Полезные материалы

Чи працює спортивне харчування для набору ваги. Міфи і помилки

  1. Перше.
  2. Друге.
  3. Третє.
  4. Четверте.
  5. П'яте.

Практично всі бодібілдери використовують спортивне харчування для набору ваги. І кожен намагається дізнатися про про це більше. Скільки книг, статей в культуристических журналах і в мережі присвячено цій темі. Кожному мало-мальськи розбирається в теорії і практиці набору м'язової маси як аксіома ясно, що харчування один з наріжних каменів на якому знаходиться успіх росту м'язів. Але в свідомості обивателів передаючись із вуст в уста бродять помилки, які стали вже міфами і можуть пошкодити у видобутку інформації людині, який перший раз розбирається з цим питанням.

спортивне харчування

Перше.

Кажуть, що спортивне харчування для набору ваги це продукт хімічної промисловості, який не має в своєму складі нічого натурального. На ділі це концентроване звичайне харчування, з якого віддаляються непотрібні складові. Тобто протеїновий порошок це продукт, в якому звичайний натуральний білок становить максимально можливу частку, а відсоток жирів і вуглеводів незначний. Якщо це енергетичний продукт, то частка вуглеводів в ньому максимальна, жири і білки ж практично вилучені. Також в продукти спортивного харчування часто додають речовини, які необхідні організму для більш якісного зростання і відновлення після тренувань і в звичайному харчуванні мають невелику частку. Наприклад, глютамин, креатин та інші амінокислоти , Вітаміни і мінерали, амінокислоти з розгалуженими ланцюжками і т.д.

Друге.

Деякі вважають, що споживання спортивного харчування для набору ваги тіла перевантажує травну систему людини. Це звичайно ж не так. Адже воно має застосовуватися як добавка до звичайного грамотно побудованого і збалансованому харчуванню. Добавка для того щоб довести кількість необхідних нутрієнтів до певних часток (25-30% білків , 10-15% - жирів , І 55- 60% вуглеводів ). А для того щоб не перевантажити організм для нормального обміну речовин потрібно не забувати що потрібна так само і звичайна вода (2-3 літри на добу), до речі при підвищеному споживанні білка ця цифра може бути більше.

Третє.

Харчові добавки не є обов'язковими для спортсмена, якщо в раціоні достатню кількість свіжих натуральних продуктів, овочів і фруктів. Обійтися звичайно ж можна. Але тут вже треба дивитися на цілі, які ставить той чи інший вид спорту. Адже збалансувати по необхідним складовим звичайний раціон дуже складно, якщо стоять такі характерні для бодібілдингу завдання як збільшення сухої м'язової маси або досягнення максимального рельєфу. У багатьох силових видів спорту, де існують вагові категорії для максимальної результативності необхідно позбутися від баластної складової тіла (жир) зі збільшенням робочої частини (м'язи). До того ж за допомогою звичайної їжі практично неможливо поставити в організм необхідну кількість вітамінів і мінералів, які потрібні для функціонування в режимах підвищених силових навантажень.

Четверте.

Роль білка в харчуванні спортсмена часто вже не дооцінюється. Для впевненого набору м'язової маси раціон повинен бути побудований в процентному співвідношенні як показано в другому пункті. На звичайних продуктах харчування для підтримки необхідної кількості споживаного білка (1,8-2,2 г на 1 кг ваги тіла) виходить як правило надлишок по жирах і не достаток по вуглеводи. Жир звичайно ж відкладається про запас у місцях де бодибилдеру він зовсім не потрібен і тут вже для його ліквідації без аеробного роботи не обійтися. А недолік вуглеводів призводить до того, що зростання швидкість росту м'язової маси зменшується, адже він компенсується за рахунок білків, які расчепляются до глюкози і глікогену.

П'яте.

Дорожнеча спортивного харчування зупиняє багатьох від його покупки. Звичайно все в цьому житті коштує грошей. Якщо хочете що то отримати, то звичайно ж потрібно вкласти в це. Для набору м'язової маси не обходимо вкладати не тільки зусилля на тренуваннях, але дещо більше витрачатися на харчування на відміну від звичайних людей. На халяву досягти пристойного результату не вийти. До того ж уявна його дорожнеча це помилка. Якщо порахувати скільки білка може дати організму якісний протеїн і скільки звичайне м'ясо і перевести це в грошовий еквівалент, то різниця не буде дуже великою. До того ж якщо стоїть мета привести своє тіло до необхідних кондицій і розмірів то можна переглянути свої доходи і витрати.

Збільшити доходи можна просто змінивши роботу, якщо дозволяють можливості. Перегляд витрат може виявити витрати на непотрібні речі, які на перший вигляд не помітиш. Наприклад, в тих же продуктах харчування можна обмежити себе в солодощах або побороти нарешті шкідливі привички такі як куріння або вживання алкоголю які взагалі не сумісні зі спортом. Також можна обмежитися в якихось розвагах, і витратити використовувані на них гроші на користь телостроительства.

Загалом, спортивні добавки до звичайного харчування річ дуже потрібна для цілей бодібілдингу. При грамотному використанні воно цілком безпечно, якщо пам'ятати що це добавка до звичайного раціону для досягнення його необхідної збалансованості.

Можливо буде цікаво і це: