець Мігель Індурайн. Вони вигравали Тур по 5 разів. У першому інтерв'ю після чергової перемоги непереможного Меркса запитали, якими якостями треба володіти, щоб виграти «Тур де Франс». І Едді Меркс відповів: «Тут перемагає той, хто вміє переносити страждання довше інших».

Відзначимо, що в період з 1999 по 2005 роки сім разів поспіль Тур вигравав Ленс Армстронг. Але в 2012 році американець був позбавлений всіх своїх перемог через систематичне застосування допінгу.

Маршрут-2018

«Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France   105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня «Тур де Франс» 2018, фото: Le Tour France 105-й «Тур де Франс» стартувала 7 липня. Загальна протяжність гонки від острова Нуармутье з заїздом до Іспанії і до фінішу в столиці Франції складе 3351 км. Маршрут прокладений по ходу годинникової стрілки через Юру, регіон Овернь-Рона-Альпи і Масив Централь в Піренеях. Він включив в себе не тільки знамениті гірські вершини Франції, але і бруківку, дві гонки з роздільним стартом і два авіатрансфера перед днями відпочинку.

Grand Depart відбувся в департаменті Вандея регіону Пеі-де-ла-Луар на острові Нуармутье-ан-л'Іль і проїхав вздовж вандейского узбережжя до Фонтене-ле-Конт. Перший тиждень по продувається рівнинах заходу і півночі Франції завершилася знаменитої бруківкою Рубе, яку прозвали «Північним пеклом».

Другий тиждень - гірська, з підкоренням Альп д'Юез і транзитом в сторону Піренеїв. Культових підйомів в маршруті достатньо - це і Гран Борнан, і Ла-Росьер-Монвалезан, Маделен, Круа де Фер і ін. На третьому тижні гонщиків чекають пиренейские вершини і індивідуальна «оброблення» на 20-му етапі довжиною 31 км між Сан-Пе -сюр-Нивель і Еспелетт. За традицією фінішує французький гран-тур в Парижі на Єлисейських Полях.

Команди-учасники стартують в складі 8 спортсменів, таким чином, кількість гонщиків в пелотоні становить 176 осіб, серед яких зібралися найсильніші генеральщікі, спринтери і однодневщікі Світового Туру. Нововведення «Тур де Франс-2018» - тимчасові бонуси. Вони повинні мотивувати гонщиків на атаки і розігруються в кінці етапів.

чеський слід

Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3 Ян Сворада, фото: Ерік Гоудас CC BY-SA 3.0 У французькому гран-турі за всю історію брали участь 13 чеських велосипедистів. Рекордсменами за кількістю стартів є Роман Кройцігер, Павло Падрнос і Ян Сворада. Падрнос - знаменитий учасник непереможною команди Discovery, лідером якої був Ленс Армстронг. Сворада, який виступав за бельгійську команду Lampre, тричі перемагав на етапах «Великої петлі», в тому числі на останньому паризькому етапі в 2001 році.

Але найбільших успіхів досяг Роман Кройцігер, два рази потрапляв в десятку в загальному заліку гонки. Багато в чому саме завдяки йому популярність велоспорту в цілому і «Тур де Франс» зокрема досягла в Чехії свого піку. «Він, як і Сворада, а також Леопольд Кеніг зуміли привернути увагу чеської громадськості до цього виду спорту. Але не можна забувати і про такі чинники, як особлива атмосфера, яка панує в містах і селах Франції в ці дні, і чудова картинка з найвідоміших, мальовничих і віддалених куточків цієї країни », - пояснює спортивний журналіст Давид Мрзена.

Втім, нинішній «Тур де Франс» пройде без чеського участі. Чому це сталось? В інтерв'ю «Радіо Прага» відповів Станіслав Козубек, коментатор і глава секретаріату Чеського союзу велосипедистів.

Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО   З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного Роман Кройцігер, фото: Томаш Кохоут, ЧРО З положенням справ в чеському велоспорті це не має нічого спільного. Мені здається, що всьому виною банальне невезіння, яке переслідує наших професійних велогонщиків. Перш за все, це стосується Леопольда Кеніга, який лікується вже рік. Ніхто точно не знає, з яким проблемами він зіткнувся і чи продовжить він кар'єру. Важку травму отримав і Петро Вакоч, якого збила вантажівка на зборах національної команди. Разом з тим, тріо чеських елітних велогонщиків проїхали «Джиро д'Італія» (як правило, більшість учасників першої з трьох головних гонок сезону «Велику петлю» пропускає) і виступили там досить успішно. Роман Кройцігер на відмінно виконав свої обов'язки «доместика» перед Саймоном Йейтс, Зденек Штибар зробив акцент на італійську гонку, щоб виграти етап і увійти в число вибраних велогонщиків, які здобули перемогу на одному з етапів кожного гран-туру. Нарешті, Ян Хирт тільки робить перші кроки у своїй професійній кар'єрі. Він виступає за сильну команду «Астана», яка хотіла перевірити його в справі в італійських горах. Упевнений, що в найближчі роки Хирт не раз вийде на старт французького туру, але поки він ще не готовий.

А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?

«Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2 «Тур де Франс» 2016, фото: youkeys, CC BY 2.0 «Тур де Франс» - це головна подія в світовому велоспорті. Як завжди, на вболівальників чекає захоплююча подорож по дорогах Франції, подвиги його учасників і безліч непередбачуваних подій, падінь, технічних проблем. З першого до останнього кілометра траси «Великої петлі» буде вестися запекла боротьба, яка зажадає від кожного учасника справжніх подвигів. Головна особливість «Тур де Франс», яка за складністю маршруту поступається «Джиро» і «Вуельті» - присутність в пелотоні всіх найсильніших велогонщиків, які готувалися до Туру протягом тривалого часу. Навіть «рівнинні» етапи змусять учасників викладатися на всі сто відсотків. Упевнений, що і нинішній «Тур де Франс» подарує нам чудове видовище.

Темою номер один напередодні старту гонки було можливе відсторонення від участі британця Кріса Фрума, чотириразового переможця, через підозри у вживанні допінгу ...

За цією історією без перебільшення стежив увесь велосипедний світ. Британець, нагадаю, здав позитивний допінг тест на «Вуельті» минулого року, що стала для нього переможною. У допінг пробі була вдвічі перевищувала максимально допустиму концентрацію сальбутамолу. У підсумку Міжнародний союз велосипедистів виправдав Фрума, так як гонщик з дитинства використовував препарат по терапевтичному виключенню з-за астми. Незважаючи на погрози не допустити Кріса Фрума до гонки, французькі організатори надали йому право прийняти в ній участь. Нам не залишається нічого, крім як прийняти це як факт.

Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2 Кріс Фрум, фото: Jaguar MENA CC BY 2.0 Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?

Словаччина - найближча для нас країна, тому багато чеських вболівальники будуть підтримувати Петера Сагана. Саган - неодноразовий чемпіон Словаччини, єдиний велогонщик в історії, який став світовим чемпіоном три рази поспіль, він вважається одним з найталановитіших велогонщиків сучасності і, мабуть, найяскравішою «зіркою» Світового Туру. Якщо ж у когось Петер Саган не викликає симпатій, то в пелотоні присутній цілий ряд чудових спортсменів, і розбираються в велоспорті вболівальники обов'язково знайдуть свого фаворита.

Організатори та на цей раз представили цікавий маршрут, і кожен день буде цікавий по-своєму. А чи є етапи, які не можна пропустити?

Я б виділив три. По-перше, третій етап в околицях Шоле, який представляє собою командну гонку на час. Мало що може зрівнятися із задоволенням спостерігати за гонщиками, разом несущимися вперед на повній швидкості. Як кажуть професіонали, виграти «Тур де Франс» в «обробленні» неможливо, а програти дуже легко. Окремої згадки заслуговують і 19-й етап з Лурд в Ларенс протяжністю 200 км, на якому гонщики поїдуть по легендарним перевалах Піренеїв, починаючи з одного з найважчих - Коль дю Турмале, а також найкоротший 17-й етап з фінішем на Сен-Ларі Сула, який становить всього 65 км. Він пройде через перевал Порті, і практично на протязі всієї дистанції велосипедистам доведеться підніматися в гору. Швидше за все, він стане найбільш видовищним і «соковитим» етапом «Тур де Франс-2018», його кульмінацією, а намічений він на 25 липня.

Чому це сталось?
А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?
Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?
А чи є етапи, які не можна пропустити?
Чому це сталось?
А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?
Кому, за відсутності чеських учасників, можуть співпереживати шанувальники велоспорту в ЧР?
А чи є етапи, які не можна пропустити?
Чому це сталось?
А що чекати пересічним уболівальникам від 105-й «Великої петлі»?