Полезные материалы

Як вибрати тренажер для дому?

  1. Який тренажер краще для будинку? Як відомо, рух - є саме життя, але як слідувати цій істині, якщо...
  2. Механічна або електрична бігова доріжка?
  3. Яким повинен бути безпечний силовий тренажер?

Який тренажер краще для будинку?

Як відомо, рух - є саме життя, але як слідувати цій істині, якщо саме життя не має на увазі руху? Більшість сучасних людей ведуть сидячий спосіб життя. Особливо сильно страждають від нестачі руху жителі великих міст: вранці на машині на роботу в офіс, потім день - сидячи на стільці, вечірня поїздка на машині додому, підйом до квартири в ліфті ... виходить не більше кілометра! Норма руху для людини в день 5-6 кілометрів, але більша частина з нас обмежується саме цим кілометром від столу до машини.

Результат - дефіцит руху і підвищення ваги, стає нестабільним тиск і робота серця, легені не справляються навіть з підйомом по сходах - загальний стан здоров'я поступово погіршується, а необхідність пройти 5-6 кілометрів лякає. Збільшити власну фізичну активність досить складно, особливо якщо немає часу на відвідування тренажерного залу. Виходом стає підбір тренажера для будинку. При правильному виборі домашній тренажер зможе допомогти вам підтримувати свою фізичну форму і вирішить проблеми із зайвою вагою.

Як вибрати тренажер для дому?

Яким саме він повинен бути, щоб забезпечити достатнє навантаження?

Перш за все, потрібно пам'ятати, що тренажер для заняття в домашніх умовах повинен бути якісним, простим у використанні і підходити для експлуатації будинку. Найкраще вибирати універсальний тренажер для дому, щоб на ньому могли займатися всі члени сім'ї. Але, ці параметри є далеко не єдиними. Постараємося разом з'ясувати, чим саме потрібно керуватися при виборі домашнього тренажера.

Перш, ніж вибрати домашній тренажер необхідно вирішити, що саме ви хочете отримати в процесі тренувань. Існує два основних типи, які кардинально відрізняються один від одного: силові тренажери і кардіотренажери.

Кардіотренажери використовуються для того, щоб підвищити тонус і позбутися від зайвого жиру. Якщо ви хочете скинути кілька кілограмів, поліпшити самопочуття і підвищити витривалість, то цей тип тренажера, безсумнівно, підійде. Нижче ми розглянемо основні види кардіотренажерів, які має сенс придбати для будинку.

велотренажер

велотренажер

Їзда на велосипеді робить благотворний вплив на серце, дихальну систему, підвищення рівня витривалості. Велотренажер імітує їзду на велосипеді, тренує м'язи сідниць і ніг. Цей тип тренажерів досить популярний для домашнього використання, оскільки вони займають мало місця, на них легко тренуватися і рівень ефективності дуже високий. За 40 хвилин їзди на велотренажері можна спалити близько 1500 калорій.

Як правильно займатися на велотренажері? Найголовніше - регулярність тренувань. Не припиняйте тренування, інакше Ви поступово втратите результати, яких досягли. Друге правило - необхідно тренуватися з індивідуально підібраною програмою, виходячи з рівня вашої фізичної підготовки. Якщо ви переусердствуете, займаючись за більш складною програмою, то в кращому випадку, будете почувати себе некомфортно, в гіршому - завдасте шкоди своєму здоров'ю.

Велотренажер відноситься не тільки до групи кардіо тренажерів, але і аеробних тренажерів. Навіщо ж нам необхідні аеробні тренування? Аеробна здатність організму - це кількість кисню, яку він споживає в хвилину під час фізичної активності. Наша витривалість обмежується здатністю організму постачати м'язи киснем. Підвищити аеробну здатність організму - це значить розвинути витривалість зокрема таких важливих систем, як дихальної та серцево-судинної. Регулярні енергійні вправи можуть збільшити аеробну здатність організму на 20 або 30%.

Заняття на велотренажері - досить сильне фізичне навантаження. Навіть якщо ви абсолютно здорові, під час занять уважно прислухайтеся до себе. Болі в області серця або за грудиною, відчуття браку повітря, сильна задишка, запаморочення, нудота, слабкість, головний біль - будь-яке раптове погіршення самопочуття означає, що тренування потрібно припинити. Якщо ж ви страждаєте на гіпертонію з частими кризами, то перш ніж приступати до тренувань, порадьтеся з лікарем.

Щоб легше переносити фізичні навантаження, прагніть орієнтуватися на свої біоритми. Якщо ви - «жайворонок» - крутите педалі вранці. Якщо належите до «совам» - то вам краще тренуватися в другій половині дня. Але майте на увазі, що не можна сідати на велотренажер раніше, ніж через 2-3 години після сну. Вечірні тренування потрібно закінчувати за 2 години до сну.

Заняття слід проводити через 2 години після їжі, а після тренування постарайтеся не є хоча б годину. Якщо Ви приймали ліки, пили чай, кава, спиртні напої або курили - починайте тренування також не раніше, ніж через годину. Якщо під час тренування з'являється спрага або сухість у роті, потрібно прополоскати рот, але не вживати скільки-небудь значних кількостей рідини під час і безпосередньо після тренування

Одяг для тренування повинен бути легким і дозволяти дихати тілу; взуття - спортивна, наприклад, кросівки для бігу. Якщо ви надягнете багато одягу, то це викличе підвищене потовиділення. Додаткова втрата ваги - це рідина, яка буде заповнена з першим випитим вами стаканом води.

Велотренажери бувають механічні і магнітні. Вони приводяться в рух користувачем. Навантаження також регулюються тренуються самостійно. Головна відмінність між ними - рівень звуку і плавність ходу. Магнітні в цьому плані значно краще не дорогих механічних велотренажерів. Якщо є можливість - краще вибирати моделі з існуючої програмою тренувань. Це дозволить систематизувати заняття, швидше і комфортніше досягти потрібного результату.

Варто відзначити, що є особливий вид велотренажерів - ергометри . Завдяки їх формі і системі електромагнітного навантаження тренування проходять з максимальним комфортом і навіть рекомендовані для людей з обмеженими фізичними можливостями.

БІГОВІ ДОРІЖКИ

БІГОВІ ДОРІЖКИ

Цей тип тренажерів є одним з найпростіших і ефективних. Біг - найпростіше вправу, яке тренує серцево-судинну систему, ефективно спалює зайві калорії і не вимагає від користувача будь-яких знань і умінь. Діляться бігові доріжки на механічні та електричні. Механічні доріжки приводяться в рух зусиллями самого користувача, електричні працюють від електродвигуна.

Механічна або електрична бігова доріжка?

Як вибрати бігову доріжку?

Механічні бігові доріжки більш відповідають природному бігу, так як доріжка зупиняється як тільки ви перестаєте бігти. Вони дешевше і компактніше електричних, однак, штовхати доріжку доведеться своїми силами. Так що якщо втомитеся, то сил на додаткові старання у вас не залишиться, і таке тренування вже не зможе принести користі. Не варто забувати, що таке тренування додає навантаження на ноги і тому не рекомендується людям, у яких є варикозна хвороба і проблеми з суглобами.

В електричних бігових доріжках полотно починає рухатися завдяки електромотора. Тому легко можна міняти швидкість бігу, кут нахилу і регулювати навантаження, є спеціальні програми тренувань. Дорожчі моделі навіть забезпечуються додатковими амортизаційними подушками, які знижують ударность, шкідливу для хребта і суглобів. При тренуванні на електричній біговій доріжці зменшується навантаження на ноги, рух стає більш плавним, практично повністю зникають ривки.

Не варто забувати, що головне в електричній біговій доріжці - це мотор. Тому чим більше ваша вага, тим потужнішим має бути двигун доріжки.

Рівень навантаження всіх бігових доріжок змінюється за допомогою регулювання кута полотна і зміни швидкості руху. Бігові доріжки - кращий тренажер для будинку для тих, у кого небагато часу або хто хоче тренуватися просто і ефективно. Більш докладно про аспекти вибору читайте в нашій статті як вибрати бігову доріжку?

Степпер

Цей тип тренажера імітує ходьбу по сходах. Тренується витривалість, а також зміцнюються м'язи ніг і сідниць. Іноді степпери додатково обладнають спеціальними важелями для рук, рух яких під час тренування дозволяє зміцнювати м'язи верхнього плечового пояса. Основна перевага степперов полягає в їх компактності і можливості змінювати навантаження. Вони представляють майже ідеальне поєднання розмірів і функціональності.

Степпери - це дуже ефективний вид тренування м'язів гомілки і стегон, що дуже важливо для представниць слабкої статі. Заняття покращують роботу серця і легенів. На електронному індикаторі висвічується число кроків, темп і час тренування, пульс, дистанція, і, звичайно ж, кількість згорілих калорій.

еліптичні тренажери

еліптичні тренажери

Це універсальні тренажери, на яких можна виконувати 5 видів вправ - біг (доріжка), ходьбу (степпер), лижі (лижний тренажер) і велосипед (велотренажер). На еліпсоїда можна одночасно тренувати серцево-судинну і дихальні систему, підтримувати тонус і розвивати мускулатуру, тренувати суглоби. При заняттях на еліптичному тренажері руху рівні і безперервні, м'язи дуже добре насичуються кров'ю і киснем, активно спалюються жири. При цьому на суглоби не виявляється взагалі ніякого навантаження. Тут поєднуються свобода руху бігової доріжки і безпеку навантаження на суглоби.

Людина крутить педалі з еліптичної амплітудою, що дозволяє напружувати м'язи ніг, сідниць і стегон. А також, забезпечений важелями для рук, тренажер забезпечує навантаження на м'язи спини, грудей і рук. Крім аеробного навантаження, еліптичний тренажер створює достатню силове навантаження і розвиває гнучкість. На комп'ютері тренажера можна задати дистанцію, час і вибрати режим тренування. Що цікаво, існують навіть спеціальні режими для боротьби з целюлітом.

При виборі еліптичного тренажера особливу увагу варто звертати на довжину кроку і вага маховика. Чим більше крок у тренажера, тим вище може бути його користувач. І чим більше вага маховика, тим користувач може бути важче. Наприклад, для користувача вагою 120 кг і висотою 180см краще підбирати еліпсоїд з довжиною кроку не менше 40см і вагою маховика не менш 10 кг. Тоді тренування будуть проходити комфортно і результативно.

Силові тренажери, як зрозуміло з їх назви, спрямовані на розвиток фізичної сили користувача. До цього типу тренажерів відносяться різні штанги, гантелі, лави, настінні тренажери, силові комплекси і мультистанції, які поєднують в собі все перераховане вище. Заняття на силових тренажерах завжди направлено на те, що б зміцнити, зробити більш рельєфними або наростити певні групи м'язів. Виконуючи різні вправи можна домогтися ізольованого впливу на проблемну ділянку власне тіла і зробити його такими, яким хочеться користувачеві. Сьогодні виробники пропонують досить велику кількість силових тренажерів, проте потрібно пам'ятати, що заняття на них вимагають мінімального знання механізмів тренування, можливостей власного організму і допустимого навантаження.

НАСТІННИЙ ТРЕНАЖЕР (розбірний турніку-ПРЕСС-брус)

НАСТІННИЙ ТРЕНАЖЕР (розбірний турніку-ПРЕСС-брус)

Такий тренажер дуже зручний для будинку, особливо для малогабаритної квартири, де кожен вільний сантиметр на вагу золота. Він не просто компактний, він легко розбирається в лічені хвилини. Цей домашній спортивний комплекс дозволяє виконувати підтягування, віджимання, вправи на прес, тренувати м'язи спини, займає мінімум площі. Покращує поставу. Настінний тренажер - це компактне, універсальне, повністю розбірні пристрій, що не має аналогів і замінює по функціональності багато типів великогабаритних тренажерних комплексів.

Він дуже корисний підліткам особливо в період формування «м'язового корсету» спини. Тренажер може бути корисний професійним спортсменам для різноманітності тренувальних процесів. Система дуже зручна і може бути рекомендована для людей з обмеженими фізичними можливостями в період реабілітації після різних травм, особливо спінальних.

СИЛОВІ ТРЕНАЖЕРИ і мультистанция

СИЛОВІ ТРЕНАЖЕРИ   і   мультистанция

Силові тренажери призначені для тренування окремих груп м'язів, вони дозволяють поліпшити фігуру. Але щоб силові тренування були ефективними, потрібно правильно вибрати домашній силовий тренажер.

До силових тренажерів пред'являються підвищені вимоги безпеки, адже при використанні неякісного силового обладнання підвищується ризик травм. Тому не варто нехтувати більш дорогими моделями і відомими марками (якщо є можливість), адже рівень контролю якості матеріалів у таких компаній значно вище.

Яким повинен бути безпечний силовий тренажер?

Як вибрати силовий тренажер?

В першу чергу зверніть увагу на матеріал рами, найкраще, якщо це буде листова сталь. Міцність рами залежить і від перетину стійок, вона повинна складати не менше 5х7 см.

Також міцність і стійкість тренажера залежить від якості з'єднань. Якщо з'єднання неякісні, силовий тренажер не прослужить довго і через якийсь час після покупки почне гойдатися і вібрувати. У конструкції будь-якого тренажера використовуються зварні та гвинтові з'єднання. Зварні з'єднання повинні бути якісними, а в місцях гвинтових з'єднань повинні бути додаткові пластини посилення.

Ще в конструкцію силових тренажерів входять троси і кабелі. Безпечний і якісний силовий тренажер повинен бути оснащений сталевими тросами, що витримують не менше 700 кг на розрив. Для кращого ковзання і захисту від пошкоджень сталеві троси покривають спеціальною оболонкою з нейлону.

Найбільш «вразливі» частини будь-якої конструкції - рухомі (проти сили тертя не попреш). У силових тренажерах це точки обертання. Тому дуже важливо вибрати силовий тренажер з якісними підшипниками, уповільнюють процес зносу. Кращий варіант - це латунні підшипники, заповнені маслом.

Застава зручності і ефективності занять на тренажері - це хороші сидіння і рукоятки. Варто віддати перевагу силовий тренажер з поліуретановими рукоятками і литими сидіннями. Матеріал, що використовується для виготовлення сидінь і рукояток, не повинен мати неприємного запаху, тріскатися або зсихатися в процесі експлуатації тренажера. Рукоятки і сидіння повинні самі фіксуватися в обраному вами положенні.

Безпека користування тренажером забезпечать захисні корпусу: у деяких моделей закриті троси і вантажі блоків, щоб в них випадково не потрапила одяг або пальці. Шпильки-фіксатори вантажів повинні надійно фіксуватися. Намагайтеся вибрати силовий тренажер зі шпильками спеціальної форми, що дозволяють їм легко входить в пази блоку вантажів і жорстко там фіксуватися.

Ще однією важливою характеристикою якісного силового тренажера є зручна зміна вантажів. Вона повинна здійснюватися швидко і не вимагати додаткових зусиль з вашого боку. Найкраще, якщо ви можете зменшити або збільшити вагу вантажу, не сходячи з робочого місця.

Запорукою ефективності силових тренувань служать також зручні регулювання. Чим менше різноманітних трансформацій тренажера вам доводиться виконувати при переході до нового вправі, тим краще.

Вибираючи багатофункціональну станцію (силовий тренажер), зверніть увагу також на наявність додаткових пристосувань, що дозволяють урізноманітнити ваші домашні силові тренування. До них відносяться додаткові вантажі, станція для жиму ногами, манжети для опрацювання м'язів стегон (як внутрішньої, так і зовнішньої поверхні), петлі для тренування м'язів преса і рук. Частина цих пристосувань входить в базовий комплект поставки високоякісних домашніх силових комплексів. При покупці заздалегідь треба запитати у продавця, які додаткові пристосування включені в комплект поставки, а які доведеться купувати окремо.

Вирішуючи питання, який тренажер краще для будинку, вибирайте ретельно, виходячи з того, якого результату ви хочете добитися. Не варто забувати про надійність і безпеку. Тоді тренування будуть ефективними, і їх не захочеться припиняти. Успіхів!

Який тренажер краще для будинку?
Механічна або електрична бігова доріжка?
Яким повинен бути безпечний силовий тренажер?
Який тренажер краще для будинку?
Як вибрати тренажер для дому?
Яким саме він повинен бути, щоб забезпечити достатнє навантаження?
Як правильно займатися на велотренажері?
Навіщо ж нам необхідні аеробні тренування?
Механічна або електрична бігова доріжка?
Як вибрати бігову доріжку?