Полезные материалы

Як правильно використовувати ваги

  1. Фактори, що впливають на показники
  2. способи боротьби

Всім нам час від часу потрібно що-небудь зважити. Наприклад, самого себе. Або відро картоплі. Або порцію морозива. Сучасні побутові електронні ваги дозволяють зробити це з небувалою точністю. Якщо тільки вміти ними правильно користуватися.

На показники ваг впливають безліч чинників. На жаль, їх неможливо повністю виключити. Але можна звести їх вплив до мінімуму. Для чого потрібно знати, що впливає на роботу ваг і як з цими явищами боротися.

Фактори, що впливають на показники

Перелік включає величезну кількість пунктів, але ми перерахуємо найбільш важливі.

В першу чергу це точність калібрування. Більшість ваг калибруются на заводі, але їх все одно потрібно перевірити перед початком експлуатації. Більш того, процедуру перевірки необхідно проводити перед кожним зважуванням.

На показники ваг може впливати протяг або осіла на деталях приладу пил. Вона не тільки додає ваги, але і погіршує тертя рухомих частин.

Чутливі ваги будуть змінювати свої показники в залежності від температури. Особливо це відноситься до електронних моделям, тому в них обов'язково використовується схема термокомпенсации. На свідченнях позначається і осіла на деталях волога конденсату.

Прилад буде показувати спотворені дані, якщо поруч розташований потужний магніт. Спотворення особливо великі в моделях з магнітними сенсорами.

Показання будуть збиватися і від сили Коріоліса, яка виникає внаслідок обертання нашої планети. Тому кілограм, зважений в Санкт-Петербурзі, може виявитися зовсім не кілограмом в Нальчику.

Для настільних і підлогових конструкцій важлива структура і кут нахилу поверхні, на якій вони встановлені. М'який килим або криво поставлений стіл також будуть впливати на показники приладу.

Ще один фактор - сейсмічні хвилювання. Причому зовсім не обов'язково, щоб поруч гримів діючий вулкан. Досить проїжджав повз вантажівки або поїзди метро, ​​щоб ваги показали не той результат, який повинні.

способи боротьби

В першу чергу необхідно подбати про регулярну калібрування приладу. У продажу можна знайти набір гир з точним вагою, які потрібно зберігати разом з вагами. І перед кожним відповідальним зважуванням перевіряти прилад контрольної масою. Багато сучасні електронні моделі дозволяють самостійно калібрувати їх за допомогою таких ось гирьок.

Якщо ваги тільки занесли з вулиці в приміщення, то потрібно обов'язково дати приладу час, щоб він нагрівся. Це позбавить не тільки від температурних спотворень, але і від проблем з конденсатом.

Потрібно оберігати пристрій від пилу і бруду, тримати подалі від техніки з потужним електромагнітним полем.

При зважуванні ваги потрібно ставити на рівну і тверду поверхню. Потрібно захищати прилад від вібрацій і ударів. Якщо це безмін, то в момент зважування прилад повинен бути нерухомим. Бажано підвішувати його на надійний нерухомий гак, зважування з руки буде менш точним.

Укладаючи вантаж на платформу ваг, необхідно прагнути розташувати його по центру майданчика. Вантаж повинен бути нерухомим, він не повинен стосуватися чого-небудь ще крім платформи.

Варто пам'ятати, що з часом механічні деталі приладу зношуються, з'являються люфти і непередбачувані сили тертя. Через це з роками точність приладу буде падати і зробити з цим нічого не можна. Якщо необхідна висока точність, то ваги доведеться періодично міняти на нові.

Разом з тим не можна забувати, що висока точність безглузда в деяких випадках. Наприклад, для зважування людини досить точності в півкілограма, так як маса дорослого чоловіка або жінки здатна коливатися в межах пари кілограмів протягом доби.


Категорія: ваги