Полезные материалы

Як збільшити вагу в жимі лежачи: програма тренувань для збільшення робочого ваги до 100 кг

  1. Авторська програма тренувань для поліпшення результатів в жимі лежачи
  2. Причини, за якими не росте вага в жимі лежачи
  3. Помилки в техніці
  4. Поради від професіоналів, як збільшити вагу в жимі лежачи

Перед кожним атлетом, які займаються силовими видами спорту, з часом неминуче постає питання: як збільшити вагу в жимі лежачи?

Жим лежачи - одне з найбільш ефективних вправ для нарощування м'язової маси і сили.

При цьому робоча вага повинен поступово, але неухильно збільшуватися за умови дотримання правильної техніки, яка також охоронить від травм.

При цьому робоча вага повинен поступово, але неухильно збільшуватися за умови дотримання правильної техніки, яка також охоронить від травм

Найбільша помилка новачків в тренажерному залі - прагнення наслідувати досвідченим атлетам, тобто брати занадто великий піднімається вагу, не опанувавши технікою підйому в жимі штанги лежачи.

Аналогічну помилку роблять часом навіть досить досвідчені атлети, які не приділяють достатньої уваги техніці.

Стаття по темі: « арахідонова кислота »

Оптимальний варіант для новачків - програма, складена досвідченим інструктором з урахуванням вихідних даних майбутнього атлета, і відпрацювання техніки під його керівництвом.

Не варто в цьому випадку економити, адже не знаючи, як правильно виконувати жим лежачи, ні про який прогрес не варто і мріяти; більш того, можна серйозно травмуватися.

На перший погляд жим лежачи виглядає дуже просто: атлет лягає на лаву, упирає ноги в підлогу, береться руками за гриф, знімає його зі стійок, опускає на груди, а потім віджимає вгору.

Здавалося б, збільшити вагу в жимі лежачи зовсім не складно - потрібно тільки на кожному тренуванні трохи додавати вагу, і ваша сила і міць будуть автоматично зростати. Але не все так просто.

Стаття по темі: « Фулбоді тренування »

Авторська програма тренувань для поліпшення результатів в жимі лежачи

Дана програма є авторською і добре себе зарекомендувала серед пауерліфтерів. Основною метою даного тренувального комплексу є збільшення результатів в жимі лежачи.

В основі програми лежить підхід, який базується на дозуванні навантажень і загального тоннажу, що піднімається за тренування. Щоб скласти програму необхідно в полях нижче ввести свої граничні максимуми для кожного із запропонованих вправ.

Введіть ПМ

ПМ-граничний максимум. Це максимальна вага у вправі, який ви можете підняти на один раз дотримуючись техніку виконання.
Важливо! Для вправ "Разгибание на блоці на трицепс" і "Тяга верхнього блоку до грудей" необхідно вказувати кількість плиток по 5 кг. Наприклад: якщо ваш робочий вага становить 30 кг, то в поле для введення необхідно вказати 6 (плиток по 5 кг).

Причини, за якими не росте вага в жимі лежачи

Нарощування фізичної сили і м'язової маси відбувається поступово, за умови:

  • правильного підбору тренувальної програми ,
  • бездоганного відповідності техніки виконання необхідної,
  • дотримання режиму сну і відпочинку,
  • правильного харчування.

Якщо хоча б один з елементів не буде відповідати, всі ваші зусилля будуть марними.

Можливо, збільшити вагу в жимі лежачи вам заважає брак сили через неправильне за структурою і недостатнього по калорійності харчування, особливо дефіциту протеїнів.

Ця проблема особливо актуальна для ектоморфов , Але взагалі харчування при силових видах спорту заслуговує окремого розгляду.

Неправильна техніка також перешкоджає прогресу. Врахуйте, що техніка відпрацьована багатьма поколіннями атлетів і тренерів, тому пріоритетне значення має, не як швидко освоїти жим лежачи і довести його до 100 кг і вище, а як правильно його виконувати, щоб можна було брати вагу і більше.

Деякі інструктори рекомендують використовувати тренажер Сміта. Можливо, на перших порах це і доцільно, оскільки на тренажері Сміта стабілізовано вільний вага, що запобігає його відхилення в ту або іншу сторону.

Однак через те, що гриф рухається тільки по фіксованій траєкторії, м'язова маса і сила нарощуються при жимі лежачи повільніше, ніж при вільному вазі.

