Полезные материалы

Правильне харчування для набору ваги

  1. Хто потребує наборі ваги
  2. Набираємо кілограми правильно
  3. Які продукти необхідні для збільшення маси тіла
  4. Від чого залежить ефективність дієти

Надмірна худорба може здаватися такою ж непривабливою, як і зайві кілограми. До того ж, недолік ваги може служити показником цілого ряду прихованих захворювань.

Поправитися, звичайно, можна простим способом: включивши в свій раціон багато продуктів з високою калорійністю. Але цим навряд чи вдасться усунути причину зниження маси тіла. Перш ніж застосовувати особливу дієту, необхідно пройти медичне обстеження і, при необхідності, відповідне лікування.

Хто потребує наборі ваги


Близько 10 відсотків жителів Європи страждає від худорлявості. І це стосується не тільки жінок, а й чоловіків. Існує чотири типи людей, яким необхідно дотримуватися дієти для набору ваги :

- мають спадкову схильність до худорлявого статурі;
- перенесли важку хворобу або складну операцію і повільно відновлює колишню вагу;
- спортсменам, яким необхідно наростити м'язову масу;
- втрачає вагу внаслідок стресу або депресії.

Якщо худоба не пов'язана з більш серйозними медичними проблемами, то впоратися з нею можна, застосовуючи спеціальну дієту.

Набираємо кілограми правильно


Помилково вважати, що якщо є все, що хочеться, не дотримуючись жодних обмежень, то швидко поправитися вдасться без праці. Подібний спосіб підходить не всім, у кого є проблеми з вагою. Слід враховувати, що основним завданням дієти для набору маси тіла є не тільки додаток додаткових кілограмів, але і збереження здоров'я, гарного самопочуття, привабливого зовнішнього вигляду.

Об'їдаючись тістечками і тортами, запиваючи все це солодкими газованими напоями, домогтися позитивного результату не вдасться
Об'їдаючись тістечками і тортами, запиваючи все це солодкими газованими напоями, домогтися позитивного результату не вдасться. Таким способом можна тільки досягти збільшення жирового прошарку, яка шкідлива для організму.

Дієта ж будується на ретельному виборі висококалорійних продуктів і їх оптимальному поєднанні. Вживання такої їжі дозволить не тільки забезпечити організм необхідними поживними речовинами, а й набрати вагу без шкоди для здоров'я.
Правильним вважається поступове підвищення калорійності - щоденне додавання по 200-300 калорій. Але досягається це не за рахунок більшого з'їдання їжі за один присід, а збільшення кількості її прийомів - до шести разів на день.

Таке дробове харчування невеликими і досить калорійними порціями позитивно позначиться як на фізичному, так і психічному здоров'ї.
Головні правила дієти для набору маси тіла:
• не пити ніякої рідини під час їжі;
• включати в раціон продукти з великим вмістом вуглеводів і білків;
• не займатися після їжі спортом;

• вибирати молочні та кисломолочні продукти високої жирності (творог, сметату вище 5%, тверді сири жирністю вище 50%);

• додати в раціон горіхи, авокадо, жирну морську рибу;

• підключити вітаміни.

Які продукти необхідні для збільшення маси тіла


Основна вимога до харчування для швидкого набору ваги - воно повинно бути білково-вуглеводним. Для цієї мети добре підходять такі продукти, як: м'ясо, яйця, морська риба, тверді сири, сир, крупи, овочі і фрукти.
Наприклад, білок, що міститься в курячому м'ясі або індички легко засвоюється і сприяє зростанню м'язової маси. У раціоні обов'язково повинні бути жирні молочні продукти: ряжанка, сир, сметана, кефір.
І, звичайно ж, потрібно пам'ятати про вуглеводних продуктах: паста з твердих сортів пшениці; хліб з висівками і підсушений білий хліб; сезонні фрукти, банани, виноград, сухофрукти; овочі, включаючи печена картопля.

Овочевий салат бажано заправляти маслом: соєвим, соняшниковою або оливковою. До каш на сніданок можна додавати вершкове масло, молоко або вершки.

До каш на сніданок можна додавати вершкове масло, молоко або вершки


Важливо налагодити водний баланс і вживати достатню кількість рідини.
Особливу увагу слід звернути на солодощі. Включення їх в харчовий раціон може привести до швидкого набору ваги. Відставити кремові торти і булочки!

Найпопулярнішим з солодких продуктів є мед. Він не тільки калорійний, але ще і надзвичайно корисний. Беручи мед ви легко і швидко почнете одужувати, одночасно поповнюючи організм масою корисних речовин, які в ньому є. Візьміть собі за правило на сніданок з'їдати тарілку каші з медом і волоськими горіхами.

Не варто забувати про спортивні харчових добавках і вітамінно-мінеральних комплексах, спеціально призначених для набору ваги. Перед їх прийомом обов'язково проконсультіруйтеь з фахівцем.

Від чого залежить ефективність дієти


Щоб організм оздоровився, харчування має бути не тільки якісним, але і корисним. Відомо, що багато продуктів сприяють ожирінню: фаст-фуд, випічка, газовані солодкі напої ... Їх надмірне вживання може підірвати здоров'я. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися збалансованого харчування , В якій будуть грамотно поєднуватися харчові продукти з достатньою кількістю поживних речовин, вітамінів і мікроелементів.

Не слід забувати і про баланс в режимі дня. Для злагодженої роботи організм потребує якісного відпочинку. Нічний сон - не менше 8 годин. Постарайтеся лягати спати не пізніше півночі, а краще - в 22-23.00.

Необхідні кілограми швидко набираються, коли з'їдається їжа правильно підібрана і легко засвоюється
Необхідні кілограми швидко набираються, коли з'їдається їжа правильно підібрана і легко засвоюється. Набагато корисніше для організму страви, приготовані в пароварці або запечені в духовці, зберігаючи більше корисних поживних речовин і вітамінів, вони роблять їжу менш важкою.

Ефективність дієти залежить від правильно обраного режиму харчування. Але вимагає і його суворого дотримання. Так як вся робота людського організму проходить за біологічним годинником, то приймати їжу кожен день необхідно в один і той же час.
Як домогтися відчутного збільшення у вазі?

Для цього почніть день з ситного і щільного сніданку. Приготуйте вранці тости з сиром або яйцем і вівсяну кашу. Перед сніданком випийте склянку води кімнатної температури.

До обіду - перекусіть жменею горіхів або фруктовим салатом. В обід організм потрібно наситити білком з вуглеводної частиною у вигляді овочевого супу-пюре з вершками. Хорошим варіантом буде паста з вершковим соусом або сиром.

До вечері варто підкріпитися овочевим салатом або сирним мусом зі свіжими ягодами. А на вечерю - запекти рибу з овочевим гарніром, заправленим рослинним маслом. Перед сном можна випити склянку ряжанки.

Набрані кілограми красиво і рівномірно розподіляться по фігурі, якщо ви хоча б пару разів на тиждень будете відвідувати тренажерний зал або заняття з фітнесу, де фахівець грамотно підбере для цього комплекс вправ.

Змінивши своє харчування і режим дня, ви швидко досягнете бажаного результату!


Як домогтися відчутного збільшення у вазі?