Полезные материалы

Як повернути впевненість у собі

  1. Розвиток впевненості в собі
  2. Впевненість в собі і відносини
  3. Впевненість в собі і кар'єра
  4. Вправи для підвищення самооцінки

Для початку поговоримо про те, чому ж Ви повинні повернути впевненість у собі.

По-перше, завдяки цій якості ви зможете домогтися колосального успіху. По-друге, впевненість в собі - найлютіший ворог депресії та стресу.

Недостатня самооцінка заважають людині будувати нормальні відносини, підніматися вгору по кар'єрних сходах.

Ви втратили віру в себе? Наша стаття відповість на питання «Як повернути впевненість у собі?». Ви втратили віру в себе

Розвиток впевненості в собі

Навчіться здоровій оцінці себе. Невпевненим людям властиво пам'ятати по більшій свої проступки, ніж вдалі справи. За сучасними даними самооцінка складається з двох компонентів - оцінки поточного поведінки особистості і приємних спогадів про себе.

Якщо негативне сприйняття себе все ж переважає над позитивним, заведіть блокнот в який Ви будете записувати все, що Вам сподобалося в собі в той чи інший момент. Будь то хороший вчинок або вдало сказані слова. Для початку ведення такого щоденника запишіть просто в стовпчик якості, які Вам подобаються в собі. Перша сторінка, заповнена Вашими особистісними плюсами, буде прекрасним стартом для ведення щоденника позитивних якостей.

Зробіть так само сторінку, на якій відобразіть всі в собі, що хотіли б поліпшити. Ще проведіть аналіз вчинків і емоцій. Дайте відповідь на питання «Чому саме я так вчинив?», «Чому саме я переживаю ці почуття?». Як це допоможе повернути впевненість у собі? Через певний час Ви почнете ясніше розуміти свої цілі, до чого саме йдете. Дуже важливим буде розуміння того, що вдається робити краще, а що гірше. І тоді необхідно сконцентруватися в першу чергу на те, що у Вас виходить гірше.

Не ігноруйте жоден свій життєвий успіх. Напевно Ви вже не пам'ятаєте скільки разів займали призові місця на олімпіадах в школі і вигравали спортивні змагання. А насправді це важливо, тому що подібні досягнення є успіхом.

Переглядайте старі нагороди, вони допоможуть Вам повернути впевненість у собі, підняти самооцінку, адже успіхи минулого роблять свій вплив і на майбутнє. Усвідомлення того, що ви змогли досягти багато свого часу, допоможе повірити в вчинення нових вчинків.

Для того щоб не випустити з уваги жоден успіх, можна знову-таки повернутися до методу списку. Запишіть всі свої колишні досягнення, не упускаючи навіть самого, на перший погляд, незначного. Це може бути як отримання диплома, так і просто смачно приготований салат. Записуй на стільки різні в масштабі успіхи Ви зрозумієте, на скільки великий Ваш потенціал. Щодня звертайтеся до цього списку і поповнюйте його всім, що вважаєте за потрібне.

Колаж зі старих фотографій, що приносять хороші емоції, так само допоможе впоратися з нудьгою. Включіть в нього дитячі грамоти, медалі, щоденники з хорошими оцінками, в загальному все, чого душа забажає. Та й бачачи щодня власне творіння, Ви самі того не розуміння будете піднімати собі самооцінку. Колаж зі старих фотографій, що приносять хороші емоції, так само допоможе впоратися з нудьгою

Концентруйте увагу тільки на хорошому. Нагадуйте собі, що Ви гідні поваги і любові, Ви - особистість, унікальна і неповторна!

Міняйте формулювання думок - вона має величезний ефект. Наприклад, готуючись до виступу перед публікою у Вас в голові закралася думка про те, що напевно нічого не вийде, Ви заплутаєтеся, Вас виставлять на посміховисько. Ніхто з нас не захистимо від помилки, але подумайте про те, що навіть якщо Ви десь зачепиться аудиторія Вас підтримає, і врешті-решт все закінчиться добре. Не забувайте посміхатися! У будь-якій ситуації посмішка рятує становище!

Замініть в словниковому запасі слово «повинен» на «можу». Перше вводить Вас в кайдани, обов'язки. Все що Ви робите, розглядайте з тієї позиції, що я саме зможу це зробити. Чому мені доручили це завдання? Тому що я зможу його зробити!

Станьте самі для себе тренером, який контролює, і, при необхідності, хвалить. Припустимо, в тренажерному залі Ви зробили недостатня кількість вправ. Це означає, що при наступному відвідуванні Ви збільшуєте навантаження так, щоб компенсувати невиконані вправи. Давайте собі шанс. Наприклад проводячи аналіз публічного виступу, необхідно мислити в такий спосіб: «Я б змінив в своєму виступі то, то, і то, так як .... Але публіка слухала мене уважно і задавала питання, значить, їм було цікаво ». Мотивуйте себе на самовдосконалення, а не вганяти в глухий кут думками про те, що раз не вийшло одного разу, то й не вийде ніколи. Дізнайтеся: як допомогти людині в депресії .

Таким чином стиль мислення буде змінюватися і впевненість в собі почне повертатися.

Ставте перед собою конкретні цілі і продумуйте шляхи їх реалізації. Наприклад, Ви хочете відкрити для себе новий вид діяльності, або давно хочете відвідати певний заклад. Цілі мають бути реалістичними. Цілі, нереальні для виконання, тільки погіршать стан і знизять планку самооцінки.

Наприклад такі цілі, як стати професіоналом гімнастики, коли Вам вже близько 40 років, є нереальними як би Ви того не хотіли. Не варто навіть починати займатися подібними речами. Так, спорт прекрасний і корисний в будь-якому віці, але пам'ятайте, що кожен має свою межу досягнень, яка залежить від багатьох факторів.

Якщо Вам хочеться знайти нову навичку, то чому б не освоїти музичний інструмент? Така мета є цілком досяжною для більшості. Граючи на гітарі біля вогнища, Ви будете розуміти, що змогли досягти своєї мети незважаючи на ті чи інші перешкоди. Це поліпшить Ваше ставлення до себе і смотівірует на нові подвиги. Якщо Вам хочеться знайти нову навичку, то чому б не освоїти музичний інструмент

На шляху досягнення відмінним способом буде імітація реалізованої мети. Це дасть Вам точне уявлення про те, чого Ви хочете. Тобто ведіть себе так, як ніби Ви вже досягли мети. Тоді Ви відчуєте нехай неправдиву, але впевненість в собі. Почнете звикати до цього почуття, і самі не помітите як станете з ним постійними супутниками.

Свою впевненість можна проявляти завдяки мові тіла. Тримайте спину завжди прямо, не залежно від того сидите Ви або стоїте. Спілкуючись з людьми підтримуйте зоровий контакт, намагайтеся якомога менше відводити очі. Якщо Ви занервували, звичне відведення погляду можна замінити посмішкою.

Мова і голос так само є показниками самовпевненості людини. Працюйте на д ними - формулювання думок повинна бути чітка, голос впевненим, в міру гучним, дикція чіткою. Не забувайте про власну думку, яке Ви завжди можете відстояти за будь-якої ситуації, але і не переходите в впертість. І ніколи під час розмови не закривайте руками або іншими будь-якими предметами!

Ризикуйте. Ви ніколи не знаєте напевно, що трапиться, якщо ви зробите тим чи іншим чином. Так, Ви несете відповідальність за кожен свій вчинок, але не бійтеся її. Кожен день життя підкидає новий шанс, і дуже важливо вміти його використовувати. Позбувшись від страху дій Ви зрозумієте, як же багато втрачали раніше. Навіть якщо десь Вас чекає провал, що не концентруйтеся на ньому. Проаналізуйте помилки і йдіть далі з гордо піднятою головою! Пам'ятайте, що без падінь не буває злетів. Ризикуйте

Покидайте зону комфорту і це допоможе Вам повернути впевненість у собі. Як це можна зробити? Припустимо, що для Вас величезним страхом є розмова з незнайомою людиною. Чудовий привід, що б зав'язати розмову з рядом сидить пасажиром автобуса. Перші рази Вам буде дуже страшно і складно, особливо почати. Але провівши подібні «вправи» Ви помітите, що відчуваєте себе вже зовсім по іншому.

Пробуйте для себе щось нове. Може бути виявиться, що в Вас давно ховався художник або музикант, і весь цей час Ви займалися зовсім не тим, що призначене для Вас?

Повернути впевненість в собі допоможе почуття потреби людям. Допомагайте і Ви зрозумієте, що комусь без Вас було б важко. Це допоможе підвищити як самооцінку, так і впевненість.

Допомога може бути різною - від участі в суботниках та інших екологічних акціях до допомоги в будинках престарілих та приймальниках бездомних тварин. Волонтерська діяльність завжди була і буде затребуваною.

Якими б Ви були самовідданими, а й про себе забувати не варто. Чим краще Ви виглядаєте, тим Вам комфортніше, а звідси і зміна ставлення до себе, зміна поведінки. А яка людина має гарний вигляд? Здоровий! Тому займіться спортом, зробіть позаплановий обхід лікарів, відвідайте спортивний зал.

Складіть собі правильний раціон харчування, що включає за великим рахунком здорову їжу (свіжі овочі, риба, м'ясо, цільні зернові). Пийте воду, а особливо корисно робити це перед сніданком. Режим харчування збагатить Вас енергією і позитивним зарядом на весь день!

Зведіть до мінімуму напівфабрикати, продукти з високою концентрацією кави і цукру. Подібна їжа негативно впливає не тільки на здоров'я, але і на настрій, а особливо якщо ви легко піддаєтеся стресам і мінливості настрою.

Фізичні вправи - відмінний спосіб підняти впала самооцінку. У процесі їх виконання виробляється ендорфін, який є гормоном щастя. Виділіть для себе обов'язкові 30 хвилин фізкультурної паузи, нехай навіть три рази на тиждень, ефект не змусить себе довго чекати. Фізичні вправи - відмінний спосіб підняти впала самооцінку

Чи не підпускайте до себе стрес. Приділяйте кожен день час на релаксацію, яка в обов'язковому порядку повинна приносити Вам задоволення. Якщо Ви можете собі дозволити відвідувати заняття йогою, то і про слово «депресія» можна буде забути назавжди. Подібного роду заняття допоможуть Вам навчитися контролювати свої емоції, направляти їх у потрібне русло.

Не ставте перед собою мету стати ідеальним! Вона є недосяжною для кожного і в кожному. Ні у кого ніколи не буде ідеальної роботи, начальника, сім'ї, друзів. Поставивши перед собою подібного роду мета Ви самі себе заженете в глухий кут, який ще більше опустить самооцінку.

Визначте бажаний результат замість недосяжного ідеалу. Не бійтеся того, що Ви виконаєте роботу не ідеально, а особливо з першого разу. Подумайте самі, пустивши невпевненість на перший план Ви так ніколи і не навчитеся нічому новому живучи під страхом того, що нічого не вийде і Ви станете посміховиськом. Пам'ятайте, що ми до всього приходимо методом проб і ошібок1

Не буває ідеальних людей, всі мають недоліки і це треба вміти визнавати. Після будь-якої невдачі потрібно не заганятися в депресію, а аналізувати над чим саме необхідно попрацювати Вашої особистості.

Наполегливість. Повернути впевненість в собі відразу ж не вийде. Вона буде приходити до Вас в певні моменти, а потім зникати. Так би мовити хвилями. Але продовжуючи наполегливо працювати над собою ви досягнете того моменту, коли впевненість прийде раз і назавжди. Дізнайтеся: як пережити депресію .

Впевненість в собі і відносини

Зверніть увагу на здоров'я. Сучасні дослідження показують, що у здорової молоді, яка стежить за собою, легше виходить влаштувати особисте життя.

Якщо віра в нові відносини зникла через невдачі в перші дні, що то необхідно затратити зусилля щоб повернути все в норму. Будь розрив стане негативно впливає чинником як на психічне здоров'я, так і на загальний стан організму, аж до того, що підвищується ризик захворіти діабетом або захворюванням серцево-судинної системи. Оговтатися від розриву з коханою людиною досить складно, але ви як дорослий і сильний чоловік повинні знайти в собі і сили і час щоб повернутися в колишнє русло життя!

Навчіться спокійно згадувати минулі відносини і аналізуйте їх. Зрозумійте всі свої помилки і партнера. Нехай вони стануть для Вас хорошим досвідом в побудові сімейно життя. Такий аналіз допоможе Вам впоратися з негативними емоціями, переживаннями, стресом і колишні відносини більше не будуть стояти на шляху.

Якщо перейти до конкретики, то візьмемо один з найбільш часто зустрічаються випадків. Ваш партнер, будь то дівчина чи хлопець, у всіх конфліктах звинувачував Вас не розуміючи, чи роблячи вигляд, що не розуміє, власні помилки. Подумайте про те, який удар зазнала Ваша самооцінка після такого ставлення. Напевно Ви втратили віру в людей, а, особливо, в протилежну стать. Задумайтесь чи варто воно того, щоб жити і далі закрившись від усіх, на самоті. Якщо перейти до конкретики, то візьмемо один з найбільш часто зустрічаються випадків

Шукайте нові перспективи, вірте в них. Не буває такого, що після закриття одних дверей не відчиняться інша. Уявіть тільки, зі скількома людьми Ви ще не знайомі, скільки можливостей ще не використали. Важливо зрозуміти, що на колишнього хлопця / колишню дівчину світ не зійшовся.

Поступово Ви почнете розуміти, що насправді було досить багато факторів, що викликали розрив відносин. Потрапивши в конфліктну ситуацію ми відразу шукаємо винуватих або робимо винних з себе, але варто трохи почекати, коли емоції відійдуть на другий план, а розум займе перше місце, і ми починаємо розуміти справжні причини сварки.

Заводите нові знайомства і вони обдарують Вас новими емоціями. Де їх взяти? Відвідуйте різні заходи, особливо нові для Вас. Головне в цій справі не боятися невдачі, відмови. Через пару знайомств Ви зрозумієте, на скільки легко вести бесіду з тільки що з'явилося в Вашому житті людиною.

Зовсім не обов'язково відчувати кожного на роль своєї другої половинки. Навчіться просто отримувати задоволення від спілкування, а Ваша доля від Вас нікуди не піде.

Не бійтеся себе, не будуйте кого попало - фальш завжди відчувається. Якщо з Вами завели діалог на тему, в якій Ви мало розбираєтеся не бійтеся в цьому зізнатися. Щирість завжди викликає прихильність до себе. Не ховайте свою схильність до людини, а особливо якщо Вас привернув представник протилежної статі. Може бути він або вона просто не наважується зробити перший крок?

Не тримайте в собі недовіру і невдоволення. Навчіться їх правильно висловлювати. Правильно, значить так, щоб нікого не образити. Недомовленість тільки розпалює обстановку між співрозмовниками, а ось щирість у своєму розпорядженні на краще спілкуванню.

Впевненість в собі і кар'єра

Підніматися кар'єрними сходами найбільше нам заважають пережиті невдачі. Зазвичай саме на них ми і концентруємо всю свою увагу. Як результат образа і злість на начальника, на себе огортають нас з ніг до голови.

Наприклад, при настільки очікуване підвищення начальником відділу зробили не Вас. Перші думки, а точніше емоції - негатив в сторону начальника. Потім ми починаємо засуджувати себе, накручувати, що нас ненавидить начальство і ніякої перспективи на даній роботі отримати неможливо. Насправді ж необхідно видихнути і розібратися чому ж підвищили не вас. Проаналізуйте всю свою роботу, і швидше за все знайдете відповіді. Якщо все гарненько обдумавши ви все ще вважаєте, що з Вами вчинили несправедливо не бійтеся запитати про це. Не давайте себе в образу, розумійте всі, що відбувається з Вами і тоді самооцінка не потерпить краху.

Дрібні неприємності так само вибивають нас з робочої колії - перепалка з колегою або невеликий догану від начальника в результаті забирають на себе всю нашу увагу. Що б не відбувалося Ви повинні вміти одне - концентрувати себе на виконання роботи. Це підвищить Вашу працездатність і поліпшить якість виконуваної роботи, ніж Ви піднімете себе в очах начальства і можливо навіть отримаєте підвищення. А результати високого рівня і просування в кар'єрі в будь-якому випадку підвищать самооцінку. Дрібні неприємності так само вибивають нас з робочої колії - перепалка з колегою або невеликий догану від начальника в результаті забирають на себе всю нашу увагу

Покращуйте вміння, розвивайте навички. Беріться за роботу, в якій на всі сто зможете себе проявити. Тверезо розцінювати себе, свої сильні сторони і виходячи з них вибирайте для себе завдання.

Якщо розмова йде про те, що потрібно повернути впевненість у собі на роботі, то мова йде про нескінченні тренуваннях в підвищенні кваліфікації. Чим краще Ви виконуєте роботу, тим впевненіше відчуваєте себе. Приділяйте роботі достатню кількість уваги і часу.

Вибираючи роботу Ви вже визначаєте своє становище в ній. Якщо ви точно знаєте, що даний рід діяльності Вам не підвладний або категорично не подобається. Те можете навіть не думати про яку-небудь впевненості на робочому місці. На такій роботі Ви будете весь час ухилятися від виконання, шукати можливість піти раніше. Якість результату буде перебувати на нижчих щаблях і про повагу від начальства і співробітників можна забути. При такому розташуванні речей звідки взяти впевненість в собі?

Повернемося до вдосконалення навичок. Робити це можна за допомогою теорії, яку в наш час комп'ютерних технологій роздобути досить просто. Книги так само стануть відмінними помічниками в цій справі, але і підбираючи для себе навчальну інформацію цікавтеся автором і його досягненнями. Розширюйте коло знань про сферу своєї діяльності, а особливо це стосується новаторства і нововведень. Покажіть всім, що Ви не рядовий співробітник і на Ваші плечі можна звалити завдання будь-якої складності.

Розвиваючи вже наявні навички не забувайте про придбання нових. Вибираючи нове вміння виходите зі своїх мінусів, слабкостей, які заважають в роботі. Дуже важливо зуміти прогнати страх і лінь, які неодмінно з'являться як тільки Ви почнете займатися чимось новим.

Например, Ві боїтеся публічніх віступів. Це может означать только ОДНЕ - треба якомога более працювати над страхом перед публікою. Як це робити? Виступає якомога более. Як тільки з'являється можливість не втрачайте її, як би страшно Вам не було. Як тільки Ви зрозумієте, що сьогодні змогли виступити спокійно, без тремтіння в голосі Ваша самооцінка, впевненість в собі різко підуть вгору.

Слідкуйте за своїм зовнішнім виглядом - вибравши правильний стиль і спостерігаючи належним чином за охайністю Ви будете відчувати себе впевненіше.

Навіть якщо в Вас є заниженість самооцінки Не показувати цього. Ведіть себе впевнено, не даючи нікому навіть приводу задуматися про те, що Ви в чомусь себе недооцінюєте.

Щовечора проводите аналіз своєї поведінки і чим детальніше він буде, тим краще. Згадайте, в якій позі Висиділи / стояли при розмові, чи часто відводили очі. Згадавши все це зробіть замітки над чим саме треба посилено працювати.

Чи не намагайтеся зайвий раз сказати «пробач», а особливо, якщо Ви не винні. Занадто часті прохання про прощення вірний знак низької впевненості в собі.

Якщо спробувавши всі запропоновані нами методи Ви так і не змогли ні до чого прийти, то швидше за все у Вас не простий брак впевненості в собі, а вже психічне захворювання таке як депресія. В даному випадку необхідно терміново звернутися до кваліфікованого фахівця.

Вправи для підвищення самооцінки

У цьому розділі ми надамо вам вправи, які допоможуть повернути впевненість у собі. Для їх виконання часто знадобиться багато зусиль, особливо щоб пересилити себе і хоча б почати. Зберіть всю свою волю в кулак і дійте! Результат виправдає всі витрати!

  1. Що робити, якщо ви боїтеся спілкуватися? Почніть робити це по телефону. Зателефонуйте в довідкову і максимально ввічливо поговоріть з оператором, дізнавшись пару телефонів, наприклад, театру і музею. Наступна дія - зателефонуйте туди. Дізнайтеся про майбутні виставки і постановках. Ось бачите, все не так вже й страшно! Не забувайте похвалити себе за кожен успішно проведений дзвінок!

Все вийшло? Тоді дерзайте далі! Наступний дзвінок - конкретній людині, бажано малознайомій, але цікавому Вам.

  1. Протягом 1-2 тижнів вітайте проходять повз людей. Говоріть їм чергові фрази на кшталт «Чудова погода, чи не так?», Або просто посміхайтеся. Відповідь Ви отримаєте не від кожного, але знайдуться й ті, хто подарує Вам у відповідь посмішку, а за нею і підвищенні самовпевненості.
  2. Говоріть компліменти. Якнайбільше, але тільки щирі. Навчіться виділяти в людях їхні переваги. Поставте собі мінімальну кількість, наприклад, «Я повинен сказати не менше трьох компліментів в день». Якщо Вам не вдалося сказати мінімальна кількість, виходьте на вулицю і розмовляйте з незнайомцями. Це так само послужить хорошим вправою. Пам'ятайте, що мінімум три компліменту Ви повинні сказати за день за всяку ціну!
  3. Розмовляйте з собою, а особливо стоячи біля дзеркала. Говоріть собі, що у Вас дуже гарні очі, Вам йде ця сорочка і так далі. Помічаючи мінуси не думайте в форматі «Я товста», направляйте думки в русло «У мене є зайва вага від якого потрібно позбутися. Що я повинна для цього зробити? ». І важливо, що думки останнього характеру не повинні залишатися тільки думками. Переходьте на реальні дії і фіксуйте результати, це так само допоможе Вам зі зниженою самооцінкою.
  4. Хваліть себе і навіть можете не скуповуватися на заохочення. Наприклад сьогодні у Вас вдалося поговорити з незнайомою людиною. Скажіть собі, що Ви великий молодець і віддячите себе улюбленою шоколадкою. А якщо Ви ще й змогли зробити компліменти незнайомцю, то можна не скупитися і на те, чого Ви так давно хотіли.

Але важливо не забувати, що заохочення не повинно стати першочерговим мотивацією. Ваш головний мотив - підвищення самооцінки, впевненості в собі. Все, що Ви робите, робите для того, щоб стати краще, досягти великих результатів. Здійснюючи будь-яка дія важливо розуміти навіщо Ви це робите, що отримуєте по його закінченню, який Вам від цього користь.

Будь-яка робота над собою вимагає в першу чергу бажання. Якщо Вас не влаштовує стан речей, але Ви розумієте, що не маєте достатнього бажання щось міняти намалюйте для себе картинку майбутнього, в якій Ви досягли успіху завдяки роботі над собою. Вона може знаходитися як виключно у Вашій голові так і у вигляді життєвого плану на папері.

Зрозумійте, скільки доріг відкриється для Вас при самовдосконаленні та бажання неодмінно з'явиться, а за ним сили і натхнення!

Наша стаття відповість на питання «Як повернути впевненість у собі?
Дайте відповідь на питання «Чому саме я так вчинив?
», «Чому саме я переживаю ці почуття?
Як це допоможе повернути впевненість у собі?
Чому мені доручили це завдання?
Якщо Вам хочеться знайти нову навичку, то чому б не освоїти музичний інструмент?
Як це можна зробити?
Може бути виявиться, що в Вас давно ховався художник або музикант, і весь цей час Ви займалися зовсім не тим, що призначене для Вас?
А яка людина має гарний вигляд?
Де їх взяти?