За даними сучасної медичної статистики до 60% всіх дорослих людей мають ознаки хронічної венозної недостатності - а значить, у кожного з них є ризик розвитку варикозної хвороби. У той же час сьогодні, коли в Росію приходить мода на здоровий спосіб життя, відвідувати тренажерні зали або фітнес-центри стало одним з ознак успішності людини. Як же слідувати тенденціям wellness, але при цьому не нашкодити здоров'ю? Залишимо осторонь професійний спорт (він категорично протипоказаний при схильності до варикозу), і поговоримо про те, як правильно організувати фізичні навантаження тим, хто приходить в тренажерні зали або фітнес-центри щоб позайматися «для себе».
Вирушаючи в тренажерний зал, важливо пам'ятати про те, що практично будь-який вид спорту забезпечує серйозне навантаження на ноги. Щоб не допустити підвищення венозного тиску в області ніг і розвитку варикозу, навантаження повинні бути точно вивіреними, помірними і регулярними.
Дуже шкідливі для вен ніг будь-які вправи стоячи - присідання, випади, робота з гантелями або іншими вантажами ... Все це протипоказано при схильності до варикозної хвороби, так як створює додаткове навантаження, сприяє підвищенню венозного тиску і розтягування венозної стінки.
Не рекомендуються і заняття спортом, що передбачає підйом вантажів - штанги та гирі.
Також сумнівна при схильності до варикозу буде користь від степ-аеробіки, стрибків в довжину або висоту і швидкого бігу.
Якщо ви входите до групи ризику по розвитку варикозу, то будь-які вправи в спортивному залі бажано виконувати або сидячи, або лежачи, щоб зменшити навантаження на ноги. Зрозуміло, необхідно керуватися і логікою, так як жим тяжкості ногами навіть в положенні лежачи не сто? Ит практикувати при схильності до варикозу.
До видів спорту, які можуть поліпшити самопочуття, фігуру і імідж, не завдаючи шкоди здоров'ю, відносяться:
Плавання і аква-аеробіка. Робота в воді - найкраще, що може зробити для себе сучасна людина. Вода розвантажує суглоби, тренує судини і вени, знімає втому, заряджає бадьорістю. Плавання підсилює обмінні процеси, покращує склад крові, полегшує кровообіг і нормалізує лімфоток.
Ходьба - спортивна, скандинавська. Чи не створюючи надмірного навантаження на ноги, регулярна ходьба в середньому темпі протягом 30-40 хвилин дозволяє далеко піти від гіподинамії. А там, де немає гіподинамії - нічого робити і варикозної хвороби.
Їзда на велосипеді. Прогулянка на велосипеді або заняття на велотренажері дозволяють попередити розвиток застійних явищ у венах ніг, попереджаючи таким чином і розвиток варикозу.
Йога. Статичні навантаження, які організм відчуває при заняттях йогою, активізують процеси обміну речовин, поліпшують рухливість суглобів і підвищують еластичність судин - в тому числі вен ніг.
На правах реклами
Є протипоказання, ПЕРЕД ВИКОРИСТАННЯМ ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ У ФАХІВЦЯ
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua