Полезные материалы

Копа Америка 2015 - анонс турніру ᐉ UA-Футбол

UA-Футбол починає знайомити своїх читачів з Чемпіонатом Південної Америки з футболу, який прийнято називати на місцевий манер - Копа Америка.

Це буде 44-й подібний турнір (взагалі, Копа Америка є найстарішим континентальним футбольним турніром на планеті і проводиться з 1916-го року). Одноосібним лідером за кількістю виграних титулів є Уругвай, який 15 разів ставав чемпіоном Південної Америки (він же є і чинним чемпіоном). На п'яти уругвайцями настає Аргентина, у якій 14 титулів. Далі йдуть: Бразилія (8), Парагвай і Перу (по 2), Колумбія і Болівія (по 1). Чилі, Еквадор Венесуела, а також Мексика, Гондурас і США не вигравали Копа Америка жодного разу.

Отже, турнір, в якому візьмуть участь дванадцять команд, стартує 12 червня і пройде на дев'яти стадіонах в восьми чилійських містах. У матчі відкриття господарі турніру приймуть збірну Еквадору, а хто зіграє в фіналі - покаже час. Поки лише відомо, що фінал пройде 4 липня в Сантьяго.

Україна на цьому турнірі буде представлена ​​всього двома футболістами донецького "Шахтаря" - Дугласом Костою і Фредом .

За всю історію турніру 9 раз його приймала Аргентина, 7 - Уругвай, по 6 - Перу і Чилі (цей турнір буде для чилійців сьомим), 4 - Бразилія, 3 - Еквадор, 2 - Болівія, по разу - Парагвай, Колумбія і Венесуела, плюс ще три рази турнір не мав фіксованого господаря.

З 1987 року Копа Америка в алфавітному порядку по черзі проводиться в 10 країнах Південної Америки, які входять до складу КОНМЕБОЛ. Відповідно до цієї черги нинішній турнір повинна була приймати Бразилія, але через надлишок футбольних заходів в країні (Кубок Конфедерацій 2013, Чемпіонат світу 2014, Олімпіади 2016) бразильці ще в 2012-му році на рівні президентів країн домовилися з чилійцями про відповідному обміні. Таким чином, турнір 2015 го року пройде в Чилі, а 2019 го - в Бразилії. До речі, розіграші Копа Америка проводяться досить нерегулярно: останній був в 2011-му році, а наступний буде в 2016-му.

стадіони

"Насьональ де Чилі" (м Сантьяго). Місткість 48 665 глядачів. Найбільший і найвідоміший стадіон Чилі. Саме на ньому проходив фінал Чемпіонату світу 1962-го року, в якому збірна Бразилії виграла свій другий чемпіонський титул. Стадіон введений в експлуатацію в 1938-му році (до речі, при його будівництві була запозичена архітектура берлінського "Олімпіаштадіона"), після чого пережив не одну реконструкцію. Спочатку "Насьональ де Чилі" був розрахований на 95 000 глядачів, але аншлаг зібрати так і не зумів - рекордом відвідуваності є цифра 85 268 (29 грудня 1962 го року, дербі Сантьяго "Універсідад де Чилі" - "Універсідад Католика" 4: 1 в рамках чемпіонату країни). Згодом місткість була зменшена до 63 649, а зараз і зовсім складає "всього" 48. 665 глядачів.

Цікава у цього стадіону і не футбольна історія. У 1940-х роках він використовувався, як концтабір для переселенців з Європи (як втекли від нацизму, так і самих нацистів, які рятувалися від переслідувань після падіння Третього Рейху), перш ніж була вирішена їхня подальша доля. Пізніше, у вересні-листопаді 1973 року го року тут тримали 40 000 затриманих противників військового режиму Аугусто Піночета, паралельно проводячи допити в суміжних приміщеннях (саме тоді сюди повинна була приїхати на стиковий матч відбору ЧС-тисячу дев'ятсот сімдесят чотири збірна СРСР, але відмовилася і була дискваліфікована) . А в 1959-му році стадіон прийняв чемпіонат світу з баскетболу, причому всі матчі проводилися під відкритим небом.

Зараз на стадіоні, незважаючи на общеспортівное його призначення, проводяться тільки футбольні матчі. У тому числі "Насьональ де Чилі" є домашньою ареною клубу "Універсідад де Чилі" і національної збірної країни. У 2008 році стадіону присвоєно ім'я відомого чилійського футбольного коментатора Хуліо Мартінеса Праданоса.

"Монументаль Давид Арельяно" (м Сантьяго). Місткість 47 347 глядачів. Цей стадіон носить ім'я легендарного засновника ФК "Коло-Коло" і є домашньою ареною цього клубу (до речі, саме тут "Коло-Коло" в 1991-му році виграв повторний фінал Копа Лібертадорес у парагвайської "Олімпії" 3: 0, і став єдиним чилійським переможцем цього турніру). Вперше ця спортивна арена була відкрита в 1975-му році і вміщала трохи менше 26 000 любителів футболу, але після шести матчів була закрита на добудову і повторно відкрилася вже в 1989-му році з місткість 65 000 глядачів. Хоча, рекордом відвідуваності є показник 69 305 глядачів на матчі чемпіонату країни між "Коло-Коло" та "Універсідад де Чилі" в 1992-му році.

У 1993-му році кілька нещасних випадків, в тому числі зі смертельними наслідками, змусили провести модернізацію арени, в результаті чого її місткість була зменшена до нинішніх 47 347 тисяч глядачів. Крім "Коло-Коло" цей стадіон на правах оренди використовується іншими чилійськими клубами для участі на міжнародній арені, а також є резервним стадіоном для національної збірної Чилі.

Крім Коло-Коло цей стадіон на правах оренди використовується іншими чилійськими клубами для участі на міжнародній арені, а також є резервним стадіоном для національної збірної Чилі

"Мунисипаль" (м Консепсьон). Місткість 35 000 глядачів. Цей багатофункціональний стадіон общеспортівного призначення був відкритий восени 1962 го року (вже після чемпіонату світу) і міг розмістити на своїх трибунах 29 000 глядачів. "Мунисипаль" є домашньою ареною клубів "Артуро Фернандес Виаль" і "Універсідад де Консепсьон", але іноді використовується і іншими клубами з півдня країни для усастія в міжнародних матчах (наприклад, тут свої домашні матчі Копа Лібертадорес проводив клуб "Уачіпато" два роки тому ). В результаті останньої реконструкції, яка була проведена спеціально до Копа Америка 2015 року, місткість була збільшена до 35 000, плюс стадіон обзавівся дахом. Зараз це найбільший стадіон Чилі, з розташованих за межами столиці країни.

Зараз це найбільший стадіон Чилі, з розташованих за межами столиці країни

"Рехіональ де Антофагаста" (м Антофагаста). Місткість 21 178 глядачів. Повна назва цього стадіону звучить, як "Стадіон Рехіональ Кальво і Баскуньяна де Антофагаста" і він є домашньою ареною місцевого клубу "Депортес Антофагаста". Спочатку він повинен був відкритися в 1958-му році і приймати матчі ЧС-1962 але фінансові труднощі не дозволили добудувати стадіон вчасно і він був замінений на інший. Офіційно відкриття відбулося в 1964-му році, а в 1987-му стадіон прийняв матчі Молодіжного чемпіонату світу. У 2009-му році почалася масштабна реконструкція спортивної арени, яку завершили в 2013-му році. Тепер цей стадіон здатний розмістити 21 178 глядачів і є самим північним з тих, які приймуть матчі Копа Америка 2015.

