Полезные материалы

День незалежності Венесуели: Історія більш жива, ніж раніше

205 років минуло з того знаменного для венесуельців дня, коли на конгресі провінцій Венесуели 5 липня 1811 року було підписано Декларацію Незалежності, яка звільняє від влади іспанської корони. 205 років минуло з того знаменного для венесуельців дня, коли на конгресі провінцій Венесуели 5 липня 1811 року було підписано Декларацію Незалежності, яка звільняє від влади іспанської корони

Фото: REX

У головному документі країни закріплювалися основні принципи конституції Венесуели- рівності всіх людей, скасування цензури і свобода слова. Декларація стала підсумком боротьби розпочатої в 1810 році в Каракасі, коли іспанці-креоли, що народилися в Новому Світі, скинули ненависного іспанського генерал-капітана і оголосили про створення Верховної урядової хунти.

Під декларацією підписалися представники семи з десяти провінцій: Барінас, Трухільо, Барселона. Три інших провінції (Маракайбо, Коро і Гуаяна) відмовилися брати участь в Декларації і залишилися під владою Іспанії.

Головними авторами Декларації незалежності Венесуели були Крістобаль Мендоса і Хуан Ерман Роско. Вона була ратифікована Конгресом 7 липня 1811 року. День підписання Декларації зазначається в Венесуелі як День незалежності. Оригінал протоколу першого Конгресу Венесуели зберігається в Палаці парламенту, в Каракасі

Право на свою незалежність венесуельців довелося, вже після прийняття Декларації, довести на полях битв. Головними битвами цієї боротьби стали бій при Карабобо (24 червня 1821) і морський Бій в Озеро Маракайбо (24 липня 1823 року).

Боротьбу за незалежність іспанських колоній Південної Америки очолив Симон Болівар, який став національним героєм країни. Його справу продовжили інші відомі люди цієї епохи.

Через два століття країна продовжує боротися за збереження цих завоювань, проти іноземного втручання у свої внутрішні справи. Сьогодні цю битву, в дусі Революції, розпочатої Боліварська лідером Уве Чавесом, очолив президент Венесуели Ніколас Мадура. Постійні зовнішні і внутрішні загрози ідеям Революції вимагають об'єднання цивільних і військових організацій країни.

У цей день жителі країни згадують слова, сказані в 2011 році Уве Чавесом перед Національними зборами: "Сьогодні історія більш жива, ніж будь-коли раніше".

Святкування Дня Незалежності затьмарює економічну кризу, обумовлений, перш за все, катастрофічним падінням цін на нафту та енергетичною кризою, викликаним найжорстокішої посухою. Венесуела - країна з багатющими запасами корисних копалин. Це і нафту, і золото, і рідкісні метали. При цьому, в світовому індексі бідності Венесуела займає зовсім почесну першу позицію. В країні запустили тотальну економію електроенергії.

як розповів в бесіді c Pravda.Ru керівник Молодіжної організації Об'єднаної соціалістичної партії Венесуели в Росії Енрі Мачука , Уряд країни розробив 14 двигунів розвитку економіки країни, спрямовані на використання наявних ресурсів і корисних копалин, серед яких є не тільки золото, алюміній, а й стратегічний метал.

Читайте останні новини Pravda.Ru на сьогодні