Стаття по темі: « Підйом гантелей на біцепс з супінацією »

Фахівці рекомендують використовувати силову раму, але обов'язково з присутністю страхує партнера - тільки тоді можна буде піднімати максимально можливий для вас вагу і поступово збільшити вагу в жимі лежачи.

Фахівці рекомендують використовувати силову раму, але обов'язково з присутністю страхує партнера - тільки тоді можна буде піднімати максимально можливий для вас вагу і поступово збільшити вагу в жимі лежачи

Помилки в техніці

Перш ніж приступити до виконання жиму лежачи або будь-якого іншого вправи, обов'язково подивіться відео, щоб вникнути в усі нюанси.

А тепер давайте розглянемо основні помилки при виконанні жиму лежачи.

  • Положення тіла. Правильно: лягти на лаву, щоб очі виявилися під грифом. Зігнуті в колінах ноги розставити на ширину плечей. Верхня частина спини напружена і спирається на лаву лопатками, зведеними якомога ближче один до одного; груди вигнута; в попереку природний прогин. Таким чином, тіло спирається на лаву головою, лопатками і тазом - це правильне положення, відхилення від нього негативно позначиться на результатах внаслідок помилок в техніці.
  • Положення ліктів. Вони повинні розташовуватися не дуже далеко і не дуже близько від тулуба, під кутом 50-60 ° до нього, а при опусканні грифа рухатися всередину, а не назовні, це забезпечує стійкість позиції.
  • Неправильний хват. Хват не повинен бути надто вузьким, оптимальний варіант - трохи ширше плечей.
  • Неправильна траєкторія руху грифа. Вона повинна мати вигляд арки, тоді мускулатура рук, плечей і грудей опрацьовується максимально ефективно.
  • Неправильне опускання грифа. Атлети просто відпускають гриф і дозволяють йому безконтрольно падати вниз, що абсолютно неправильно. Не можна також дозволяти йому відскакувати від грудей - це загрожує травматизмом.
  • Неповні повторення. При опусканні гриф не стосується грудей - це теж неправильно. Для ефективного набору м'язової маси і сили гриф потрібно опускати, контролюючи рух, але не занадто повільно, орієнтовно близько 2 секунд.
  • Застій в тренуваннях. На кожному тренуванні, виконуючи жим лежачи, потрібно хоча б ненабагато збільшувати вагу або ж виконувати більше повторів з тим же вагою. Якщо цього не робити, збільшити вагу в жимі не вийде.
  • Недостатньо розвинена мускулатура (плечові м'язи і трицепси). Це не дозволяє дотиснути штангу в заключній фазі.

Стаття по темі: « Як накачати передпліччя в домашніх умовах »

Поради від професіоналів, як збільшити вагу в жимі лежачи

  • Збільшити вагу в жимі лежачи можна, виконуючи його 2-3 рази в тиждень, але не більше, щоб не перетренувати м'язи.
  • Розвивайте відстаючі м'язи. Щоб збільшити вагу в жимі лежачи, необхідно не просто нарощувати м'язову масу, але цілеспрямовано розвивати певні м'язи і м'язові групи, як, наприклад, при тренуванні на похилій лаві або використовуючи різні хвати.
  • Домагайтеся злагодженої роботи м'язів, розвиваючи нервово-м'язові зв'язку за допомогою вправ вибухового характеру, хоча і з невеликою вагою (повільне опускання штанги і швидке вижимання її вгору після паузи).
  • Швидкий темп виконання жиму лежачи (швидке опускання за 1 секунду і вибуховою підйом без паузи) краще забезпечує нарощування сили.
  • Відпрацьовуйте правильну техніку дихання, використовуйте важкоатлетичний пояс.
  • За допомогою піраміди можна збільшити вагу в жимі лежачи. Для цього при перших підходах вага менше, а кількість повторів більше, а при наступних підходах навпаки: вага збільшується від 40% до 80-90%, а кількість повторів знижується з 12-15 до 5-6.
  • Використовуйте «мікрозагрузку», тобто поступове збільшення ваги не на традиційні для штанги 4 кг, якщо це занадто багато, а на 1-2 кг.
  • Використовуйте метод періодизації тренувань.

Стаття по темі: « Який протеїн краще для набору м'язової маси »

Знаючи, як збільшити вагу в жимі лежачи, ви забезпечите постійний прогрес в нарощуванні сили і м'язової маси.