Тепер цей стадіон здатний розмістити 21 178 глядачів і є самим північним з тих, які приймуть матчі Копа Америка 2015

"Еліас Фігероа Брандер" (м Вальпараїсо). Місткість 21 113 глядачів. Ця общеспортівная арена була відкрита в далекому 1931-го року і могла вмістити 18 500 глядачів. Спочатку стадіон називався "мунисипаль де Вальпараїсо" і належав місту, але через брак коштів на його утримання був проданий Національному інституту спорту Чилі. У 1987-му році стадіон приймав матчі Молодіжного чемпіонату світу, в 1991-му - матчі Копа Америка, а в 2012-му закрився на реконструкцію. Друге життя спортивної арени почалася в 2014-му році з новою назвою (стадіону було присвоєно ім'я Еліаса Фігероа - одного з найбільших чилійських футболістів всіх часів) і місткістю 21 113 глядачів. Зараз "Еліас Фігероа Брандер" є домашньою ареною місцевого клубу "Сантьяго Вондерерс".

Зараз Еліас Фігероа Брандер є домашньою ареною місцевого клубу Сантьяго Вондерерс

"Херман Бекер" (м Темуко). Місткість 18 125 глядачів. Найпівденніший з приймаючих Копа Америка 2015 стадіонів носить ім'я колишнього мера міста Хермана Бекера Бюхлер, з ініціативи якого він і був побудований. Бекер придумав залучити для будівництва арени в'язнів в'язниці Темуко, що істотно прискорило процес і в серпні 1965 го року, трохи більше ніж через рік після початку будівництва, стадіон "мунисипаль" (перше його назву, нинішнє він отримав в 1993-му році) на 30 000 глядачів був урочисто відкритий. А в 2007-му році стадіон був закритий на реконструкцію, щоб через рік відкритися повністю видозміненим. В рамках реконструкції були прибрані бігові доріжки, встановлено дах і пластикові сидіння, так що зараз це сучасна суто футбольна арена на 18 125 посадочних місць. У 2008-му році тут пройшов жіночий Чемпіонат світу з футболу серед збірних команд U-20, а в 2013-му - Юніорський чемпіонат світу з регбі. У вільний від міжнародних турнірів час тут грає домашні матчі футбольний клуб "Депортес Темуко".

У вільний від міжнародних турнірів час тут грає домашні матчі футбольний клуб Депортес Темуко

"Саусаліто" (м Вінья-дель-Мар). Місткість: 18, 037 глядачів. Цей багатофункціональний стадіон був відкритий в 1929-му році і спочатку міг вміщати до 30 000 глядачів. Своє красиву назву він отримав на честь лагуни, на березі якої, власне, і розташувався. У 1962-му році "Саусаліто" приймав матчі Чемпіонату світу, будучи фактично другим стадіоном того турніру, в 1991-му році - матчі Копа Америка, а також в різний час різні турніри молодших вікових категорій. Коли стало відомо, що Чилі позачергово прийме Копа Америка 2015 року, стадіон був закритий на реконструкцію, яка завершилася буквально пару днів назад - 3 червня. Також він є домашньою ареною місцевого клубу "Евертон".

Також він є домашньою ареною місцевого клубу Евертон

"Ла-Портада" (м Ла-Серена). Місткість 18 243 глядача. Цей общеспортівний стадіон був відкритий в 1952-му році і до Копа Америка 2015 серйозних турнірів не приймав. Домашні матчі тут грає місцевий клуб "Депортес Ла-Серена", який навіть за мірками Чилі вважається дуже скромним і про міжнародні поєдинках може тільки мріяти. Капітальна реконструкція стадіону була запланована ще в 2008-му році в рамках президентської програми розвитку футбольної інфраструктури, але через землетрус 2010-го року була припинена а потім довго не могла відновитися через фінансові причини. Остаточний проект реконструкції був затверджений в липні 2012-го року, а реальні роботи розпочалися лише 2013-му і супроводжувалися страйками будівельників, які протестували проти невиплат їм зарплати. Але, врешті-решт, 13 травня 2015 го року стадіон був зданий в експлуатацію і готовий прийняти матчі Копа Америка.

Але, врешті-решт, 13 травня 2015 го року стадіон був зданий в експлуатацію і готовий прийняти матчі Копа Америка

"Ель-Теньенте" (м Ранкагуа). Місткість 14 450 глядачів. Цей стадіон був побудований в 1945-му році і спочатку носив ім'я "Браден" - на честь фірми, яка його будувала. У 1962-му році він приймав матчі Чемпіонату світу, після чого зосередився на обслуговуванні домашніх поєдинків місцевого клубу "О'Хіггінс" і, іноді, матчів збірної країни. Як і у випадку з "Ла-Портадой", капітальна реконструкція стадіону була запланована ще в 2008-му році в рамках президентської програми, але через землетрус 2010-го року була припинена. Остаточний проект реконструкції в 2012-му році затвердив вже наступний президент Чилі Себастьян Піньєра і в 2014-му році кардинально оновлений стадіон був зданий в експлуатацію.

Остаточний проект реконструкції в 2012-му році затвердив вже наступний президент Чилі Себастьян Піньєра і в 2014-му році кардинально оновлений стадіон був зданий в експлуатацію

формат турніру

У турнірі візьмуть участь усі 10 країн-членів КОНМЕБОЛ (Аргентина, Болівія, Бразилія, Венесуела, Колумбія, Парагвай, Перу, Уругвай, Чилі та Еквадор) і дві країни з КОНКАКАФ, які отримали спеціальне запрошення (Мексика і Ямайка). Переможець турніру (або краща з команд КОНМЕБОЛ, якщо раптом чемпіонами стануть гості з півночі) отримає право зіграти на Кубок Конфедерацій 2017, який заплановано провести в Росії.

З кожної з команд-учасниць ми познайомимо вас більш детально в окремих матеріалах. А зараз зупинимося на форматі змагань.

Отже, в листопаді 2014-го року пройшло жеребкування, згідно з якою 12 команд розділили на три групи по чотири учасники в кожній. Чилі (на правах господарів турніру), Аргентина і Бразилія стали "матками" груп, тоді як інші збірні були посіяні в три кошики згідно з рейтингом ФІФА. В результаті вийшли наступні групи:

Всі учасники груп зіграють між собою по одному разу, після чого кращі з них продовжать боротьбу в раунді плей-офф, а гірші роз'їдуться по домівках. За перемогу буде нараховуватися три очки, за нічию - одне, а за поразку - жодного. Кращих в групі будуть визначать за наступними критеріями:

1. Кількість набраних очок.

2. Різниця голів у всіх матчах групи.

3. Кількість забитих голів у всіх матчах групи.

4. Результати матчів між собою (тільки між двома командами).

5. Серія пенальті (тільки між двома командами, які грають між собою в останньому турі).

6. Жеребкування оргкомітетом КОНМЕБОЛ.

До наступного раунду, яким буде 1/4-я фіналу, вийдуть по дві перші команди з кожної групи, плюс дві кращі з тих, що посядуть треті місця. Правила визначення цих двох щасливчиків будуть наступними:

1. Кількість набраних очок у своїх групах.

2. Загальна різниця голів.

3. Кількість забитих голів.

4. Жеребкування оргкомітетом КОНМЕБОЛ.

Далі команди поділяться на пари згідно заздалегідь розписаним схеми і на кожній стадії плей-офф зіграють по одному матчу на виліт. Якщо в основний час переможця не вдасться визначити, то в чвертьфіналах, півфіналах і матчі за третє місце команди відразу ж приступлять до пробиття післяматчевих пенальті. У фінальному матчі в разі нічийного рахунку після 90 хвилин гри буде призначено додатковий час (два тайми по 15 хвилин незалежно від кількості забитих голів), а якщо і воно не визначить переможця, то відбудеться серія пенальті.

UA-Футбол буде ретельно стежити за подіями Копа Америка 2015 і детально його висвітлювати. Слідкуйте за нашими новинами і не пропустіть початок - вже 12 червня в 02:30 за київським часом відбудеться матч відкриття турніру.

Питання автору ви можете задати на конференції .