Полезные материалы

Як поліпшити колір обличчя в домашніх умовах? Як правильно доглядати за шкірою?

  1. Вплив харчування і питного режиму на шкіру
  2. Міняємо спосіб життя: 4 корисних ради
  3. Правило №1: Більше кисню
  4. Правило №2: Не сидіть на місці
  5. Правило №3: Відпочивайте
  6. Правило №4: Геть шкідливі звички
  7. Гімнастика для обличчя
  8. Догляд за шкірою обличчя: 4 корисні звички
  9. Звичка №1: Очищення
  10. Звичка №2: Зволоження
  11. Звичка №3: ​​Масаж
  12. Звичка №4: Косметологія
  13. Головне - оптимістичний настрій

Перший варіант, який приходить на розум при пошуку відповіді на це питання - тональний крем, консилер, пудра? Так, щось в цьому є. Саме до такого арсеналу ми звертаємося, коли потрібно повернути особі свіжість і сяючий вигляд. Але ввечері весь шар косметики залишиться на ватяному диску, а з-під нього проступлять все та ж сіра шкіра, розширені пори, помітні капіляри, кола під очима ... Як же хочеться рум'янцю на щоках і фарфорового чола! Все це можливо, якщо набратися терпіння і попрацювати над своїм зовнішнім виглядом.

Адже доведеться переглянути харчування, спосіб життя і свої звички - якісь відкинути, якісь завести. Якщо зробити над собою зусилля і проявити волю, то старання не будуть марними! Нагородою за копітку працю стане ваше відображення в дзеркалі. Ми не закликаємо викинути косметичку з «декоратівка». Користуйтеся нею, а паралельно починайте працювати над собою. Свіже сяюче личко, яке просто не захочеться приховувати під шаром косметики, - чи це не достатня мотивація?

Свіже сяюче личко, яке просто не захочеться приховувати під шаром косметики, - чи це не достатня мотивація

Косметика тільки маскує недоліки, від яких реально позбутися

Вплив харчування і питного режиму на шкіру

Ви - те, що ви їсте. Нездорова їжа позначається на стані внутрішніх органів, а вони «відіграються» на обличчі. Неспроста доктора завжди звертають на нього увагу при діагностуванні найрізноманітніших хвороб. Жовтизна може вказувати на проблеми з печінкою, блідість - на проблеми з кров'ю або серцем, синюшність - з легкими і т.п.

Якщо ви зіткнулися з чимось подібним, перш за все варто звернутися до лікаря і виключити захворювання внутрішніх органів. Якщо доктор запевнив, що все в порядку, пора заглянути в холодильник. Отже, загальні правила харчування для красивої шкіри збігаються з принципами побудови здорового раціону:

  • Менше жирного, смаженого, солодкого, їжі з незрозумілим складом, а також продуктів, що містять барвники, ароматизатори та консерванти.
  • Більше свіжих овочів і фруктів, білка, здорових вуглеводів (каш і злаків).
  • Їжте регулярно невеликими порціями.
  • Не забувайте вводити в раціон «правильні» жири, які є в складі горіхів, насіння, авокадо, риби, а також містяться в рослинних оліях - оливковій, кунжутному, лляному.
  • Меню для красивої шкіри має включати в себе морепродукти (в них багато цинку і жирних кислот Омега-3), цитрусові (багаті вітаміном С), а також овочі помаранчевого і зеленого кольорів (джерело бета-каротину і вітаміну А).

Правильне харчування позитивно відіб'ється на стані вашої шкіри

Шкіра має гостру потребу у воді. Її недолік призводить до того, що дерма втрачає пружність, темніє, покривається зморшками і рано старіє. Щоб цього не відбувалося, привчіть себе пити стільки, скільки потрібно саме вам. Норму можна розрахувати самостійно - організму потрібно 30-35 мл води на 1 кг ваги. Пити потрібно чисту воду - негазовану, без лимона і м'яти, які не сік, чай, кава, морс або суп. Хронічна нестача води в організмі призводить до того, що тіло вчиться її економити і перестає посилати сигнали про спрагу.

Якщо ви не відчуваєте бажання пити, це зовсім не означає, що вологи досить. Підрахуйте, скільки води випиваєте за день. Менше норми? Змушуйте себе пити стільки, скільки належить. Спершу буде нелегко, але через тиждень-другий помітите, що організм звик і знову навчився сигналізувати: пора зробити пару ковточків. Шкіра теж порадує - її колір стане більш природним і приємним, а на щоки повернеться рум'янець.

Міняємо спосіб життя: 4 корисних ради

Час крутиться так швидко, що ми відвикаємо від «довгограючих» проектів. І якщо замінити білий багет за сніданком на цільнозерновий і додати моркву в салат ще куди не йшло, то витратити місяць, три чи півроку на нову звичку ... Ну вже немає, вибачте, краще купити ще один тюбик консілера. Знайоме, правда?

Проте, спосіб життя впливає на стан шкіри (і в тому числі на її колір) ніяк не менше того, що лежить в тарілці і косметичці. Робота і відпочинок, звички (хороші і не дуже), любов до дивану (або велосипеду) визначають ваш зовнішній вигляд. Що важливо, не тільки сьогодні, але і на багато років вперед. Хочете гарне обличчя - доведеться піти на жертви, зробити над собою зусилля і виховати в собі 4 принципово важливі звички.

Заведіть корисні для здоров'я звички

Правило №1: Більше кисню

Гіпоксія - ворог і вічний супутник сучасної людини, що живе в мегаполісі. Але навіть це не найстрашніше. Звичка проводити час біля монітора замість того, щоб подихати свіжим повітрям, набагато більш згубно. Мабуть, саме з цієї причини землистий колір обличчя часто називають комп'ютерним засмагою. Привчайте себе до прогулянок. Обов'язково - в кожен вихідний день і по можливості в будні, але тільки рано вранці і пізніше ввечері. Тобто тоді, коли на вулицях менше машин.

Якщо викроїти час суто для прогулянки нелегко, спробуйте поєднати її з чимось ще. Стрічки в соцмережах можна погортати і на лавочці в парку. Там же можна провести ревізію виконаних за день (тиждень) завдань і скласти плани на майбутнє. І звичайно, погортати книгу або зробити домашнє завдання на курси англійської. Крім того, заведіть звичку провітрювати кімнату. 15 хвилин вранці і ввечері буде досить, щоб організм отримав додаткову порцію кисню, а колір шкіри став на тон ближче до здорового.

Правило №2: Не сидіть на місці

Рухова активність - ключ до здоров'я і красу. Звучить досить банально, але це так. Тіло - складний механізм, в якому пов'язано все. Гарний колір обличчя - це здорова шкіра, а вона неможлива без нормального обміну речовин і гарного кровообігу. Фізичні навантаження активізують метаболізм, а це значить, що процеси виведення продуктів розпаду і транспортування корисних речовин (зокрема - кисню) в клітини прискорюються. Крім того, активізується і клітинне оновлення.

Крім того, активізується і клітинне оновлення

Вільний час витратьте на корисні динамічні заняття

Це ще один привід привчати себе до прогулянок, але ще краще - до регулярних тренувань. Необов'язково годинами пітніти в залі з важкими гирями. Знайдіть такий вид навантаження, який не кинете через місяць або два. Будь-який рух покращує метаболізм: активне більш ефективно, але навіть спокійна йога або гірокінез принесуть більше користі, ніж лежання на дивані. Регулярні тренування протягом місяця-двох - і колір обличчя почне змінюватися, з'явиться рум'янець, а круги під очима посветлеют.

Правило №3: Відпочивайте

Будь-яке навантаження обов'язково повинна чергуватися з відпочинком. Організм потребує відновлення не тільки після роботи в саду на дачі, але і після офісного дня. Перш за все, мова йде про якісний сні. Його відсутність позначається на роботі всіх функцій організму, а, значить, - і на зовнішньому вигляді. Страждають волосся, нігті і, звичайно ж, шкіра.

Мінімальний час нічного відпочинку - 7, а краще 8 годин на добу. Фахівці кажуть, що до сну краще відходити не пізніш 22.00, але якщо це неможливо, намагайтеся лягати хоча б не в той день, коли потрібно вставати, - тобто до півночі. Щоб прискорити засинання, обзаведіться беруші і маскою. Ваше обличчя посвіжішає вже через 1-2 тижні правильного режиму сну.

Щоб повернути шкірі сяйво, не слід нехтувати повноцінним сном!

Правило №4: Геть шкідливі звички

Кава, алкоголь і куріння позначаються на роботі всіх органів людського тіла. Шкіра дуже чуйно реагує на них зміною кольору. Особа стає сірим або бурим, на шкірі проступають капіляри. Крім того, куріння і алкоголь ускладнюють транспортування кисню в клітини і уповільнюють метаболізм. Якщо ви зловживаєте ними, на гарний колір обличчя розраховувати не доводиться. Хочете, щоб шкіра виглядала свіжою і здоровою? Боріться із згубними пристрастями!

Гімнастика для обличчя

Йдеться зовсім не про фізичні навантаження. Під гімнастикою тут маються на увазі спеціальні вправи для обличчя. Тут, як і на тілі, під шкірою ховаються м'язи. Завдяки їм людина може говорити, є, виражати емоції через міміку і т.д. Працюють вони точно так само, як і м'язи тіла - навантаження призводять їх в тонус, зморшки розгладжуються, шкіра стає оксамитовою, свежеет і молодіє. Тренування для м'язів обличчя часто називають терміном «фейсбілдінг» - за аналогією зі словом «бодібілдинг».

Підходів до тренінгу цих м'язів існує велика кількість. Найпростіші комплекси включають в себе вправи для певних м'язів обличчя, а складні підключають до роботи м'язи голови. Займатися фейсбілдингом можна в групі або самостійно. Багато хто починає з групових тренувань, де вивчають техніку і освоюють комплекси вправ, а потім займаються вдома. Але можна обійтися і без цього - в інтернеті є безліч ресурсів, присвячених фейсбілдінг , І навчальних відео.

Підтягнути шкіру і розгладити зморшки допоможе регулярна гімнастика для особи

В середньому тренування займає 15-20 хв. Виглядає процес дуже забавно: ніби доросла людина вирішив згадати дитинство і від душі покорчіть пики своєму відображенню в дзеркалі. Всі ці маніпуляції потрібні для того, щоб змусити м'язи працювати в посиленому режимі. Але це тільки основний комплекс. Існують добірки вправ, які можна виконувати і в офісі, і в машині. Вони не такі «видовищні» і по виробленому ефекту навряд чи можуть зрівнятися з повноцінними тренуваннями.

Вправи для обличчя відмінно працюють як допоміжний засіб. Займатися фейсбілдингом слід регулярно - сумлінні «спортсменки» отримують вражаючі результати. Уже через місяць-два овал обличчя помітно підтягується, вилиці і підборіддя стають більш вираженими, очі виглядають більшими, зморшки згладжуються, а нові не утворюються. Шкіра стає гладкою, колір вирівнюється, а обличчя виглядає молодше.

Догляд за шкірою обличчя: 4 корисні звички

Та все це - методи ґрунтовні і глобальні. Але це не скасовує необхідності правильно доглядати за шкірою кожен день. Турбота про неї зсередини повинна підкріплюватися турботою ззовні. Для цього достатньо буде завести ще 4 звички.

Звичка №1: Очищення

Завжди, без винятку, змивайте декоративну косметику. В ідеалі - відразу після того як вона перестає бути потрібна, але в будь-якому випадку - перед сном. Шкіра повинна дихати, оновлюватися і відпочивати. А шар косметики позбавляє її цієї можливості, та на додачу забиває пори і може спровокувати появу запальних елементів. Чи не змитий ввечері макіяж і свіжа шкіра на ранок - явища несумісні.

Якщо у вас є звичка лягати спати з залишками косметики на обличчі, почніть з малого. Завжди тримайте під рукою серветки для зняття макіяжу і користуйтеся ними. Такий засіб не замінить молочко або міцелярно воду, але віддалена на три чверті косметика - це краще, ніж не видалена зовсім. Згодом ви звикнете приділяти час цього процесу, і проблема буде вирішена.

Своєчасно очищайте шкіру від косметики і ретельно її зволожуйте

Звичка №2: Зволоження

Пересушена шкіра виглядає землистої і нездорової. Причому вона може виявитися збезводненої не тільки через те, що ви п'єте мало рідини, але і через неправильне основного догляду. Наприклад, власниці жирної або комбінованої зі схильністю до жирності шкіри часто ігнорують зволожуючі засоби, натомість намагаючись користуватися підсушуючими і прибирають блиск. Але жир - захист для шкіри.

Спроби позбутися від нього, не запропонувавши дермі ніякої заміни, призводять до того, що сальні залози починають захищатися активніше і збільшують виробництво себума. Щоб нормалізувати стан шкіри, її потрібно не тільки очищати, але і зволожувати. Сухе повітря - ще один ворог гарного кольору обличчя. Гарячі батареї центрального опалення восени і взимку, а також працює техніка позбавляють простір навколо вас цілющої вологи.

Незайвим буде тримати під рукою пляшечку з термальною водою: аптечної або приготовленої самостійно (наприклад, з відваром трав, які підходять саме вашому типу шкіри). Як варіант, підійде і звичайна відфільтрована вода - по мінеральному складу вона буде відрізнятися від термальної, але це набагато краще, ніж недодати шкірі вологи. Бульбашка для неї можна купити в магазині косметики або наливної парфумерії.

Звичка №3: ​​Масаж

Цей спосіб для тих, хто готовий «прокачати» своє мистецтво догляду за шкірою до максимуму. Масаж вимагає регулярного виконання і вивчення техніки, а ось результат перевершить всі очікування! Говорячи про масаж обличчя, зазвичай мають на увазі японську техніку, розроблену консультантом по красі Юкуко Танака. Її ще називають масажем «цоган» або «асахі». Під час процедури проводиться лімфатичний масаж, який прискорює виведення з тканин продуктів розпаду і зайвої рідини, завдяки чому спадають набряки, а особа свежеет.

Під час процедури проводиться лімфатичний масаж, який прискорює виведення з тканин продуктів розпаду і зайвої рідини, завдяки чому спадають набряки, а особа свежеет

Японський масаж для обличчя володіє помітним ефектом омолодження

Потім масажуються м'язи - таким чином вдається зняти з них напругу, розгладити і скульптуріровать особа, омолодити шкіру і поліпшити її колір. Важливий момент: Юкуко Танака розробила кілька варіантів масажу. Можна вибрати відповідний для вашого віку і типу обличчя. Освоївши техніку, весь процес можна провести за 12-15 хв., А перші помітні результати за умови регулярних занять з'являться вже через тиждень.

Звичка №4: Косметологія

Якими б засобами ви не користувалися для домашнього догляду, все найголовніше відбувається в кабінеті косметолога. Дуже часто спілкування з фахівцем зводиться до двох крайнощів. Їм або зловживають, відчуваючи на собі всі можливі і неможливі процедури, або нехтують, звертаючись тоді, коли потрібні радикальні заходи або миттєве (і тому тимчасове) рішення. Наприклад, підтягнути шкіру і помолодшати на 10 років до побачення, призначеного на сьогоднішній вечір.

Зустрічі з косметологом повинні бути регулярними. Знайдіть фахівця, якому зможете довіритися, і складіть разом з ним графік догляду за шкірою. Наприклад, раз в три тижні - чистка, раз в чотири місяці - курс мікрострумів, кожні півроку - пілінги. Ну а підібраний лікарем домашній догляд буде підтримувати результат в перерві між процедурами.

На колір обличчя впливає все - навіть ваш емоційний стан!

Головне - оптимістичний настрій

Психологи кажуть, що зовнішній вигляд дуже залежить від внутрішнього стану. Щаслива людина виглядає більш привабливим, ніж нещасний. Можливо, тому, що він внутрішньо спокійний, налаштований оптимістично, не чекає неприємностей, а тому не хмуриться і багато посміхається? Крім того, на зовнішність впливає і гормональний фон. А емоції - це похідні «коктейлю» з хімічних речовин, який плескався в крові. Чим вам радісніше, тим більше в ній ендорфіну, окситоцину і інших «гормонів щастя».

Вчені кажуть, що не тільки гормони змушують нас проявляти позитивні емоції - зворотний зв'язок теж існує. Навіть штучна посмішка запускає вироблення «радісних» речовин. Так що старий добрий рада психологів вітати себе радісним виразом обличчя, дивлячись вранці в дзеркало, набуває нового змісту. Будьте оптимістичні, женіть геть погані думки, більше посміхайтеся, і буде вам щастя. А з ним - сяючий погляд, молоде личко і свіжа, красива шкіра!

Свіже сяюче личко, яке просто не захочеться приховувати під шаром косметики, - чи це не достатня мотивація?
Менше норми?
Знайоме, правда?
Хочете, щоб шкіра виглядала свіжою і здоровою?
Можливо, тому, що він внутрішньо спокійний, налаштований оптимістично, не чекає неприємностей, а тому не хмуриться і багато посміхається?