Хто сказав, що тренування з власною вагою неефективні? Для схуднення, поліпшення здоров'я, витривалості і функціональності - це оптимальний варіант. Навіть в залі новачкові жоден нормальний тренер не видасть штангу прямо на першому ж занятті, а навчить правильним рухам без додаткових обтяжень. Добре тренований людина теж може повернутися до тренувань з власною вагою, щоб відпочити після силових або з метою прорвати застій в результатах. У житті бувають різні ситуації, іноді ходити в тренажерний зал просто немає можливості. Що тоді? Чекати відповідного моменту? Хатіко, звичайно, чекав, але якщо довго чекати, то можна не дочекатися. Як варіант, змінити принцип тренувань і спробувати займатися з вагою власного тіла.
Але перш ніж почати, ви повинні знати що:
- Для тренувань з власною вагою слід вибирати многосуставние функціональні вправи;
- Тренування можна урізноманітнити такими спортивними аксесуарами, як турнік, фітбол, медичний м'яч, еспандер (це самі бюджетні варіанти домашнього спортивного обладнання, які не займуть багато місця);
- Новачкам доведеться освоювати техніку виконання вправ з класичних аналогів, вчитися таким простим речам, як присідання, віджимання, підтягування, починаючи з спрощених варіантів і поступово
ускладнюючи їх. Наприклад, новачок може підтягуватися на турніку за допомогою амортизатора або ж тягнути цей амортизатор за голову (як на фото), віджиматися з колін і вдосконалювати навички з кожним тренуванням. Добре треновані люди можуть використовувати більш складні вправи - різновисокі віджимання, присідання «пістолет» і т.д. Ніхто не знає можливості вашого тіла краще вас самих. - У тренуваннях з власною вагою теж потрібно прогресувати. Елементарні способи - збільшувати кількість повторень, сетів, часу під навантаженням, скорочувати відпочинок, змінювати темп виконання і ускладнювати руху.
- Тренування з власною вагою можна виконувати на кількість повторень (12- 15-20 в підході) або на час (30-50 секунд тривалість підходу). Відпочинок повинен бути мінімальним.
- Найбільш популярний варіант - тренувати все тіло за раз, але якщо ви збираєтеся тренуватися два дні поспіль, то краще робити акценти на різні частини тіла.
- Мені дуже імпонує площинна система, запропонована Дмитром Смирновим, суть якої в гармонійному розвитку тіла, шляхом виконання не зі стелі взяті рухів, а вправ по площинах. Кількість вправ по протилежних площинах має бути приблизно однаковим. Протилежні групи: горизонтальні жими і тяги, вертикальні жими і тяги, колінно-домінантні і тазово-домінантні руху. Побудувати домашнє тренування фулбоді з власною вагою за цим принципом дуже просто. Наприклад, нам потрібно зробити круговий воркаут - просто виберіть з кожного блоку по одній вправі. Винятком може бути блок з вправами для кора, де добре б опрацьовувати як передню частину, так і задню. В сумі вийде 9 вправ. Встановіть порядок виконання, кількість повторень або час і кількість раундів.




щоб тренуватися вдома , Нічого надскладного не потрібно, а вправ з вагою власного тіла настільки багато, що можна легко підібрати відповідні для свого рівня варіанти і займатися незалежно від місця і обставин, завжди залишаючись в хорошій формі.
Що тоді?
Чекати відповідного моменту?