Полезные материалы

Формула ідеальної ваги

  1. Що таке "ідеальну вагу"
  2. Навіщо знати свій власний "ідеальну вагу"
  3. Індекс Соловйова - тип статури
  4. Формула ваго-ростовий коефіцієнт
  5. Формула розрахунку
  6. ІМТ
  7. Формула розрахунку
  8. Формула Купера
  9. Формула розрахунку
  10. Формула Брока
  11. Перший варіант
  12. Формула розрахунку
  13. варіант другий
  14. Формула розрахунку
  15. Формула Лоренца
  16. Формула розрахунку
  17. Що кажуть критики
  18. Так чи важливий ідеальну вагу

Привіт друзі, в минулій статті « Як виміряти підшкірний жир », Я вже розповідав про всі методи вимірювання того самого зайвого жиру. Але в сьогоднішній статті я розповім про всі найвідоміших формулах. Отже, приступимо.

Як виміряти підшкірний жир

Що таке "ідеальну вагу"

Ця якась міфічна цифра, яку ніхто не бачив і ніхто її не знає. Тому відразу виникає висновок - ідеальної ваги не існує! Так само, як і стовідсоткової формули. Цілком логічно - неможливо розрахувати те, чого не існує. Хоча, безумовно, існують загальноприйняті межі, нижче яких «не варто опускатися». Так само, як і «підніматися вище» інших кордонів. Але і ці самі загальноприйняті межі приблизні, як і формули зразкового ваги. Багато хто забуває, що нестача ваги настільки ж небезпечний для здоров'я, як і його надлишок. Тому завжди слід пам'ятати: все добре в міру.

Почати слід з того, що під словами «зайву вагу» слід розуміти «зайвий жир», оскільки накачані м'язи, хоч і важать удвічі більше жиру, зайвими їх явно вважати не можна (дурна). Ось і виходить, що однакову вагу у двох людей однакові на зріст і віку може позначати зовсім різне. Один буде - атлетично складний, другий же - дуже повним. Тому, перш ніж визначити для себе свій власний "ідеальну вагу", слід критично поглянути на себе з боку. І як би важко не було, визнати, що ваш зайву вагу - це не велика кістка, а справжній жир, тому необхідно зганяти (сушитися) його, причому НЕ виснажливими голодуванням і великими навантаженнями, а правильним харчуванням і невеликими навантаженнями, в ідеалі кардіо ( ходьба, біг, плавання). Однак якщо ви недавно почали займатися спортом, то не варто впадати в паніку, побачивши, що ви додали трохи у вазі, за умови що ви правильно харчуєтеся (правильна дієта).

По-перше, плюс-мінус один кілограм протягом доби - норма. Особливо у жінок, в залежності від менструального циклу, вага досить помітно коливається.

По-друге, це залежить від кількості випитої рідини (водно-сольового балансу), від потовиділення тож далі.

По-третє, і найголовніше, м'язи важче жиру в 2 рази, тому займаючись рухомим спортом - ви, тим самим, тренуєте м'язи. Тобто вони збільшуються в обсязі, але цей обсяг буде залежати від харчування, режиму, правильних і прогресуючих навантажень. Тому якщо ви займаєтеся бігом (кардіо навантаження), то ви не накачаєте великі м'язи, а лише додасте їм тонус і рельєфність.

Навіщо знати свій власний "ідеальну вагу"

  1. Для того щоб стежити за своїм здоров'ям.
  2. Для того щоб стежити за прогресом набору ваги або схуднення.

За багато століть свого існування людство придумало чимало формул, за якими, якщо вірити їхнім авторам, можна вирахувати "ідеальну вагу". Однак, багатьом формулами вже більше ста років, тому покладатися на їх точність і правильність, м'яко кажучи - неправильно. Хоча дані формули відмінно підійдуть для визначення меж зайвого і недостатньої ваги. Отже, приступимо ...

Індекс Соловйова - тип статури

Даний індекс був розроблений для того, щоб визначати тип статури людини. Для цього потрібно виміряти обхват на зап'ясті, причому самого тонкого місця на ньому. Оскільки зап'ясті - це саме швидко-худнуть місце на нашому тілі.

  1. Так, для жінок цифри менше 15 см, а для чоловіків менше 18 см - говорять про те, що ваш тип статури - худорлявий або астенічний.
  2. Нормальне статура - 15-17 сантиметрів у жінок і 18-20 сантиметрів у чоловіків.
  3. Гиперстенический або ширококостий - ті, чиї цифри більше 17 сантиметрів у жінок і більше 20 сантиметрів у чоловіків.

Більшість формул грунтуються на типах статури, зріст, вік і вазі. Тому для розрахунку необхідно знати ці цифри. А тепер озброюємось калькулятором - і вперед! Постарайтеся бути чесними хоча б з собою наодинці.

Формула ваго-ростовий коефіцієнт

Ця формула ґрунтується на даних таблиці ваго-ростового коефіцієнта і може бути застосована лише для жінок.

Формула розрахунку

При її розрахунках зростання в сантиметрах множиться на коефіцієнт (статури і вік), а сума, що вийшла ділитися на 1000.

«Ідеальна вага» = (Коефіцієнт * Зростання в см) / 1000;

Так, для віку 15-18 років нормою є 315 (худорлявий тип), 325 (нормальний) і 355 (великий, ширококостий). Вік 19-25 дозволяє вам мати наступний ваго-ростовий коефіцієнт: 335 (худорлявий тип), 360 (нормальний тип) і 380 (ширококостий тип). А для віку 26-40 років нормою є 335 (худорлявий тип), 360 (нормальний тип) і 380 (великий, ширококостий тип).

Таблиця

Таблиця

Наприклад: Для жінки 25 років, нормальною статурою і зростом в 165 см - «ідеальним вагою» буде (345 * 165) / 1000 = 56,9 кг.

ІМТ

Звичайно, кажучи про формулу для розрахунку ваги, не можна забувати про ІМТ, настільки популярної в народі. ІМТ був вперше визначений і розроблений в 1869 році Адольфом Кетеле. Для розрахунку ІМТ слід: вага в кілограмах поділити на зростання в метрах, зведений у квадраті. Отримані дані слід порівняти з даними першої таблиці ІМТ.

Формула розрахунку

Вага в кг / (Зростання в м * 2) = ІМТ;

Наприклад: жінка 25 років, зріст 165 см і вага 65 кілограм. Знайдемо її "ідеальну вагу" 65 / 1,65 * 1,65 = 23,8. А тепер дивимося таблицю. Для жінок 25 років ІМТ становить 19,5- 22,9, значить, наша «піддослідна» має підвищений вага, хоч і ближче до нижньої межі (нормальної ваги).

ІМТ менше 17,5 говорить про недостатній масі тіла в будь-якому віці, ІМТ більше своєї вікової норми - про надмірній масі тіла.

Отже, нормальним ІМТ є:

  1. Для віку 18-25 років - це значення дорівнює 19,5- 22,9;
  2. Для віку понад 26 років 20-25,9;

Перша таблиця ІМТ:

Друга таблиця ІМТ показує приблизні результати без підрахунків, знаючи лише зростання і вага:

Формула Купера

Ще один учений - Купер - запропонував свою формулу для розрахунку «нормальної ваги».

Формула розрахунку

Для жінки "ідеальну вагу" обчислюється так: зростання в см помножити на 3,5, після поділити на 2,54 і відняти 108, а отримане число помножити на 0,453.

Для жінки "ідеальну вагу" = (3,5 * Зростання в см / 2,54 - 108) * 0,453;

Для чоловіка "ідеальну вагу" обчислюється таким чином: зростання в см помножити на 4, після поділити на 2,54 і відняти 128, а отримане число помножити на 0,453.

Для чоловіка "ідеальну вагу" = (4 * Зростання в см / 2,54 - 128) * 0,453;

Наприклад: жінка, зріст 165, вага 65 кілограм. Вважаємо її "ідеальну вагу": (3,5 * 165 / 2,54 - 108) * 0,453 = 54 кг;

Формула Брока

Найпростіша і стара формула для розрахунку «ідеальної ваги» була запропонована ще понад 100 років тому французьким ученим Полем Броком. Її вдосконалювали вже два рази, тому існує два варіанти цієї формули. Щоб розрахувати по ним, потрібно враховувати - зріст, вік, стать і тип статури.

Перший варіант

Для цього від зростання в сантиметрах віднімаємо 110, якщо вам менше 40 років і 100, якщо більше.

При цьому: якщо ваш тип статури худорлявий, то від отриманого результату відніміть 10%, а якщо ваш тип ширококостий - додайте 10%.

Формула розрахунку

Дана формула призначена для людей молодше 40 і худорляву статуру:

Зростання в (см) - 110 = Вага; «Ідеальна вага» = Вага - (Вага / 10);

Дана формула призначена для людей старше 40 і худорляву статуру:

Зростання в (см) - 100 = Вага; «Ідеальна вага» = Вага - (Вага / 10);

Формула призначена для людей молодше 40 і нормальною статурою:

Зростання в (см) - 110 = «Ідеальна вага»;

Формула призначена для людей старше 40 і нормальною статурою:

Зростання в (см) - 100 = «Ідеальна вага»;

Дана формула призначена для людей молодше 40 і ширококостим статурою:

Зростання в (см) - 110 = Вага; «Ідеальна вага» = Вага + (Вага / 10);

Дана формула призначена для людей старше 40 і ширококостим статурою:

Зростання в (см) - 100 = Вага; «Ідеальна вага» = Вага + (Вага / 10);

Наприклад: для дівчини 25 років, нормальною статурою і зростом 165 сантиметрів. «Ідеальним» буде вага 55 кілограмів (165-110 = 55). Отже, після досягнення нею сорока років, ідеальним вже буде вага 65 кілограмів.

варіант другий

Як стверджують розробники даної формули, що коефіцієнт 1,15 це середній показник, який враховує вік і тип статури.

Формула розрахунку

Для чоловіків "ідеальну вагу" = (Зростання в см - 100) · 1,15;

Для жінки "ідеальну вагу" = (Зростання в см - 110) · 1,15;

Наприклад: для чоловіка з ростом 186 сантиметрів, "ідеальну вагу" буде дорівнює 98 кілограмів (186 - 100) * 1,15 = 98 кг. А для жінки з ростом 165, «ідеальний» буде (165 - 110) * 1,15 = 63 кг.

Формула Лоренца

Наступна формула виведена вченим Лоренцом, і представляє з себе доопрацьовану формулу Брока. Однак дана формула була створена лише для жінок і не вище 175 сантиметрів.

Формула розрахунку

«Ідеальна вага» = ((Зростання в см - 100) - (Зростання в см - 150)) / 2;

Наприклад: жінка зростом 165 см. Вважаємо її "ідеальну вагу": ((165-100) - (165-150)) / 2 = 57,5 ​​кг.

Уважно вивчивши всі формули і зробивши нехитрі розрахунки, можна зробити висновок: практично кожна формула видає свій власний "ідеальну вагу". Дивимося самі: для нашого прикладу «ідеальним» був вага: 55; 63; 56,9; 57,5; 54. Як ми бачимо, діапазони відрізняються, з чого знову-таки робимо висновок: не буває ідеальної ваги! І якщо хтось твердо вирішив випробувати на собі всі формули, то який саме вага ви порахуєте самим, що ні на є ідеальним ?! Вірно - ніякої! І саме тому з усіх методів і формул, які я вибираю для визначення свого «ідеальної ваги» - це не якась та цифра, а звичайні виміри свого тіла і відображення його в дзеркалі, чого і вам раджу!

Що кажуть критики

Якщо ж послухати експертів, то кожна формула ідеальної ваги буде по-своєму ... неправильної! Так-так, всі ці «чарівні» методи розрахунку «ідеальної ваги» - нічого не варті. Точніше, вони лише можуть показати допустимі межі своєї ваги, за які переходити не потрібно.

Багато дієтологів і вчені в пух і прах розкритикують все вищенаведені обчислення. Брок? Застарів! Лоренц? Підходить лише тим, чий зріст менше 175 см! А хвалений ІМТ взагалі виявився марним, за словами експертів, він виявляє ожиріння лише у малій частині населення!

Ще один мінус формул для розрахунку «ідеальної ваги» - вони все ну дуже усереднені! Дані розрахунки не підійдуть тим, чий зріст нижче середнього або набагато вище середнього. Вони не підходять спортсменам-важкоатлета. Чи не підходять людям похилого віку і вагітним жінкам.

Цілком може бути, що повненький чоловік - впишеться в норму, скажімо, таблиці ІМТ. Так як діапазон її досить широкий, тому, перебуваючи біля верхньої межі норми, можна «прогавити» кілька зайвих кілограмів. А кілограми ці ненависні так і норовлять осісти на проблемних місцях! Прямо-таки окупують «проблемні» зони. Ось і виходить, що зайвої ваги не так багато, адже вага уздовж будь-яких формул майже нормальний, а фігура, тим не менш, далека від досконалості. Так може, варто вже задуматися про гармонію зі своїм організмом ?! Тобто почати займатися спортом і правильно харчуватися, а не «хімією».

Так чи важливий ідеальну вагу

Протягом останніх десятиліть зайва вага стала серйозним випробуванням для людства. Все більше і більше людей страждають ожирінням, а виною тому неправильне харчування, велика кількість напівфабрикатів, сидячий і малорухливий спосіб життя, відсутність нормальної фізичного навантаження і багато іншого.

Якщо 150 років тому обчислити нормальну вагу було досить просто - натуральна їжа, правильна фізичне навантаження - то зараз вже, мабуть, потрібні інші методи. Саме тому настільки популярна і затребувана професія дієтолога і фітнес - тренера.

До того ж так чи важливо, скільки ви важите, якщо ви правильно харчуєтеся і регулярно займаєтеся спортом? Абсолютно вірно - немає. Так що варто бути розсудливими і думати, в першу чергу, про здоров'я, а не про міфічний ідеальному вазі.

Звичайно, заради інтересу варто спробувати вирахувати свій власний "ідеальну вагу", але таким він не буде. Лише допоможе окреслити для себе кордону, при яких ваш вага не повинна опускатися або підніматися.

Отже, сьогодні ми з вами розглянули всі найвідоміші формули по визначенню «ідеальної ваги». Виходячи з розрахунків, стало зрозуміло, що кожна формула ідеальної ваги по-своєму індивідуальна і має свій «нормальну вагу», так як загальний діапазон ваги вельми відрізняється один від одного. Тому "ідеальну вагу" - це лише міфічна цифра! За цими формулами можна лише визначити межу допустимого ваги і не більше.

Хоча найкращий метод визначення свого «ідеальної ваги» і тренувального прогресу - це виміри вашого тіла і його відображення в дзеркалі, а не цифри на вагах і калькуляторі ...

Займайтеся спортом, харчуйтеся правильно і стаєте краще - успіхів Вам.

І якщо хтось твердо вирішив випробувати на собі всі формули, то який саме вага ви порахуєте самим, що ні на є ідеальним ?
Брок?
Лоренц?
Так може, варто вже задуматися про гармонію зі своїм організмом ?
До того ж так чи важливо, скільки ви важите, якщо ви правильно харчуєтеся і регулярно займаєтеся спортом?