Полезные материалы

Варикоз. Фізичні вправи для будь-якої ситуації. Правила виконання

  1. Правила виконання вправ при варикозі
  2. вправи лежачи
  3. Вправи на робочому місці або під час домашніх справ
  4. Крім вправ

Для профілактики і лікування варикозного розширення флебологи настійно радять виконувати вправи, спрямовані на зміцнення м'язово-венозного «насоса»: гомілок, стегон і сідниць.

Регулярна помірна навантаження не займає багато часу, але ефективно уповільнює розвиток хвороби, нормалізує циркуляцію крові і усуваючи її застій в венах Регулярна помірна навантаження не займає багато часу, але ефективно уповільнює розвиток хвороби, нормалізує циркуляцію крові і усуваючи її застій в венах.

У цій статті: чи не складні фізичні вправи при варикозі, їх можна виконувати вдома, на роботі, в транспорті. Вони попереджають розвиток хвороби, покращують фігуру, сприяють загальному оздоровленню і відмінного самопочуття.

Дорогі друзі, вітаю Вас на сторінках сайту, присвяченому явищу сну, якості життя і здоров'ю. Впевнена, інформація виявиться багатьом корисна.

Правила виконання вправ при варикозі

  • Якщо вам наказано носіння еластичною компресії, гімнастику виконуйте в ній.
  • Перед гімнастикою і після бажано покласти ноги на подушку або валик і полежати хвилин 5, це нормалізує кровотік і знижує навантаження на вени.
  • Робіть вправи мінімум 2 рази на день.
  • Тривалість гімнастики не повинна бути менше 10-15 хвилин.
  • Частота пульсу не повинна перевищувати 120 ударів в хвилину, а дихання лише трохи частішати.
  • Через кожні п'ять хвилин безперервного виконання гімнастики, робіть перерву хвилин на 5.
  • Вправи виконуйте спокійно без фанатизму.
  • Помірність - головна умова, набряки і больові відчуття в венах не повинні виникати. Прислухайтеся до відчуттів. Якщо відчули втому, дайте собі відпочинок.
  • Кількість повторень збільшуйте поступово. Починайте з 4-8.

вправи лежачи

Цими вправами починайте і закінчуйте кожен день. Щоб розвантажити венозну систему перед виконанням комплексу, ляжте хвилин на 5 на спину, ноги покладіть на подушку (валик) таким чином, щоб вони були підняті до рівня серця або трохи вище. Дихайте глибоко і рівно.

  • Вібрація для зміцнення і очищення капілярів.

Ляжте на спину, під шию обов'язково підкладіть валик або подушку. Підніміть ноги і руки перпендикулярно до тіла, стопи відтягніть на себе. Подихайте в цьому положенні глибоко і рівно. Потім вібрує (трусіть) ногами протягом 3-ох хвилин.

Це проста вправа, розроблене К. Ніші, японським професором, дуже корисно:

очищаються внутрішні стінки судин від холестеринових і сольових відкладень, покращується кровообіг у всьому тілі, відбувається даху відтік в венах, зміцнюються їх стінки.

  • «Велосипед». Це класичне вправа відмінно зміцнює м'язово-венозний насос, зміцнює прес, стегна і сідниці.

Лежачи на спині, піднятими ногами «крутите педалі». Чим менше кут підйому ніг, тим більше навантаження йде на прес. Слідкуйте, щоб поперек щільно притискалася до підлоги. Виконувати потрібно до явної втоми.

  • «Ножиці» вертикальні і горизонтальні. У положенні лежачи на спині, підніміть ноги над підлогою і робіть ними рухи у вертикальній і горизонтальній площині, як ніби ріжете папір.

Ця вправа має аналогічну дію, що і «велосипед». Чим менше кут підйому ніг, тим більше навантаження йде на прес. Слідкуйте, щоб поперек була щільно притиснута до підлоги.

  • Лягти на спину, ноги підняти, ступні поставити на стіну, зігнувши в колінах. «Крокуйте» по стіні вгору і вниз.
  • Ляжте на спину, ноги прямі, розслабтеся . Виконуйте вправу в повільному темпі. На вдиху згинайте ліву ногу в коліні і підтягуйте до грудей. На видиху випрямляйте ногу і піднімайте її вертикально вгору, потім опустіть її в початкове положення. Повторіть для правої ноги.
  • Лягти на спину, руки покласти уздовж тіла, долонями вниз. На вдиху підніміть ноги, згинаючи в колінах. На видиху випряміть ноги вертикально, потім знову зігніть їх в колінах. На вдиху повертайтеся у вихідну позицію.
  • Положення те ж саме. Ноги підніміть вгору, працюйте стопами: одночасно обертайте ними за годинниковою стрілкою і проти неї, всередину і назовні, згинайте «на себе» і розгинайте «від себе», стисніть і розтисніть кілька разів пальці ніг.

Ви відразу відчуєте, як напружуються м'язи гомілки. Це ефективна вправа для зміцнення м'язового насоса.

  • Лягти на живіт, руки притиснуті до стегон. По черзі піднімайте ноги якомога вище і фіксуйте їх секунди на 2-3 у верхній точці.
  • Профілактика геморою. У положенні сидячи, лежачи або стоячи, напружуйте м'язи промежини і втягуйте їх близько 60 разів.

Ця вправа дуже важливе, особливо при сидячій роботі. Його потрібно обов'язково включити в комплекс і виконувати хоча б раз в день, але краще 2 або 3. Гідність його в тому, що можна робити непомітно для оточуючих, а значить в будь-якої зручної ситуації.

Вправи на робочому місці або під час домашніх справ

спрямовані на поліпшення кровообігу і особливо корисні, якщо терпнуть руки і ноги.

При сидячій роботі, вставайте кожну годину і трохи розминайтеся. Якщо такої можливості немає, виручить даний комплекс. Він не займає багато часу, а стан судин помітно поліпшується. Багато вправи можна виконувати як стоячи, так і сидячи, при роботі за комп'ютером, перегляді телевізора і т.д.

  • Руки схрещені за головою на потилиці. Повільно повертайте корпус в одну і іншу сторону по 20 разів. Якщо у вас виникає запаморочення, перервіться, а пізніше відновіть розминку.
  • М'яко масажуйте руки по черзі, рухи повинні бути спрямовані знизу вгору.
  • Руки витягніть вперед, кулаки стиснуті. Розтискати долоні, широко розводячи пальці. Повторюйте 20 разів.
  • Зап'ясті лівої руки стисніть долонею правої руки. Піднімайте ліву руку якомога вище, а правою рукою чиніть опір. Зробіть 20 разів. Потім підніміть руки вгору на 20 секунд. Повторіть все для іншої руки.
  • Підніміть руки вгору над головою. Стискати і розтискати кулаки близько 80 разів. Опустіть руки і виконайте те ж саме.

Положення сидячи:

  • Вправи для стоп можна виконувати відразу обома або по черзі. П'яти притиснуті до підлоги. Піднімати і з зусиллям опускайте шкарпетки ніг, повертайте їх з боку в бік.

Притисніть шкарпетки до підлоги, а п'яти піднімайте і з зусиллям опускайте, рухайте ними в сторони. Ці вправи повторюйте до 20 разів.

  • Сядьте на край стільця, витягніть ноги вперед, не сильно плескати руками по ним від низу до верху.
  • Підніміть ноги над підлогою сантиметрів на 20, обертайте ступнями за годинниковою стрілкою і проти неї по 15 разів. Якщо важко відразу обидві ноги тримати на вазі, робіть вправу для кожної ноги по черзі.

Положення стоячи:

  • Віброгімнастікі. Підніміться на носках, відірвавши п'яти від підлоги на 1-2 см. Потім різко опустіться на підлогу, вдаряючись п'ятами. Виконуйте вправу без поспіху, не частіше ніж один раз на секунду. Зробивши до 20-30 повторів, перервіться на 5-10 секунд, а потім виконайте весь процес ще пару раз.

Ця вправа за механізмом дії рівноцінно бігу або ходьбі, але займає набагато менше часу. Безумовна перевага - можливість виконувати віброгімнастікі в будь-якої зручної ситуації: під час домашніх справ, в транспорті, на роботі.

  • Вага тіла переміщайте з внутрішньої сторони стоп на зовнішню і навпаки, а потім з п'ят на носки, як би прокотився.
  • Ліву стопу поставте на підйом правої ноги. Піднімайте якомога вище носок правої ноги. Робіть по 10 разів для кожної ноги.
  • Шкарпетками встаньте на брусок (поріг або підставку висотою сантиметрів 5), при цьому п'яти стоять на підлозі. Повільно вставайте і опускайтеся на носках, п'яти відриваючи від підлоги.
  • Корисно підніматися на носочки і опускатися, ходити на місці, не відриваючи від підлоги шкарпетки.

Крім вправ

Харчування при варикозі і схильності до нього має бути багатою рослинною клітковиною: овочами, фруктами, зеленню, цільними злаками. Така їжа корисна для судин, а також є профілактикою запорів, які поглиблюють варикоз. Соління (крім капусти квашеної), маринади, жирні, гострі, солоні страви потрібно обмежити.

Тісне взуття і високі підбори провокують варикоз, висота каблука не повинна бути більше 4 см Тісне взуття і високі підбори провокують варикоз, висота каблука не повинна бути більше 4 см. Давайте ногам відпочинок, знімаючи по можливості взуття кожні 2 години.

Ходіть частіше босоніж по масажних килимків, гальці. Можна придбати масажні тапочки.

Вирушаючи до сну , Покладіть ноги на подушку або валик.

Дуже корисна енергійна ходьба протягом 30-50 хвилин: відбувається самомасаж ніг, органів черевної порожнини, всього тіла, поліпшується циркуляція крові і обмін речовин в організмі.

Водні процедури - відмінна профілактика розвитку варикозу. Якщо у вас є можливість, відвідуйте басейн, запишіться на аквааеробіку.

У домашніх умовах робіть щоденний контрастний гідромасаж для своїх улюблених ніг: найсильнішою струменем в душі масажуйте ноги поперемінно теплою і помірно холодною водою протягом 7-10 хвилин.

Відмовтеся від ліфта, вставайте на свій поверх пішки, це чудово зміцнює м'язи і вени. Але спускатися по сходах краще на ліфті, така гімнастика протипоказана варикозу і колінних суглобів.

Ноги з варикозом не можна парити, гріти. Протипоказані: баня, сауна, водні процедури гаряче 36,8 градусів, що розігрівають процедури (бруду, наприклад), загар в годинник активного сонця .

На думку флебологов, фізичні вправи при варикозі є одним з найефективніших засобів поліпшення стану вен. Регулярні заняття не віднімуть у вас багато часу, але результат не змусить себе довго чекати. Крім легкості в ногах, у вас підтягнеться фігура, оздоровиться весь організм, покращиться самопочуття.

На завершення статті пропоную відео Дар'ї ЛИСИЧКІНА про те, як правильно виконувати лікувальні вправи при варикозному розширенні.

Наукові дослідження довели, що фізична активність уповільнює процеси старіння в мозку і в організмі: запобігає розвитку запальних процесів і хронічних захворювань, незмінно що розвиваються з віком, разгущает кров .

Будьте здорові, красиві, успішні! Легкої Вам ходи!


Sna-kantata.ru !

Ще корисне: