Ах, яке блаженство, знати,
що я досконалість,
знати, що я - ідеал!
Ви прийняли тверде рішення худнути, виміряли всі свої кола, зважилися, і тепер, перед вами постало питання: «До чого прагне? Які ідеальні параметри фігури? »І навіть якщо ви задоволені своїм тілом, вага вас влаштовує, все одно цікаво порівняти себе з якимись ідеалами, дізнатися наскільки ви близькі до них.
І ось тут раптом виявляється, що існує безліч ідеалів краси, які кардинально відрізняються один від одного. Поняття краси азіата сильно відрізнятися від запитів європейця. Крім того, ідеали краси змінюються в часі. Згадайте знамениті статуї античності, картини Рубенса, фізкультурні паради часів СРСР. Чи не правда, ці люди на сучасний погляд кілька товстуваті? З іншого боку, культова модель 60-х років Твіггі, та й сучасні дівчата-моделі, здається надто худими. А параметри ляльки Барбі, якби її зробити в натуральну величину, були б 95-34-85. Уявляєте? Талія 34 см?
Кілька простих правил допоможуть розібратися, як і в якому місці правильно себе виміряти:
У далекій давнині знаменитий античний філософ і математик Піфагор вивів правило «Золотого перетину». Це правило застосовувалося древніми вченими в багатьох галузях знань, в тому числі і анатомією.
Згідно з цим правилом, параметри ідеальної фігури, незалежно від статі людини, повинні співвідноситься між собою так:
А які у сучасної науки параметри здорового ідеалу? Щоб розрахувати саме свої значення ідеального тіла необхідно спиратися на три показники: зріст, вік, об'єм зап'ястя. Жоден з цих показників не залежить від ваги. На зап'ястях не скупчується жир. Практично, вимірюючи його, ми вимірюємо кістка. Це дуже важливий параметр, який дасть відповідь на питання: який у вас тип статури - легкий, середній або важкий.
Існує безліч способів і формул для розрахунку ідеальної ваги. Найбільш точний розрахунок ґрунтується не тільки на показниках зростання, але і на типі фігури, враховується вік. Всі методики розрахунку ідеальної ваги, їхні переваги й недоліки, а також приклади дивіться в статті «Ідеальна вага» .
Ще в кінці 19 століття, російський лікар, тренер, пропагандист спорту Олександр Костянтинович Анохін розробив нормативи пропорційного статури для жінок. Згідно з ними, всі параметри ідеального тіла розраховуються на основі зростання жінки. На основі цих нормативів, ви можете легко дізнатися свої ідеальні пропорції:
Природа не всіх нас обдаровує досконалими фігурами, але за допомогою нескладних вправ вдома або в спортзалі завжди є можливість досягти ідеалу.
Ідеальні параметри жіночих грудей досить-таки спірне питання. Є цінителі і великих, і маленьких грудей. Нас буде цікавити саме здоровий варіант відповіді на це питання, заснований на віці жінки і її типі статури:
На жаль, розмір грудей коригується тільки в сторону зменшення при скиданні ваги. Надати цій спокусливою частини жіночого тіла привабливості допоможе своєчасний догляд за шкірою .
Гордістю кожної стрункою жінки завжди була і буде тонка, або як ще інакше кажуть, осина, талія. На просторах інтернету знайшовся наступний розрахунок об'єму талії, Вам вирішувати, але я вважаю, що «По Анохину» розрахунок повніший (дивіться в пункті 1):
Окружність стегон дивимося тут:
На відміну від жіночих канонів краси, ідеальна чоловіча фігура з точки зору давніх греків або наших сучасників, практично одне і те ж. Головне в чоловічому тілі - пропорційне статура, а підкоригувати природу відмінно виходить в спортзалі, було б бажання. Пропорційне статура чоловіки (на основі формул Маккалума, американського бодібілдера і автора книг по бодібілдігу) це:
Якщо уважно порівняти ці параметри з давньогрецькими, простежується все та ж формула «золотого перетину».
Інший американський бодібілдер Джо Вейдер розробив систему параметрів, де ідеальні чоловічі пропорції розраховуються на основі співвідношення ваги (кг) до зросту (см). Вага, береться не фактичний, а ідеальний, про розрахунок якого було сказано вище. Домогтися ідеальної ваги вам допоможе «Низькокалорійна дієта» .
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua