Полезные материалы

Як влаштований велотренажер

Спочатку велотренажер був задуманий як аналог самого звичайного велосипеда Спочатку велотренажер був задуманий як аналог самого звичайного велосипеда. Різниця полягає лише в тому, що на велосипеді є можливість пересуватися, а велотренажер - статичний. При цьому ступінь складності навантажень, які Ви долаєте, використовуючи велосипед, визначаються станом дороги, а також тим, з якою швидкістю ви крутите педалі, а в разі велотренажера - ступінь навантаження ви встановлюєте за своїми можливостями або за показаннями лікаря, використовуючи електронний пристрій - міні-комп'ютер велотренажера.

Сучасні велотренажери дуже зручні і компактні і відрізняються між собою типами приводу педалей. Можна виділити три основні типи приводу від педалей до маховика:

Також конструкторські особливості велотренажерів розрізняються залежно від рівня навантаження і типу тренажера, наприклад: професійні та аматорські.

Структуру велотренажера складають відомі всім нам деталі: рама, сідло, педалі і кермо. Ці складові забезпечують надійність і функціональність використання велотренажера і є основою стильного дизайну. При цьому сідло тренажера повинно відповідати фізіологічним даними користувача за формою і матеріалом, щоб уникнути дискомфорту після заняття. Педалі підбираються за розмірами і зручній формі. Для того, щоб убезпечити суглоби ніг, використовуються спеціальні фіксатори, при цьому нога залишається нерухома в стопі, але зі вільно рухається гомілкостопом.

Форми керма виготовляються у великому асортименті в різних дизайнерських варіантах з різноманітними функціональними вигинами ручок, на яких закріплені мінікомп'ютери і датчики, необхідні для програмування ефективної тренування.

Ось тепер ми і підійшли до розгляду дуже важливу деталь велотренажера - мінікомп'ютера. Стандартний набір функцій мінікомп'ютера:

  • час заняття
  • пройдена дистанція,
  • поточна швидкість,
  • витрата енергії.

Для виміру пульсу під час заняття на велотренажері використовуються кардіологічні датчики, які можуть бути дротяними, бездротовими і вбудованими.

Деякі моделі тренажерів дають можливість здійснювати "порогову" тренування - коли миникомпьютер, враховуючи частоту серцебиття, автоматично знижує або збільшує навантаження, або сигналізує користувачу про необхідність ручного коректування.