Полезные материалы

5 правил міжсезоння

11:00, 31 Грудня 2015

2015-12-31T11: 00: 00 + 03: 00 2015-12-31T11: 00: 00 + 03: 00

Взимку у багатьох триатлетів з'являється страх втратити напрацьовану за літо форму. Однак після активного сезону вам потрібно трохи відпочити. Це не означає закинути велосипед в гараж, влягтися на диван і об'їдатися чіпсами. Зараз саме час впритул зайнятися здоров'ям і відпочити від чіткого тренувального плану. План на міжсезоння у всіх свій, універсальних рішень бути не може, але ваша зимова активність повинна мати приціл на весну. Якщо ви не прагнете до перемог і займаєтеся спортом собі в задоволення, подумайте про те, щоб провести зиму більш-менш спокійно. Якщо ж ви маєте намір добиватися результатів в своїй віковій групі або хочете на Кону, краще не зменшувати обертів аж до березня. Головне - не ставити собі занадто амбітних планів на зиму, але і не розледачіли при цьому в кінець. Наступні правила допоможуть вам відшукати необхідний баланс.

Наступні правила допоможуть вам відшукати необхідний баланс

Правило 1. Не бігти марафон в січні Відзначили себе в календарі масштабний забіг, щоб зберігати мотивацію? Викреслюйте. Міжсезоння - хороший час, щоб приділити більше уваги якоїсь однієї з трьох дисциплін, але не варто забувати, що ваша головна мета - стати краще в тріатлоні. Бігти марафон, «щоб краще бігати» мало допоможе показати кращий результат в біговому етапі тріатлону. Забіг на довгу дистанцію в той час, коли вам потрібно відпочити - вірний шлях до травми або виснаження. Правило 2. Планувати короткі інтенсивні тренування Замість довгих аеробних тренувань проводите короткі забіги і заїзди на велосипеді, які збільшать ваш лактатний поріг і витривалість. Не бійтеся скорочувати тренування - коли прийде час, організм знову швидко адаптується до збільшення навантажень, а ось часу на планові загальнозміцнюючі тренування у вас потім може і не бути. Чи не можете тренуватися по чотири години на велосипеді? Тренуйтеся інтенсивніше, але менше.

Наприклад, тренувальний план на 20 тижнів може бути наступним: 6-8 годин тренувань в тиждень матерією, 4 години велотренування 3 години біг, мінімум плавання, понеділок, п'ятниця вихідні. Це дозволить вам приділяти більше уваги іншим аспектам життя - роботу, сім'ю, друзів, але в той же час ви поліпшите свої показники в спорті, тренуючись так, як в сезон тренуватися не вийде. Ваш план повинен включати багато тренувань на розвиток МПК (максимальне споживання кисню), тренування в 4-й і 5-й зонах. Правило 3. Набирати вагу Це може трапиться і само собою, але якщо ви цілеспрямовано наберете 8 - 12% від своєї ваги, це позитивно позначиться на вашій продуктивності. Якщо набрати вагу для вас представляє складність, тренуйтеся в жилетах з обтяженням.

Припустимо, ваш нормальну вагу 63 кілограми, а до кінця зими ви важите 68. Тренуючись з великою вагою, ви вчите тіло мобілізувати більше мотонейронів і м'язового волокна, цей процес можна порівняти з кількістю робочих у конвеєрної стрічки. Якщо ви знову важите 63 кг, то «робочим» робити нічого, і значить їх доведеться звільнити. М'язи працюють за тим же принципом. Коли ви скидаєте 5 кг, вам потрібна менша кількість кисню.

Існують спеціальні програми «гіпергравітації» для спортсменів, які не можуть тренуватися на висоті, а також для бігунів на короткі дистанції і триатлетів-спринтерів, кому тренування на висоті не так потрібні, але потрібна певна адаптація. Їм призначаються спеціальні висококалорійні дієти. За пару місяців без важких тренувань вони набирають вагу, а коли починається сезон, висококалорійні страви з їхнього раціону виключається. Багато спортсменів відзначають переваги тренувань із зайвою вагою. Деякі помічають, що стають потужнішими, хтось краще спить (а це і є та сама «найкраща продуктивність»). Правило 4. Плавати. Багато. Коли діти вчаться плавати, що вони роблять? Вони багато плавають. Деякі тренери рекомендують виділяти цілий тиждень на щоденні тренування в басейні (для просунутих плавців - дві). Ви здивуєтеся, як покращаться ваші показники.

Плавання вимагає хорошої техніки, а значить, від частоти і обсягу тренувань залежать успіхи спортсмена. Коли неможливо інтенсивно займатися велоспортом і бігом, краще за все приділяти більше часу плавання. Деякі тренери вважають, що взимку на плавання не варто витрачати багато часу. Поплавати зайва година буде корисно тим, у кого проблеми з технікою або швидкістю. Потрібно зустрітися з тренером, обговорити наявні проблеми, опрацьовувати їх протягом місяця, півтора. Потім переходити до виправлення інших недоліків. Правило 5. У тренажерний зал! Але не на еліпсоїди. Якщо перед вами стоїть мета - спалити калорії, то пострибайте на еліптичному тренажері для кардионагрузки. Але не думайте, що це допоможе вам поліпшити біг. Кращі тренування для тріатлет - плавання, велосипед, біг. Чим же зайнятися в тренажерному залі? Відповідь проста - силовими тренуваннями. Численні дослідження показали, що підняття ваги може допомогти поліпшити економічність бігу і педалювання. Недавнє дослідження норвезьких учених показало, що два місяці силових тренувань збільшують ефективність спортсмена на велоетапе на 1,4%. До того ж підняття важкої ваги краще позначається на продуктивності спортсмена, ніж тренування вибухової сили. джерело

Чи не можете тренуватися по чотири години на велосипеді?
Коли діти вчаться плавати, що вони роблять?
Чим же зайнятися в тренажерному залі?